Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bloodborne

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Κι εγώ νόμιζα σε όλα θα είναι έτσι και είχα ξενερώσει κάπως.Άμα είναι μόνο σε κάποια,οκ.
    Carpe diem

    Comment


    • #17
      Οχι ρε σεις (απο το πιο πανω αρθρο)

      Chalice Dungeon is unique in that it’s the only one in Bloodborne out of ten-plus being created that will have randomly generated layouts and enemy placements, although it still supports multiplayer. In terms of its overall importance, Miyazaki clarified that beating it isn’t necessary for clearing the game’s storyline; rather, it’s designed to be harder side content for those that really want to dig into the game
      Δεν επαιζε να κανουν (fail ) persona ενα παιχνιδι που σχεδιαστικα (κρινοντας απο τα Souls) το level design παιζει τοσο σημαντικο ρολο.

      Comment


      • #18
        Πολύ ωραίο φαίνεται, κι ένας απ' τους λίγους next-gen τίτλους που θα με ενδιέφερε να δω.

        Το gore και τα ποτάμια αίματος δε χρειαζόντουσαν πάντως. Κακογουστιά που, για μένα, χαλάει το, φοβερό κατά τ’ άλλα, art-direction.
        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

        Comment


        • #19
          Το αίμα στο Bloodborne έχω την αίσθηση ότι δεν είναι θέμα στιλιστικής άποψης του Miyazaki ούτε προσπάθεια της FM να το προμοτορει με υπερβολική βια.

          Από όσα έχουμε δει ως τώρα το αίμα μοιαζει να έχει πολύ μεγάλη σημασία στο game, τόσο θεματικά και σεναριακα, όσο και στο gameplay. Αφενός έχει αντικαταστησει το "soul" των DS ως κεντρική ιδέα, αλλά νομίζω έχει αναφερθεί η σημαντικοτητα του σε gameplay μηχανισμούς.

          Χρησιμοποιεις αίμα για να ανεβάσεις HP, νομίζω υπάρχει blood gauge και ανάλογα με το αίμα που "απορροφάς" από τους αντιπάλους, έχει επίδραση πάνω σου, πχ υπερολικο tainted blood σε κάνει και εσένα beast (aka Soul/Hollow στα Demons και Dark) οπότε πρέπει να "βρεις" human untainted blood από τους human NPCs ή και άλλους παίκτες (λογικά θα παίζει σημαντικό ρόλο και στο online multiplayer)

          Δεν είμαι 100% σίγουρος για όλα τα παραπάνω, αλλά νομίζω από αυτά που έχουν ειπωθεί κάπως έτσι πάει στο gameplay .

          Comment


          • #20
            Οι συλλεκτικές του Bloodborne.

            Πάμε για Nightmare edition.
            Carpe diem

            Comment


            • #21
              Φοβερά τα τρεηλερ. Φαίνεται τέλειο σε όλα του, το μόνο που δεν μου αρέσει είναι τα ποτάμια αίματος. Πάντως, πλάκα πλάκα δεν ξέρουμε ακόμα και πολλά για το παιχνίδι παρόλο που δεν έμεινε πολύ για την κυκλοφορία του.

              Η συλλεκτική έχει κάποια ωραία κομμάτια αλλά την βρίσκω πολύ ακριβή.Καταρχάς το θεωρώ κοροιδία να δίνεις 120 ευρώ και το ost να είναι σε download μορφή,ενα κάρο λεφτά θα πάρουνε, θα τους έπεφτε ο κώλος να βάλουν μέσα ένα επιπλέον δισκάκι; Πάμε για κανονική ή βαριά βαριά limited.


              Tidy!

              Do not blame me.Blame yourself or God.
              In Matsuno we trust.

              Comment


              • #22
                Παίζω το The Old Hunters αυτήν την περίοδο και μόλις σκότωσα την Maria... ΜΑ ΤΙ ΤΕΛΕΙΟ BOSS!!!! Μακράν η καλύτερη μάχη που έχω παίξει σε DeS, DaS και Bloodborne. Ορίστε το βίντεο...

                Last edited by Evans; 19-09-2016, 12:07 AM.

                Comment


                • #23
                  Έχοντας χάσει 2 φορές το Living String (αν είναι δυνατόν, δεν ήξερα καν ότι μπορείς να πας και να βρεις τον εγκέφαλο στο Mensis Nightmare), αποφασίσαμε με τον αδελφό να κάνουμε ένα full playthrough μέχρι εκεί και έχουμε ταπεινώσει όλα τα bosses του παιχνιδιού. Θα ανεβάσω ένα βίντεο για να δείτε πώς ισοπεδώσαμε τον The One Reborn. Αστεία μάχη με δύο έμπειρους παίχτες .

                  Επικό παιχνίδι πάντως, μάλλον γίνεται το αγαπημένο μου SoulsBorne. Ανυπομονώ για Bloodborne 2 σε PS4 Pro, να τρέχει στα 60 frames!!!!!!!!!!

                  Comment


                  • #24
                    Για μαζευτείτε όλοι οι bloodborne fans.

                    Λοιπόν, πολλοί παίκτες έχουν φτιάξει μια ομάδα στο psn, την tompb prospectors, και στόχος τους είναι να εξερευνούν chalice dungeons. Αυτό γίνεται εδώ και αρκετούς μήνες και έχουν ανακαλύψει πολλά εντυπωσιακά πράγματα τα οποία με εξέπληξαν πραγματικά. Παρόλο που έχω λιώσει το παιχνίδι, μιλάμε για πάνω από 150 ώρες και 4 playthorugh, δεν έχω συναντήσει τίποτα από αυτά που έχουν βρει. Παραθέτω εδώ μερικά, αν κάποιος έχει υπόψιν του κάτι άλλο ας το ποσταρει.

                    Αρχικά, βρήκαν ασυνήθιστα και περίεργα δωμάτια. (πολύ περίεργο, αν το έβρισκα αυτό παίζει και να τρόμαζα)


                    Υπάρχει μια πολύ μικρή πιθανότητα εχθροί μέσα στα chalice dungeons να καταναλώσουν ένα αντικείμενο και να αναπληρώσουν ενέργεια, πρόκειται για ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ σπάνιο animation το οποίο έχουν δει πολύ λίγοι παίκτες και ακόμα και αυτοί το έχουν δει πολύ λίγες φορές. Σημειώστε πως το animation θυμίζει πάρα πολύ την κατανάλωση κάποιου grass αντικειμένου από το demons souls. Εγώ δεν ήξερα καν ότι υπάρχει.



                    Πάμε παρακάτω, οι εχθροί που θυμίζουν clerics έχουν ένα fire spell το οποίο και χρησιμοποιούν εξαιρετικά σπάνια. Το αστείο είναι ότι το range είναι απλά άρρωστο, μπορεί να σε χτυπήσει ακόμα και αν είσαι πολύ μακριά από αυτούς και γονατίζει την κονσόλα, το frame rate πέφτει στα 10 όσο διαρκεί το animation. Δείτε εδώ. Φυσικά, ούτε αυτό αξιώθηκα να δω.



                    Επίσης, υπάρχει πολύ μικρή πιθανότητα να βρεις σαν απλούς εχθρούς bosses. Μιλάμε για bosses όπως τον κέρβερο που είναι καλυμμένο στις φλόγες ή τον pthumerian descendant, πολύ ισχυρά και δύσκολα bosses δηλαδή. Είναι το ίδιο δυνατά με τα bosses, η μόνη διαφορά είναι ότι μπορείς να τρέξεις και να τους ξεφύγεις.



                    Εδώ πολεμάει τον φλεγόμενο κέρβερο σε ένα μέρος που είναι γεμάτο εύφλεκτο πετρέλαιο...

                    Για το τέλος άφησα το καλύτερο από όλα. Υπάρχει ένα τέρας που είναι υπερβολικά σπάνιο και το έχουν δει ελάχιστοι. Χωρίς υπερβολή. Όταν το είδα έμεινα άναυδος, αυτό το πράγμα ειλικρεινά πως το σκέφτηκαν; Αλήθεια δεν έχω λόγια.



                    Συνάντησε κανένας σας τίποτα από αυτά;


                    Tidy!

                    Do not blame me.Blame yourself or God.
                    In Matsuno we trust.

                    Comment


                    • #25
                      Χμμ πρεπει να εχω κοντα στις 300 ωρες ng+8 και μερικους alts καθως και αρκετο chalice dungeon farm και δεν εχω συναντήσει τιποτα απο ολα αυτα, ισως μια μικρη πιθανότητα να εχω βρει boss σαν απλο εχθρο αλλα νομιζα οτι ηταν intended.. Nice finds παντως θα τσεκαρω και εγω για περισσοτερα.

                      Comment


                      • #26
                        Πρεπει να μαι καπου στα μισα της διαδρομης αλλα θα κανω ενα post για το καλο και για να γινει λιγη κουβεντα μιας και οπως φαινεται οταν βγηκε το παιχνιδι το forum δεν υπηρχε καν.

                        Μια βδομαδα παιζω και εκλεισα χωρις να το καταλαβω 20 ωρες, πραγμα που μου ειχε συμβει και με τα DeS/DaS.

                        Εχω βγαλει Cleric Beast, Father Gascoigne, Blood-starved Beast, Vicar Amelia, Witch of Hemwick, Darkbeast Paarl.
                        Στο unseen village σαν να εχω φτασει σε αδιεξοδο για την ωρα, ενω εχω φτασει και στο Nightmare frontier αλλα κατι μου λεει πως αυτο ειναι για πιο μετα. Φαινεται λοιπον πως το μονο μερος που μπορω να παω για να προχωρησω ειναι τα forbidden woods.

                        Chalice dungeons τα εχω αγνοησει καθως και τους NPCs και τα quests τους.

                        Παιζω με saw cleaver και τα stats μου ως τωρα ειναι πρωτιστως vitality (40), μετα str/end (25/25) και απο εκει και περα δεν εχω ιδεα τι να κανω. Ακομα δεν εχω αγγιξει skill/bloodtinge/arcane, οποτε προτασεις κτλ ευπροσδεκτες.

                        Καλως ή κακως παιζω αρκετα απλα για την ωρα, εφοσον δεν εχω ζοριστει σημαντικα με μια εξαιρεση ισως (Blood starved beast - μου βγαλε την ψυχη ολιγον τι). Oταν λεω απλα, θελω να πω δε μου εχει χρειαστει να ψαξω το κατι παραπανω περα απο επιθεσεις με weapon στα 2 forms του, gun για parries και antidotes/potions κτλ οταν τα βρισκω σκουρα.

                        Σιγουρα θα αγνοω διαφορα σημαντικα πραγματα μαζι με τους NPCs και ισως τα Chalice dungeons, αλλα οκ, ενα ενα...
                        Επισης οπως εχω καταλαβει το defensive equipment δεν παιζει σημαντικο ρολο ενω ακομα και το saw cleaver νομιζω πως μπορει να ειναι αρκετο για ολο το παιχνιδι οσο συνεχιζω να το κανω upgrade...

                        Περισσοτερα για τα συν και πλην του τιτλου στην πορεια, για την ωρα συνεχιζω, αν και παει καιρος απο οταν ειδα καποιο τρελο difficulty spike (λογικα ειμαι στη φαση που ειμαι overpowered, αλλα φανταζομαι συντομα θα δω καποιο ακομα difficulty spike).

                        Comment


                        • #27
                          Παιζω με saw cleaver και τα stats μου ως τωρα ειναι πρωτιστως vitality (40), μετα str/end (25/25) και απο εκει και περα δεν εχω ιδεα τι να κανω. Ακομα δεν εχω αγγιξει skill/bloodtinge/arcane, οποτε προτασεις κτλ ευπροσδεκτες.
                          Γενικα το bloodtinge υπαρχει για τα πιστολια και το arcane για καποια αντικειμενα και καποιες αλλες λειτουργιες. Αν σκοπευεις να το πας melee και χωρις να πολυψαχτεις με αλλα οπλα περα απο το creaver θα ελεγα να τα προσπερασεις. Ωστοσο κατα την προσωπικη μου αποψη τα πιο γαματα οπλα στο παιχνιδι (ειδικα αν εχεις την εκδοση που περιεχει το old hunters, αν εχεις την απλη αγορασε το οπωσδηποτε, ισως να ειναι και στο sale τωρα) χρησιμοποιουν αυτα τα 2 στατιστικα. Το παιχνιδι οπως λες μπορει να βγει και με το cleaver, αυτο ισχυει και στα Souls αλλα εδω ακομα περισσοτερο μιας και το game ειναι καπως πιο action και σου προσφερει σαφως λιγοτερες επιλογες σε εξοπλισμο, απο την αλλη λογω αυτου δεν υπαρχει ''κακο'' οπλο, οι διαφοροποιησεις ειναι πιο εντονες και εν τελει its up to you αν διαλεξεις τον τροπο που θες να παιζεις-ποιος ειναι το προσωπικο σου optimal στυλ. Παντως με βαση τα οπλα που θα παρεις στην πορεια, arcane-strength, bloodtinge-skill ειναι καλοι συνδιασμοι.



                          Chalice dungeons τα εχω αγνοησει καθως και τους NPCs και τα quests τους.
                          Με chalice και να μην ασχοληθεις καθολου δεν θα ελεγα οτι θα βγεις χαμενος. Προσωπικα τα ειδα ολα γιατι στο τελος υπαρχει ενα σημαντικο lorewise boss και ηθελα να παω το παιχνιδι 100% αλλα σαν διαδικασια δεν θα την ξαναεκανα, ειναι αρκετα επαναλαμβανομενη, με λιγα καλα rewards και ελαχιστα πραγματικα νεο content. Για τα sidequests και το lore, εμενα μου αρεσαν παρα πολυ και γενικα η ιστορια του bloodborne ειναι απιστευτα self contained και ολοκληρωμενη. Και για τα souls το ιδιο πιστευω απλα εδω εχουμε κατι τελειως διαφορετικο και χτισμενο απο το μηδεν (το συμπαν βεβαια παταει σε lovecraft) οποτε εχει να κανει με το αν σου προκαλει ενδιαφερον το να το ψαξεις σε αυτα τα παιχνιδια. Σε περιπτωση που το κανεις θεωρω οτι θα βγεις κερδισμενος (btw παιζω τωρα DSII μετα το III και η αληθεια ειναι οτι μου φαινεται πολυ καλος ο τροπος που συνδεονται τα 3 παιχνιδια της τριλογιας κατι που δεν φαινοταν πριν βγει το 3).


                          Επισης οπως εχω καταλαβει το defensive equipment δεν παιζει σημαντικο ρολο ενω ακομα και το saw cleaver νομιζω πως μπορει να ειναι αρκετο για ολο το παιχνιδι οσο συνεχιζω να το κανω upgrade...
                          Ναι περα απο καποιες περιπτωσεις δεν θα δεις τρομακτικα μεγαλες διαφορες, υπαρχουν βεβαια εξοπλισμοι που ειναι καλυτεροι σε καποια ειδη damage reduction (πχ καλυτερο lighting η fire defence κλπ) και μπορεις να τους χρησιμοποιησεις αναλογα με το boss ή την περιοχη.


                          kαλως ή κακως παιζω αρκετα απλα για την ωρα, εφοσον δεν εχω ζοριστει σημαντικα με μια εξαιρεση ισως (Blood starved beast - μου βγαλε την ψυχη ολιγον τι). Oταν λεω απλα, θελω να πω δε μου εχει χρειαστει να ψαξω το κατι παραπανω περα απο επιθεσεις με weapon στα 2 forms του, gun για parries και antidotes/potions κτλ οταν τα βρισκω σκουρα.
                          Στο σημειο που εισαι τωρα πιθανον να συναντησεις καποιο spike στο boss (shadows of yharnam). Περιμενω εντυπωσεις οταν με το καλο το δεις. Τα woods και το forest παντως ειναι πολυ ωραιες περιοχες και το παιχνιδι ανοιγει καπως σε εκεινο το σημειο. Εγω btw στην Amelia ειχα συναντησει δυσκολια αν θυμαμαι καλα, επισης πολυ ωραιο boss.


                          EDIT: Δεν ηξερα καν οτι ειχαμε θεμα , το forum οντως δεν υπηρχε οταν το παιχνιδι κυκλοφορησε.
                          Last edited by nooto; 02-07-2018, 08:05 PM.

                          Comment


                          • #28
                            Ωραιος nooto, αντε να γινει λιγη κουβεντα.

                            Ναι εχω το expansion για να αρχισουμε απο αυτο.
                            Bloodtinge--> οπλα λες αλλα πρακτικα τι αλλαζει; Οπως το βλεπω ως τωρα το weapon damage ειναι αμελητεο και τα οπλα υπαρχουν μονο για να κανεις parry πρακτικα. Τι μου ξεφευγει; Υπαρχουν οπλα που κανουν οντως σημαντικη ζημια και θα δω διαφορα;
                            Arcane--> μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενος; Ακομα δεν καταλαβαινω τι σκοπο εξυπηρετει.

                            NPCs--> Επειδη δεν εχω υπομονη με το συγκεκριμενο θεμα, υπαρχει κατι που πρεπει να ξερω και μπορει να κανει ανω κατω σημαντικα πραγματα α λα Silent chief Yurt?

                            Οσον αφορα τα stats ειμαι στη φαση που strength/skill δεν ανεβαζουν αλλο τη ζημια του κυριου οπλου μου. Αυτο εχει να κανει με το οτι εφτασα καποιο cap και δε θα δω damage boost να κανει scale με str/skl προτου κανω further upgrade το saw cleaver μου;

                            Το δασος με τις μαγισες το εβγαλα για πλακα, τα forbidden woods παλι θα δειξει.
                            Amelia εχασα καποιες φορες (ας πουμε 5), αλλα πηγα εκει σαν 4ο boss, ενω το BSB το επαιξα σαν 3ο boss και με ζορισε αρκετα θα ελεγα (15-20 deaths στο χαλαρο).
                            Witch of Hemwick και Darkbeast Paarl τα εβγαλα λιγο πολυ με την 1η, γι' αυτο νιωθω πως μονο σε αυτο το κομματι εχω αρχισει να παιζω πιο ανετα (ουτε τα αντιστοιχα dungeons με ζορισαν).

                            Θα κανω ενα μικρο διαλειμμα και θα συνεχισω τις ερχομενες μερες με τα forbidden woods και θα γραψω περισσοτερα τοτε.

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by Xeno View Post
                              Πρεπει να μαι καπου στα μισα της διαδρομης αλλα θα κανω ενα post για το καλο και για να γινει λιγη κουβεντα μιας και οπως φαινεται οταν βγηκε το παιχνιδι το forum δεν υπηρχε καν.

                              Μια βδομαδα παιζω και εκλεισα χωρις να το καταλαβω 20 ωρες, πραγμα που μου ειχε συμβει και με τα DeS/DaS.

                              Εχω βγαλει Cleric Beast, Father Gascoigne, Blood-starved Beast, Vicar Amelia, Witch of Hemwick, Darkbeast Paarl.
                              Στο unseen village σαν να εχω φτασει σε αδιεξοδο για την ωρα, ενω εχω φτασει και στο Nightmare frontier αλλα κατι μου λεει πως αυτο ειναι για πιο μετα. Φαινεται λοιπον πως το μονο μερος που μπορω να παω για να προχωρησω ειναι τα forbidden woods.

                              Chalice dungeons τα εχω αγνοησει καθως και τους NPCs και τα quests τους.

                              Παιζω με saw cleaver και τα stats μου ως τωρα ειναι πρωτιστως vitality (40), μετα str/end (25/25) και απο εκει και περα δεν εχω ιδεα τι να κανω. Ακομα δεν εχω αγγιξει skill/bloodtinge/arcane, οποτε προτασεις κτλ ευπροσδεκτες.

                              Καλως ή κακως παιζω αρκετα απλα για την ωρα, εφοσον δεν εχω ζοριστει σημαντικα με μια εξαιρεση ισως (Blood starved beast - μου βγαλε την ψυχη ολιγον τι). Oταν λεω απλα, θελω να πω δε μου εχει χρειαστει να ψαξω το κατι παραπανω περα απο επιθεσεις με weapon στα 2 forms του, gun για parries και antidotes/potions κτλ οταν τα βρισκω σκουρα.

                              Σιγουρα θα αγνοω διαφορα σημαντικα πραγματα μαζι με τους NPCs και ισως τα Chalice dungeons, αλλα οκ, ενα ενα...
                              Επισης οπως εχω καταλαβει το defensive equipment δεν παιζει σημαντικο ρολο ενω ακομα και το saw cleaver νομιζω πως μπορει να ειναι αρκετο για ολο το παιχνιδι οσο συνεχιζω να το κανω upgrade...

                              Περισσοτερα για τα συν και πλην του τιτλου στην πορεια, για την ωρα συνεχιζω, αν και παει καιρος απο οταν ειδα καποιο τρελο difficulty spike (λογικα ειμαι στη φαση που ειμαι overpowered, αλλα φανταζομαι συντομα θα δω καποιο ακομα difficulty spike).
                              Εχεις παρα πολυ vit για το σημείο που είσαι, το saw cleaver σε παει κανονικα και χαλαρα end game απο εδω και περα για dmg η θα πας για 50/25 str/skill standard setup η για τιποτα quality σε στυλ 40/40, το saw cleaver νομιζω ειναι περισσότερο quality weapon αλλα δεν ξερω αν θες να κανεις commit σε αυτο. Μετα για εμενα κοιτα οπωσδήποτε να κανεις χωρο για 15 arcane ετσι ωστε να χρησιμοποιεις τα hunter tools.

                              Τυχερος εισαι παντως μακαρι να εκανα το πρωτο μου playthrough bloodborne και εγω.

                              Comment


                              • #30
                                To bloodtinge και το arcane μπορεις να τα σκεφτεσαι σαν τα inteligence και faith απο τα Souls.


                                Bloodtinge--> οπλα λες αλλα πρακτικα τι αλλαζει; Οπως το βλεπω ως τωρα το weapon damage ειναι αμελητεο και τα οπλα υπαρχουν μονο για να κανεις parry πρακτικα. Τι μου ξεφευγει; Υπαρχουν οπλα που κανουν οντως σημαντικη ζημια και θα δω διαφορα;
                                Arcane--> μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενος; Ακομα δεν καταλαβαινω τι σκοπο εξυπηρετει.
                                Σαν παραδειγμα θα σου πω οτι υπαρχει ενα katana στο παιχνιδι (chikage) που κανει scale με βαση το bloodtinge και η δευτερη μορφη του χρησιμοποιει bloodtinge επιθεσεις μεγαλυτερου range (κανει blood damage επι της ουσιας). O λογος που αυτο καποιες φορες ειναι πλεονεκτημα ειναι επειδη το priority των defences των εχθρων ειναι συνηθως physical (και οχι arcane ή bloodtinge), οποτε με τη χρηση αυτου του οπλου εχεις καποια επιπλεον κερδη. Το ιδιο συμβαινει και με το arcane, πχ το dlc εισαγει το moonlight greatsword (που δεν υπαρχει στο βασικο παιχνιδι) και η δευτερη του μορφη (που ειναι κατι σαν lightsaber) κανει arcane damage με πλεονεκτηματα που ακολουθουν το ιδιο σκεπτικο. Πιθανον στο σημειο που εισαι να εχεις βρει (ή θα βρεις) το tonitrus που επισης ακολουθει αυτη τη λογικη (πρωτη μορφη mace, δευτερη μορφη Thor's mace με τους κεραυνους να τραβανε απο το arcane). Επιπλεον θα εχεις δει οτι υπαρχουν και τα gems που βαζεις στα οπλα και μπορουν να αυξησουν τα bonuses που παιρνεις απο αυτες τις 2 κατηγοριες κ.ο.κ.

                                Τωρα, θα παρεις στην πορεια και καποια αντικειμενα-tools που πχ κανουν long range επιθεσεις και εχουν specific requirements απο αυτα τα 2 στατιστικα, στην πραξη φαντασου σαν να παιρνεις sorceries και miracles που να μπορεις να τα εκτελεσεις on the fly χωρις χρηση catalists ή talismans. Τελος και ειδικα για το bloodtinge, ναι τα πιστολια που εχεις μεχρι τωρα κανουν αμελητεο damage (parry ή croudcontrol πιστολια) αλλα θα παρεις αλλα στην πορεια που κανουν σοβαρο damage (και εχουν αλλα μειονεκτηματα οπως πχ μικροτερο parry window κλπ).

                                Οσον αφορα τα stats ειμαι στη φαση που strength/skill δεν ανεβαζουν αλλο τη ζημια του κυριου οπλου μου. Αυτο εχει να κανει με το οτι εφτασα καποιο cap και δε θα δω damage boost να κανει scale με str/skl προτου κανω further upgrade το saw cleaver μου;
                                Αυτα τα στατιστικα εχουν ενα μικρο cap στο 25, μετα στο 40 και ενα μεγαλο στα 60 (τα νουμερα μπορει να ειναι και οτι να ναι αλλα καπως ετσι παει η λογικη ). Δεν θυμαμαι για το cleaver να σου πω την αληθεια, πρεπει να κοιτας και το scale factor (αν εχει S,A,B,C,D,E διπλα απο το strength που σου δειχνει το μεγεθος που θα εχεις απο την επενδυση σε αυτο το statistic) αλλα καθως θα το αναβαθμιζεις ο φακτορας μπορει να ανεβει και να εχει περαιτερω απολαβες.

                                NPCs--> Επειδη δεν εχω υπομονη με το συγκεκριμενο θεμα, υπαρχει κατι που πρεπει να ξερω και μπορει να κανει ανω κατω σημαντικα πραγματα α λα Silent chief Yurt?
                                Οχι αυτα τα εχουν κοψει, δεν εχει τετοια πραγματα . Υπαρχουν διαφοροποιησεις εδω και εκει που αποτελουν ωραιες πινελιες αλλα τιποτα ''current run definer'' ως προς την εμπειρια που παιρνεις ή κατι που θα σου καταστρεψει το playthrough απο κει που δεν το περιμενεις .
                                Last edited by nooto; 03-07-2018, 01:22 AM.

                                Comment

                                Working...
                                X