Announcement

Collapse
No announcement yet.

Football Manager 2008

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Football Manager 2008

    Ligo i eksetastiki, ligo i elleipsi paignidion gia to Wii autes tis meres ( akoma perimeno to Zack & Wiki ), me ekanan na strafo sto pantote empisto Football Manager .. 5 season meta, eipa na kano auto to topic gia sizitisi .. Yparxoun alloi pistoi tou paignidiou ??




  • #2
    Εννοειται!!!
    Αγαπάμε και υποστηρίζουμε FM

    Ξεκίνησα με το CM2003/4 και ΄΄επαιζα κάθε χρόνο το νέο κλασσικά με Todorov στην επίθεση, τέρμα, άμυνα, κέντρο, πλάγια ΠΑΝΤΟΥ!!!! Κλασσικά 1ος σκόρερ με απειρα γκολ ---περίοδο CM μιλάμε--- και πάντα εγ'ω πρωταθλητής.... champions league.....διηπειρώτικο κτλ...κτλ....κτλ....

    Ήρθε το FM....δυσκόλεψε η κατάσταση ---παραήταν γελοίο το CM βασικά--- και σήκωνα κανά πρωταθλημα και κύπελλο και μέχρι 16 Ευρώπης, αλλά μέχρι εκεί.

    Το τελευταίο FM απλά δεν παίζεται.....είναι παλούκι....δεν νικάς ποτέ και είναι το πιο άδικο που υπήρξε ποτέ, κλασσικά 10 φάσεις εγώ, μία φάση ο άλλος γκολ σφυριγμα, κύριε Παναγιώτη χάσατε <_<

    Να βάζει γκολ συνέχεια ο Blanco ---ΑΑΑΑΕΕΕΕΚΚΚΚ--- και να μην παίρνει ποτέ πάνω από 6.....ο Λυμπερόπουλος ποτέ πάνω από 4 <_< και να μην σκοράρει και ποτέ επίσης. Η βαθμολογία είναι πολύ άδικη στο τελευταίο FM πιστεύω. Είδα δεν κατάφερα τπτ για 2+ χρονιές...με διώξαν και σταμάτησα.

    Δεν ξέρω αν είναι μόνο δική μου εντύπωση αλλά και φίλους που παίζουν ακριβώς το ίδιο παράπονο έχουν, οι βαθμολογίες είναι πολύ άδικες.
    "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

    Comment


    • #3
      Αγαπάμε και υποστηρίζουμε FM [/b]
      ETSI &#33;&#33;&#33;

      Ξεκίνησα με το CM2003/4[/b]
      Ego me to 01/02 ... Eixa paiksei giro stis 8 season tote thimamai .. Apo tote kathe xrono eperna to neo season kai epeza mia xronia ... Fetos den ksero ti me epiase ( isos to oti mou vgikan arketa pragmata ) eimai stis 5 seasons ( 3 pao - 2 arsenal/ellada ) .. Na doume pou tha stamatiso ..

      Το τελευταίο FM απλά δεν παίζεται.....είναι παλούκι....δεν νικάς ποτέ και είναι το πιο άδικο που υπήρξε ποτέ, κλασσικά 10 φάσεις εγώ, μία φάση ο άλλος γκολ σφυριγμα, κύριε Παναγιώτη χάσατε [/b]
      Einai pio diskolo, einai alithia .. Omos den mporo na po oti einai adiko .. Mesa sto podosfairo einai na paizei mpala kapoios kai na nika o allos .. Polles fores ego eperna apotelesmata pou den perimena ( p.x. me ton Pao sto Cl ) kai erxomoun isopalia me tin kalamaria stin leoforo ( auto mporo na po oti to petixan )

      Να βάζει γκολ συνέχεια ο Blanco ---ΑΑΑΑΕΕΕΕΚΚΚΚ--- και να μην παίρνει ποτέ πάνω από 6.....ο Λυμπερόπουλος ποτέ πάνω από 4 [/b]
      Sto diko mou einai kai oi dio eksairetikoi .. Opote epeza me aek o blanco mou evaze goal .. Kati omos pou aksizei na simeiothei einai oti meta apo 5 seasons den exo dei akoma 10ari se paikti Ekei pou eipa oti den tha do pote, itan me tin ethniki elladas, otan o Gekas vazei 4 goal kai pernei 9

      Η βαθμολογία είναι πολύ άδικη στο τελευταίο FM πιστεύω. Είδα δεν κατάφερα τπτ για 2+ χρονιές...με διώξαν και σταμάτησα.

      Δεν ξέρω αν είναι μόνο δική μου εντύπωση αλλά και φίλους που παίζουν ακριβώς το ίδιο παράπονο έχουν, οι βαθμολογίες είναι πολύ άδικες. [/b]
      Mpa, oxi .. Tin proti xronia ego piga xalia me ton Pao .. 5os kai oute CL den katafera na vgo .. 2i xronia ekana kapoies metagrafes pou mou vgikan kai pira protathlima me 1 itta eno eixa sxetika ton idio kormo .. Ypotheto oti einai ta mikra pragmata pou kanoun tin diafora ..

      ---

      Epeidh eimai stin 5i season, psakste autous tous paiktes kai agoraste tous molis ksekinisete .. Stin diki mou epoxi einai oi pio akrivoi ston kosmo kai einai fysika paiktarades ... Molis arxisete mallon tha einai 18/19 xronon ..

      Carlos Vela ( ST ) = Ton exo stin arsenal .. Apisteutos striker ..
      Igor Akinfeev ( GK ) = O pio akrivos keeper ston kosmo ..
      Benoit Costil ( GK ) = O keeper mou stin Arsenal .. Episis eksairetikos
      Bojan ( ST ) = Paizei stin Milan kai einai o logos pou den paizei vasiki o Pato kai o Gilardino
      Jack Hobbs ( DC )
      Aaron ( AMF/FC )
      Marc Crosas ( DM )
      Lucas ( DM )

      Autoi pros to paron .. An do allous tha tous po .. An den erxete kaneis, tote koitakste na agorasete ton Nini .. Ego ton poulisa stin Man U., 6.5m meta apo dio season ston Pao Tora kostizei 9 ekatomiria ( 21 xronon ) kai paizei stin Bolton



      Comment


      • #4
        Aπ&#33; Πως μου ξεφυγε

        Φανατιλας απτο 01/02 version ;). Προσφατα το ξαναεβαλα στο PC αλλα πλεον δειχνει την ηλικια του (θελει ειδικες ρυθμισεις για να παιξει σε XP SP2)

        Αρχικα εγω κι ο κολλητος μου τοτε ειχαμε τρελη καψουρα για το LMA Manager (PSX) μεχρι που εφερε το δισκακι αυτο στο σπιτι μου...Το καψιμο της δεκαετιας&#33;

        Δυστυχως το &#39;08 δεν το εχω συνηθισει κ δε μου καλοφαινεται προς το παρων. Αλλαξε ρε γαμωτο και το Interface κι αντε να προσαρμοστεις παλι. Αυτο βρισκω σαν κακο στη σειρα, πανω που συνηθιζεις καποια στοιχεια , στα αλλαζει.

        Δεν το συζηταμε με διαφορα το κορυφαιο manager game ever.
        " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

        Authenticity sir, authenticity. "

        Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



        Comment


        • #5
          Αρχικα εγω κι ο κολλητος μου τοτε ειχαμε τρελη καψουρα για το LMA Manager (PSX) μεχρι που εφερε το δισκακι αυτο στο σπιτι μου...Το καψιμο της δεκαετιας&#33;[/b]
          Nai, kai to LMA to thimamai .. Den itan analogis poiotitas, alla mono kai mono pou edeixne replays ton goals se enthousiaze ( ospou katalavaines oti itan 7-8 videakia kai epezan sinexeia ) Episis an den kano lathos itan prota auto pou xrisimopoihse tis koukkides sto match commentary, afou mexri tote to CM eixe mono commentary ...

          Δυστυχως το &#39;08 δεν το εχω συνηθισει κ δε μου καλοφαινεται προς το παρων. Αλλαξε ρε γαμωτο και το Interface κι αντε να προσαρμοστεις παλι. Αυτο βρισκω σαν κακο στη σειρα, πανω που συνηθιζεις καποια στοιχεια , στα αλλαζει.

          Δεν το συζηταμε με διαφορα το κορυφαιο manager game ever.
          [/b]
          Den allaksan poli ta pragmata sto interface, 1-2 ores kai to sinithizeis .. Pantos to 08 den exei polles diafores apo to 07 .. Kirios, auta pou exo proseksei einai kapoies anavathmiseis sto board confidence, afou tora krinese gia tis metagrafes pou kaneis, ola ta match ksexorista, kai tis poreies stin kathe diorganosi ..



          Comment


          • #6
            Το CM το παιζω στο PC απο το 98 αν δεν απατομαι, αλλα τοτε με ειχε κερδισει το FIFA Manager το οποιο ηταν πολυ πιο βαθυ σε επιλογες και ειδικα στα οικονομικα στοιχεια. Ειχε επισης μια φοβερη a la old school FIFA 98 οπτικη του παιχνιδιου, οπου εβλεπες τον αγωνα της ομαδας σου real time και το γηπεδο και το ποσους θεατες ειχες μεσα, και μαλιστα εαν εκανες και τιποτα εργασιες στο γηπεδο σου φαινονταν μεσα στον αγωνα&#33;&#33;&#33;&#33; Το κορυφαιο βεβαια ηταν οταν ειχα παρει στην Milan (κλασσικα πραγματα, φανατιλα ολε&#33;&#33;&#33;&#33; ) εναν καραφλο Γαλλο επιθετικο μεσο (δε θυμαμαι ονομα Τιτε), οπου καποια στιγμη μεσα στον αγωνα σκαει ψαλιδακι απο το κεντρο και το στελνει στο γαμα του τερματοφυλακα&#33;&#33;&#33;&#33; Επικες στιγμες ΑΙ...

            Απο εκει και περα το FM ηταν η απολυτως λογικη συνεχεια μετα το CM και την απιστευτα ηλιθια κατασταση με την EIDOS και την Sports Interactive (unplayable CM4...) και ευτυχως δηλαδη, γιατι τετοια παιχνιδαρα δεν υπηρχε περιπτωση να χανοταν...

            Περιμενουμε με τεραστια αγωνια το Football Manager Live, FM-MMO αλλιως για τα PC. Εαν ειναι αρκουντως καλο τοτε μερικοι απο εμας θα βγαλουν ριζες στις καρεκλες τους...
            :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

            Comment


            • #7
              Το CM το παιζω στο PC απο το 98 αν δεν απατομαι, αλλα τοτε με ειχε κερδισει το FIFA Manager το οποιο ηταν πολυ πιο βαθυ σε επιλογες και ειδικα στα οικονομικα στοιχεια. Ειχε επισης μια φοβερη a la old school FIFA 98 οπτικη του παιχνιδιου, οπου εβλεπες τον αγωνα της ομαδας σου real time και το γηπεδο και το ποσους θεατες ειχες μεσα, και μαλιστα εαν εκανες και τιποτα εργασιες στο γηπεδο σου φαινονταν μεσα στον αγωνα&#33;&#33;&#33;&#33; Το κορυφαιο βεβαια ηταν οταν ειχα παρει στην Milan (κλασσικα πραγματα, φανατιλα ολε&#33;&#33;&#33;&#33; ) εναν καραφλο Γαλλο επιθετικο μεσο (δε θυμαμαι ονομα Τιτε), οπου καποια στιγμη μεσα στον αγωνα σκαει ψαλιδακι απο το κεντρο και το στελνει στο γαμα του τερματοφυλακα&#33;&#33;&#33;&#33; Επικες στιγμες ΑΙ...

              Απο εκει και περα το FM ηταν η απολυτως λογικη συνεχεια μετα το CM και την απιστευτα ηλιθια κατασταση με την EIDOS και την Sports Interactive (unplayable CM4...) και ευτυχως δηλαδη, γιατι τετοια παιχνιδαρα δεν υπηρχε περιπτωση να χανοταν...

              Περιμενουμε με τεραστια αγωνια το Football Manager Live, FM-MMO αλλιως για τα PC. Εαν ειναι αρκουντως καλο τοτε μερικοι απο εμας θα βγαλουν ριζες στις καρεκλες τους...
              [/b]
              Fifa Manager? Μηπως εννοεις το FA Premier League Manager?
              " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

              Authenticity sir, authenticity. "

              Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



              Comment


              • #8
                Οχι, εννοω κανονικα το πρωτο manager που εβγαλε ποτε η ΕΑ, το FIFA Manager. Ψαξτο, θα εκπλαγεις...
                :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                Comment


                • #9
                  afiste tora pote arxise o kathenas to FM kai peste kai kanenan kalo paixti gia emas tous noobs

                  Comment


                  • #10
                    afiste tora pote arxise o kathenas to FM kai peste kai kanenan kalo paixti gia emas tous noobs
                    [/b]
                    Ekana lista sto pio pano post mou Prostheto kai ton "De Guzman ( AMC )" o opoios einai eksairetikos kai o akrivoteros sto diko mou 2012 .. Einai Ollandos ..



                    Comment


                    • #11
                      8 paixtes den theorounte lista&#33;&#33;

                      Comment


                      • #12
                        8 paixtes den theorounte lista&#33;&#33;
                        [/b]
                        Egrapsa tous kirioterous Tha psakso na vro kai allous omos



                        Comment


                        • #13
                          Diego Marangon παίδες.. τελεία και -

                          Το FM είναι πιο σταθερή αξία κι από το Counterstrike


                          Comment

                          Working...
                          X