Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τεχνολογία!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Για κανε restart το router.

    Comment


    • #62
      Αν σου κολλάνε και οι εφαρμογές/games γενικά, κοίτα στα processes τη στιγμή που τρως το κόλλημα αν κάποια διεργασία απασχολεί σε μεγάλο ποσοστό τη CPU.
      The illusion of free will is an illusion.

      Comment


      • #63
        Originally posted by Ryu_gr View Post
        Αν σου κολλάνε και οι εφαρμογές/games γενικά, κοίτα στα processes τη στιγμή που τρως το κόλλημα αν κάποια διεργασία απασχολεί σε μεγάλο ποσοστό τη CPU.
        Δεν μου κόλλησαν οι εφαρμογές και τα παιχνίδια. Το μόνο που μου κόλλησε ήταν το Firefox. Όταν άνοιξα την Διεργασία, προς έκπληξη μου κατανάλωνε πάνω από 1 εκατομμύριο bits στο CPU. Και είχε 3 διαφορετικής κατανάλωσης εφαρμογές με το ίδιο όνομα "Plugin-container" και λέω "WTF??". Τις έκλεισα και τις 3 εφαρμογές και μετά έκανα μία restart το PC και διορθώθηκε! Όλα normal πια!
        sigpic

        Comment


        • #64
          Originally posted by Tanno View Post
          Δεν μου κόλλησαν οι εφαρμογές (blabla ) Το μόνο που μου κόλλησε ήταν το Firefox. (blablablah) Τις έκλεισα και τις 3 εφαρμογές και μετά έκανα μία restart το PC και διορθώθηκε! Όλα normal πια!
          Χμμμμ.

          Comment


          • #65
            Originally posted by Xeno View Post
            Χμμμμ.
            Ο σκεπτικισμός σου με σκοτώνει. Τι σκέφτεσαι?
            sigpic

            Comment


            • #66
              Originally posted by Tanno View Post
              Ο σκεπτικισμός σου με σκοτώνει. Τι σκέφτεσαι?
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • #67
                προς έκπληξη μου κατανάλωνε πάνω από 1 εκατομμύριο bits στο CPU
                Καλά και μένα μου καταναλώνει πάνω από 1 δισεκατομμύριο bits RAM αλλά δεν κάνω έτσι...
                Originally posted by Squall Leonhart
                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                Originally posted by 丹野
                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                Originally posted by Ryu_gr
                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                Comment


                • #68
                  Εδώ και καιρό χρησιμοποιούσα τα ακουστικά K313 της AKG, τα οποία με ικανοποιούσαν πάρα πολύ. Δυστυχώς χάλασαν επειδή κοιμήθηκα πάνω τους οπότε αγόρασα πρόχειρα τα K311 που βρήκα σε ένα μαγαζί μέχρι να δω τι θα πάρω για καλύτερο ήχο. Σκέφτομαι τα K318 (αυτά) αλλά εάν κάποιος γνωρίζει να μου προτείνει ένα ζευγάρι ακουστικά, προτιμότερα ανοιχτού σχεδιασμού (δηλαδή όχι in-ear) που να προσφέρουν καθαρό και ογκώδη κυρίως ήχο, της τάξεως των 20-50€.

                  Comment


                  • #69
                    ψαχνω για mp3/ipod whatever που να βγαζει δυνατο και καθαρο ηχο
                    μεχρι τωρα για αρκετα χρονια ειχα ενα mp4 της sony 16gb που μαλιστα το ειχα παρει γυρω στα 100 ευρω απο αυτα που πουλανε στο πλαισιο αλλα δεν ειμαι ικανοποιημενος, τα ipod βγαζουνε περισοτερρα db? η υπολοιπες media εφαρμογες τους μου ειναι αχρηστες ομως οποτε δεν ξερω αν αξιζει η χρηματικη διαφορα απο ενα mp3

                    αυτα αξιζουνε? η να παω στα κανονικα?

                    Comment


                    • #70
                      Παιδιά, επειδή το router μου τα έφτυσε, μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο που να έχει πάνω από 5 θύρες usb; Αυτό που τα έφτυσε είναι μέχρις 4 θύρες και θέλω να ξέρω αν υπάρχει κάποιο καλό router(όχι switcher) και με πολλές θύρες μέχρις 8 να γλυτώσω τα καλώδια.

                      Ευχαριστώ.
                      sigpic

                      Comment


                      • #71
                        Originally posted by Vaynard
                        ψαχνω για mp3/ipod whatever που να βγαζει δυνατο και καθαρο ηχο
                        μεχρι τωρα για αρκετα χρονια ειχα ενα mp4 της sony 16gb που μαλιστα το ειχα παρει γυρω στα 100 ευρω απο αυτα που πουλανε στο πλαισιο αλλα δεν ειμαι ικανοποιημενος, τα ipod βγαζουνε περισοτερρα db? η υπολοιπες media εφαρμογες τους μου ειναι αχρηστες ομως οποτε δεν ξερω αν αξιζει η χρηματικη διαφορα απο ενα mp3

                        αυτα αξιζουνε? η να παω στα κανονικα?
                        Δεν ξέρω τι ακριβώς ζητάς,αλλά να πας από τα 16GB στα 2 δεν είναι λίγα;;)
                        Carpe diem

                        Comment


                        • #72
                          Το iPod Shuffle ειναι καλο μεν, αλλα για συγκεκριμενη χρηση. Δεν ειναι αν θες να ακους μουσικη με τις ωρες, αλλα αν θες να χεις μερικες προχειρες λυσεις ανα πασα στιγμη μαζι σου, π.χ. για τις βαρετες ωρες σε μετρο/λεωφορεια και τα ρεστα ή για τρεξιμο/περπατημα, τοτε ειναι μια χαρα επιλογη.

                          Αν θες παραπανω storage και σε ενδιαφερει και παλι το iPod, τοτε το Nano ειναι η επομενη επιλογη σου. Εγω εχω ενα Touch απο οταν βγηκε (2006-7) και κραταει ακομα πολυ καλα. Η ποιοτητα ηχου ειναι πολυ καλη, αλλα το mp3 player οποιες δυνατοτητες και αν εχει, τα ακουστικα ειναι αυτα που θα κανουν την τελικη διαφορα. Εκει παμε σε αλλα χωραφια, αλλα υπαρχουν πολυ καλες επιλογες σε mid-range τιμες, π.χ. 50-80ε. Δεν ακουγονται λιγα, αλλα η διαφορα ειναι απιστευτη (τα ακουστικα που σου δινει η Αpple ειναι επιεικως μετριοτατα).

                          Για αλλες εταιρειες δεν εχω ιδεα τι γινεται και ουτε θα κοιτουσα πιο περα τωρα πια. Οσο κραξιμο και αν εριξα στο iTunes τον πρωτο καιρο, τωρα πια μπορω να πω πως δεν το αλλαζω μιας και ειναι απιστευτα λειτουργικο εαν βαλεις βεβαια σε μια σχετικη ταξη τη συλλογη σου.

                          Ημουν κι εγω ετοιμος να παρω το Shuffle παντως για να το χω προχειρο για τις βολτες με το ποδηλατο, αλλα το Touch μου αρνειται να πεθανει και λεω να μεινω με αυτο μεχρι να τα φτυσει (αν και οπως φαινεται εχουμε καιρο μεχρι τοτε).

                          Comment


                          • #73
                            Για τα ακουστικά της Apple: Υστερούν αρκετά στις χαμηλές λόγω σχήματος (trade-off ότι είναι πολύ βολικά και δεν κουράζουν) αλλά στην κατηγορία τους είναι εντάξει. Σαν κατασκευή είναι πολύ καλύτερα. Πλυντήριο και στεγνωτήριο και δούλευουν. Δυστυχώς έχω κακή εμπειρία με κατηγορίας in-ear λόγω κατασκευής. Δε μετράω πόσα Philips των 7€ έχω χαλάσει. Δύο φορές προτίμησα Sennheiser για κάποια χρήματα παραπάνω (15-20€) και αυτά χάλασαν από μόνα τους ακόμη συντομότερα! Τα καλύτερα ακουστικά τέτοιου τύπου που είχα ήταν τα Creative EP-630 που πλέον τα βρίσκεις με 20€...


                            Comment


                            • #74
                              δεν ημουν σαφης δεν με ενδιαφερουν τα gb η τιποτα αλλο ψαχνω ενα mp4/ipod whatever που να βγαζει δυνατο καθαρο κρυσταλλινο ηχο με καλες επιλογες σε bass κτλπ, το θελω απλοκλειστικα για μουσικη στη γυμναστικη μου ρουτινα (που συνηθιζω να ακουω πολυ δυνατα) γι αυτο ρωτησα για decibel

                              Comment


                              • #75
                                Δεν ξερω να σου πω για dB κτλ αλλα το Shuffle εχει την ιδια ποιοτητα με ολα τα αλλα Apple mp3 players. Μια χαρα θα εισαι και με το παραπανω οσο τα κομματια ειναι σε καλη ποιοτητα και απο εκει και περα τα ακουστικα θα κανουν τη διαφορα εν τελει.

                                Αν θες προτασεις για ακουστικα το συζηταμε σε καποια αλλη φαση, οχι πως τα default ειναι απαλευτα, απλα αν δοκιμασεις κατι καλυτερο δε γυρνας πισω. Εγω εχω ακουστικα Senheisser (ψειρες), που τα ειχα παρει μεν 70-θ0ε, αλλα πραγματικα αλλαξε η ολη εμπειρια για τα καλα. Εχω δοκιμασει και Bose, ενα μοντελο που εκανε 120ε (παλι για ψειρες μιλαω), αλλα η Bose ειναι απο τις εταιρειες που κανουν oveprice τα παντα μεχρι αηδιας και δε νομιζω πως αξιζαν τη διαφορα.
                                Για Apple products η πιο value for money λυση ειναι τα Klipsch S4i, απλα στο Shuffle συγκεκριμενα δε θα χρειαστει το remote που εχουν, αλλα για οποιοδηποτε αλλο μοντελο θα ηταν η πρωτη μου επιλογη αν ηθελα τωρα mp3 player.

                                Comment

                                Working...
                                X