Announcement

Collapse
No announcement yet.

Favourite VG Music (YouTube Edition)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ναι είναι πολύ καλό game, σαφέστατα πολύ ανώτερο του Contra 4 της WayForward. Θα έλεγα πως μαζί με το Shattered Soldier είναι τα καλύτερα Contra που μπορούσαν να κυκλοφορήσουν μετά τα 16bit. Απλώς έχει πολύ μεγάλη δυσκολία, σε σημεία μάλιστα η δυσκολία προέρχεται περισσότερο από τα projectiles που χάνονται μέσα στα πολύχρωμα backgrounds, παρά από τα ίδια τα enemy patterns. Το είχαμε φτάσει αρκετά μακριά με τον αδερφό.

    Επίσης ένα extra hint; αν στην loading screen μόλις ξεκινήσεις το game βάλεις τον Konami code, παίζει το κλασικό Contra theme.

    Πάντως, αν και off topic, νομίζω πως οι καλύτεροι τίτλοι Contra παραμένουν τα Alien Rebels( ή Alien Wars) και το original Hard Corps.( αν και ανδρώθηκα με το Super Probotector, οφείλω να ομολογήσω πως το Hard Corps είναι συνολικά ανώτερος τίτλος)




    Και ένα extra από άλλο τίτλο, σε άλλο genre( ουστιαστικά το Rock n Roll Racing/ Mario Kart της Konami)

    Χωρίς υπερβολή από τα πιο rocking 16 bit OSTs και ένα από τα λιγότερο γνωστά games του SNES. Ωστόσο πρόκειται για καταπληκτικό τίτλο, imho κοιτάει στα ίσα στα μάτια το Super Mario Kart. Power ups, ειδικές κινήσεις ξεχωριστές για κάθε χαρακτήρα, ενώ μπορείς να ξοδεύεις τα χρήματα που κερδίζεις από κάθε αγώνα για να αναβαθμίζεις το όχημα. Δείτε το σε emu, είναι λίγο δύσκολο αρχικά λόγω της 3/4 camera αλλά μετά από λίγα ματσάκια γίνεται δεύτερη φύση ο χειρισμός.
    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

    Comment


    • Comment


      • In case you missed that: http://vgmdb.net/db/main.php
        Insert Coin

        Comment




        • Carpe diem

          Comment


          • Πάρα πολύ ωραίο αυτό από το tomb raider.

            Από metal gear αυτό εδώ είναι από τα αγαπημένα μου... Απλά μου προκαλεί δέος αυτό το κομμάτι...

            Last edited by Deus; 01-11-2016, 12:35 AM.


            Tidy!

            Do not blame me.Blame yourself or God.
            In Matsuno we trust.

            Comment


            • Originally posted by Deus View Post
              Πάρα πολύ ωραίο αυτό από το tomb raider.

              Από metal gear αυτό εδώ είναι από τα αγαπημένα μου... Απλά μου προκαλεί δέος αυτό το κομμάτι...

              https://youtu.be/ZOVkYAxHvkk
              Ωραίο κομμάτι και με ιστορικό υπόβαθρο: https://en.wikipedia.org/wiki/Here%27s_to_You_(song))
              The illusion of free will is an illusion.

              Comment


              • επιβάλλεται λόγω της ανακοίνωσης του daytona usa 3

                Last edited by kakashi_gr; 03-11-2016, 06:19 PM.
                sigpic

                Comment


                • Carpe diem

                  Comment






                  • «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                    Comment




                    • Οι πρώτοι δύο δεξιά του οργάνου είμαστε εγώ και η γυναίκα XD .

                      Last edited by Evans; 24-01-2017, 01:57 AM.

                      Comment


                      • Ωραίος, πολύ δυνατός. Έτσι οι παιχτούρες. Απλά βάλε στο tag μέσα μόνο τον τελικό κωδικό που έχω σε bold (/watch?v=kqKhq6J69KI) και όχι όλο το link, για να το δει περισσότερος κόσμος

                        PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                        Comment


                        • Σωστός ;) !!

                          Comment


                          • Καθώς παρακολουθούσα ΕΡΤ πέφτει ένα διαφημιστικό για την παιδική ζώνη και σαν μουσικό χαλί είχαν το Victory Fanfare από το final fantasy VII!!! (λογικά κάποιο remix)

                            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                            Comment




                            • There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                              Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                              Comment


                              • Τωρα που το σκεφτομαι, τη μουσικη του FF XV δεν ειναι σαν να την εχει γραψει η Καραινδρου που κανει τη μουσικη στις ταινιες του Αγγελοπουλου ?? (πιο γρηγογο βαλς για το valse di fantastica πχ). Μου ηρθε τωρα που ακουγα το soundtrack και γραφω ενα paper

                                Comment

                                Working...
                                X