Announcement

Collapse
No announcement yet.

Amiibo - My wallet is ready

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Εγώ σαν φιγούρες θα τα έπαιρνα, από κει και πέρα ότι λειτουργίες έχουν καλώς .

    Comment


    • #17
      Ίδια λογική με τον Grimmtak κι εγώ, ωραίες φιγουριτσες και δίνουν κι έξτρα λειτουργίες. Για επανασταση δε μίλησε κανείς.
      Do a barrel roll!

      Comment


      • #18
        Έχουν ανανοικώσει ότι όλοι οι Sm4sh χαρακτήρες θα αποκτήσουν amiibos. Πιστεύω ότι είναι υπεραρκετοί οπότε παραλαγές δεν κόβω να υπάρχουν. Άντε κανά συλλεκτικό.
        Προσωπικά δεν με ενδιαφέρουν μιας και ποτέ δεν μάζευα φιγούρες, αλλά δείχνουν όμορφα.

        Πάντως θα το ξαναπώ. Amiibos για ΟΛΑ τα pokemon και έβγαλε δισεκατομμύρια.

        Comment


        • #19
          Σαν φιγούρες είναι πολύ καλόσχεδιασμένες, απλά εμένα προσωπικά oι έξτρα λειτουργίες μου φαίνονται ότι υπάρχουν απλά για να υπάρχουν.
          Εκεί που για εμένα θα είχε ένα σχετικό νόημα αυτή η gimmick (imo) λειτουργιά είναι σε κάνα yu gi-oh trading card video game που ίσως θα έδινε κάτι στην εμπειρία.
          Στα υπόλοιπα όχι απλά μου μοιαζει gimmick και ότι δεν προσφέρει κάτι, αλλά μου φαντάζει πολύ λιγότερο βολικό να πρέπει να κουβαλάς φιγούρες μαζί σου για αυτές τις έξτρα λειτουργίες αντί να είναι συνδεδεμένες με την online id σου.

          Από εκεί και πέρα είναι θέμα γούστου, οπότε δεν τίθεται κάποιο θέμα, ίσως να ήταν αποτυχημένη η προσπάθεια μου να κάνω χιούμορ στο αρχικό ποστ .

          Comment


          • #20
            Originally posted by Enpsty
            Πάντως θα το ξαναπώ. Amiibos για ΟΛΑ τα pokemon και έβγαλε δισεκατομμύρια.
            Θες να μείνω άστεγος έτσι;

            Comment


            • #21
              Αν το καλοσκεφτεις amiibo για όλα τα Pokemon's θα κλείσει η Nintendo.
              Do a barrel roll!

              Comment


              • #22
                Originally posted by Ramparter View Post
                Αν το καλοσκεφτεις amiibo για όλα τα Pokemon's θα κλείσει η Nintendo.
                Γιατί;

                Comment


                • #23
                  Ε ξερω γω, φανταζεσαι παραγωγη για 800 διαφορετικες φιγουρες κι αντε να υπολογισεις ποιο ειναι το σωστο shipping για τη καθε μια γιατι προφανως δε θα χουν ολες την ιδια ζητηση. Απ'την αλλη ακομη και το χειροτερο pokemon αν εβγαινε σε λιγα κομματια πχ 1000 παγκοσμιως θα γινοταν χαμος μ αυτο.

                  Ρεαλιστικα νομιζω καμια εταιρια δε θα τολμουσε ποτε κατι τετοιο. Μπορω αντεβα βεβαια να φαναστω 50 τουλαχιστον pokemon που εχουν πολλους φανς να αποκτουν δικο τους Amiibo.
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • #24
                    Μου φαινεται αρκετα αδιαφορο το ολο concept μιας και δε βλεπω καποια ουσια. Ναι οκ δεν ειναι απλα figures, εχουν και NFC support αλλα δε νομιζω να προσθεσει κατι ουσιαστικο στο gaming aspect του θεματος.

                    Σαν figures απο τα hands on videos που ειδα δεν ειναι τοσο καλα, οποτε ακομα και για διακοσμηση δε νομιζω να αξιζουν, ποσο μαλλον για συλλογη καθε amiibo που θα βγει (και σιγουρα θα ειναι πολλα αυτα).

                    Αν παρω θα παρω μονο 1 πιστευω ετσι απο περιεργεια πιο πολυ...Το ποιο θα ειναι αυτο δε χωραει συζητηση, Samus δαγκωτο.

                    Comment


                    • #25
                      Ανακοινώθηκαν νέοι χαρακτήρες.

                      Comment


                      • #26
                        Και ναι εχουμε επισημη ανακοινωση κυκοφοριας

                        28 Νοεμβριου




                        19 Δεκεμβρίου



                        Αυτα πρωτη φορα τα βλεπω, Diddy , Luigi, Zelda!!!

                        Συνολο 18, x 15€ το καθενα, με 270€ κλεισαμε τη συλλογη!!

                        ΥΓ: Beaten για 1 λεπτο στο go, γιναμε neogaf.

                        ΥΓ2:

                        Επισης εκδοση Smash με Mario Amiibo
                        Do a barrel roll!

                        Comment


                        • #27
                          Που είναι η zero suit Samus?

                          Επίσης ο Luigi είναι θεϊκός XD

                          Comment


                          • #28


                            Comment


                            • #29
                              Επισης κατι ειδα οτι θα βγουν Amiibo για ολους τους Smash χαρακτηρες.

                              My Wallet isn't ready
                              Do a barrel roll!

                              Comment


                              • #30
                                Ναι το έγραψα και πιο πάνω. Όλοι οι χαρακτήρες θα αποκτήσουν το δικό τους.

                                Comment

                                Working...
                                X