Announcement

Collapse
No announcement yet.

The Evil Within

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • The Evil Within

    Ο νέος τίτλος του Shinji Mikami,δημιουργού του Resident Evil θα κυκλοφορήσει σύντομα για PS3,PS4,X360,X1,PC και φαίνεται αρρωστημένος και τρομακτικός όσο δεν πάει.Τα μέχρι τώρα δείγματα είναι άκρως ενθαρρυντικά και γίvεται λόγος για έναν δύσκολο τίτλο όπου τα πυρομαχικά θα είναι λιγοστά και η χρήση stealth απαραίτητη,ενώ θα υπάρχει και ένας εχθρός σαν τοv Nemesis (RE3) ο οποίος θα σκάει μύτη ξαφνικά και θα κυνηγάει τον παίκτη κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού.Σε αντίθεση με τον προαναφερθέντα εχθρό όμως,εδώ οι εμφανίσεις θα είναι εντελώς τυχαίες και όχι προγραμματισμένες από πριν,με αποτέλεσμα κανένα playthrough να μην είναι ίδιο με το προηγούμενο.Η ατμόσφαιρα του τίτλου θυμίζει Silent Hill,Saw,Clive Barker's Undying και το gameplay RE4 χωρίς όμως να έχει τόση δράση.Παραθέτω βίντεο από τον τίτλο.


     


    Carpe diem

  • #2
    I'm sold πριν βγει trailer!Day one!
    Nintendo I.D.: paixtis
    3ds friend code: 2664-2347-7128

    Comment


    • #3
      Βλέπω πολλούς να λένε ότι τους κέρδισε και είναι σίγουρη day 1 αγορά. Δεν είδα πολλά videos του, όμως από ένα τελευταίο που είδα ακόμα δεν κατάλαβα περί τίνος πρόκειται. Στην αρχή νόμιζα πρόκειται για serial killer, μετά μπήκε στο παιχνίδι η Silent Hill φάση με supernatural καταστάσεις, και μετά τσούπ να και τα zombies. WTF? Warlock που σου στέλνει φαντάσματα και zombies παρέα? Αυτή την διαφωνία είχα και με κάποιον σε group στο FaceBook. Προσπαθούσα να του εξηγήσω ότι δεν κατάλαβα ακόμα τον χαραχτήρα του παιχνιδιού.

      Στο Resident Evil Revelations 2 πάλι πρόσεξα κάτι παρόμοιο σε μικρότερο όμως βαθμό. Δηλαδή πάει να κάνει adopt την ατμόσφαιρα του Silent Hill σε παιχνίδι με zombies.

      Oh well... Ίσος το αγοράσω/κατεβάσω και εγώ day 1, ίσος τελικά αποδειχτεί παιχνιδάρα. Προς το παρόν αυτό που με καίει περισσότερο και ανυπομονώ να το πάρω στα χερια μου day 1 είναι το REmastered.

      Comment


      • #4
        Tα Resident Evil οπως έπρεπε να ειναι μετά το RE4. Πράματι το παιχνίδι φαινεται να ειναι διαμάντι του είδους ελέω Σιντζι Μικάμι. Μπαινω στον πειρασμό να το αγοράσω κι εγώ day1, 39,80 ευρω τιμή για pc.
        Star Citizen videos Star Citizen gallery

        Comment


        • #5
          Βρήκα μια αξιοπρεπή συλλεκτική του τίτλου οπότε θα πάει D1 λογικά.
          Aion δεν χρειάζεται να ξέρεις από τώρα τι είναι και τι γίνεται.Survival horror είναι, και το μυστήριο αποτελεί μέρος της μαγείας του.
          Carpe diem

          Comment


          • #6


            Star Citizen videos Star Citizen gallery

            Comment


            • #7
              Φαίνεται εξαιρετικό παιχνίδι από το λίγο ππου εχω δεει αλλά με πείραξε ελαφρώς η ύπαρξη skill system γιατί θεωρώ ότι είναι εντελώς αχρειάστο χαρακτηριστικό για survival game.


              Tidy!

              Do not blame me.Blame yourself or God.
              In Matsuno we trust.

              Comment


              • #8
                Το περιμενω και εγω το game, γενικα ολοι εχουν γραψει πολυ καλα λογια, για να δουμε...

                Comment


                • #9
                  Οκ πιο Day 1 πεθαίνει.

                  Carpe diem

                  Comment


                  • #10
                    Τόσες ώρες WoW δεν έχω ξαναδεί τέτοιον Warlock.

                    Comment


                    • #11
                      Να που τελικά θα παίξουμε την hook man version του RE4

                      Comment


                      • #12
                        Όσο πάει φαίνεται και πιο σάπιο.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • #13
                          Ήδη το έχουν στείλει και περιμένω να επιστρέψω σπίτι για να το λιώσω.


                          Τα πρώτα ρηβιούς είναι κυμαίνονται από μέτρια εώς πολύ καλά,αλλά δεν πτοούμαστε.Θα παιχτεί και θα λιωθεί όπως πρέπει.Πάμε ρε Μικάμι,δυνατά.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • #14
                            Μέτρια έως καλούτσικα reviews. Κάποιοι μιλάνε για κακό gameplay, άλλοι για ΡΕ4 κλώνο, όμως όλοι συμφωνούν για κακά γραφικά.

                            Comment


                            • #15
                              Μια χαρά γραφικά έχει.Τίποτα ιδιαίτερο,αλλά από τη στιγμή που ο τίτλος είναι καλός,μηδαμινή σημασία έχει.
                              Carpe diem

                              Comment

                              Working...
                              X