Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bloodborne

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Περι Arcane / Bloodtinge οπως τα λες (και τα λες πολυ αναλυτικα οπως παντα) θα επρεπε πρωτα να βρω αναλογα οπλα και μετα να πειραματιστω, μιας και το βασικο "build" σε vit/end/str ειναι οκ για την ωρα οποτε μενουν τα 2 προαναφερθεντα + skill για να ανεβασω απο εδω και περα. Βεβαια κρινοντας πως ειμαι πανω κατω στη μεση του παιχνιδιου αναρωτιεμαι αν ειναι καλη ιδεα ή αν θα επρεπε να ανεβασω ακομα περισσοτερο vit π.χ. Μιλωντας βεβαια για caps ισως να μην εχει και τρελο νοημα.

    Το βασικο ειναι να βρω οπλα που να μου δωσουν να καταλαβω τα οφελη που λες. To tonitrus το βρηκα στο τελος του τελευταιου session μου και δεν το τσεκαρα καν, αλλα με αυτα που ειπες θα του ριξω μια ματια.
    Απ' οσο καταλαβα οσο εχω το Saw Cleaver δεν πρεπει να εχει νοημα να ανεβασω αλλα στατιστικα περα απο str και ισως skl για περαιτερω damage κτλ.

    Περι NPCs καλως, οχι τιποτα αλλο αλλα ηθελα να χω το κεφαλι μου ησυχο απο τετοια θεματα.
    Διαλειμμα λοιπον ολιγων ημερων και θα επανελθω οταν προχωρησω λιγο.

    Comment


    • #32
      Xeno το saw cleaver, και γενικότερα κάθε όπλο, είναι δυνατό και μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για όλο το παιχνίδι. Αυτό που χρησιμοποιείς συγκεκριμένα έχει κάποια κρυφά χαρακτηριστικά, σαν όπλα θεωρείται serrated, έχει bonus damage 20% δηλαδή απέναντι σε τέρατα που θεωρούνται beasts, κάτι που το καθιστά εξαιρετική επιλογή μια που υπάρχουν πάρα πολλοί τέτοιοι εχθροί στο παιχνίδι.


      Όπως έχω ξαναγράψει εδώ μέσα, θεωρώ το Bloodborne ως το καλύτερο όλων των soulslike παιχνιδιών. Ο λόγος; Είναι περίπλοκο και δύσκολο αλλά είναι πολύ πιο βατό και προσβάσιμο με πολλή περισσότερη ουσία: Δεν σε κουράζει με άπειρα όπλα, εκατοντάδες αντικείμενα και δαιδαλώδη skill trees αλλά έχει λίγα και καλά αντικείμενα και όπλα με σύνθετα moveset που μαθαίνονται σιγά σιγά. Το προτιμώ 1000 φορές από τα dark souls για αυτόν ακριβώς τον λόγο, συν το ότι προτιμώ το setting και το σύστημα μάχης που είναι πολύ πιο γρήγορο και δυναμικό. Σίγουρα δεν θα παίξω άλλο dark souls game( to 3 δεν με έκανε να κολλήσω) αλλά θα έπαιζα πάρα πολύ ευχάριστα ένα bloodborne 2.


      Xeno αν ψηθείς κανονίζουμε κανένα coop.

      EDIT: Tonitrus είναι φοβερό όπλο, το lighting buff που παίρνει βγάζει πολύ καλό damage, δοκίμασέ το οπωσδήποτε.


      Tidy!

      Do not blame me.Blame yourself or God.
      In Matsuno we trust.

      Comment


      • #33
        Δεν ξερω αν το θεωρω το καλυτερο της σειρας αλλα σιγουρα ειναι αυτο που θα εκανα ευκολοτερα playthrough. Εκατοντάδες αντικείμενα και δαιδαλώδη skill trees δεν εχουν τα ds, πρακτικα να ειναι 3-4 viable builds και τα περισσότερα weapons ειναι reskin.

        Comment


        • #34
          Επιστροφη στον κοσμο του ΒΒ εστω και σε λιγο πιο χαλαρους ρυθμους.
          Tα Forbidden Woods δε μπορω να πω πως μου αρεσαν. Επρεπε να ανεβασω το brightness στο τερμα για να βλεπω που ειμαι ξερω γω. Γενικα δεν ειμαι και φαν τετοιων περιοχων που σε παιδευουν για να καταλαβεις πού εισαι και πού πας.

          Nooto, μιας και ανεφερες Shadow of Yharnam να πω πως η μαχη βγηκε με τη μια, οποτε μαλλον ισχυει αυτο που λεγα πως ειμαι στη φαση που νιωθω overleveled.
          Το ιδιο ευκολα βγηκε και το Byrgenwerth με τον Rom.
          Μετα συνεχισα με Unseen Village και με The One Reborn που επισης βγηκε με συνοπτικες διαδικασιες.
          Χθες επαιξα και το Cainhurst Castle το οποιο ηταν πολυ ευκολο αλλα η μαχη με τον Logarius ηταν τουλαχιστον challenging. Πρεπει να εχασα 5 φορες χοντρικα οποτε μικρο το κακο και παλι, αλλα ενιωσα πως υπηρχε fair challenge (για την ακριβεια μαλλον ημουν και τυχερος).

          Τωρα μενει να αποφασισω αν θα συνεχισω με Nightmare Frontier ή Upper Cathedral Ward μιας και τριτη επιλογη δε βλεπω για την ωρα (εχω παει και Nightmare of Mensis αλλα οπως καταλαβαινω αυτο ειναι για πιο μετα).
          Απο οπλα εχω Saw Cleaver +8 και LHB +8 αλλα παροτι εδωσα μερικες ευκαιριες στο 2ο, ακομα προτιμω το 1ο λογω ταχυτητας. Βασει resources εχω την επιλογη να παω μονο ενα εκ των δυο στο +9, οποτε θα του δωσω λιγο χρονο ακομα και θα αποφασισω αναλογα.

          Comment


          • #35
            ΒΒ τελος λοιπον. Οι τελευταιες τοποθεσιες επισης βγηκαν αρκετα ευκολα και κατα καποιο τροπο μου κανει εντυπωση πως ενιωσα πως η δυσκολια εκανε peak χοντρικα στο πρωτο 1/3 του παιχνιδιου. Απο την αλλη, πανω κατω το ιδιο ενιωσα και στα προηγουμενα Souls games που επαιξα, απλα αυτο μου φανηκε πως δεν ειχε καν αρκετα difficulty spikes οσο προχωρουσε το παιχνιδι. Σιγουρα βοηθαει και η εμπειρια βεβαια, αφου μαλλον καθε Soulsborne πρεπει να φαινεται πιο ευκολο απο το προηγουμενο.

            Το οτι δεν υπαρχει ποικιλια στα builds και οτι το παιχνιδι σε "αναγκαζει" να παιζεις με εναν συγκεκριμενο τροπο ειναι θετικο γιατι κατι τετοιο βοηθαει πολυ το σχεδιασμο του παιχνιδιου.
            Η πιο επιθετικη φιλοσοφια του παιχνιδιου επισης μετραει και το ιδιο ισχυει και για την απουσια spellcasting μιας και οπως εχουμε δει κατι τετοιο χαλαει αρκετα την ισορροπια των Souls games.

            Εν τελει πιστευω πως ο,τι και να κανει καποιος δε γινεται να ζοριστει τρελα γιατι στη χειροτερη θα καταληξει με ενα starting weapon +9 και απο εκει και περα σχεδον τιποτα δεν εχει σημασια (με ενα λογικο stat allocation ο παικτης θα πρεπει να ειναι οκ και με το παραπανω).
            Οπως το εζησα παντως, για μενα οντως το difficulty peak ηταν το Blood-starved Beast που ισως να ακουγεται αστειο, αλλα στην πορεια οσο εκανε lv up ο χαρακτηρας μου πιστευω πως γινομουν πολυ δυνατος και με πολυ λιγο κοπο. Στο 2ο μισο του παιχνιδιου νομιζω μονο ο Logarius μου πηρε πανω απο 3 προσπαθειες.

            Το level design σαφως και ειναι καλο, αλλα οι τοποθεσιες καπου με κουρασαν γιατι νομιζω δεν υπηρχε αρκετη ποικιλια στα visuals. Πολλη μαυριλα και μουντιλα χωρις να σπαει με κατι διαφορετικο. Προτιμω τα Souls που εχω παιξει λογω ποικιλιας στο συγκεκριμενο τομεα.
            Τα boss fights δεν ηταν ασχημα, αλλα εν τελει δε θεωρω πολλες μαχες memorable. Ισως να φταιει η "χαμηλη" δυσκολια, ισως το οτι εχω παιξει αλλα Souls ηδη, αλλα τι να λεμε.

            Ο τεχνικος τομεας παραμενει το βασικο αγκαθι του τιτλου, ειναι κριμα που δε φτιαξαν ποτε το frame pacing.

            Κατα τ' αλλα δεν ξερω αν θα συνεχισω με DLC (δυσκολο θα λεγα καθως προτιμω να δοκιμασω κατι διαφορετικο). Χαιρομαι που η From φαινεται να μη συνεχιζει τα Soulsborne γιατι 5 παιχνιδια με αυτη τη συνταγη νομιζω πως ειναι υπεραρκετα. Ελπιζω το Sekiro να ξεφευγει αρκετα και να ειναι κατι παραπανω απο ενα reskin (με διαφορες προφανως στα core mechanics) a la BB.

            Comment


            • #36
              Ωραιος, προσωπικα παντως θα σου ελεγα να παιξεις και το dlc. Καταλαβαινω οτι μπορει να θες να δεις κατι διαφορετικο αλλα ειναι απο τις πιο δυνατες στιγμες του τιτλου και θα ελεγα οτι τουλαχιστον τα 2 απο τα 5 bosses που εχει ειναι οτι καλυτερο υπαρχει στη σειρα και γενικοτερα (θα τα ευχαριστηθεις παρα πολυ). Εκει btw θα δεις spike .

              Σε οτι αφορα τη χρωματικη παλετα συμφωνω και το ιδιο προβλημα εχει περιπου (σε μικροτερο βαθμο) και το DSIII. Το παιχνιδι που ειναι κορυφη σε οτι αφορα αυτον τον τομεα ειναι το DSII που το setting ειναι λιγο πιο fantasy και το βοηθαει και το σεναριο γιατι υποτιθεται οτι εξελισσεται τη στιγμη που τα πρωτα σημαδια φθορας παρουσιαζονται στη ''φωτια'' και ο κοσμος δεν εχει καταστραφει τελειως ακομα. Για το frame pacing ναι ειναι πολυ κριμα, μακαρι να το δουμε στην επομενη γενια με bc ή remaster δεν ξερω και να μην εχει τετοια θεματα.

              Σε οτι αφορα τη δυσκολια, εμενα να πω την αληθεια το παιχνιδι δεν μου ειχε φανει πιο ευκολο απο τα υπολοιπα της σειρας. Γενικα βεβαια δεν εχω παιξει ποτε με vitality build σε αυτα τα παιχνιδια, σκεψου οτι το 40αρι που ειχες εσυ δεν το ειχα ουτε στον χαρακτηρα που ειχα για NG++. Ειναι παντως το peak αυτων των παιχνιδιων σε επιπεδο mechanics imo. Στα του level design μου αρεσε και εμενα πολυ αλλα τοσο εδω οσο και στο DSIII υπαρχει μια πιο γραμμικη σχεδιαστικη λογικη, οχι τοσο σε επιπεδο του καθε level ξεχωριστα οσο στο πως ειναι δομημενος ο overworld.


              Τελος να πω οτι το Cainhurst ηταν απο τα αγαπημενα μου levels. Παροτι ειναι αποκωμενο καπως ειναι αυτο ακριβως που φανταζομουν για ενα 3d Castlevania που ποτε δεν ηρθε.

              Comment


              • #37
                Μιας και ανεφερες stats τελειωσα το παιχνιδι με (αν δεν κανω λαθος) 45 vit, 35 str, 25 skl, 25 stamina, τα υπολοιπα base. Παραδοσιακο build θα ελεγα, ενω εφτασα και lv 100 πανω κατω, οποτε αναμενομενο μαλλον το να μη ζοριστω. DLC μπορω να παιξω τωρα που μπηκα ηδη σε NG+;

                Ηλπιζα πως το DS3 θα εχει παραπανω χρωμα και fantasy settings γενικα αλλα με αυτα που λες φαινεται πως αυτο ισχυει στο 2. Για την ωρα ειναι εκτος πλανων για φετος και τα 2, ακομα δεν εχω φτασει στο σημειο να χω διαθεση για 2 τετοια παιχνιδια μεσα σε ενα χρονο. Θα ηθελα τοποθεσιες τυπου Anor Londo ή Painted World of Ariamis, ή εστω κατι που δε θα με κανει να παιζω με το brightness στο 10/10 ή με το torch στο χερι ολη την ωρα.

                Το Cainhurst το βρηκα απο τις καλες τοποθεσιες αν και το μεγαλυτερο μερος του ηταν σε κλειστους χωρους και ακομα κι εκει προτιμουσα τη λιγη ωρα που περασα εκτος καστρου σε αυλες, οροφες κτλ. Μακαρι να υπηρχαν περισσοτεροι τετοιοι κοσμοι, disconnected μερικως απο το main world του παιχνιδιου γιατι αυτο δινει πιο ευκολα την ελευθερια στους devs να δοκιμασουν τελειως διαφορετικη θεματολογια ή αισθητικη.

                Comment


                • #38
                  Originally posted by Xeno View Post
                  Μιας και ανεφερες stats τελειωσα το παιχνιδι με (αν δεν κανω λαθος) 45 vit, 35 str, 25 skl, 25 stamina, τα υπολοιπα base. Παραδοσιακο build θα ελεγα, ενω εφτασα και lv 100 πανω κατω, οποτε αναμενομενο μαλλον το να μη ζοριστω. DLC μπορω να παιξω τωρα που μπηκα ηδη σε NG+;

                  Ηλπιζα πως το DS3 θα εχει παραπανω χρωμα και fantasy settings γενικα αλλα με αυτα που λες φαινεται πως αυτο ισχυει στο 2. Για την ωρα ειναι εκτος πλανων για φετος και τα 2, ακομα δεν εχω φτασει στο σημειο να χω διαθεση για 2 τετοια παιχνιδια μεσα σε ενα χρονο. Θα ηθελα τοποθεσιες τυπου Anor Londo ή Painted World of Ariamis, ή εστω κατι που δε θα με κανει να παιζω με το brightness στο 10/10 ή με το torch στο χερι ολη την ωρα.

                  Το Cainhurst το βρηκα απο τις καλες τοποθεσιες αν και το μεγαλυτερο μερος του ηταν σε κλειστους χωρους και ακομα κι εκει προτιμουσα τη λιγη ωρα που περασα εκτος καστρου σε αυλες, οροφες κτλ. Μακαρι να υπηρχαν περισσοτεροι τετοιοι κοσμοι, disconnected μερικως απο το main world του παιχνιδιου γιατι αυτο δινει πιο ευκολα την ελευθερια στους devs να δοκιμασουν τελειως διαφορετικη θεματολογια ή αισθητικη.
                  To DS 3 εχει αρκετό χρώμα και
                   
                  Anor Londo


                  Οχι πρεπει να παιξεις το DLC σε NG+ τωρα και ειναι σχετικα ζορικο, την επαθα και εγω σε NG+++

                  Comment


                  • #39
                    Ηλπιζα πως το DS3 θα εχει παραπανω χρωμα και fantasy settings γενικα αλλα με αυτα που λες φαινεται πως αυτο ισχυει στο 2. Για την ωρα ειναι εκτος πλανων για φετος και τα 2, ακομα δεν εχω φτασει στο σημειο να χω διαθεση για 2 τετοια παιχνιδια μεσα σε ενα χρονο. Θα ηθελα τοποθεσιες τυπου Anor Londo ή Painted World of Ariamis, ή εστω κατι που δε θα με κανει να παιζω με το brightness στο 10/10 ή με το torch στο χερι ολη την ωρα.

                    Γενικα εχει χρωμα και εχει και τετοιες τοποθεσιες οπως λεει και ο Ihne . Το προσωπικο μου θεμα εχει να κανει μαλλον με τη μηχανη γραφικων που σε επιπεδο χρωματων βγαζει και στο DSIII μια γκριζο-καφε αποχρωση και λογω αυτου το παιχνιδι αισθητικα μου εβγαζε πολλες φορες bloodborne. Στο DSII δεν ξερω αν χρησιμοποιησαν καποια νεα τοτε ή modified μηχανη γραφικων, παντως οπτικα ειναι πολυ ξεχωριστο και διαφορετικο απο ολα τα παιχνιδια της σειρας. Και οπως εγραψα παιζει ρολο και το setting, υποτιθεται το λαμβανει χρονο λιγο μετα το peak του age of fire και βγαζει περισσοτερο Lord of the Rings vibes παρα το κατεστραμενο των Souls ή το twisted Lovecraftian του Bloodborne (που υπαρχει και στο DSIII btw). Γενικα το ΙΙ θα ελεγα οτι ειναι το πιο ξεχωριστο παιχνιδι τοσο σε επιπεδο setting οσο και σε επιπεδο σχεδιασμου (ανεξαρτητα απο το αν αυτο εχει θετικες ή αρνητικες συνεπειες) και ισως εχει να κανει με το γεγονος οτι φτιαχτηκε και απο διαφορετικη ομαδα. Εγω το παιζω ξανα αυτη την περιοδο και μου φανηκε πολυ φρεσκο παροτι το εβαλα καπακια μετα το ΙΙΙ. Οπως και να εχει, σε αυτα τα παιχνιδια καλο ειναι ο καθενας να παιρνει το χρονο του και να τα παιζει οπως ειπες οταν υπαρχει διαθεση προκειμενου να τα ευχαριστηθει. Οσο για το DLC, δεν θυμαμαι αν το παιχνιδι περναει σε νεο κυκλο μετα το τελος αλλα κριμα ρε γαμωτο αν ειναι ετσι οπως τα λεει ο Ihne.


                    Μιας και ανεφερες stats τελειωσα το παιχνιδι με (αν δεν κανω λαθος) 45 vit, 35 str, 25 skl, 25 stamina, τα υπολοιπα base.

                    Εγω το vit σπανια το το παω πανω απο 25 στον πρωτο κυκλο και συνηθως επενδυω σε καποιο συμπληρωματικο stat (πιο κοντα glass canon λογικη). Το vit σου δινει δυνατοτητα να εχεις καπως πιο tank προοπτικη υποθετω αλλα για να μην λεω και βλακειες δεν ξερω κατα ποσο και αν κανει το παιχνιδι πιο ευκολο. Παντως το level σου γενικα ok το βρισκω (δεν θυμαμαι που ειχε θεσει η κοινοτητα το cap σε αυτο το παιχνιδι προκειμενου να υπαρχει balance, αλλα νομιζω δεν ξεφυγες).

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by nooto View Post
                      Εγω το vit σπανια το το παω πανω απο 25 στον πρωτο κυκλο και συνηθως επενδυω σε καποιο συμπληρωματικο stat (πιο κοντα glass canon λογικη). Το vit σου δινει δυνατοτητα να εχεις καπως πιο tank προοπτικη υποθετω αλλα για να μην λεω και βλακειες δεν ξερω κατα ποσο και αν κανει το παιχνιδι πιο ευκολο. Παντως το level σου γενικα ok το βρισκω (δεν θυμαμαι που ειχε θεσει η κοινοτητα το cap σε αυτο το παιχνιδι προκειμενου να υπαρχει balance, αλλα νομιζω δεν ξεφυγες).
                      Ειναι υπερβολικο 45 vit για το main game αλλα στα defiled chalice dungeons με -50% hp κτλπ θα φαει ξυλο και 99 να ειχε βαλει. Εκει για εμενα παιζει ρολο το dps, δεν μπορεις να πολεμας το watchdog πχ για πολυ ωρα επειδη τα stats σου ειναι weak, μαθαινεις το pattern αλλα αν τραβηξει αρκετα η μαχη ενα λαθος θα γινει (εμενα με εκανε one shot ενα attack και ειχα >60 vit )

                      Για το DLC ειμαι σχεδον σιγουρος οτι λειτουργει οπως σε ολα τα souls games, δεν ξεχωριζει απο το main game αλλα ειναι μερος του, αν πας ng+ στο main τοτε αυτοματα παιζεις και το dlc σε ng+

                      Comment


                      • #41
                        Έχω τελειώσει εδώ και λίγο καιρό το Bloodborne, NG+ με platinum και όλα τα chalices τουλάχιστον μια φορά (και τα root με όλα τα διαθέσιμα offerings).
                        Arcane build 50, 30 Vitality στο πρώτο playthrough (όπου τελείωσα και όλα τα chalices), στο δεύτερο 50Vit και ανέβασμα όλων των στατιστικών για να μπορώ να χρησιμοποιήσω όλα τα όπλα.
                        Αν και μου άρεσε η επιλογή του arcane build γιατί έχει μεγάλη ποικιλία πραγμάτων να δοκιμάσεις νομίζω ότι εν τέλει είναι αρκετά underpowered σε σχέση με physical (ή bloodtinge) builds και θέλει να επενδύσεις αρκετό χρόνο για να έχεις συγκρίσιμα αποτελέσματα με άλλα builds (και οπωσδήποτε chalices για gems) καθώς και αδύναμα viscerals. Και τα Hunter Tools είναι αρκετά underpowered, σε πολύ λίγες περιπτώσεις θα έλεγα πως είναι χρήσιμα για να σκοτώσεις εξολοκλήρου boss με αυτά (το γεγονός πως πρέπει να ξοδεύει χρόνο και ζωή για να ξαναγεμίσεις σφαίρες δε βοηθάει) και έχουν περισσότερο υποστηρικτικό χαρακτήρα (είναι πάντως χρήσιμα σε NPC hunters) οπότε σίγουρα δε μπορείς να κάνεις "magic" build. To dps τους είναι τάξεις μεγέθους χειρότερο από κανονικά όπλα με καλά gems (το A Call Beyond είναι τελείως άχρηστο, ειδικά για το cast time και bullet cost). Σε κάποια λίγα bosses, ιδίως σε chalices (π.χ. Watchdog) είναι κάπως πιο χρήσιμα τουλάχιστον.
                        Μια που αναφέρθηκα στα chalices (και το gem system) θεωρώ πως ήταν το πιο αδύναμο σημείο του παιχνιδιού και ελπίζω να μην τα ξαναδούμε σε άλλο παιχνίδι της εταιρείας. Πραγματικά βαρέθηκα να βλέπω τα ίδια δωμάτια ξανά και ξανά και κάφρικα enemy placements ή δωμάτιο ακατάλληλα για συγκεκριμένα bosses. H From φημίζεται για το level design της που είναι αναπόσπαστο κομμάτι της γοητείας τους και στα dungeons δυστυχώς είναι τελείως απών. Επίσης η τυχαιότητα και των gems είναι πολύ συχνά εκνευριστική. Νομίζω πως θα ήταν καλύτερο να είχαν ένα δύσκολο, συνεχόμενο και όμορφο dungeon με όλα τα bosses που υπάρχουν στα chalices. Έτσι θα έλυναν και το πρόβλημα της σχετικά μικρής διάρκειας που έχει το κανονικό παιχνίδι, χωρίς ανούσια fillers.
                        Αντίθετα το υπόλοιπο παιχνίδι είναι πανέμορφο, ατμοσφαιρικό, φοβερό level design με ενδιαφέροντες τρόπους να συνδέονται περιοχές και υποπεριοχές (οκ το δάσος λίγο μου έσπασε τα νεύρα ), ωραία αλλαγή τροπής στη μέση του παιχνιδιού. Οι πιο γρήγορες μάχες δουλεύουν μια χαρά αν και, τουλάχιστον στην περίπτωση μου, κανένα όπλο δε μπορούσε να συναγωνιστεί το Saw Cleaver στο PvE λόγω ταχύτητας (άντε το Ludwig Holy Blade για backstabs).
                        To DLC επίσης πολύ καλό, αρκετά διαφορετική ατμόσφαιρα από το υπόλοιπο παιχνίδι (πολύ πιο φωτεινό), με το Orphan of Kos μάλλον το δυσκολότερο boss του παιχνιδιού ειδικά στο NG (o Laurence δε μου φάνηκε τόσο δύσκολος) χωρίς όμως να εκνευρίζει πολύ με gimmicks όπως το περίεργο terrain. Δυστυχώς το arcane build είναι ότι χειρότερο σε αυτή τη μάχη. Στα chalices νομίζω με δυσκόλεψε πιο πολύ απ'ολα το πρώτο Bloodletting Beast στο Lower Pthumeru.
                        Το έπαιξα εντελώς offline οπότε μπορεί να ξαναρίξω μια ματιά αν βάλω PS+.
                        Γενικά πολύ ωραία εμπειρία, πολύ εθιστικό και άλλη μια απόδειξη του πόσο με ελκύουν τα παιχνίδια της From. Δεν είχα σκοπό να το παίξω τόσο κοντά στο DS3 (ήθελα να τελειώσω το FFXV πρώτα) αλλά το έβαλα απλά να το τσεκάρω και κόλλησα...
                        Originally posted by Squall Leonhart
                        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                        Originally posted by 丹野
                        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                        Originally posted by Ryu_gr
                        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                        Comment


                        • #42
                          Late game discoveries-secrets-details:
                          -Boreis na kaneis block me Kirkhammer kai Ludwig Holy Blade.
                          -Stous arsenikous xaraktires, otan foras to Enlarged head, akous stagones na stazoun.
                          -An xrisimopoinseis tin madara whistle sti gunaika - saligari sto hunters nightmare anastenetai.
                          -H Lady Maria exei dikia tis visceral attack.

                          Comment


                          • #43
                            -Αυτό με τα Kirkhammer και LHB παίζει να είναι glitch. Άλλωστε ποιος μπλοκάρει στο Bloodborne;
                            -Και στους θηλυκούς λογικά θα ισχύει...
                            -Αυτό φαίνεται τελείως random...
                            -Πολλά bosses έχουν visceral attack αλλά δεν ήξερα πως έχει και ειδικό animation. Φαίνεται μάλιστα πως το χρησιμοποιεί μόνο όταν πρόκειται να σε σκοτώσει. Δύσκολο να το δεις πάντως γιατί είναι από τις πιο εύκολες μάχες στο παιχνίδι. Παίζει να μην έχω πεθάνει ποτέ στη μάχη της.
                            Originally posted by Squall Leonhart
                            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                            Originally posted by 丹野
                            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                            Originally posted by Ryu_gr
                            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                            Comment

                            Working...
                            X