Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ενδιαφεροντα (πασης λογης) βιντεο στο internet

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ΔΕΙΤΕ ΤΟ
    Do a barrel roll!

    Comment


    • Πλάκα έχει το βίντεο που έβαλες αλλά δυστυχώς δε μπορώ να το πάρω στα σοβαρά.
      Πετάει 10.000 διαφορετικά πράγματα και στο τέλος έχεις έναν αχταρμά με μηδενικό ουσιαστικό περιεχόμενο... Έχει αλήθειες αλλά καταλήγει αβασάνιστα σε διάφορα τυχαία συμπεράσματα.
      Πρώτα από όλα στο θέμα αποπληθυσμού: Το πρόβλημα του υπερπληθυσμού δεν έχει να κάνει τόσο με τις αναπτυγμένες αλλά με τις αναπτυσσόμενες χώρες. Και πόσο πιθανό είναι να κάνει κάποιος το εμβόλιο στην Ινδία ή στη Νότια Αφρική; Όχι πολύ...
      Δεύτερον, στο θέμα της ευγονικής: Οι αυτιστικοί είναι ό,τι χειρότερο θα μπορούσε να δημιουργήσει κάποιος που θέλει στρατιά από ζόμπι. Δε θα μπω καν στη διαδικασία να εξηγήσω περισσότερο...

      Όσον αφορά το εμβόλιο της γρίπης των χοίρων και την ύπαρξη συντηρητικών με βάση τον υδράργυρο: Η πικρή αλήθεια είναι πως και τα υπάρχοντα εμβόλια γρίπης πιθανότατα περιέχουν την ουσία. Συνεπώς όποιος έκανε εμβόλια κάθε χρόνο για γρίπη δε θα κάνει κάτι διαφορετικό με το να προσθέσει άλλο ένα. Φυσικά αντί να καταβάλονται προσπάθειες να απαγορευθεί η ουσία ως πιθανώς επιβλαβής, προσπαθούμε να καταργήσουμε τα εμβόλια. Λογικό...
      Πάντως όποιος δεν έκανε εμβόλια και είναι υγιής, με βάση τα μέχρι τώρα δεδομένα, δεν υπάρχει βασικός λόγος για να κάνει το εμβόλιο αφού η σοβαρότητα του νέου στελέχους δε φαίνεται να διαφέρει ιδιαίτερα από της απλής γρίπης. Αλλά και τα ΜΜΕ πρέπει να δουλέψουν κάπως...

      Όσον αφορά τις φαρμακευτικές: Είναι εταιρείες όπως όλες οι άλλες. Μόνος σκοπός είναι το κέρδος και η αύξηση αυτού με κάθε μέσο. Υπάρχουν αρκετές περιπτώσεις, που υποστηρίζονται από σαφή επιστημονικά δεδομένα, όπου επικίνδυνα ή αναποτελεσματικά φάρμακα περάσανε στη μαζική κυκλοφορία και μετά αποσύρθηκαν. Θεωρητικά δεν θα έπρεπε να απαγορευθούν τα εμβόλια αν υπήρχαν επαρκή δεδομένα που στηρίζουν πως είναι επιβλαβή; Το επιχείρημα ότι οι φαρμακευτικές δεν επιτρέπουν τέτοιες έρευνες είναι κάπως αδύναμο δεδομένου ότι όπως είπα έχουν υπάρξει περιπτώσεις που φάρμακα αποσύρθηκαν. Επίσης, τα πολλά λεφτά στις φαρμακευτικές είναι στις πατέντες και όχι στα κοινά εμβόλια που υπάρχουν για χρόνια.

      ΥΓ. Προσωπικά δεν έχω σκοπό να κάνω το εμβόλιο.
      Originally posted by Squall Leonhart
      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
      Originally posted by 丹野
      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
      Originally posted by Ryu_gr
      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

      Comment


      • 'Οχι ότι κανείς ενδιαφέρεται όπως φαίνεται αλλά δέστε και αυτό για το θέμα των εμβολίων:
        Researchers long ago rejected the theory that vaccines cause autism, yet many parents don't believe them. Can scientists bridge the gap between evidence and doubt?
        Originally posted by Squall Leonhart
        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
        Originally posted by 丹野
        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
        Originally posted by Ryu_gr
        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

        Comment


        • Κι εγώ ένα ό,τι να 'ναι διακρίνω ρε Rampo... Έχει πολλές αλληλοαναιρούμενες προτάσεις μέσα το video και ειλικρινά, δεν βγαίνει κανένα νόημα. Θεωρίες συνομωσίας για το τίποτα, εν τέλει...
          "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

          Comment


          • Originally posted by Raf
            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

            Comment


            • Καταπληκτικό!

              Το καλύτερο βίντεο του είδους που έχω δεί μέχρι τώρα. Ο τύπος ξέρει 5 όργανα με πάρα πολλές διαφορές μεταξύ τους. Εντυπωσιακό πραγματικά.

              Comment


              • Πράγματι είναι εντυπωσιακό. Βέβαια, μόλις μάθεις καλά ένα μουσικό όργανο σου είναι και πιο εύκολο να μάθεις και άλλα.

                Comment


                • Χμ,θα διαφωνήσω.Είναι ανάλογα τη φύση των οργάνων...Και εγώ χτυπάει από πνευστά μέχρι έγχορδα και κρουστά.
                  Originally posted by Raf
                  Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                  Comment


                  • Με τίποτα δε λέω πως είναι εύκολη υπόθεση να ξέρεις όλα αυτά τα όργανα, μα ένας μουσικός που έχει εμπειρία απο ένα όργανο θα αντιμετωπίσει λιγότερες δυσκολίες στην εκμάθηση ενός άλλου. Αν π.χ κάποιος παίζει πιάνο και δεν έχει πιάσει ποτέ του κιθάρα, το μόνο που τον εμποδίζει είναι η έλλειψη εξοικείωσης, αν την αποκτήσει και αυτή τότε θα είναι πολύ πιο εύκολη υπόθεση. Εξ'άλλου όλα τα όργανα παίζουν πάνω στην ίδια μουσική.

                    Comment


                    • Originally posted by Raphael View Post
                      Με τίποτα δε λέω πως είναι εύκολη υπόθεση να ξέρεις όλα αυτά τα όργανα, μα ένας μουσικός που έχει εμπειρία απο ένα όργανο θα αντιμετωπίσει λιγότερες δυσκολίες στην εκμάθηση ενός άλλου. Αν π.χ κάποιος παίζει πιάνο και δεν έχει πιάσει ποτέ του κιθάρα, το μόνο που τον εμποδίζει είναι η έλλειψη εξοικείωσης, αν την αποκτήσει και αυτή τότε θα είναι πολύ πιο εύκολη υπόθεση. Εξ'άλλου όλα τα όργανα παίζουν πάνω στην ίδια μουσική.
                      Εμ...όχι. Το μόνο που θα γνωρίζει θα είναι η θεωρία μουσικής. Η κιθάρα είναι ένα όργανο που ασχολείται σχοδόν αποκλειστικά με ακόρντα...το πιάνο είναι τελείως διαφορετική υπόθεση. Υπάρχουν όργανα που παίζονται παραπλήσια όπως ακκορντεόν και αρμόνιο αλλά υπάρχει πραγματικό χάσμα μεταξύ πχ κιθάρας πιάνο και φλογέρας.

                      Είναι σκέψου σαν να μου λές ότι κάποιος πλατφορμάς θα δυσκολευτεί λιγότερο να μάθει ένα racing από κάποιον που δεν έχει παίει vg στη ζωή του επειδή και τα 2...παίζονται με χειρηστήριο.Το μόνο που ξέρει παραπάνω είναι πως να κρατάει το χειρηστήριο.
                      Originally posted by Raf
                      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                      Comment


                      • Originally posted by Somari View Post
                        Το μόνο που θα γνωρίζει θα είναι η θεωρία μουσικής.
                        Έστω και αυτό αρκεί πιστεύω. Αν εγώ που είμαι άσχετος με τη μουσική αποφασίσω μαζί με ένα επαγγελματία κιθαρίστα να μάθουμε και οι 2 πιάνο, σε καμμία περίπτωση δεν θα έχουμε την ίδια πορεία μάθησης. Όταν εγώ θα μαθαίνω ακόμα τα ντο ρε μι, αυτός θα παίζει κομμάτια.
                        The illusion of free will is an illusion.

                        Comment


                        • Nai re alla pali einai xontro louki...
                          Originally posted by Raf
                          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                          Comment


                          • Συμφωνω με Raphael και Ryu επειδη το ξερω απο πρωτο χερι.Οταν πρωτοεπιασα την κιθαρα δεν καταλαβαινα Χριστο.Οταν πλεον εμαθα νοτες,κλιμακες κλπ και ειχα παρει αερα,αρχισα να ασχολουμαι με τα πληκτρα και ηταν πολυ ευκολο.

                            Comment


                            • Είναι σκέψου σαν να μου λές ότι κάποιος πλατφορμάς θα δυσκολευτεί λιγότερο να μάθει ένα racing από κάποιον που δεν έχει παίει vg στη ζωή του επειδή και τα 2...παίζονται με χειρηστήριο.Το μόνο που ξέρει παραπάνω είναι πως να κρατάει το χειρηστήριο.


                              Καμία μα καμία σχέση.

                              Επίσης άλλο πιάνο-κιθάρα και άλλο πιάνο-φλογέρα. Πράγματι είναι πιο δύσκολο απο το πιάνο στη φλογέρα παρά απο το πιάνο στη κιθάρα, το παράδειγμα που έδωσα εγώ. Γιατί και το πιάνο και η κιθάρα είναι τα δύο θεμελιώδη όργανα της μουσικής. Επίσης και στο πιάνο υπάρχουν συγχορδίες.
                              Κάποιος έμπειρος μουσικός που μεταπηδάει στη κιθάρα θα σκαρφίζεται συγχορδίες χωρίς να χρειάζεται να τρέχει να μαθαίνει ποια τάστα θα πρέπει να πατήσει. Όπως είπα πριν, το μόνο εμπόδιο θα είναι η έλλειψη εξοικείωσης και η έλλειψη ευλυγισίας στα δάχτυλα πιστεύω. Όμως θα ξέρει αυτόματα πως όταν πατήσει εκεί θα έχει τον τάδε ήχο και αυτό θα είναι αρκετό.

                              Comment


                              • Εγώ είχα δεί αυτό παλιότερα και τώρα θα το ποστάρω και εδώ να το δείτε και εσείς.

                                REST IN PEACE, MICHAELMichael Jackson's classic in a brilliant a cappella rendering (over 64 channels audio/video) by François Macré. He reportedly spent 350...
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X