Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pokemon X / Y |OT| Ever-Evolving series is back!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Αν δε κανω λαθος δε μπορεις να παρεις μονο απο κασετες Gameboy & Color, δηλαδη Red/Blue/Yellow & Gold/Silver/Crystal. Ομως και οι δυο αυτες γενιες εχουν γινει remade σε GBA & DS αντιστοιχα.

    Παντως ναι, οι Pokemon X / Y τα εχουν ολα "μεσα τους" απλα δε μπορεις να τα βρεις ολα στις ιδιες.

    Paixtis τα 600+ τα εχεις στην bank? Αντε καλα το πας. Εγω νομιζω οτι και να τα αθροισω ουτε στα 200 δε θα μαι. Παντως με ψηνει η ιδεα να κανω μια σουμε. Το κακο ειναι οτι με τη GBA εποχη δεν ασχοληθηκα παρα πριν εναμησι χρονο σε android emulator και δε νομιζω να μπορω να κανω κατι με αυτα τα saves.

    Τωρα που θα παω στο χωριο παντως θα παρω τις Yellow & Crystal. Ειδικα στη Yellow δε θυμαμαι καθολου τι εχω. Στη Crystal νομιζω οτι ειχα και τα 3 starting Pokemons, το Suicune και τα αλλα δυο δεν ειμαι σιγουρος, μπορει Alakazam, Pikachu..
    Do a barrel roll!

    Comment


    • #17
      Έχω μαζέψει όλα τα starter μέσω ανταλλαγών (από όλες τις γενιές) στο Internet και τώρα φτιάχνω ένα Smeargle με κάποια συγκεκριμένα moves για να πιάνω άλλα pokemon. Bank θα βάλω για τα θρυλικά μόνο μιας και τα έχω σχετικά όλα συν κάποια που ήταν από events μόνο και τα πέρασα με χρήση flashcard.

      Comment


      • #18
        Όχι δεν τα έχω στο bank.Τα πέρασα όλα στην Y μου.Έχει αρκετές αναβαθμίσεις στα boxes όσο τα γεμίζεις pokemon.Νομίζω το μέγιστο πρέπει να είναι 30 boxes αν θυμάμαι καλά.
        Ναι δεν γίνεται να περάσεις pokemon από Red/blue/yellow και gold/silver/crystal αλλά υπάρχουν τα άπαντα στα remakes οπότε είσαι κομπλέ!Εγώ είχα 2 hacked celebi και απογοητεύτικα προς στιγμής αλλά ευτυχώς μου ήρθε αυτό από το bank και έκλεισα με όλα τα παλιά!Κάτι ήξερε η Nintendo που το έδινε!
        Nintendo I.D.: paixtis
        3ds friend code: 2664-2347-7128

        Comment


        • #19
          Ναι, το bank ήταν δωρεάν για ένα μήνα, θα είχα 100% pokedex αλλά τώρα απλά πρέπει κάποια στιγμή να πληρώσω.

          Comment


          • #20
            Crap χθες η M3 δεν ανοιγε με τιποτα. Παλαιοτερα μπορει να θελε κανα δυο reset αντε και βγαλε βαλε την sd,

            Τα μετεφερα στην DSTWO αλλα τα saces δε τα αναγνωρισε, αναρωτιεμαι αν χρειαζεται καποιο conversion, θα το ψαξω περισσοτερο.

            Εν τω μεταξυ δε βρηκαν καν την Pearl, μαλλον την εβγαλα για να εξοικονομηση χωρου αλλα ενας θεος ξερει που εχω το backup της... δε με θελει πολυ.

            Παντως Grimmtak ειδα διθυραμβικα σχολια στο blog σου για τη Black, ισως πρεπει να της δωσω δευτερη ευκαιρια.
            Do a barrel roll!

            Comment


            • #21
              I have bred an army of perfected super-Pokemon. I have completed my Pokedex. I am a grown adult man, and for a grown adult man, these are dubious achievements. I am not sure what drove me to do...
              Carpe diem

              Comment


              • #22
                Ναι, ευτυχως και να θελα δεν εχω το χρονo να το κανω αυτο οποτε τη γλιτωσα.
                Do a barrel roll!

                Comment


                • #23
                  Ασχολήθηκα λίγο με cloning. Ναι οκ, cheating αλλά δεν υπάρχει άλλος τρόπος να περάσω θρυλικά πέρα από bank. Πέρα από αυτό αντάλλαξα και αυτά τα λίγα που δεν υπάρχουν καθόλου μέσα στις Χ/Υ και έφτιαξα perfect friend safari.

                  Τώρα ασχολούμαι με το να συμπληρώσω το Pokedex της πρώτης γενιάς και μετά θα βγάλω κανένα θηρίο για να κάνω καμιά online μάχη.

                  Comment


                  • #24
                    Perfect friend safari?Είναι random το τι θα σου τύχει!
                    Nintendo I.D.: paixtis
                    3ds friend code: 2664-2347-7128

                    Comment


                    • #25
                      Όχι, ο κάθε User έχει κάτι συγκεκριμένο ας πούμε εγώ έχω rock type με Beldom, Pupitar και Rhydon ενώ εσύ έχεις flying type τα οποία δεν θυμάμαι ωστόσο επειδή δεν σε έχω δει ποτέ online να παίζεις Pokemon δεν έχω δει το τρίτο Pokemon που έχει το Safari σου. Τα είπα αρκετά μπερδεμένα άμα θες το αναλύω περισσότερο.

                      Perfect friend safari έκανα προσθέτοντας άτομα με ΟΛΑ τα Pokemon που είναι exclusive στο friend safari.

                      Comment


                      • #26
                        Αυτό εννοούσα πριν.Ωστόσο δεν καταλαβαίνω τι εννοείς perfect friend safari.Εξήγησε αυτό λίγο καλύτερα αν μπορείς!Εννοείς ότι έβαλες άτομα για να πάρεις τα exclusive pokemon που υπάρχουν μόνο στο safari και τα οποία έχουν και αυτοί?
                        Nintendo I.D.: paixtis
                        3ds friend code: 2664-2347-7128

                        Comment


                        • #27
                          Ναι ακριβώς, απλά πήρα όλα αυτά τα exclusive, για αυτό το λέω και perfect.

                          Επίσης έψαξα λίγο στο Internet, βρήκα blazikenite και ένας φίλος με X μου έδωσε τις υπόλοιπες mega stones. Πέρασα όλα τα event pokemon (legit) με την R4 στην pokemon black και τα πέρασα όλα μέσω Pokemon Bank που αγόρασα χτες. Τα υπόλοιπα θρυλικά τα πήρα μέσω του GTS. Τέλος τελείωσα με όλα τα Pokemon της πρώτης γενιάς και τώρα ασχολούμαι με perfect breeding για να βγάλω μερικά κτήνη και να ασχοληθώ με competitive και battle maison.

                          Δεν έχω φτάσει ούτε στα μισά του pokedex...

                          Comment

                          Working...
                          X