Announcement

Collapse
No announcement yet.

The Evil Within

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Όταν φτιάξει το game από τα bugs τα ξαναλέμε.Και οι μπάρες προστέθηκαν για να το κάνουν πιο κινηματογραφικό και για να κρύβουν πράγματα ώστε να φοβάσαι περισσότερο.Τώρα εσένα αν δεν σου αρέσει είναι άλλο θέμα.Το παιχνίδι έπρεπε να βγει από την capcom.Κρίμα που έφυγε ο mikami από εκεί.
    Nintendo I.D.: paixtis
    3ds friend code: 2664-2347-7128

    Comment


    • #32
      Από 73 εώς 83 ανάλογα την πλατφόρμα η βαθμολογία του στο metacritic που ανέφερες,τι 5 λες;
      Μια ζωή υπερβολικός.Όσα ρηβιού έχω διαβάσει το βαθμολογούν με 7-8.5 και είναι από άτομα που μεγάλωσαν με τα πρώτα Resident Evil.Οι υπόλοιποι,είναι άτομα που μεγάλωσαν με το COD και το RE5.Οπότε,ξέρω τι να περιμένω.Έναν αξιοπρεπή τίτλο με κάποια προβληματάκια.Big deal.
      Carpe diem

      Comment


      • #33
        Originally posted by Altair View Post
        Από 73 εώς 83 ανάλογα την πλατφόρμα η βαθμολογία του στο metacritic που ανέφερες,τι 5 λες;
        Μια ζωή υπερβολικός.Όσα ρηβιού έχω διαβάσει το βαθμολογούν με 7-8.5 και είναι από άτομα που μεγάλωσαν με τα πρώτα Resident Evil.Οι υπόλοιποι,είναι άτομα που μεγάλωσαν με το COD και το RE5.Οπότε,ξέρω τι να περιμένω.Έναν αξιοπρεπή τίτλο με κάποια προβληματάκια.Big deal.
        Τα οποία μπορούν να φτιάξουν με patches...
        Nintendo I.D.: paixtis
        3ds friend code: 2664-2347-7128

        Comment


        • #34
          Το παιχνιδι εκτος απο τα προβληματακια με τις μπαρες(στο pc βγαινουν) εχει σοβαρο θεμα με το story και το gameplay(στο shooting part) απο κει και περα οποιον δεν τον ενοχλει τιποτα απο ολα αυτα μπορει και να του αρεσει. Για παραπανω απο 6-6.5 δεν ειναι σε καμια περιπτωση ετσι οπως το κυκλοφορησαν και εχω μεγαλωσει με τα RE και τα εχω τελειωσει ολα αρκετες φορες. Οποιος περιμενει στυλ old school RE πιστευω οτι θα απογοητευτει εκτος αν διψαει τοσο πολυ για horror παιχνιδι.

          Τωρα για κινηματογραφικη αισθηση και τα λοιπα ειναι απλα χαζομαρες, χανεις real estate χωρου σε 16:9 το οποιο με το αθλιο FoV που εβαλαν(και δεν αλλαζει) ειναι πολυτιμο.

          Απλα παιξτε το πρωτα πριν αρχισετε τους χαρακτηρισμους σε αυτους που το παιζουν ηδη.. Κλασσικα πραγματα βεβαια..

          Comment


          • #35
            Originally posted by Altair View Post
            Από 73 εώς 83 ανάλογα την πλατφόρμα η βαθμολογία του στο metacritic που ανέφερες,τι 5 λες;
            Μια ζωή υπερβολικός.Όσα ρηβιού έχω διαβάσει το βαθμολογούν με 7-8.5 και είναι από άτομα που μεγάλωσαν με τα πρώτα Resident Evil.Οι υπόλοιποι,είναι άτομα που μεγάλωσαν με το COD και το RE5.Οπότε,ξέρω τι να περιμένω.Έναν αξιοπρεπή τίτλο με κάποια προβληματάκια.Big deal.
            Kαταρχήν προφανώς αναφερόμουνα στο metacritic user score της PC ΕΚΔΟΣΗΣ που έως τώρα ειναι μόλις 5,4/10 με το metascore να ειναι 73/100 οποτε γενικά να εισαι πιο προσεκτικός.

            Επισης νομιζω διατηρω το δικαιωμα να μην μου αρεσει τοσο πολύ το παιχνίδι που σε καμια περιπτωση δεν το θεωρώ αισχος αλλά δεν ειναι και το εξαιρετικό εως διαμάντι που περιμενα, με τις προσδοκιες αυτές να μου τις έχουνε δημιουργήσει τα βιντεο προ της κυκλοφοριας του.

            Συνοψιζοντας το παιχνίδι έχει αρκετά μειον για μένα τα οποία ειναι τα παρακάτω:

            -αδυνατει να σε φοβισει και έχει περισσοτερο survivor τονο
            -οι μαύρες μπάρες και η ανυπαρξια επιλογής για την αφαιρεση τους ηταν μεγάλο λάθος
            -τα 30 fps και στην pc έκδοση αν και αυτο αλλάζει εύκολα στα 60fps μεσω console command
            -τα προβληματικά controls με το κακιστο FoV εξαιτιας του οποιου δεν βλέπεις καλά με την στοχευση να ειναι ιδιαιτερα προβληματική
            -το story το οποιο δειχνει να ειναι οτι ναναι, χωρις νοημα , προχωράς μεσα στο παιχνίδι χωρις λογο, δεν εξηγειται τιποτα.
            Star Citizen videos Star Citizen gallery

            Comment


            • #36
              τροποι για να ξεφορτωθειτε μαύρες μπάρες και fοω fix


              οπως έπρεπε εξαρχής να ειναι το παιχνίδι

              "not this shit"
              Star Citizen videos Star Citizen gallery

              Comment


              • #37
                Βασικα τις μπαρες γιατι τις εβαλαν (μην απαντησει κανενας ''πιο κινηματογραφικο'' διοτι δεν υφισταται σαν επιχειρημα)? Απ'οτι βλεπω στη φωτο του BB δεν γινεται αναγωγη σε αλλη αναλογια (16:9) αλλα περιοριζεται το fov, πραγμα απαραδεκτο...Ας υπηρχε cineφιλ επιλογη ξερω γω αν με το στανιο ηθελαν να το εχουν και με μπαρες.

                Comment


                • #38
                  Ναι FoV fix με cheat engine, οκ ειπαμε να γραψουμε 2 commands στο console μεχρι εκει. Θα περιμενω κατι πιο επισημο.

                  Comment


                  • #39
                    Δεν το βρίσκω τόσο τραγικό πάντως, απλά κόψαν λίγο πάνω κάτω για να είναι πιο ατμοσφαιρικό, πραγματικά αυτή είναι η εξήγηση...
                    Originally posted by Squall Leonhart
                    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                    Originally posted by 丹野
                    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                    Originally posted by Ryu_gr
                    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                    Comment


                    • #40
                      Το πως πρέπει να είναι ένα παιχνίδι,το ορίζει ο δημιουργός και το όραμά του.
                      Τα user score δεν τα λαμβάνω ποτέ υπόψιν.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by nooto View Post
                        Βασικα τις μπαρες γιατι τις εβαλαν (μην απαντησει κανενας ''πιο κινηματογραφικο'' διοτι δεν υφισταται σαν επιχειρημα)? Απ'οτι βλεπω στη φωτο του BB δεν γινεται αναγωγη σε αλλη αναλογια (16:9) αλλα περιοριζεται το fov, πραγμα απαραδεκτο...Ας υπηρχε cineφιλ επιλογη ξερω γω αν με το στανιο ηθελαν να το εχουν και με μπαρες.
                        Απο οτι διαβαζω το παιχνιδι ακομα και στις κονσολες δεν τρεχει καλα και πεφτει ακομα και κοντα στα 20fps, πιθανως το κανανε για να μειωσουνε την αναλυση χωρις να υπαρχουν μεγαλες αντιδρασεις.
                        Καπου διαβασα πως ειναι για να μην ειναι ευκολα αντιληπτές διαφορες παγιδες που υπαρχουν στο game.

                        Διαλεγεις και παιρνεις

                        Comment


                        • #42
                          Βασικά τις μπάρες τι βάλανε για να τρέχει καλύτερα το παιχνίδι αλλά φαίνεται ότι οι Ιάπωνες δεν το κατέχουν (εδώ και χρόνια) το hardware προγραμματισμό. Ανεξάρτητα το ενδιαφέρον ή μη που παρουσιάζει ο τίτλος θα έπρεπε τλχ. στις κονσόλες νέας γενιάς να τρέχει σταθερά στα 30 καρέ και στο PC να έχει πιο fluid optimization. Όταν έχεις στο PS 4 ανώτερους οπτικά τίτλους όπως το InFAMOUS, στο One Ryse και στο PC να παίζεις Crysis 3 με ελάχιστα προβλήματα τότε κάτι κάνει λάθος η ομάδα του Mikami.
                          Παρόλ'αυτά τα σκηνικά με τις παγίδες, τις ελάχιστες σφαίρες και το τρέξιμο που ρίχνεις όταν σε παίρνουν χαμπάρι αξίζει πολλά.

                          Κακά τα ψέματα, σε παιχνίδια horror με πιστολίδι ελάχιστες φορές ένιωσα ότι είμαι απεγνωσμένος είτε λέγονται Silent Hill, είτε Resident Evil, είτε Carrier, είτε Alone in the Dark, είτε Dementium είτε δεν ξέρω γω τι άλλο.

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by i Have no Equal View Post
                            Ναι FoV fix με cheat engine, οκ ειπαμε να γραψουμε 2 commands στο console μεχρι εκει. Θα περιμενω κατι πιο επισημο.
                            σχετικά με το διόρθωμα του FoV υπάρχει ενας αρκετά ευκολοτερος τρόπος απο το cheat engine, το Flawless Widescreen

                            για οδηγιες ριξε μια ματια στον σύνδεσμο του neogaf που παρέθεσα.

                            τώρα σχετικά με τις μαυρες μπάρες, πολλοι λένε πως ο λογος που πραγματικά μπήκαν ήταν επειδη στις κονσολες το παιχνίδι ηταν unplayable σε πλήρη οθόνη, εδώ και με τις μαύρες μπαρές έχει κακό frame rate το οποίο πεφτει ακόμη και στα 20fps.

                            στο pc αυτά που λέγανε για 4gb vram ειναι μουφα της μουφας, το παιχνίδι τρέχει σχετικά καλά αλλά θα μπορούσε να τρεχει αρκετά καλυτερα.
                            Star Citizen videos Star Citizen gallery

                            Comment


                            • #44
                              Εβγαλα τις μαύρες μπάρες και διόρθωσα και το fov χρησιμοποιώντας το flawless widescreen που ειναι πολύ πιο απλός και σύντομος τρόπος συγκριτικά με το cheat engine καθώς απλώς επιλέγεις απο τα plug ins το Evil Within και μετά ολα γινονται, αυτοματα, απο μόνα τους.

                              Κάνοντας και το παραπάνω πλέον το παιχνίδι κυλά πολύ πιο ευχάριστα και ειναι πολύ πιο ξεκουραστο στο μάτι και playable.

                              Αυτη τη στιγμή ειμαι στο κεφάλαιο 7 και το παιχνίδι δεν έχει δώσει ακομη πολλά παρά ελάχιστα στοιχεια σχετικά με το τι γινεται. Εισαι σε μια περιοχή και ξαφνικά σε πετά σε μια αλλη και συνεχίζεις από εκεί. Λένε στο τέλος δίνονται πολλές αν όχι όλες οι απαντήσεις. Θα το συνεχίσω λοιπόν γιατι έχω περιέργια να δω τι θα συμβεί στο τέλος.

                              Η ατμόσφαιρα ειναι πολύ σκοτεινή και αρρωστημένη. Βεβαια το μεγάλο αρνητικο του παιχνιδιού, μετά και το διόρθωμα του fov και της απομάκρυνσης των μαύρων μπαρών, εξακολουθει να ειναι το σύστημα σκόπευσης αλά πάρκινσον. Κάποια στιγμή πρέπει να το διορθώσουνε με κάποιο patch, όταν στοχεύεις η κάμερα θα πρέπει να ειναι πιο πίσω, πίσω απο τον ώμο του χαρακτήρα.
                              Star Citizen videos Star Citizen gallery

                              Comment


                              • #45
                                Ωραίος ο ΒΒ.Συνέχισε να μας ενημερώνεις να δούμε τι να περιμένουμε όταν το πιάσουμε στα χέρια μας. ;)
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X