Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ys

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ys



    Εχετε ασχοληθει με την σειρα? Δεν μπορεσα να βρω thread (δεν βοηθαει και οτι το search δεν ψαχνει για λεξεις με 2 γραμματα) οποτε ας φτιαξω ενα μιας και προκειτε για πολυ γνωστη σειρα.

    Για οσους δεν ξερουν η σειρα Ys (προφέρετε ις οπως λεμε ιστορια) προκειται περι μιας σειρας action rpg games απο την Nihon Falcom η οποια εχει ξεκινησει με το πρωτο παιχνιδι το 1987 και παιχνιδια βγαινουν ακομα και σημερα.
    Ο πρωταγωνιστης στα περισσοτερα παιχνιδια ειναι ο κοκκινομαλης adol christin ο οποιος στην σειρα δεν φαινεται να μιλαει (κατι σαν τον link απο τα legend of zelda)
    Βασικα χαρακτηριστικα των παιχνιδιων θα ελεγα πως ειναι η γρηγορη δραση, τα μεγαλα και δυσκολα bosses και η φοβερη μουσικη.

    Εγω μολις τελειωσα το Ys origin με την Yunica και το βρηκα πραγματικα παρα πολυ καλο.
    Ειναι μια απο της σειρες που πραγματικα δεν εχω παιξει ποτε κακο ή μετριο παιχνιδι και δεν ξερω αν εχουν.
    Εχω τελειωσει το origin,το Ys 1, το oath in felghana,το Mask of the sun ενω ειχα φτασει μεχρι το Last boss του The Ark of napishtim αλλα μου εβγαλε την πιστη και το μισο Ys seven το οποιο θελω να ξαναπιασω καποια στιγμη.
Working...
X