Announcement

Collapse
No announcement yet.

Το κείμενο που θα σας σώσει.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Το κείμενο που θα σας σώσει.

    Γεια σας αδερφοί μου, το όνομά μου είναι Ιερεμίας και είμαι κάτοικος Ελλάδας, επιπλέον έχω ένα παιδί και ένα κορίτσι τα οποία μεγαλώνω και μόνος μου καθώς η γυναίκα μου απεβίωσε πριν 3 χρόνια και έτσι είμαι και μητέρα και πατέρας στα δύο μου παιδιά.

    Αφορμή του τοπικ μου είναι η δυσάρεστη εμπειρία που είχα απο τον οχτάχρονο γιό μου όταν παρά τις αντιρρήσεις μου προέβει στην αγορά της κονσόλας Wii U με λεφτά από τη γιαγιά του δυστυχώς και απο τότε άρχισε το δράμα της οικογένειας μας το οποίο βέβαια με τη χάρη του κυρίου ημων Ιησού Χριστού έλαβε τέλος και ο υιος μου σώθηκε απο την σατανική αυτή κονσόλα που έβαλε τον ίδιο το διάβολο μέσα στην οικία μας!

    Οσα θα σας πω έχουν σκοπο να σώσουν και άλλα παιδιά απο το μεγάλο αυτό όπλα του Αντίχριστου που είναι τα βιντεοπαιχνίδια και να φέρει τα παιδιά πίσω στο φως της ζωης και στη διδασκαλία του κυρίου Ιησού!

    Όταν λοιπόν αγόρασε τη κονσόλα στην τιμή των 299 ευρώ άρχισαν αμέσως να με γεμίζουν αμφιβολίες καθώς αν αναποδογύρισεις την τιμή και προσθέσεις το νούμερο 4 στο 2 τότε βγαίνει το σατανικό 666! Ωστόσο επειδή δε μου αρέσει να υπερβάλω το θεώρησα σύμπτωση και σιωπηλά παρακολουθούσα την εξέλιξη του γιού μου.

    Το επόμενο συγκλονιστικό περιστατικό συνέβει όταν άρχισε να παίζει μαριο 3d όπου ακόμα και αν έκλεινα τη τηλεόραση αυτό συνεχιζόταν στο χειριστήριο!!! και έτσι δε σταματούσε να παίζει επί μιαμιση ώρα με μάτια κατακόκκινα! Όταν παρατήρησα πως το παιχνίδι εξανάγκαζε το παίχτη να σκοτώνει παραμορφωμένα δαιμόνια προκειμένου να ολοκληρώσει τις αποστολές του και να σηκώσει τη σημαία κατάλαβα πως τα πράγματα ήταν σοβαρά, καθώς όχι μόνο μάθαιναν στο γιό μου να χρησιμοποιεί ξανθίες κοπέλες για να κερδίσει αλλά θα πρέπει να πηδάει και πάνω στους εχθρούς, με άλλα λόγια να πατάει στα πτώματα τους για να ανέβει ψηλά!

    Ο διάβολος μέσα απο οικίες μορφές εξαπατά και με τους θεατρινισμούς του μας φέρνει στο δρόμο της ακολασιάς της αισχύνης και της ανωμαλίας ερεθίζοντας μικρά παιδιά σε gay μηνύματα και κάνοντας τα πραγματικά εργαλεία του διαβόλου!

    Έτσι αφού είδα και τον κόσμο των illuminati με τις πυραμίδες που είχαν εγκαταστήσει μέσα αναγκάστηκα και πέταξα τη κονσόλα με το παιχνίδι στα σκουπίδια και τότε ήταν η σειρά του σατανά να επιτεθεί στο παιδί μου!

    Ατελείωτα κλάματα χτυπήματα κατάρες και για πρώτη φορά βλασφημίες βγήκαν απο το στόμα του παιδιού μου, μη ξέρωντα τι έπρεπε να κάνω πήρα τηλέφωνο τον Αργύρη που είμαστε μαζί στην εκκλησία και με συμβούλεψε να ανατρέξω στο πνευματικό μου πατερ Ρόν Μπερμπερ απο την αντίστοιχη εκκλησία του Σαν φρατζίσκο όπου εδρεύει η ενορία μας.

    Τότε έμαθα για το πως ο Σατανάς έμπαινε σιγα σιγα στο γιο μου ενω έπαιζε με τη σατανική κονσόλα και τον έκανε να βλαστημήσει το όνομα του κυριου Ιησου Χριστου οταν του τη πεταξα, πως με τη τεχνολογια του διαβόλου δαιμόνια μπαίνουν στο κορμί μας και κάνουν τα παιδιά της εκκλησία του Χριστού να φωνάζουν και να αισχρολογούν λέγωντας "γαμ*το", "είοναι δύσκολη η μ*λακια" και άλλα ακατονόμαστα!

    Ο υιος μου αποδέχτηκε τη θεραπεία που σύστησαν ασκητες της ιερασ μας εκκλησίας και τώρα βρίσκεται μαζί τους στην Αμερική σταματώντας πια να μιλάει για κονσόλες σουπερ μαριους (όνομα προσβλητικό ως προς την παρθένο μαρία) και άλλα τέτοια σατανικά πράγματα!

    Δεν είναι αργά αδέρφια πεταχτε της κονσόλες σας και μιλήστε μου σε προσωπικά μηνύματα για τη προσωπική σας σωτηρία, δεν είναι αργά ούτε για σας!

    Ζω παρέα με τη 16χρονη κορούλα μου που με φροντίζει με την ευλογία του κυριου όλη μερα και πλένει τα πόδια σε μενα και τους αδερφούς επισκεπτες μας καθως γευόμαστε τα ωραια δωρα που μας κανει με τα χεράκια της, για να γνωρίζετε πως θα σας περιποιηθουμε αν θελήσετε να ρθειτε στο σπιτάκι μας και να μιλήσουμε απο κοντα για τα χριστιανικά θεματα!

    Ζωη με το Χριστο είναι Ζωή χωρίς Θανατο!
    "πριν τερματίσεις τη ζωή κάποιυ σε ένα παιχνίδι, σκέψου αν θα το έπραττες και στη ζωή σου!"

    Αλεξάντερ Μανκόλ

  • #2
    Α, ρε Sony και Xbox fanboys τόσο πολύ σας πονάει η επιτυχία του Wii U που επιστρατεύετε το όνομα του Ιησού για την λάσπη σας;

    Comment


    • #3
      5/10 το κείμενο, 2/10 η απάντηση του Enpsty και 8/10 η υπογραφή του Jesus.

      Comment


      • #4
        Μεγάλη καλοσύνη σου και ηρωική η προσπάθεια σου να εισβάλεις στην κολασμένη μας κοινότητα. Είμαι και εγώ χρήστης εδώ και πολλά χρονια, δεν μπορώ να τα σταματήσω. Με κατακλύζει μια μανία, μια αρρώστια για τον μουστακαλή υδραυλικό. Μου αρέσει, νιώθω ότι και αυτός με χρειάζεται, ότι με θέλει. Σε τακτά αλλα σύντομα ξεσπάσματα λογικής αντιλαμβάνομαι ότι αυτό είναι έργο του έξω από δω, βλέπω στα ματάκια του Μάριου μου τον εωσφόρο! Παρολαυτά δεν μπορώ να κάνω το βήμα να απαλλαγώ από αυτά. Πριν 2 βδομάδες, και ενώ έπαιζα ένα δύσκολο στάδιο, πάνω στα νεύρα μου χτύπησα την κοπέλα μου και της έκανα fisting. Ήθελε να πάμε στο θέατρο επειδή έχει 4 μήνες να την βγάλω έξω, όμως ένιωσα τόσο μεγάλη οργή όταν μου είπε να αφήσω τον εικονικό μου άνθρωπο και να βγω μαζί της... Θεέ μου, όλα τα έβλεπα κόκκινα, σοσιαλιστικά.

        Θα ήθελα να έρθω σπίτι σου, να γνωρίσω και την κορούλα σου να μου τα πλύνει, το έχω ανάγκη.

        Comment


        • #5
          Επιτελους καποιος που τολαμει να πει οσα προβληματιζουν πολλους απο εμας που βλεπουμε παιδια να χανονται μεσα σε αυτα τα εργαλεια του σατανα που μετα απο μιαμιση ωρα παιχνιδιου τα κυματα του brainwashing μπαινουν μεσα στα κεντρα του εγκεφαλου και τα γεμιζουν με κακες σκεψεις και γινονται υποχειρια του σατανα, εχει γεμισει το παιδων.
          Ελαχιστοι τολμανε να διαδωσουν την σωτηρια, καταστηματα οπως το πλαισιο κανανε καμπανιες αλλα σαμποταριστηκαν απο ακκες κριτικες γιατι και καλα δεν πουλανε καλα προιοντα.



          Παρτε PC να σωθείτε, δεχτείτε τον gaben σαν τον πραγματικο σωτηρα, τον δευτερο υιο του θεου.

          Comment


          • #6
            Εδώ ομιλία του νέου μέλους μας:

            The illusion of free will is an illusion.

            Comment


            • #7
              Ποιος να είναι; Ramp, Imra, Ferryman, Azrael?
              Καλά η γιαγιά που τρώει τα νύχια της από το φόβο της στο βίντεο με το Φέρμπι είναι όλα τα λεφτά.

              Επίσης είναι ο πατήρ Σάββας και όχι ο πάτερ.
              Originally posted by Squall Leonhart
              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
              Originally posted by 丹野
              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
              Originally posted by Ryu_gr
              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

              Comment


              • #8
                Θα κάνω το δικηγόρο του "διαβόλου" και θα πω πως η Ν και οι κονσόλες της,είναι ο Μεσσίας των παιχνιδιών.Λυπάμαι φίλε Ιερεμία,αλλά έτσι είναι.Μη ρωτάς γιατί.Πίστευε,και μη ερεύνα.
                Carpe diem

                Comment


                • #9
                  Δεν υπάρχει gaming forum σαν το gamers odyssey.Τέλος. Άιντε δόξα και τιμή στον συγγραφέα. Μόνο μία ερώτηση. Όταν λες ότι σας κάνει ωραία δωρά με τα χεράκια της τι ακριβώς θέλεις να πεις;Τι σας κάνει ακριβώς;


                  Tidy!

                  Do not blame me.Blame yourself or God.
                  In Matsuno we trust.

                  Comment


                  • #10
                    Χαχα!!!Ξέρεις πολύ καλά Deus τα δωράκια αυτά!!!Χαχαχαχαχαχα!!!
                    Nintendo I.D.: paixtis
                    3ds friend code: 2664-2347-7128

                    Comment


                    • #11
                      Μεγάλη κουβέντα ανοιξες φιλέ Ιερεμία. Έχω προβληματιστεί κι εγώ συχνα κι ίσως λόγω αδυναμίας προσπαθώ να δικαολογησω τον εαυτό μου όμως πιστεύω υπαρχουν και παραδείγματα πιστευω παιχνιδιων αξιόλογων με χριστιανικά μηνύματα. παράδειγμα το ηλεκτρονικό παιχνιδι 'Θεός του Πολέμου' βάζει τον παίκτη να πολεμήσει τους παλιούς κι ανήθικους Θεούς των παγανιστών. Έτσι παρα το ανύπαρκτο σχεδιο πίστας (level design) και το ρηχό παίξιμο παιχνιδιού (gameplay) προσφέρει στο παίκτη την ευχαρίστηση της νίκης ενάντια στους λαγνους κι ανήθικους θεούς και τα πλάσματα του κάτω κόσμου. Μάλιστα για να δειξει τη καθημερινή άνιση μάχη του ανθρώπου με το διάβολο , παρα τη μεγάλη προσπαθεια που χει καταβάλει ο παικτης να ολοκληρώσει την αποστολή του με συχνές αναφορές στη Παναγία, το Χριστό, τα καντηλακια και τα σπίτι με κοκκινο φωτακι, το παιχνιδι παγώνει και η πρόοδος χανεται.

                      Σκέψου το. Αλλωστε τι θα κανεις οταν η κόρη σου βρει άλλον 70χρονο με λεφτά να περιποιείται με τα χέρια της; θα κάνετε ιεραποστολικό τρένο με τους φιλους σας;
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • #12
                        Η ειρωνεία με την οποία απαντησατε στο χριστιανικό αυτό κείμενο δείχνει πόσο βαθιά είστε προσκωλημένοι στο ματριξ του αντίχριστου.

                        ΚΑθώς επίσης και οι πονηρές σκέψεις που κάνατε για τη νεαρη θυγατέρα μου προδίδουν πόσο βαθιά ρίζωσε το πονηρό μέσα σας μετά τη πολύχρονη ενασχόληση σας με το playstation και το sega.

                        Μετέφερα όσα είπατε στην κεντρική εκκλησία της αμερικής με τη βαρβαρική μέθοδο του email και έλαβα αυτά ως απάντηση απο τον πατερα Ρον Μπέρμπερ


                        "Στις μέρες αυτές των εσχάτων καιρών η ακολασία δε θα χτυπήσει τους οίκους των χρηστών βιντεοπαιχνιδιών καθώς τα γραφικά
                        θα εξελίσσονται ολοένα και περισσότερο και θα τους απομακρύνουν απο τα βρώμικα θυληκά, ωστόσο προνοεί ο διάβολος και θα τους υποδουλώσει με τη μέθοδο του πορνο και του αυνανισμού και ουδεις θα είναι ικανός να σκεφτεί καθαρά καθως θα παραπέει θολωμένος ανάμεσα στα tabs που θα ξεπετάγονται απο τα δαιμονικά αυτά sites. Στα δύσκολα δε έτη της βασιλείας του αντίχριστου οι σερβερς θα πέσουν και οι gamers θα βγουν απο τις σπηλίες τους για εξερεύνηση θα πρέπει να φυλαγόμαστε και να διαλαλούμε το θείο νόμο."

                        Αφότου διάβασα αυτά σοκαρίστηκα και θέλησα να σας τα μεταφέρω και να σας υπενθυμίσω πως όποιος νιώθει μοναξιά και χρειάζεται τη Χριστιανική συντροφιά μπορεί να μου μιλήσει είτε στο τηλέφωνο είτε στην οικία μου, όπου η νεαρά κόρη μου θα τον ψυχαγωγήσει σε συνεργασία με τα προσωπικά της παιχνίδια.
                        "πριν τερματίσεις τη ζωή κάποιυ σε ένα παιχνίδι, σκέψου αν θα το έπραττες και στη ζωή σου!"

                        Αλεξάντερ Μανκόλ

                        Comment


                        • #13
                          Προσωπικά παιχνιδια? Νομιζα πως στο σπιτι σας δεν εχετε βιντεοπαιχνιδια, ενδιαφερων. 16 ειπαμε ε?

                          Comment


                          • #14
                            Ιερεμία επειδή φαίνεσαι άνθρωπος σκεπτόμενος που ψάχνεται κι επειδή θα θελα να τα πούμε απο κοντά με τη συντροφιά της πολυταλαντης κορασιδος σου, σε παραπεμπω στον ακόλουθο σύνδεσμο για να χεις πιο σφαιρική άποψη:


                            Επίσης αφού η κόρη σου το έχει με τα χέρια της, πρέπει να εξασκησει και τη γλώσσα της κάποια στιγμη, προτείνω να της πάρεις ενα 3ds που ναι κονσόλα χειρός. Μπορείς να βρεις ενα σε χαμηλη τιμή εδώ: https://www.gamers-odyssey.com/forum...ead.php?t=1992
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • #15
                              Jesus EXPOSED!

                              Comment

                              Working...
                              X