Announcement

Collapse
No announcement yet.

Street Fighter II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Απο την απλη εκδοση -Champion- πηγαμε στη Hyper με τα playable bosses και απο εκει στο Turbo με νεες κινησεις, μεγαλυτερη ταχυτητα και αλλα... Δεν αργησε το Super στο οποιο προστεθηκαν καποιοι χαρακτηρες ακομα π.χ. Cammy, Fei-Long κτλ.
    Ολα αυτα για να καταληξουμε καποια στιγμη στο Super Turbo, την εκδοση που παιζεται μεχρι σημερα.[/b]

    Μια μικρή διορθωσούλα, δεν σε αποπαίρνω. Το πρώτο παιχνίδι είναι το world Warrior που είχε μόνο τους 8 πρώτους μαχητές το 1991, το 1992 εμφανίστηκε το Champion Edition και τέλη της ίδιας χρονιάς το Turbo / Hyper Fighting. Συνεχίστε τώρα εξαίρετοι νέοι μου να συζητάτε για ότι καλύτερο έβγαλε η βιομηχανία ως τώρα...
    Insert Coin

    Comment


    • #17
      Όχι άλλο Daigoooooooo...
      Tον έχω βαρεθεί ειλικρινά.Παρόλ'αυτά αξίζει το σεβασμό μας.Μα με τον Balrog??Μα με τον BALROG??? :blink:
      Τώρα που τον είδα να παίζει Ryu θα κοπιάρω τπτ.
      Βρε Belmont στο psp σε βολεύει ο σταυρός του??Μέχρι να βγάλω το hadoken like fierball στο MegaMan X μου είχαν βγει τα δάκτυλα.Αλλά μόλις το έκανα ο τελικός Sigma έφυγε με ένα χτύπημα.Βασικά τρία χτυπήματα μιας και έχει τρεις μορφές.Hadoken ownage!!!
      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

      Comment


      • #18
        Ok Jedah, fixed. Αυτα παθαινει κανεις οταν γραφει κατεβατα μεσα στα χαραματα..

        Αντε να παιξουμε καμια φορα με εσενα ή τον Burai ή οσους αλλους δειχνουν να ενδιαφεονται π.χ. NiCk και δε ζηταω τιποτα αλλο. Η πλακα ειναι πως ειμαι πολυ μετριος γιατι ποτε δεν ασχοληθηκα στα σοβαρα με το παιχνιδι, αλλα ενα τετοιο σκηνικο θα αναζωπυρωσει το ενδιαφερον ολων σιγουρα.
        Οι μπυρες δικες μου .

        Comment


        • #19
          Αν νομίζεις πως είμαι καλός θα απογοητευτείς.Η μετριότητα θα ήταν αποδεκτή από την πλευρά μου αλλά μάλλον δεν την προσεγγίζω καν.Πού είναι οι εποχές που έπαιζα διπλό κάθε μέρα ΟΕΟ???Με τον αδερφό μου μόνο βέβαια,αλλά το ένα ματσάκι πίσω από το άλλο,με όλο το cast.Κάτι ήταν κι αυτό.Τώρα σκουριά
          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

          Comment


          • #20
            Χαίρομαι που βρίσκω εναν ακόμη που του άρεσαν τα Alpha!Άσε τον Xeno να λέει δεν ήταν καθόλου άσχημα.Αν και προσωπικά Shadow θα σε συμβούλευα εφόσον έχεις ps2 και φαίνεται να σου αρέσουν τα 2d fighting games,να δοκίμαζες το Guilty Gear X ή τπ ΧΧ.

            Τώρα για τα EXplus για πλάκα και χαλαρό gaming καλά είναι αλλά μέχρι εκεί.Το Super Turbo είναι απίστευτο αν και παλούκι...Ακόμη κι αν έχεις λατρέψει τη Snes έκδοση μόλις παίξεις την arcade(υπάρχει στο Capcom collrction Vol 2 για ps2)θα δεις απίστευτη διαφορά.Αλλά παραμένει δύσκολο.

            Από Mortal Kombat μόνο το ΙΙ και αν.Το ΙΙΙ για εφηβικές ορμές και από εκεί και έπειτα το χάος.Στην πυρά κι ακόμη παρά πέρα.
            [/b]
            Eιχα παιξει Guilty Gear αλλα δε θυμαμαι ποιο απο ολα τα επεισοδια ηταν, γιατι το ειχα για πολυ λιγο καθοτι ηταν νοικιασμενο απο το videoclub. αρκετα καλο μου φανηκε και πρωτοτυποι και πολυ dark χαρακτηρες, μονο που ηταν σαν να λειπει κατι απο το παιχνιδι, δε ξερω τι, απλα δεν ηταν τοσο "γεματο" θα λεγα οπως τα αλλα παιχνιδια ξυλου.

            επισης ενα αλλο παιχνιδι της ιδιας εταιρειας που μαρεσε ηταν το Rival Schools και η συνεχεια του. αν και σε καποιους ισως θυμισει τα Ex Plus.

            και τελος, απο Mortal Kombat μου αρεσε και το 2 και το 3 και το Ultimate και το Trilogy! απο το 4 και μετα χαλασε η σειρα αφου προσπαθησαν να την κανουν τρισδιαστατη, με αποτυχημενο τροπο ομως...

            μηπως να αλλαζε το θεμα σε "παιχνιδια ξυλου που αγαπησαμε" για να αναφερουμε κι αλλα εδω, σαν το Killer Instinct για παραδειγμα... ;)

            Comment


            • #21
              Χμ; Γιατι να μη γινει νεο θεμα; (...)

              Τα Guilty Gear ειναι μια πολυ ενδιαφερουσα σειρα, με πολλα μερη, ενδιαφεροντες χαρακτηρες, κορυφαια αισθητικη και παρα παρα πολυ καλη μουσικη επενδυση.

              Δεν ασχοληθηκα ποτε σοβαρα αλλα δεν τους λειπει κατι.. Ισα ισα που εχουν απιστευτα πολλα πραγματα και μαλλον γι αυτο δεν ασχοληθηκα ακομα..

              Αν θελετε κουβεντα για αλλα παιχνιδια συνεχεια σε αλλο θεμα.. Κατι για 2d fighting γενικοτερα ας πουμε.

              Comment


              • #22
                Καλά ότι το έχω το παιχνίδι σε τέτοια εκτίμηση δεν πάει να πεί ότι είμαι high-level. Ακόμα και τώρα μαθαίνω πράγματα για το ST και μπορώ να πώ ότι γνωρίζω καλύτερα απ'όλα το HF. Να και μερικά καταπληκτικά βίντεο από ένα άνθρωπο που είναι παραγωγός του HD Remix:

                David Sirlin ST Tutorials
                Insert Coin

                Comment


                • #23
                  Αντε να παιξουμε καμια φορα με εσενα ή τον Burai ή οσους αλλους δειχνουν να ενδιαφεονται π.χ. NiCk και δε ζηταω τιποτα αλλο. Η πλακα ειναι πως ειμαι πολυ μετριος γιατι ποτε δεν ασχοληθηκα στα σοβαρα με το παιχνιδι, αλλα ενα τετοιο σκηνικο θα αναζωπυρωσει το ενδιαφερον ολων σιγουρα.
                  Οι μπυρες δικες μου .
                  [/b]
                  Na perasei i eksetastiki kai opote thelete ego eimai mesa ! An ta peraso ola, oi pitses dikes mou



                  Comment


                  • #24
                    A ρε Jedah, τωρα μπηκα με σκοπο να ποσταρω αυτα τα βιντεακια αλλα τα βρηκα μπροστα μου τελικα. Eυγε .

                    Οποιος επαιξε/παιζει/θα παιξει SF2 να τα δει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ..
                    Αν παρακολουθησετε με προσοχη θα βελτιωθειτε αρκετα χωρις καν να εχετε παιξει .

                    Comment


                    • #25
                      Πάρτε την Capcom Classics 2.Εκτός του ότι έχει πολυ καλά games(μεταξυ των οποίων και το Super Turbo)έχει και τα βιντεάκια
                      Βοηθάνε όντως.Γεμάτος αυτοπεποίθηση,έχοντας τη Γνώση πήγα να λιώσω το Super Turbο!!!Kαι φυσικά στο τρίτο ματς έφαγα τα μούτρα μου...Πόσο άχρηστος πια
                      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                      Comment


                      • #26
                        Βρε Belmont στο psp σε βολεύει ο σταυρός του??Μέχρι να βγάλω το hadoken like fierball στο MegaMan X μου είχαν βγει τα δάκτυλα.Αλλά μόλις το έκανα ο τελικός Sigma έφυγε με ένα χτύπημα.Βασικά τρία χτυπήματα μιας και έχει τρεις μορφές.Hadoken ownage!!!
                        [/b]
                        Θα έλεγα πως βολεύει πάρα πολύ. Δεν είχα δυσκολία να εκτελέσω την κίνηση που περιγράφεις.
                        Και ειδικά στο SF2 το PSP είναι απόλαυση.

                        https://www.emulator-zone.com
                        I am an iteration closer to my desired solution!
                        The World Ends With You

                        I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                        Castlevania Lords of Shadow

                        I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                        Hyperdimension Neptunia

                        Comment


                        • #27
                          Πάντως και εγώ βρίσκω αδύνατο να παίξω Street Fighter στο PSP. Ο "σταυρός" σε συνδιασμό με το σεισμό που προκαλώ στο PSP όταν παίζω καθιστούν unplayble την εμπειρία. Κρίμα γιατί το μηχάνημα και άριστους emulators έχει και μια άψογη έκδοση του Street Fighter Alpha 3. Όσο για την έκδοση του ST στο CCC2 δυστυχώς αποδείχθηκε ότι έχει 1~4 frames input lag. Ορίστε και το video που το αποδεικνύει:

                          NKI testing CCC2 for input lag
                          Insert Coin

                          Comment


                          • #28
                            Eftyxws to diko mou PSP an kai palio exei apistefta kalo stavro kai etsi den exw tetoia provlhmata
                            To style paiksimatos mou omws den vohthaei kai poly, den mporw na pathsw dynath grothia efkola
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • #29
                              Ti να πω κι εγώ δλδ,που μιας και το πρώτο fighting μου ήταν το Killer Instinct συνήθισα στην άεση πρόσβαση των Fierce kick kαι punch.Οπότε στα face buttons έχω τα medium και fierce και στα L,R τις light.Παράδοξο,ετσι?
                              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                              Comment


                              • #30
                                Χεχε.. Εγω απο SF πηγα στο ΚI, αλλα ποτε δεν αλλαξα τα κουμπια.. Ισως και να βαριομουν αλλα ουτως η αλλως επαιζα κυριως με τα mid/light attacks και οχι με τα heavy...

                                Οπως μαθει κανεις τελικα .

                                Comment

                                Working...
                                X