Announcement

Collapse
No announcement yet.

Super Metroid: Excellence revisited

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Κόλλησα και σε άλλο σημείο που όμως υπήρχαν άλλα 2-3 υποψήφια δωμάτια για να προχωρήσει η δουλειά. Για κάποιο λόγο ήμουν σίγουρος πάλι ότι διαβάζοντας το τόπικ θα βγάλω άκρη και φυσικά ήταν το σημείο στο οποίο αναφέρεται ο Ryu . Τα υπόλοιπα που αναφέρθηκαν μετά δεν με πείραξαν και θεωρώ ότι είναι μέσα στη φιλοσοφία του παιχνιδιού, το συγκεκριμένο όμως μου φάνηκε τέρμα άκυρο.

    Comment


    • #47
      3η αμφισβήτηση της τελειότητας του Metroid και μόνο εμένα έστησαν στον τοίχο! Κι εδώ παράγκα κύριοι;;

      Μ' αυτά και μ' αυτά μήπως να ξεσκονίσω snes9x πάλι;
      The illusion of free will is an illusion.

      Comment


      • #48
        Εσύ ήσουν ο πρώτος που έκανε το πρώτο βήμα, οι υπόλοιποι βρήκαμε στρωμένο έδαφος Υπό κανονικές συνθήκες θα σου έλεγα να το συνεχίσεις αβάδιστα, όμως λίγο οι εντυπώσεις σου στο thread, λίγο που είχες παίξει Guacamelee και δεν σου άρεσε, ίσως τελικά να μην είναι για εσένα αυτά τα παιχνίδια. Λέω 'γω τώρα, δεν ξέρω αν έχεις παίξει άλλα Metroidvania.

        PK World - Τα πάντα για Disney comics!

        Comment


        • #49
          To λιγότερο που θα έβαζα στο Metroid είναι 8/10. Όχι για να μην με σκοτώσει ο Xeno σε κάποιο σοκάκι, αλλά μου έχει αφήσει την αίσθηση adventure και arcade. Τεχνικό μεν, με εξερεύνηση δε.
          The illusion of free will is an illusion.

          Comment


          • #50
            Θα αποφύγω να δω τη λύση σε οδηγό, οπότε απευθύνομαι στη συλλογική σοφία του φόρουμ για κάποιο hint.

            Πηγαίνω για την τελική περιοχή, κι από power-ups μου λείπει μονάχα το screw attack. Βρίσκω διάφορες μη προσβάσιμες περιοχές που νομίζω πως θα λύσω με το screw attack, αλλά αυτό το δωμάτιο με έχει ταλαιπωρήσει ιδιαίτερα:



            Προσπαθώ να περάσω στα δεξιά, αλλά το κουμπί για την πόρτα είναι από την κλειστή πλευρά. Με power bomb σπάει το tile και ανεβαίνει το μεσαίο μεταλλικό τσουτσούνι, ενώ με προβληματίζουν τα breakable tiles πάνω από τα καρφιά.

            Ψάχνω για hint, ξαναλέω, κι όχι για τη λύση μια κι έξω.

            Comment


            • #51
              Sorry αλλα δεν βλεπω κατι περίεργο ανεβαινεις με το grappling beam στο μεταλλικό τσουτσουνι, εκτος και αν καταλαβαίνω κάτι λάθος..

              Comment


              • #52
                Χθες το βράδυ το τερμάτισα. Από τα πιο καλοφτιαγμένα αλλά και ιδιότροπα παιχνίδια που έχω δει. Αναλυτικότερα σύντομα.

                Comment


                • #53
                  Αφιέρωμα στον Gunpei Yokoi, τον αδικοχαμένο πατέρα του d-pad, του Game Boy και του Metroid.

                  Comment

                  Working...
                  X