Announcement

Collapse
No announcement yet.

Final Fantasy Series

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mporei na skotwthei me google search kai odhgous strathgikhs opws eipes, to dyskolo einai na to kaneis na sou mathei to Beta.
    Afta emeis kaname xronia gia na ta mathoume, den yphrxe gamefaqs tote.
    Aion mathima apo to internet kserw na kanw kai egw, to paizeis kai prwth fora to game, einai ousiastika adynaton na to ekanes monos sou afto to pragma happy reading sto gamefaqs loipon den exw provlhma.

    Kai sta eshgw san na eisai paidaki epeidh feresai san paidaki, etsi einai o xarakthras sou ti na kanoume, avgaltos.
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • Ox, δηλαδή γκάφα έκανα που έσφαξα το Zolom?
      Οχι δεν εκανες γκαφα, απλα η ουσια του συγκεκριμενου αντιπαλου ειναι να σε κανει να αισθανθεις αδυναμος για να το κοντραρει με μια σκηνη που θα σου δειξει αργοτερα (δεν λεω κατι παραπανω).

      Τωρα για το αν γινεται να τον βγαλεις early με καποια στρατηγικη δεν το γνωριζω γιατι δεν το εχω δοκιμασει ποτε (ουτε εχω καταφερει να μεινω για πολυ ωρα ζωντανος).

      Comment


      • Ginetai kai na trekseis aplws apo thn mia plevra ths limnhs sthn allh xwris chocobo kai xwris na to polemiseis, einai ligo dyskolo vevaia.
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • Spoiler Alert!!!!!

           
          Δεν υπάρχει άγιος Βασίλης!!!!


          Aion προσοχή! Δεν θέλω να το μάθεις πρώτη φορά από εμένα!
          I'm back bitches... Version 2.0

          Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

          Comment


          • Παιδιά στο πρώτο post που έκανα όσα έγγραφα ήταν μεταξύ σοβαρού και αστείου, δεν νευρίασα η κάτι, απλά ξενέρωσα κάπως. Όσο γνωστό και αν ήταν εγώ δεν το ήξερα και την έπαθα με άσχημο τρόπο, δεν θα χαρώ κιόλας. Επίσης σημείωσα ότι δεν το έκανα για να τσακωθώ με τον Sinclair, απλά έγραψα την αντίδραση μου αφήνοντας κιόλας να νοηθεί ότι καλο είναι να μην ξεχνάμε τα spoiler tags. Ο Ground_Zero είναι που συνέχισε το θέμα και αρχίσαμε την συζήτηση. Θεώρησε ότι είναι παράλογο σε topic γνωστής σειράς να υπάρχουν spoiler tags και ότι το πιο λογικό και το πιο εύκολο είναι ΟΛΟΙ να παίξουμε ΟΛΑ τα παιχνίδια της σειράς για να μπορούμε να μιλούμε άνετα αλλιώς κακό του κεφαλιού μας.
            Originally posted by Deus View Post
            Πέρα από αυτά, γράψε καμιά εντύπωσω για το παιχνίδι. Πως σου φαίνεται κτλ κτλ. Είναι από τα αγαπημένα μου παιχνίδια εβερ και θα γούσταρα να κάνω καμιά συζήτηση για αυτό. Θα σε συμβούλευα όμως να μην βλέπεις στρατηγικές και setups από το google όπως κατάλαβα ότι έκανες για το φίδι, η μαγεία είναι να τα φτιάχνεις μόνος σου. Πάντως πως επέζησες από το beta; Το elemental κόβει το damage στο μισό που σημαίνει 500 ζημιά σε όλους,σχεδόν ohko δηλαδή,εκτός αν το αναβάθμισες κάτι το οποίο δεν νομίζω να έκανες επειδή θέλει τρελό grinding σε αυτό το σημείο του παιχνιδιού.

            Το παιχνίδι πάντως έχει πάρα πολλές εκπλήξεις να σου δώσει, τόσο όσον αφορά την ιστορία όσο και το gameplay, όσο προχωράς τόσο καλύτερο θα γίνεται. Ότι χρειαστείς εδώ είμαστε πάντως, γράφε όσο το προχωράς για να γίνεται και καμιά κουβέντα.
            Σε παιχνίδια σαν το Zelda και FF που είμαι πρωτάρης και είναι εντελώς έξω από τα νερά μου, πειραματίζομαι ακόμα περισσότερο. Έτσι υπέθεσα ότι το Zolom είναι σαν κάτι optional η ήττα του, γι'αυτό και το έψαξα. Δυστυχώς έχω την εντύπωση ότι θα αφήσω κάτι σημαντικό και cool πίσω, έχω την μανία να προσπαθώ να τα κάνω όλα όσο καλύτερα γίνετε, και αυτό πολλές φορες κόβει την μαγια του game.

            Το Zolom μου πέταγε εκτος μάχης τον Cloud συνήθως. Όταν τον σκότωσα είχε πετάξει έξω τον Barret, έκανε beta και είχε σκοτώσει την Aeris αφήνοντας τον Cloud όρθιο με μιση ζωή (tranquilizer + fire materia + elemental materia... έκαναν καλή δουλειά). Έκανα Phoenix Down στην Aeris, την ξανασκότωσε αυτός, ξανά Phoenix Down, ξανά αυτός. Έγινε 3 φορες... Μέχρι που είπα "Ας πάει στα κομμάτια, ας κάνω το τελευταίο μου limit move και ας χάσω!". E τελικά μονο αυτό ήθελε και τα τίναξε (πάνε άδικα τα 3 Phoenix Down, ειρωνεία).

            Μέχρι τώρα μου φαίνεται πολύ heavy, massive ιστορία massive gameplay, επιλογές στρατηγικές items χαραχτήρες... Όπως μου είπε και ένας γνωστός, ίσος καλομάθαμε με τα μοντέρνα games και τα old school μας φαίνονται πολύ βαριά. Είναι και το ότι σχετικά πρόσφατα άρχισα να ασχολούμαι με αυτά. Στις μάχες κάποτε τα χάνω και μαγκώνω . Τα γραφικά κάποιες φορες μπερδεύουν, η ανάπτυξη τον χαραχτήρων δείχνει πολύ καλή, και η ιστορία είναι κατανοητή αλλα πολύπλοκη. Ελπίζω στην συνεχεια να υπάρξουν πιο επικές μάχες και περισσότερο gameplay. Πήρα και το ορθοπεδικό βρακάκι της Tifa, τι άλλο να θέλω?
            Originally posted by straier View Post
            Πάντως για την Aeris δυσκολεύομαι απίστευτα να πιστέψω ότι δεν τρολλάρεις και ότι όντως δεν το είχες ακούσει ποτέ. Ακόμα και το εξώφυλλο του παιχνιδιού το δείχνει... Κρίμα αν όντως δεν το ήξερες αλλά η αντίδραση σου δεν είναι δικαιολογημένη. Επίσης το ξέρεις δεν το ξέρεις η σκηνή είναι πολύ δυνατή όταν συμβαίνει. Το Midgar Zolom μπορεί να σκοτωθεί σε χαμηλά level...τυπικά.

            Επίσης:

             
            Η Τϊφα έχει τόσο μεγάλο στήθος που το χρησιμοποιεί για να κρατιέται και να μην πέσει στο γκρεμό.
            Κοίτα να δεις που μια φορα δεν trollάρω και δεν με πιστεύουν.
            Καλά σοβαρά μέχρι και στο εξώφυλλο το δείχνει? WTF?

            Νόμιζα ότι αυτό με τα μαστάρια ήταν μονο δουλειά της Lara.
            Originally posted by nooto View Post


            Οχι δεν εκανες γκαφα, απλα η ουσια του συγκεκριμενου αντιπαλου ειναι να σε κανει να αισθανθεις αδυναμος για να το κοντραρει με μια σκηνη που θα σου δειξει αργοτερα (δεν λεω κατι παραπανω).

            Τωρα για το αν γινεται να τον βγαλεις early με καποια στρατηγικη δεν το γνωριζω γιατι δεν το εχω δοκιμασει ποτε (ουτε εχω καταφερει να μεινω για πολυ ωρα ζωντανος).
            Ναι το ξέρω, έτυχε και πρόλαβα και πέρασα με τα πόδια μια φορα πριν το σκοτώσω και είδα την σκηνή που λες.
            Originally posted by Ground_zero View Post
            Mporei na skotwthei me google search kai odhgous strathgikhs opws eipes, to dyskolo einai na to kaneis na sou mathei to Beta.
            Afta emeis kaname xronia gia na ta mathoume, den yphrxe gamefaqs tote.
            Aion mathima apo to internet kserw na kanw kai egw, to paizeis kai prwth fora to game, einai ousiastika adynaton na to ekanes monos sou afto to pragma happy reading sto gamefaqs loipon den exw provlhma.

            Kai sta eshgw san na eisai paidaki epeidh feresai san paidaki, etsi einai o xarakthras sou ti na kanoume, avgaltos.
            Εξήγησα πιο πάνω τον λόγο που κατέληξα στο Google, ή θες να με βγάλεις και cheater? Και άσε τα "εγώ δεν κάνω μαθήματα από Google και ναι μπορεί να σκοτωθεί με Google search και μπλα μπλα μπλα και πράσινα άλογα", γίνεσαι ρεζίλι. Εσύ είσαι αυτός που στην αρχή είπες ξεκάθαρα ότι αποκλείεται και δεν γίνετε και μάλιστα με αποκάλεσες και ψεύτη! Ενώ τώρα ρίχνεις αρλούμπες. Αλλα εγώ είμαι το μωρό έτσι? Είμαι το μωρό επειδή βρήκα κάπως funny τον Sephiroth σε καρικατούρα επειδή ήμουν προκατειλημμένος (είχα όμως αναφέρει ότι στα FMV φτιάχνει) την ώρα που εσύ για κάποιο λόγο καταλαβαίνεις ότι θέλεις και συνεχίζεις τα δικά σου. Βασικά αλλου σε τρώει και αλλου ξύνεσαι απότι κατάλαβα. Άλλη φορα να προσεχεις τι λες μικρέ.

            Comment


            • Aion άσχετο, αλλά όταν με το καλό τελειώσεις το game και χορτάσεις με δαυτό, τσέκαρε αν θέλεις και το Final Fantasy XII για το PS 2. Είναι εξαιρετικό παράδειγμα αλλαγής πλεύσης των παλαιών gameplay μηχανισμών, τλχ. έτσι μου φάνηκε εμένα το μικρό χρονικό διάστημα που το έπαιξα. Έχει και ωραίο story. Δεν ξέρω για εσάς παίδες αλλά το battle system του σαν να KotORιζε λιγάκι. Άνετα παίζεται και στις μέρες μας.


              Υ.Γ. Θα γούσταρα πολύ ένα νέο Breath of Fire με πιο ασυνήθιστες gameplay ιδέες όπως αυτό που γουστάρει ο Groundας - το Dragon Quarter.:troll:

              Comment


              • Ο Ground_Zero είναι που συνέχισε το θέμα και αρχίσαμε την συζήτηση. Θεώρησε ότι είναι παράλογο σε topic γνωστής σειράς να υπάρχουν spoiler tags και ότι το πιο λογικό και το πιο εύκολο είναι ΟΛΟΙ να παίξουμε ΟΛΑ τα παιχνίδια της σειράς για να μπορούμε να μιλούμε άνετα αλλιώς κακό του κεφαλιού μας.
                Synexizeis ta dika sou esy.
                To poio logiko kai to poio efkolo einai na mhn mpeis sto topic pou milane gia to game of thrones kai na katseis na diavaseis ola ta posts exontas dei mono 1 epeisodio.
                Twra to piases h na sou milaw me akomh poio paidiko tropo?
                Mporw na epanalamvanomai gia panta an theleis den exw provlhma.

                Εσύ είσαι αυτός που στην αρχή είπες ξεκάθαρα ότι αποκλείεται και δεν γίνετε και μάλιστα με αποκάλεσες και ψεύτη! Ενώ τώρα ρίχνεις αρλούμπες.
                E otan ta elega afta eimoun me thn entypwsh pws efoson eisai prwtarhs sta JRPG kai sthn seira genika epaizes monos sou.
                Enas prwtarhs den yparxei kamia periptwsh na evgale ton Zolom pws to lene, den eixa skeftei oti diavazes odhgo strathgikhs gia to pws na ton nikhseis.
                Otan kapoios diavazei odhgous gia afta ta pragmata den tonizei sta posts tou oti dyskolevetai, ean ksereis apo prin ti na kaneis den yparxei kamia dyskolia.

                Oxi den xrhsimopoihses cheat, isa isa egw eimai yper sto na xrhsimopoioume odhgous ktl ktl, alla to na skotwseis ton Zolom apo monos sou thn prwth fora pou paizeis to game kai oxi mono na ton skotwseis, alla na matheis kai to beta einai adynaton xwris na diavaseis kati apo kapou, otan se emfisvhthsa, amfisvhtisa esena kai oxi to walkthrough.
                Afth einai h diafora.

                Αλλα εγώ είμαι το μωρό έτσι? Είμαι το μωρό επειδή βρήκα κάπως funny τον Sephiroth σε καρικατούρα επειδή ήμουν προκατειλημμένος (είχα όμως αναφέρει ότι στα FMV φτιάχνει) την ώρα που εσύ για κάποιο λόγο καταλαβαίνεις ότι θέλεις και συνεχίζεις τα δικά σου. Βασικά αλλου σε τρώει και αλλου ξύνεσαι απότι κατάλαβα. Άλλη φορα να προσεχεις τι λες μικρέ.
                Eisai mwro epeidh kaneis xaza kai mwroudistika sxolia.

                Aion άσχετο, αλλά όταν με το καλό τελειώσεις το game και χορτάσεις με δαυτό, τσέκαρε αν θέλεις και το Final Fantasy XII για το PS 2. Είναι εξαιρετικό παράδειγμα αλλαγής πλεύσης των παλαιών gameplay μηχανισμών, τλχ. έτσι μου φάνηκε εμένα το μικρό χρονικό διάστημα που το έπαιξα. Έχει και ωραίο story. Δεν ξέρω για εσάς παίδες αλλά το battle system του σαν να KotORιζε λιγάκι. Άνετα παίζεται και στις μέρες μας.
                To FFXII einai to kalytero FF me diafora kai tha htan akomh kalytero ean o Matsuno den efevge apo to project.

                Υ.Γ. Θα γούσταρα πολύ ένα νέο Breath of Fire με πιο ασυνήθιστες gameplay ιδέες όπως αυτό που γουστάρει ο Groundας - το Dragon Quarter.
                Den exw provlhma me asinhthistes gameplay idees.
                Exw terastio provlhma me to na prepei na arxizw to idio game 2000 fores apo thn arxh kathe fora pou xanw epeidh to game einai ftiagmeno gia na xaneis wste na mporeseis na proxwriseis parakatw.
                Breath of fire legetai kai den mporeis na metamorfwtheis se drako giati tha xaseis, good game.
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • Originally posted by NickTG View Post
                  Spoiler Alert!!!!!

                   
                  Δεν υπάρχει άγιος Βασίλης!!!!


                  Aion προσοχή! Δεν θέλω να το μάθεις πρώτη φορά από εμένα!
                  Δεν ξέρω τι να σου απαντήσω, δεν είδα το spoiler.
                  Originally posted by Ground_zero
                  Synexizeis ta dika sou esy.
                  To poio logiko kai to poio efkolo einai na mhn mpeis sto topic pou milane gia to game of thrones kai na katseis na diavaseis ola ta posts exontas dei mono 1 epeisodio.
                  Twra to piases h na sou milaw me akomh poio paidiko tropo?
                  Mporw na epanalamvanomai gia panta an theleis den exw provlhma.


                  E otan ta elega afta eimoun me thn entypwsh pws efoson eisai prwtarhs sta JRPG kai sthn seira genika epaizes monos sou.
                  Enas prwtarhs den yparxei kamia periptwsh na evgale ton Zolom pws to lene, den eixa skeftei oti diavazes odhgo strathgikhs gia to pws na ton nikhseis.
                  Otan kapoios diavazei odhgous gia afta ta pragmata den tonizei sta posts tou oti dyskolevetai, ean ksereis apo prin ti na kaneis den yparxei kamia dyskolia.

                  Oxi den xrhsimopoihses cheat, isa isa egw eimai yper sto na xrhsimopoioume odhgous ktl ktl, alla to na skotwseis ton Zolom apo monos sou thn prwth fora pou paizeis to game kai oxi mono na ton skotwseis, alla na matheis kai to beta einai adynaton xwris na diavaseis kati apo kapou, otan se emfisvhthsa, amfisvhtisa esena kai oxi to walkthrough.
                  Afth einai h diafora.



                  Eisai mwro epeidh kaneis xaza kai mwroudistika sxolia.
                  Συνεχίζεις τα δικά σου επειδή δεν μπορείς να παραδεχτείς ότι λες αρλούμπες. Το Game of Thrones είναι συγκεκριμένη σειρά, εδώ δεν είναι topic συγκεκριμένο του FF7 (που και να ήταν πάλι είμαι υπέρ στο να υπάρχουν spoiler tags). Είναι topic γενικά για την σειρά FF, το έπιασες? Δεν είναι όλοι Ground_Zero να έπαιξαν όλα τα FF που υπάρχουν. Δηλαδή αν κάποιος έπαιξε το 80% των FF είναι υποχρεωμένος να φάει το spoiler το δικό σου επειδή έτσι σου κάπνισε εσένα αλλιώς να μην μπει να συζητήσει για την σειρά? Όπως είδες και τα υπόλοιπα παιδιά προσφέρθηκαν να κάνουμε συζήτηση για το FF7. Είναι πιο εύκολο και λογικό να υπάρχουν spoiler tags από το να πρέπει ο καθένας να παίξει ΟΛΑ τα παιχνίδια τις σειράς για να μπορεί να μπει στο θέμα επειδή εσύ βαριέσαι να βάλεις spoiler tag. Μονο που κάθομαι και συζητώ τα αυτονόητα νιώθω σάμπως και είμαι 10 χρόνον.

                  Αρχικά δυσκολευόμουν στο Zolom και το έγραψα, δεν ήξερα καν τι παίζει μαζί του, στην συνεχεια έμαθα τι γίνετε. Και πάλι όμως δεν είναι και το πιο εύκολο, έπαιζε ρολο και η τύχη. Από την μεριά σου εσύ τα αμφισβήτησες όλα χωρίς διακρίσεις. Αντέδρασες σαν να μην υπάρχει αυτό που σου λέω, ότι δεν γίνετε in-game. Γ'αυτό άσε τις δικαιολογίες.
                  Originally posted by Ren_of_Heavens View Post
                  Aion άσχετο, αλλά όταν με το καλό τελειώσεις το game και χορτάσεις με δαυτό, τσέκαρε αν θέλεις και το Final Fantasy XII για το PS 2. Είναι εξαιρετικό παράδειγμα αλλαγής πλεύσης των παλαιών gameplay μηχανισμών, τλχ. έτσι μου φάνηκε εμένα το μικρό χρονικό διάστημα που το έπαιξα. Έχει και ωραίο story. Δεν ξέρω για εσάς παίδες αλλά το battle system του σαν να KotORιζε λιγάκι. Άνετα παίζεται και στις μέρες μας.


                  Υ.Γ. Θα γούσταρα πολύ ένα νέο Breath of Fire με πιο ασυνήθιστες gameplay ιδέες όπως αυτό που γουστάρει ο Groundας - το Dragon Quarter.:troll:
                  Δεν είναι το online αυτό έτσι? Αν τελειώσω το 7 τότε θα ασχοληθώ και με άλλους τίτλους της σειράς. Ίσος να μην πάω κατευθείαν PS2 για να συνεχίσω με τα παλιά. Το 10 δηλαδή έχει παρόμοιους μηχανισμούς με το 7 ενώ στο 12 αλλάζουν όλα?

                  Comment


                  • Συνεχίζεις τα δικά σου επειδή δεν μπορείς να παραδεχτείς ότι λες αρλούμπες. Το Game of Thrones είναι συγκεκριμένη σειρά, εδώ δεν είναι topic συγκεκριμένο του FF7 (που και να ήταν πάλι είμαι υπέρ στο να υπάρχουν spoiler tags). Είναι topic γενικά για την σειρά FF, το έπιασες? Δεν είναι όλοι Ground_Zero να έπαιξαν όλα τα FF που υπάρχουν. Δηλαδή αν κάποιος έπαιξε το 80% των FF είναι υποχρεωμένος να φάει το spoiler το δικό σου επειδή έτσι σου κάπνισε εσένα αλλιώς να μην μπει να συζητήσει για την σειρά? Όπως είδες και τα υπόλοιπα παιδιά προσφέρθηκαν να κάνουμε συζήτηση για το FF7. Είναι πιο εύκολο και λογικό να υπάρχουν spoiler tags από το να πρέπει ο καθένας να παίξει ΟΛΑ τα παιχνίδια τις σειράς για να μπορεί να μπει στο θέμα επειδή εσύ βαριέσαι να βάλεις spoiler tag. Μονο που κάθομαι και συζητώ τα αυτονόητα νιώθω σάμπως και είμαι 10 χρόνον.
                    Ok epeidh den theleis na katalaveis pame pali.
                    Mpes kai mila gia to FF7, mhn diavazeis ta prohgoumena sxolia.
                    Den eprepe na syzhtoume ta aftonohta, alla me to myalo kai thn symperifora 10xronou pou exeis tha synexizw na sto lew mexri na to katalaveis me to zori.

                    Αρχικά δυσκολευόμουν στο Zolom και το έγραψα, δεν ήξερα καν τι παίζει μαζί του, στην συνεχεια έμαθα τι γίνετε. Και πάλι όμως δεν είναι και το πιο εύκολο, έπαιζε ρολο και η τύχη. Από την μεριά σου εσύ τα αμφισβήτησες όλα χωρίς διακρίσεις. Αντέδρασες σαν να μην υπάρχει αυτό που σου λέω, ότι δεν γίνετε in-game. Γ'αυτό άσε τις δικαιολογίες.
                    Kaneis den eipe oti den ginetai in game, eipa oti esy den to ekanes (monos sou profanws).
                    Kai an theleis kai apodeiksh quotarw to prwto mou sxolio kai ypogramizw to kammati pou leei oti einai dynaton na to kaneis.

                    "To Midgar Zolom den pistevw oti to skotwses sta 18 level ektos ama paizeis kamia easy version kserw gw, alla akomh kai na to ekanes ypotithetai oti den prepei na ton skotwseis, ypoteithetai oti prepei na piaseis ena chocobo kai meta na peraseis me afto thn limnh"

                    Kanena FF den exei tous idious mhxanismous me ta ypoloipa, ola einai diaforetika metaksy tous.
                    Aplws to 12 gamaei kai dernei.
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • Originally posted by Ground_zero View Post
                      Ok epeidh den theleis na katalaveis pame pali.
                      Mpes kai mila gia to FF7, mhn diavazeis ta prohgoumena sxolia.
                      Den eprepe na syzhtoume ta aftonohta, alla me to myalo kai thn symperifora 10xronou pou exeis tha synexizw na sto lew mexri na to katalaveis me to zori.



                      Kaneis den eipe oti den ginetai in game, eipa oti esy den to ekanes (monos sou profanws).
                      Kai an theleis kai apodeiksh quotarw to prwto mou sxolio kai ypogramizw to kammati pou leei oti einai dynaton na to kaneis.

                      "To Midgar Zolom den pistevw oti to skotwses sta 18 level ektos ama paizeis kamia easy version kserw gw, alla akomh kai na to ekanes ypotithetai oti den prepei na ton skotwseis, ypoteithetai oti prepei na piaseis ena chocobo kai meta na peraseis me afto thn limnh"

                      Kanena FF den exei tous idious mhxanismous me ta ypoloipa, ola einai diaforetika metaksy tous.
                      Aplws to 12 gamaei kai dernei.
                      Ωραία δηλαδή έπρεπε να μπω στο θέμα και να κάνω σαν τον κλέφτη δηλαδή, ούτε να διαβάσω απόψεις ούτε τίποτα. Δηλαδή αν κάποιος θέλει να συζητήσει για την σειρά, πως θα ξέρει πιο post να διαβάσει και που να απαντήσει? Θα πρέπει ο καθένας να αρχίζει νέα ασχολία και συζητήσεις σε κάθε post επειδή δεν έχει διαβάσει τα προηγούμενα, φορώντας παρωπίδες και κλείνοντας τα ματια μέχρι να κάνει scroll down. Η λογική του μεγάλου άντρα είναι αυτή. Αν θέλεις να σου το κάνω record να το έχεις να το ακούς κάθε μέρα μέχρι να το εμπεδώσεις.

                      Ναι ισχυριζόσουν ότι δεν γίνετε και προτίμησες να με αποκαλέσεις ψεύτη από το να σκεφτείς "Αντί για ψεύτης... Μπορεί απλά να είδε στρατηγική online!" αφού σου ήταν τόσο γνωστό όπως λες τώρα. Γίαυτό σου λέω αλλου σε τρώει και αλλου ξύνεσαι. Απαντάς προκατειλημμένα σε πολλά posts μου και κανεις δικηγοριλίκια με κάθε ευκαιρία και προκαλείς. Η ουσία είναι ότι με αποκάλεσες ψεύτη επειδή νόμιζες ότι είμαι κανένα ανθρωπάκι και στην τελική έφαγες τα μούτρα σου.

                      Αν το 12 είναι αυτό που έπαιζες online (ΜΟO?) τότε δεν ενδιαφέρομαι. Το 8 απόσο θυμάμαι έχει random battles και παρόμοιους μηχανισμούς με το 7. Είμαι newbie στην σειρά έτσι δεν περνώ και όρκο.

                      Comment


                      • Το κουρασατε.
                        Do a barrel roll!

                        Comment


                        • Ωραία δηλαδή έπρεπε να μπω στο θέμα και να κάνω σαν τον κλέφτη δηλαδή, ούτε να διαβάσω απόψεις ούτε τίποτα. Δηλαδή αν κάποιος θέλει να συζητήσει για την σειρά, πως θα ξέρει πιο post να διαβάσει και που να απαντήσει? Θα πρέπει ο καθένας να αρχίζει νέα ασχολία και συζητήσεις σε κάθε post επειδή δεν έχει διαβάσει τα προηγούμενα, φορώντας παρωπίδες και κλείνοντας τα ματια μέχρι να κάνει scroll down. Η λογική του μεγάλου άντρα είναι αυτή. Αν θέλεις να σου το κάνω record να το έχεις να το ακούς κάθε μέρα μέχρι να το εμπεδώσεις.
                          Mpeneis se ena topic pou yparxoun spoilers kai theleis na milhseis gia to ti exeis viwsei esy mexri stigmhs.
                          Milas gia afta pou theleis na milhseis kai akolouthoun oi aparaithtes apanthseis.
                          DEN diavazeis ta prohgoumena spoilers kai an to kaneis meta den exeis dikaiwma na paraponiesai.

                          Ναι ισχυριζόσουν ότι δεν γίνετε και προτίμησες να με αποκαλέσεις ψεύτη από το να σκεφτείς "Αντί για ψεύτης... Μπορεί απλά να είδε στρατηγική online!" αφού σου ήταν τόσο γνωστό όπως λες τώρα. Γίαυτό σου λέω αλλου σε τρώει και αλλου ξύνεσαι. Απαντάς προκατειλημμένα σε πολλά posts μου και κανεις δικηγοριλίκια με κάθε ευκαιρία και προκαλείς. Η ουσία είναι ότι με αποκάλεσες ψεύτη επειδή νόμιζες ότι είμαι κανένα ανθρωπάκι και στην τελική έφαγες τα μούτρα σου.
                          Se apokalesa psefth epeidh nomiza ps isxyrizosoun oti to nikhses monos sou.
                          Apantaw prokathlhmena epeidh se kserw kai se exw mathei, den eisai kai poly bright pws to lene.
                          To na to nikhseis me odhgo einai apolytws katanohto, sto ypogrammisa gia na to deis kiolas.
                          Ta moutra mou den ta efaga synexizeis kai eisai anthrwpaki.

                          Αν το 12 είναι αυτό που έπαιζες online (ΜΟO?) τότε δεν ενδιαφέρομαι. Το 8 απόσο θυμάμαι έχει random battles και παρόμοιους μηχανισμούς με το 7. Είμαι newbie στην σειρά έτσι δεν περνώ και όρκο
                          Googlare kai tha deis poia einai ta online FF, ton odhgo strathgikhs hkseres na ton googlareis.
                          MOO den shmainei tipote, MMO thes na peis.
                          Ta random battles den isountai paromoious mhxanismous se olo to paixnidi.


                          Το κουρασατε.
                          Epeidh exoume na kanoume me periorismenhs nohmosynhs atoma prepei na ta leme apo 1000 fores me 1000 diaforetikous tropous, ti na kanoume sorry.
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • Originally posted by Aion View Post
                            Αν το 12 είναι αυτό που έπαιζες online (ΜΟO?) τότε δεν ενδιαφέρομαι. Το 8 απόσο θυμάμαι έχει random battles και παρόμοιους μηχανισμούς με το 7. Είμαι newbie στην σειρά έτσι δεν περνώ και όρκο.
                            Ευτυχώς, δεν έχει τυχαίες μάχες. Τους εχθρούς τους βλέπεις κι επιλέγεις αν θες να τους επιτεθείς ή να τους αποφύγεις. Έχει μεγάλες περιοχές για να κινηθείς όπως θέλεις.

                            Comment


                            • Originally posted by Ramparter
                              Το κουρασατε.
                              Ναι έτσι γίνετε συνήθως άμα υπάρχει ο Ground_Zero στην μέση. Αν πρόσεξες έχω προσπαθήσει ήδη κάποιες φορες να αλλάξω θέμα αλλα αυτός συνεχίζει. Στο παρελθόν του την είπα πολλές φορες και του έμεινε η ξινίλα I guess. Πετάει την λογική από το παράθυρο και κλαίγεται επειδή θέλει να γλυκαθεί.
                              Originally posted by Ren_of_Heavens View Post
                              Ευτυχώς, δεν έχει τυχαίες μάχες. Τους εχθρούς τους βλέπεις κι επιλέγεις αν θες να τους επιτεθείς ή να τους αποφύγεις. Έχει μεγάλες περιοχές για να κινηθείς όπως θέλεις.
                              Καλο αυτό με τις μάχες. Θα το έχω στα υπόψιν μου. Κάτσε πρώτα να δω τι θα γίνει με το 7.

                              Comment


                              • Pote mou thn eipes kai den thymamai?
                                Exei pou sthn lew apo tote pou genhthikes.
                                Olh thn evdomada dhladh.
                                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                                Kindred, this blade and I.
                                "

                                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                                Greek Gaming Videos
                                Greek Final Fantasy Forum

                                Comment

                                Working...
                                X