Announcement

Collapse
No announcement yet.

Παλεύοντας με το backlog (τι τερματίσαμε το 2014)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by Loggo View Post
    Το καθιερωμένο, ετήσιο, replay στο Mega Man 2

    Αυτό το game όπως και κανά δυο ακόμη είναι από τα λίγα που τα βάζω για ένα playtest και χωρίς να το καταλάβω βλέπω τίτλους τέλους.
    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

    Comment


    • #17
      2. Ένα playthrough στο Gravity Rush το οποίο και, παρά τις αδυναμίες του, το βρήκα τρομερά γοητευτικό.
      Είναι το πιο 3D παιχνίδι που υπάρχει ανεξαρτήτως κονσόλας.
      Originally posted by Squall Leonhart
      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
      Originally posted by 丹野
      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
      Originally posted by Ryu_gr
      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

      Comment


      • #18
        Τερμάτισα το...Dragon Age 2.

        Είχα φτάσει μέχρι ένα σημείο αλλά επειδή ήταν χάλια το παράτησα εκνευρισμένος. Εν όψει του 3 αποφάσισα να φτιάξω ένα import save. Σύντομες εντυπώσεις.

        1) Το gameplay παραμένει χάλια. ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ. Τελεία. Η κατάσταση είναι απλά ισοπεδωτική. Ό,τι έχει ακουστεί είναι αλήθεια.

        2) Ίσως το χειρότερο party που έχω δει σε RPG. Υπήρχαν άτομα που δε χρησιμοποίησα ποτέ. Ούτε ένας πραγματικά αξιομνημόνευτος, να πω "εσύ δε βγαίνεις έτσι γιατί σε πάω". Αντιγραφή χαρακτήρων από Origins, Awakening, άλλα παιχνίδια της Bioware. Άνευρες ατάκες, μέτριοι διάλογοι.

        3) Μακράν το χειρότερο σενάριο σε τίτλο Bioware. Πλίνθοι και κέραμοι ατάκτως εριμμένοι, μια κεντρική ιδέα ασυνάρτητη, γελοία σεναριακά ευρήματα στο τέλος, ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ κακή ροή αποστολών (στις μισές και βάλε γίνεται το ίδιο πράγμα).

        4) Κακό itemization και γενικά πολλά βήματα πίσω στο character building.

        5) Σα franchise αντιγράφει στεγνά το Knights of the Old Republic. Αλλαγή main character από το 1 στο 2, οι δύο χαρακτήρες συνδέονται έστω και έμμεσα, και οι δύο στο τέλος εξαφανίζονται με υπόσχεση για closure στο 3.

        Απλά απολύστε τους.
        Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

        Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

        Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

        Comment


        • #19
          εχοντας παιξει το το DA2 οταν βγηκε...η τυπισσα που ειναι rogue ντυμενη σα τσιγγανα με το πλουσιο στηθος ειναι αξιομνημονευτη...μονο και μονο για το τελευταιο:troll:

          και η τελευταια μαχη μου εμεινε + η μια προαιρετικη με ενα δρακο , στορυ συστημα μαχης κτλπ ουτε καν

          Comment


          • #20
            Originally posted by Titus View Post
            Τερμάτισα το...Dragon Age 2.

            Είχα φτάσει μέχρι ένα σημείο αλλά επειδή ήταν χάλια το παράτησα εκνευρισμένος. Εν όψει του 3 αποφάσισα να φτιάξω ένα import save. Σύντομες εντυπώσεις.

            1) Το gameplay παραμένει χάλια. ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ. Τελεία. Η κατάσταση είναι απλά ισοπεδωτική. Ό,τι έχει ακουστεί είναι αλήθεια.

            2) Ίσως το χειρότερο party που έχω δει σε RPG. Υπήρχαν άτομα που δε χρησιμοποίησα ποτέ. Ούτε ένας πραγματικά αξιομνημόνευτος, να πω "εσύ δε βγαίνεις έτσι γιατί σε πάω". Αντιγραφή χαρακτήρων από Origins, Awakening, άλλα παιχνίδια της Bioware. Άνευρες ατάκες, μέτριοι διάλογοι.

            3) Μακράν το χειρότερο σενάριο σε τίτλο Bioware. Πλίνθοι και κέραμοι ατάκτως εριμμένοι, μια κεντρική ιδέα ασυνάρτητη, γελοία σεναριακά ευρήματα στο τέλος, ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ κακή ροή αποστολών (στις μισές και βάλε γίνεται το ίδιο πράγμα).

            4) Κακό itemization και γενικά πολλά βήματα πίσω στο character building.

            5) Σα franchise αντιγράφει στεγνά το Knights of the Old Republic. Αλλαγή main character από το 1 στο 2, οι δύο χαρακτήρες συνδέονται έστω και έμμεσα, και οι δύο στο τέλος εξαφανίζονται με υπόσχεση για closure στο 3.

            Απλά απολύστε τους.
            Συμφωνώ οτι ήταν τελείως μη αξιομνημόνευτο, αλλά εμένα το Gameplay θυμάμαι πως δεν με είχε χαλάσει οπότε μου είχε φανεί ευχάριστο σαν παιχνίδι.
            Dragon Age 1: Light Edition ήτανε.

            Comment


            • #21
              Bump! Σας καλω να ανανεωσετε τις λιστες σας.


              Εγω απο οτι βλεπω εχω ολοκληρώσει 34 παιχνιδια, ελπιζω να τα κανω τουλαχιστον 50 μεχρι το τελος του ετους.

              Ευτηχως και δυστηχως τωρα δεν εχω οσο χρονο ειχα παλιοτερα για να παιξω οσο θελω και ειμαι σε φαση τελευταια που δεν παιζω σχεδον καθολου γιατι εχω και απογευματινες βαρδιες και το πρωι βαριεμαι να κατσω να παιξω και μετα βαριεμαι και το βραδυ που γυρναω (και μου την δινουν τα Loading times του spec ops the line και το εχω αφησει και αν δεν το τελειωσω δεν θελω να πιασω αλλο game) :/

              Comment


              • #22
                Έκανα ένα έντιτ όσα τερμάτισα τους τελευταίους 3 μήνες.Η αλήθεια είναι ότι έχω ξεκινήσει πολλά παιχνίδια,αλλά δεν τελείωσα κανένα και για να είμαι ειλικρινής δε μου καίγεται καρφί κιόλας.Το περασμένο τρίμηνο έχω χάσει 15 κιλά και θέλω να χάσω άλλα τόσα το τρίμηνο που απομένει.Προσέχω τη διατροφή μου,πάω γυμναστήριο,περπατάω,κολυμπάω,μόνο η υγεία μου με νοιάζει αυτή τη στιγμή όλα τα υπόλοιπα μπορούν να περιμένουν.

                Έχω ξεκινήσει και αφήσει τα εξής: Final fantasy Anniversary,TLOZ A Link to the Past,Guacamelee,KH Dream Drop Distance,Tearaway.
                Carpe diem

                Comment


                • #23
                  Σου προτεινω να τελειωσεις εστω το guacamelee, ειναι ωραιο game (απο τα καλυτερα metroidvania) και δεν ειναι μεγαλο.

                  Μπραβο και για τα κιλα ^^

                  Comment


                  • #24
                    Το έχω λίγο πριν το τέλος στο hard στη μάχη με τους 6 σκελετούς που ρίχνουν κεραυνούς.Σε ευκολότερη μάχη και παραλίγο να σπάσω το Βήτα,άστο λέω,θα το συνεχίσω Αθήνα,να σπάσω το χειριστήριο του ΠΣ3, που κοστίζει λιγότερο.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • #25
                      Εγώ πάντως δειλά δειλά προχωράω το Child of Light μπας και το τερματίσω πριν τις 17 του μηνός που πηγαίνω Ουτρέχτη για summer school .

                      Στο ενδιάμεσο πήρα το platinum στο Rayman Legends και ολοκλήρωσα κάτι αποστολές στο Persona 4 (το οποίο απορώ πότε θα αποφασίσω να τερματίσω).

                      Το backlog αυτή τη στιγμή, κι αναφέροντας μόνο αυτά που θέλει άμεσα να παίξω, έχει τα παρακάτω παιχνίδια:

                      Amnesia: A machine for pigs
                      BIT.TRIP Runner 2
                      Child of Light
                      Dark Souls: Prepare to Die Edition
                      Dust: An Elysian Tail
                      Ni No Kuni
                      Okami HD
                      Persona 4
                      The Fall
                      To the moon

                      Και σε γενικές γραμμές προστίθενται παιχνίδια αντί να μειώνονται .

                      Comment


                      • #26
                        Έκανα ένα μικρό update. Λίγα πράγματα μιας και λόγο μετακόμισης δεν είχα όσο χρόνο ήθελα για να ασχοληθώ.

                        Comment


                        • #27
                          Εφτασα αισιως τα 41 games, αλλα αυτα τα παιχνιδια που τελειωνω ειναι συχνα πολυ μικρα...
                          Εχω ξεκινησει Dragon age origins και εχω παιξει κανα 8ωρο αλλα το εχω αφησει και εχει περασει καιρος και δεν εχω ορεξη να το ξαναπιασω γιατι δεν θα θυμαμαι πολυ καλα την ιστορια.
                          Παρομοίως και με το dishonored και το Skyrim αν και skyrim εχω παιξει σχετικα λιγο. Και μου αρεσαν πολυ και τα 3.
                          Ειδικα το dragon age το βρηκα εξαιρετικο αλλα τετοια παιχνιδια αμα δεν εχω ωρες πολλες ελευθερες δεν μπορω να ασχοληθω.

                          Νομιζω τωρα θα αρχισω να πιανω και κανα adventure, εχει πολλα το backlog και δεν ξερω απο που να αρχισω. Ισως απο το the sercret of monkey island, το εχω παιξει ελαχιστα, νομιζω πως θα επρεπε να ντρεπομαι που δεν ασχοληθηκα λιγο παραπανω.

                          Comment


                          • #28
                            Ίσως να έχω ξεχάσει μερικά.

                            Dishonored - 8.5/10
                            Fallout: New Vegas - 9.5/10
                            Fallout 3 - 9/10
                            Dark Souls 2 - 9.5/10
                            Valdis Story: Abyssal City - 9/10
                            Shadowrun Returns - 8.5/10
                            Trine 2 - 7.5/10
                            Half Minute Hero: Super Mega Neo Climax Ultimate Boy - 9.5/10
                            Hotline Miami - 9.5/10

                            Comment


                            • #29
                              Είμαι στα τελειώματα του βασικού game στο pokemon Y. Μετα πιάνω παλι A Link between Worlds και όταν με το καλό το τελειώσω ή και στο ενδιάμεσο για κάτι χαλαρό Phoenix Weight vs Professor Layton.
                              Do a barrel roll!

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by Napster View Post
                                Fallout: New Vegas - 9.5/10
                                Fallout 3 - 9/10
                                Έδωσες στο New Vegas μεγαλύτερη βαθμολογία από το 3; Μωρέ μπράβο. Δεν συνηθίζω να το βλέπω αυτό συχνά στο διαδίκτυο.

                                Καταπιάστηκα με την Rapture Edition του Bioshock. Περιλαμβάνει τα 2 Bioshock + τα DLC τους + τα εξτρά της PS 3 έκδοσης. Αξίζει να αναφερθεί ότι με το unlock framerate που ανεβάζει τα καρέ στα 60 δεν είδα πτώση στα γραφικά τλχ. μέχρι στιγμής ( Arcadia).

                                Comment

                                Working...
                                X