Announcement

Collapse
No announcement yet.

The Order 1886

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • The Order 1886

    Το νέο πόνημα της Ready at Dawn,γνωστή για τα God of War Chains of Olympus/Ghost of Sparta & Daxter στο PSP,ονόματι The Order 1886 έρχεται στο PS4.

    Trailers
     


    Preview με λίγο gameplay
     

    Φαίνεται πολύ εντυπωσιακό.Αν όλα πάνε καλά θα πέσει τρελό λιώσιμο.
    Και ο τίτλος είναι The Order:1886 που υποψίαζομαι σε πιθανό σήκουελ θα είναι σε μετέπειτα εποχή,μιας και ο τίτλος έχει να κάνει με ένα Τάγμα που υπάρχει από πολύ παλιά και φτάνει μέχρι το 1886.
    Carpe diem

  • #2
    Αθλιο uninspired και generic art, υποσχόμενη ιστορια και gameplay(λογο ομοιοτητας με gears) ειναι οι εντυπωσεις μου απο τα video.

    Comment


    • #3
      Εμένα μου άρεσε το preview video πάντως και το όλο ιστορικό setting. Και η Ready at Dawn καιρός ήταν να αναλάβει κάτι σε major console- αν διάβασα καλά είναι co-developped με τη Santa Monica. Περιμένω με ανυπομονησία. Μπορεί να είναι και το bundle του PS4 που θα αγοράσω, ποιος ξέρει.
      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

      Comment


      • #4
        Εντυπωσεις IGN

        Comment


        • #5
          "you know what i just realized ?! this is the only bad preview i have read this day"
          και γενικά όλα τα σχόλια το κράζουν το IGN Preview.
          Προσωπικά το βρίσκω πολύ όμορφο και αν όλα πάνε καλά,θα έχουμε παιχνιδάρα στα χέρια μας.

          Άθλιο uninspired generic art;Haters gonna hate I guess.
          Carpe diem

          Comment


          • #6
            Altair εγραψα 2 θετικα και 2 αρνητικα που ειδα απο το video, ξερεις δεν ειναι αναγκη να συμφωνουμε ολοι και να εχουμε ιδια γουστα σε art/gaming.. Αυτα τα haters και τα σχετικα μου φαινονται πολυ ανωριμα και μονο και μονο για τη δημιουργία εντυπωσεων..

            Comment


            • #7
              Originally posted by Sinclair View Post
              Εμένα μου άρεσε το preview video πάντως και το όλο ιστορικό setting. Και η Ready at Dawn καιρός ήταν να αναλάβει κάτι σε major console- αν διάβασα καλά είναι co-developped με τη Santa Monica. Περιμένω με ανυπομονησία. Μπορεί να είναι και το bundle του PS4 που θα αγοράσω, ποιος ξέρει.
              Κι εγώ αυτό σκέφτηκα όταν το είδα, ότι ίσως είναι η ευκαιρία (aka, δικαιολογία ) μου για να αγοράσω PS4. Βέβαια έχει ήδη γίνει υπερ-αναλυτικό gadget-investment-plan που δε χωράει εύκολα το PS4 μέσα, αλλά τι να κάνει κανείς .

              Σοβαρά τώρα, το πιθανότερο είναι να περιμένω μέχρι τέλη 2014 για να το αγοράσω, μιας και δε βλέπω κάτι που πραγματικά με συγκινεί και το backlog, καλώς ή κακώς, είναι μεγάλο.

              Το παιχνίδι το ίδιο μου φάνηκε ενδιαφέρον πάντως και η Λονδρέζικη θεματική του ιντριγκάρει.

              Comment


              • #8
                Ωραίο φαίνεται με μοναδική εξαίρεση το 2.40:1 gimmick το οποίο θεωρώ χαζό.
                Αν το gameplay δεν είναι υπερβολικά "κινηματογραφικό" θα παιχτεί σίγουρα όταν αγοραστεί το 4.

                Comment


                • #9
                  Μπορουμε να το πουμε με μια πρωτη ματια το ryse του ps4, κινηματογραφικο, εποχης με QTEs 30fps και 800p.

                  Comment


                  • #10
                    Μου άρεσε το setting και γενικά με ιντριγκάρει πολύ η ιδέα για μια fantasy εκδοχή του Βικτωριανού Λονδίνου.

                    Το μέτριο art-direction και ό,τι έδειξαν από gameplay δε με ενθουσίασαν πάντως.

                    Γενικά, από τη στιγμή που το setting είναι αυτό που είναι, θα προτιμούσα να δω κάτι με adventure παρά shooter προσανατολισμό.
                    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                    Comment


                    • #11
                      Ωραιο setting οντως, κεντριζει το ενδιαφερον σιγουρα.
                      Ειμαι περιεργος για να δουμε επιτελους τι μπορει να κανει η Ready at Dawn σε home consoles γιατι μεχρι τωρα κυριως εβγαζε φορητες εκδοχες απο franchises αλλων studios οποτε τωρα ειναι το μεγαλο στοιχημα να μας δειξουν αν ειναι καλοι ή απλα μετριοι.

                      Το shooting δε με χαλαει αλλα αν ειναι πολυ εντονο δεν τρελαινομαι κιολας. Το χειροτερο πραγμα που ειδα ειναι μαλλον τα QTE, πρεπει να πεθανει αυτη η μοδα σιγα σιγα, καλα ηταν στην αρχη αλλα εχει ηδη κορεστει για εμενα εστω αυτο το gameplay element.

                      Comment


                      • #12
                        The Order 1886 Gameplay Demo

                        I'm back bitches... Version 2.0

                        Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                        Comment


                        • #13
                          Τα γραφικά είναι αλλού πραγματικά, αλλά να πω την αλήθεια έπαιξα τόσα πολλά third person cover shooters την προηγούμενη γενιά που έχω κουραστεί πλέον.

                          Comment


                          • #14
                            Αν πετύχουν την ατμόσφαιρα πάντως θα έχει ενδιαφέρον.
                            I'm back bitches... Version 2.0

                            Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                            Comment

                            Working...
                            X