Announcement

Collapse
No announcement yet.

παιχνιδια ξυλου που αγαπησαμε

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    2 hit combo και παραπάνω κάνω αρκετά εύκολα.πάντως ειδκά το βίντεο με τον guile ήταν απίστευτο.στην αρχή αν θυμάμαι καλά ο τυπάς λέει ότι δε χρησιμοποίησε cheats etc.κάτι σχετικό με χειριστήρια είπε βέβαια αλλά δε θυμάμαι γμτ.πάντως αν είναι αληθινό το συγκεκριμένο βίντεο ΙΜΗΟ (γιατί ως γνωστόν είμαι και άσχετος) είναι τρελό ΙΜΒΑ ο Guile.


    editk.thanks για τις διευκρινήσεις Xeno ;)
    Carpe diem

    Comment


    • #92
      Κοιτα, 2 hit combos κανει και η γιαγια μου, δεν ειναι εκει το θεμα.
      Εγω ειπα πως τα συγκεκριμενα ειναι πολυ ακυρα και τα περισσοτερα δεν παιζει καν να τα σκεφτουν ΠΟΤΕ οι περισσοτεροι gamers. Δεν ειναι καν καλα, απλα εχει πλακα να δεις τι μπορει να γινει link με κατι αλλο ακυρο.

      Οσο για τον Guile τα περισσοτερα ηταν στις παλιες εκδοσεις του SF2 που δεν παιζονται εδω και 15 χρονια.
      Τελος, προφανως δεν ειχε cheats αλλα οπως εγραψα χρησιμοποιησαν PROGRAMMABLE CONTROLLERS. Πολλα απο αυτα (παρα πολλα ισως), δε μπορουν να γινουν απο κανεναν ανθρωπο, οποτε οχι, δεν ειναι broken.

      Comment


      • #93
        Πρωτον τα superhero games δε γινονται για να ειναι balanced αλλα για να ειναι χαβαλετζιδικα κυριως, οποτε μη το ψαχνετε και πολυ.
        Δευτερον το οτι γινονται αυτα δε σημαινει πως τα κανει ο καθενας για την πλακα του. Τα videακια αυτα ειναι tool assisted και γινονται με programmable controllers.

        Τα περισσοτερα 2 hit combos που ειδες altair ειναι αρκετα δυσκολα, οσο και αν δεν τους φαινεται. Οι τυποι ειχαν απλα απιστευτες εμπνευσεις που δε μπορει να τις καταλαβει οποιος δεν εχει παιξει τα αντιστοιχα παιχνιδια.[/b]
        Με κάλυψες σε όλα.

        Για να κάνεις το συγκεκριμένο combo του Magneto-ο οποίος είναι ο infinite man από εποχές Xmen VS SF-πρέπει να παίζεις ενάντια σε συγκεκριμένους χαρακτήρες και να υπάρχουν κάποιες προϋποθέσεις.Και προφανώς τα κάνεις στο practice-όπως φαίνεται και από το vid.

        Όπως και να έχει τελικά το MVC 2 έχει πολυυυυ πράγμα να κάνεις.Και μόνο που τα είδα όλα έμεινα...56 χαρακτήρες,τόσα unlockable.Ωραία...Όρεξη υπάρχει,χρόνος δεν υπάρχει <_< Kαι φυσικά ακόμη κι αν έχω παίξει το 1/100 από όσο έπαιξα MVC ισχύει πως MVC 2>>>>>MVC και γενικά ό,τι άλλο VS έχει βγάλει η Capcom με Marvel.
        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

        Comment


        • #94
          Eternal Champions. Μονο.
          Ned Stark

          A man draws his sword in order to protect the small wound deep in his heart.
          It was inflicted in the days long past,at the farthest reach of his memories.
          A man wields his sword in order to depart life with a smile.
          In the days far ahead,beyond the reach of his memory.
          Ειναι ανθρωπος, κι ομως δεν εχει αδυναμιες.
          Εχει υλικη υποσταση, κι ομως δεν υπαρχει.
          Ειναι ο Getta Robo.

          Comment


          • #95
            King Of Fighters ρεεεεεεεεεεεε&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&# 33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;

            Comment


            • #96
              Ποιο απ ολα; Βγηκαν ενα καρο, αλλα η πλειοψηφια ακομα στο 98 εχει μεινει το οποιο και θεωρουν το καλυτερο της σειρας και προσφατα βγηκε και το 98: Ultimate Match.

              Comment


              • #97
                To KOF 12 gia thn wra pantws, mou fenetai poly fovero game.
                Kai to animation tou einai ola ta lefta.
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • #98
                  Δεν έχω ασχοληθεί με τη σειρά-πέρα από το 95 ή 94 σε arcadeάδικο κάποια στιγμή σε σχολική εκδρομή-ωστόσο έχω διαβάσει πολύ καλά λόγια για το XI.

                  Το ΧΙΙ από όσο έχω παρακολουθήσει videos και pics πρέπει να είναι υπέροχο.Ανβαθμισμένα γραφικά,υπέροχο animation.Βασικά καιρός ήταν,γιατί ο κυριότερος λόγος που δεν ασχολήθηκα σε home system,ήταν πως μου έδιναν την εντύπωση του στάσιμου game-από γραφικής απεικόνισης πάντα-κάτι που λανθασμένα πίστευα,πως επεκτεινόταν και στο gameplay.Πρόσφατα πήρα το Neowave,αλλά δεν έχω ps2 να το τσεκάρω...
                  «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                  Comment


                  • #99
                    Φυσικα και ολα ηταν ιδια, γιατι ο κοσμος προχωρησε σε νεα χιλιετια και η SNK συνεχισε να φτιαχνει παιχνιδια στα δικα της boards. Μετα πηγε στο atomiswave που και παλι δεν ηταν αρκετο.
                    Το KoF XII ισως δει ασπρη μερα γιατι φτιαχνεται σε Taito Type X2 και τον οπτικο τομεα τουλαχιστον φαινεται να τον πηραν στα σοβαρα.

                    Comment


                    • Ποιο απ ολα; Βγηκαν ενα καρο, αλλα η πλειοψηφια ακομα στο 98 εχει μεινει το οποιο και θεωρουν το καλυτερο της σειρας και προσφατα βγηκε και το 98: Ultimate Match.
                      [/b]
                      To 98 φυσικά. Μια περιουσία ολόκληρη έχω αφήσει στα arcades

                      Comment

                      Working...
                      X