Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τεχνολογία!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Noμιζω τοτε καποιος μου ειχε δωσει link για ebw.
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • #32
      Θα το γράψω όπως ακριβώς και σε ένα άλλο forum...ελπίζω να βρεθεί κάποιος


      Χρειάζομαι ένα πρόγραμμα για να ενσωματώνω τους υποτίτλους στο αρχείο .avi που έχω για να παίζουνσ το dvd μου.
      Έχω το ConvertXtoDVD το οποίο είναι άριστο αλλά μου τα κάνει dvd Και έτσι από 10+ επεισόδια μιας σειράς χωράνε το πολύ 4.

      Εγώ χρειάζομαι από .avi να το κάνει πάλι .avi. από αρχεία DivX πάλι σε DivX δλδ. Απλά να ενσωματόνονται οι υπότιτλοι...τπτ περισσότερο...τπτ λιγότερο

      Αν έχει κάποιος κάτι να το κάνει upload και αν μπορεί να δώσει και εδώ το link θα ήμουν ευγνώμων. Ή και να μου προτείτενετε ποια έχετε εσείς για την συγκεκριμένη δουλειά.


      Δεν γίνεται να γράφω ένα dvd ανά 4 επεισόδια την στιγμή που μπορώ να γράψω 10+ <_<


      Δεν αναγνωρίζει υποτίτλους το dvd μου και έτσι εμφανίζει κάτι "κινέζικα" <_<
      "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

      Comment


      • #33
        Avi Recomp φίλτατε. Ακριβώς ότι θέλεις ;) .

        Comment


        • #34
          Ναι το κατέβασα αυτό μιας και το είχα δει σε αρκετά Forum που το πρότειναν.
          Βάζω το .avi που θέλω και μου λέει "This file contains unsopported audio format" και προφανώς δεν με αφήνει να προχωρήσω.

          Το δοκίμασα με το vobsub που μου εγκατέστησε πακέτο και ενώ μου εμφανίζει το αρχείο στο directory που διάλεξα....δεν έχει υποτιτλους <_<

          Μου εγκατέστηε επίσης Avisynth, Vobsub, Xvid. Δεν έχω καταφέρει κάτι
          "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

          Comment


          • #35
            Από ότι ξέρω δεν έχουν όλα τα avis την ίδια κωδικοποίηση, παρόλα αυτά εγώ ποτέ δεν είχα τέτοιο πρόβλημα :S . Το μόνο πρόβλημα που είχα και χρειάστηκε να μπλέξω με μετατροπές ήταν στους υπότιτλους. Νομίζω δεν υποστηρίζει sub και πρέπει να τους μετατρέψεις σε srt χρησιμοποιώντας ένα προγραμματάκι του vobsub (submux).

            Dunno m8 και εγώ άσχετος είμαι :/ . Απλώς ήθελα και εγώ να βλεπω ταινίες που κατεβάζω από το internet στο Xbox 360 και βρήκα αυτό το πρόγραμμα, το οποίο κυριολεκτικά μου έλυσε τα χέρια.

            Comment


            • #36
              Δεν έγινε τπτ Βλέπω κι άλλα προγράμματακια τώρα μέχρι να βρω αυτό που ψάχνω
              "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

              Comment


              • #37
                Λοιπόν παίδες αγόρασα μία Samsung HD TV 450 και έχω μια απορία.

                Όταν βλέπω μια ταινία τα πάνω κάτω black borderds καμιά φορά ψιλοτρεμοπαίζουν-αναβοσβήνουν, ελάχιστα μεν αλλά κάπου το καταλαβαίνεις.

                Απ'ότι ρώτησα αυτό οφείλεται σε αυτόματη διόρθωση αντίθεσης.
                Θέλω να το ελαττώσω λίγο αλλά δεν μπορώ να καταλάβω ποια απ'όλες τιςν ρυθμίσεις είναι μιας και έχει πολλές.

                Έχει κανείς καμιά ιδέα;

                Comment


                • #38
                  Πλέον όπως όλοι ξέρετε το ψηφιακό σήμα έχει έρθει και στην Αθήνα.Εγώ που δεν έχω πάρει αποκωδικοποιητή,έχω το εξής πρόβλημα.Μου έχει μόνο 7-8 κανάλια,εκ των οποίων τα περισσότερα τρεμοπαίζουν ενώ κάποια δεν έχουν καν εικόνα,μόνο ήχο.Τι φταίει;Οι ρυθμίσεις που έκανα ή κάτι άλλο;
                  Carpe diem

                  Comment


                  • #39
                    Αν θέλεις υπάρχει και το AVItoMKV... Για την καλύτερη ενσωμάτωση υποτίτλων είναι το AVI to MKV για να ενώσεις αγγλικούς και Ελληνικούς και ότι σου καβλώσει άλλες γλώσσες υπότιτλους. Το είχα, αλλά το διέγραψα γιατί πάω για back-up και αλλαγή windows...
                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      Αν θέλεις υπάρχει και το AVItoMKV... Για την καλύτερη ενσωμάτωση υποτίτλων είναι το AVI to MKV για να ενώσεις αγγλικούς και Ελληνικούς και ότι σου καβλώσει άλλες γλώσσες υπότιτλους. Το είχα, αλλά το διέγραψα γιατί πάω για back-up και αλλαγή windows...
                      Αυτό το σχέση έχει βρε Τάννο; Ο άνθρωπος ρωτάει για ψηφιακό σήμα τηλεόρασης και συ του λες για ενσωμάτωση υποτίτλων και "κωδικοποίηση" από AVI σε MKV;
                      Originally posted by Squall Leonhart
                      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                      Originally posted by 丹野
                      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                      Originally posted by Ryu_gr
                      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                      Comment


                      • #41
                        Απάντησε σε πιο πάνω ερώτηση.

                        Από το 2008.....
                        I'm back bitches... Version 2.0

                        Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by Altair View Post
                          Πλέον όπως όλοι ξέρετε το ψηφιακό σήμα έχει έρθει και στην Αθήνα.Εγώ που δεν έχω πάρει αποκωδικοποιητή,έχω το εξής πρόβλημα.Μου έχει μόνο 7-8 κανάλια,εκ των οποίων τα περισσότερα τρεμοπαίζουν ενώ κάποια δεν έχουν καν εικόνα,μόνο ήχο.Τι φταίει;Οι ρυθμίσεις που έκανα ή κάτι άλλο;
                          Αφου ειπες οτι δεν εχεις αποκωδικοποιητη αρα δεν θα τα πιανεις σωστα ή καθόλου! Υποθέτω βέβαια ότι ούτε και η TV σου θα εχει ενσωματωμενο! Αρα go get one! Εχει το πλαισιο ενα καλο και φθηνο!
                          The illusion of free will is an illusion.

                          Comment


                          • #43
                            Μπα.Λίγο που το έψαξα,μετά που πόσταρα,είδα πως δεν φταίει αυτό.Φταίει το ότι έχω την κεραία γυρισμένη προς Πάρνηθα ή Υμηττό δε θυμάμαι καλά.Κανονικά πρέπει να τη γυρίσω προς Αίγινα,αλλιώς θα περιμένω μέχρι να έχουν ψηφιακό σήμα οι άλλες περιοχές.Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια.Αλλά μου έχει επιλογή για Digital tv άρα λογικά αυτό που λέω θα είναι.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by Altair View Post
                              Μπα.Λίγο που το έψαξα,μετά που πόσταρα,είδα πως δεν φταίει αυτό.Φταίει το ότι έχω την κεραία γυρισμένη προς Πάρνηθα ή Υμηττό δε θυμάμαι καλά.Κανονικά πρέπει να τη γυρίσω προς Αίγινα,αλλιώς θα περιμένω μέχρι να έχουν ψηφιακό σήμα οι άλλες περιοχές.Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια.Αλλά μου έχει επιλογή για Digital tv άρα λογικά αυτό που λέω θα είναι.
                              Θα κάνει αρκετό καιρό να γίνει. Διάβασα έχει καλύψει τις μισές περιοχές των μεγάλων πόλεων. Αργότερα θα γίνει και στις υπόλοιπες περιοχές...
                              sigpic

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by Altair View Post
                                Μπα.Λίγο που το έψαξα,μετά που πόσταρα,είδα πως δεν φταίει αυτό.Φταίει το ότι έχω την κεραία γυρισμένη προς Πάρνηθα ή Υμηττό δε θυμάμαι καλά.Κανονικά πρέπει να τη γυρίσω προς Αίγινα,αλλιώς θα περιμένω μέχρι να έχουν ψηφιακό σήμα οι άλλες περιοχές.Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια.Αλλά μου έχει επιλογή για Digital tv άρα λογικά αυτό που λέω θα είναι.
                                Νταξει αρα εχεις ενσωματωμενο αποκωδικοποιητη (mpeg4 λογικα). Λογικο, αν δεν ειχες δεν θα επιανες ουτε αυτο το λιγο.

                                Παίξε τότε λίγο με την κεραία.
                                The illusion of free will is an illusion.

                                Comment

                                Working...
                                X