Announcement

Collapse
No announcement yet.

Η σχέση σας με τα video games

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Εγώ πάλι κοντεύω πλέον τα 31- σε ένα μήνα- και προσπαθώ να ασχολούμαι όσο μπορώ και να μένω μέσα στα πράγματα. Το μόνο άσχημο πως ενώ η όρεξη υπάρχει πολλές φορές προσκρούει πάνω στις καθημερινές υποχρεώσεις αλλά οκ, στο πρόγραμμα όλα...
    Φυσικά υπήρξαν και θα υπάρξουν τα διαστήματα όπου με πιάνει μια βαρεμάρα αλλά πάντα κάτι γίνεται και επιστρέφω δριμύτερος. Ωστόσο οι αγορές- retro κυρίως αλλά και νέες- για τη συλλογή συνεχίζονται, με προσαρμογή στο budget( όχι πολλές και φτηνές αλλά λίγες και να πονάνε xD)
    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

    Comment


    • #17
      Ta paidia sou tha paizoun tis syloges sou kai esy tha tis klais.
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • #18
        Αμ δε Ξεχωριστό δωμάτιο- play room. Ούτως ή άλλως ποιος θα ασχολείται με τις βλακείες του "γέρου"? Θα παίζουν VR εξελιγμένο τότε
        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

        Comment


        • #19
          Ta retro einai retro panta tha paizonte
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • #20
            Μωρέ ας τα χαίρονται. Games είναι για να παίζονται είναι. Δε λέω πως δε θα σπάσει κάτι μέσα μου, αν πχ έσπαγε το SNES μου ή χάνανε κανά σπάνιο game( ok τελείως υποθετικό σενάριο παιδιά άμεσα δεν προβλέπονται )ή σπάγανε καμμιά action figure, αλλά δε βαριέσαι πλέον είμαι πολύ πιο χαλαρός με τα πράγματά μου από ότι παλιότερα.
            Απλώς στην παρούσα φάση είναι δύσκολη η οργάνωση των αντικειμένων. Βλέπω πχ τα play room των AVGN, Happy console gamer και άλλων και όσο να είναι ζηλεύω αλλά οκ κάποια στιγμή μελλοντικά θα γίνει- και αν τα καταφέρω θα βάλω σε μια γωνιά και μια καμπίνα παίζει MAME
            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

            Comment


            • #21
              Originally posted by Sinclair View Post
              Αμ δε Ξεχωριστό δωμάτιο- play room.


              Αυτό ακριβώς.
              Απαραίτητα με παλιά μεγάλη τηλεόραση μέσα για τα retro.

              Για τα πιτσιρίκια υπάρχουν και emulators.
              I'm back bitches... Version 2.0

              Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

              Comment


              • #22
                Απαραίτητα με παλιά μεγάλη τηλεόραση μέσα για τα retro.
                Έτσι!!!
                Εχω φροντίσει για CRT ήδη. Έχω μια 14άρα phillips που έχει βγει σκυλί- από NES μέχρι PS2 έπαιζα εκεί, καθώς και μια 21" Trinitron που είχα σαν φοιτητής. Κι έχω κρατήσει και το CRT monitor του παλιού PC για VGA gaming από Dreamcast. Πλέον έχω πατήσει πόδι, ό,τι παλιά ηλεκτρονική συσκευή πάει για πέταμα πρώτα πρέπει να πάρει τη δική μου έγκριση. ( ειδικά μετά το πεταμένο ηχοσύστημα του πατέρα μου με turntable Pioneer των 80s το οποίο λειτουργούσε άψογα αλλά "έπιανε χώρο" )
                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                Comment


                • #23
                  Εγώ ελπίζω να καβατζώσω την 32'' των γονιών μου μόλις πάρουν καινούρια.
                  Επίπεδη στα 100Hz.
                  I'm back bitches... Version 2.0

                  Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                  Comment


                  • #24
                    25 ετων και παιζω καθημερινά, άλλοτε πολλες ωρες και αλλοτε λιγες ωρες. Υπαρχουν περιοδοι που μπορει να μην παιζω φανατικα και να κανω ενα μικρο διάλειμμα, ισως και να μην παιξω για μερικες μερες.


                    Originally posted by Enpsty View Post
                    Το μόνο που μου λείπει είναι το αίσθημα δέους που είχα όταν πρωτοξεκίναγα ένα μικρός game (καλό ή μάπα), πλέον δεν το έχω πια.
                    Το εχω παρατηρησει και εγω αυτο, σπανια ή και ποτε πια ενα παιχνιδι θα με πωρώσει στο ξεκινημα. Μπορει να με κερδισει στην πορεια αλλα δεν νιωθω οπως μικρος που επαιρνα ενα νεο Game, ισως φταιει οτι τα games ειναι πολυ φτηνα τωρα και εχω τεραστιο backlog, δεν ξερω :/

                    Παλια θυμαμαι επαιζα ενα game και κοιμομουν αλλα μολις ξυπναγα (και δεν ειχα καποια δουλεια ή σχολειο) η πρωτη μου επιθυμια ηταν να ανοιξω την κονσολα να παιξω. Τωρα πια δεν υπαρχει αυτο, ειναι σχετικα σπανιο, οταν ξυπνησω (μετα απο το απαραιτητο χουζουρεμα) θα μπω internet, θα φαω κατι και οταν βαρεθω θα παρω την "αποφαση" να παιξω. Δεν μου αρεσουν λιγοτερο τα games αλλα δεν με "πωρωνουν" οσο παλια. Ισως κανα mmo μεχρι να το βαρεθω.

                    Comment


                    • #25
                      To internet ftaiei
                      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                      Kindred, this blade and I.
                      "

                      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                      Greek Gaming Videos
                      Greek Final Fantasy Forum

                      Comment


                      • #26
                        Το πιστεύω κι εγώ.Όλο το Σ/Κ που δεν είχα ίντερνετ,το πρώτο πράγμα που ήθελα να κάνω ήταν να λιώσω,πλέον όμως βλέπω πως οι σκέψεις μου είναι ολόιδιες με του Roronoa.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • #27
                          Egw pantws pou den exw interneta ta vradia liwnw sto Tactics Ogre kai to paizw me oreksh, opote allh mia apodeiksh
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • #28
                            Ειναι αληθεια, το internet μας εχει καψει.

                            Η πιο παραγωγικη μου περιοδος ηταν πριν λιγο καιρο που εμεινα χωρις internet για κανα μηνα λογω μετακομισης. Πρεπει να ειδα τουλάχιστον 10 σειρες anime και να τερματισα 5-6 παιχνιδια.
                            Ξυπναγα και εβλεπα anime, αν και καποια στιγμη βαρεθηκα λιγο και αρχισα να βλεπω και τηλεόραση :puke:

                            Και τωρα που μιλαμε θελω να παω να συνεχισω το neon genesis evangelion αλλα εδω, Internets.

                            Comment


                            • #29
                              Το Ίντερνετ είναι το μεγαλύτερο procrastination όλων των εποχών.

                              Comment


                              • #30
                                Φταίει το ίντερνετ κυρίως γιατί πλέον έχουμε δει ήδη το μισό παιχνίδι πριν κυκλοφορήσει. Παλιά που το μόνο που έβλεπες ήταν κανά δυό screenshots στο gamepro ήταν διαφορετικά.
                                Θυμάμαι νοίκιαζα για N64 και όταν το πρωτοέβαζα στην κονσόλα είχα μία χαρά λες και πρωτοπαίζω videogames. Σε όλα τα games, καλά και χάλια.

                                Comment

                                Working...
                                X