Announcement

Collapse
No announcement yet.

Assassin's Creed Unity

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by Evans View Post
    Τώρα ρε ΒΒ κόψε κι εσύ κάτι, ένα αφιέρωμα στα ελληνικά έγραψες (με τον nooto αν δεν κάνω λάθος, μην ξεχνάμε τα δίνουμε kudos στους άλλους) για μία σειρά παιχνιδιών, δεν ανακάλυψες και κάτι. Ελπίζω να μη το βάζεις και στο βιογραφικό σου .
    καλά τώρα προσποιείσε τον ανόητο; είπα πως ανακάλυψα την Αμερική; γιατι λες πράματα που δεν είπα;

    επισης ειπα πως απο τις 79 δημοσιεύσεις του ιστολογίου ο nooto δεν έγραψε καμια; έγραψε τρεις (Snake Eater, Portable Ops, Ghost babel) και τον ρώτησα αν θέλει να τις βάλω στο blog, και γράφω στο τέλος οτι δεν τις έγραψα εγώ αλλά αυτός. Οπότε εσύ χωρις να έχεις ιδέα περί τίνος προκειται πας και δημιουργεις θέμα εκεί που δεν υπάρχει με εξυπνάδες του τύπου "μη ξεχνάμε να δίνουμε kudos και στους αλλους". Αυτά σε άλλους οχι σε μένα, εγώ πάντα αναγνωριζω την αξία κάποιου.

    Και φυσικά έγραψα στα ελληνικά γιατι σε Έλληνες απευθύνομαι, που ειναι το προβλημα σου; ακομη και αν έγραψα ομως στα ελληνικά likes έχουνε κάνει και ξένοι διαβάζοντας μάλλον απο translators.
    Star Citizen videos Star Citizen gallery

    Comment


    • #17
      Γιατί αναφέρεσαι σε αυτό το κείμενο και σε ό,τι προέκυψε από αυτό λες και ήταν κάποια σημαντική προσφορά στο gaming τύπο, ή στην κοινότητα. Τέλος πάντων, δε θα συνεννοηθούμε, οπότε δεν έχει και νόημα να συνεχίσουμε να μιλάμε για αυτό το θέμα, απλά κράτα στο μυαλό σου ότι όταν ολόκληρο το forum εκφράζει παράπονα για σένα, δεν είναι το φόρουμ που έχει άδικο, αλλά εσύ που είσαι προκλητικός και κουραστικός.

      Comment


      • #18
        Τα review scores και τα user ratings είναι μεγάλη κουβέντα. Αν θέλει κάποιος να μάθει αν αξίζει ένα game πριν το δοκιμάσει, διαβάζοντας την γνώμη κάποιου άλλου, καλό είναι να διαβάσει μερικά ολοκληρωμένα reviews, από reviewers που ο καθένας μας παρακολουθεί και εμπιστεύεται, χωρίς να κοιτάξει καν την τελική βαθμολογία (και όχι το αντίθετο, όπως κάνουμε συνήθως).
        Τα user ratings κάποιοι τα εμπιστεύονται περισσότερο, ορισμένες φορές δικαίως αλλά στην συγκεκριμένη περίπτωση, αν κάποιος μετά από κάποιο glitch ή bug το σταματήσει στο 20λεπτο και πάει και βάλει βαθμoλογια 2/10 στο metacritic εμένα δεν μου λέει απολύτως τίποτα. Βέβαια το κράξιμο η ubi πρέπει να το φάει και καλά κάνουν και την κράζουν.

        Comment


        • #19
          Originally posted by Evans View Post
          απλά κράτα στο μυαλό σου ότι όταν ολόκληρο το forum εκφράζει παράπονα για σένα, δεν είναι το φόρουμ που έχει άδικο, αλλά εσύ που είσαι προκλητικός και κουραστικός.
          ωραια τοτε να αποχωρήσω κι εγώ για να μην έχει ΟΛΟ το φόρουμ προβλημα και παράπονα για μενα.
          Star Citizen videos Star Citizen gallery

          Comment


          • #20
            Μπα, απλά ξεκίνα να κάνεις ουσιαστικότερα posts, νομίζω αυτό θα είναι αρκετό για όλους (yourself included). Ας σβηστούν τώρα τα τελευταία posts να επανέλθει η τάξη .

            Comment


            • #21
              Βρε BB τόσο σοβαρά το παίρνεις ανθρωπέ μου; Μια παρέα είμαστε εδώ μέσα και πάνω κάτω γνωριζόμαστε όλα αυτά τα χρόνια. Θα πειράξουμε, θα πούμε και το κάτι παραπάνω. Μα είναι δυνατόν να αρπαζόμαστε έτσι λες και προσβλήθηκε η αξιοπρέπειά μας, το εγώ μας και δεν ξέρω εγώ τι άλλο. Αύριο π.χ. θα πας να δουλέψεις και μπορεί να τα ακούσεις από το αφεντικό σου αν είναι στις μαύρες του. Τι θα του πεις; Κάτσε καλά και μην με βρίζεις γιατί θα φύγω;

              Με πείραξες; Δεν σε ξαναμιλάω χαζούλιακα. Πάρε μια βλάκα.
              Θα το πω στην κυρία και θα φας τιμωρία...αααααααααααα.

              Comment


              • #22
                Μπα, απλά ξεκίνα να κάνεις ουσιαστικότερα posts, νομίζω αυτό θα είναι αρκετό για όλους (yourself included). Ας σβηστούν τώρα τα τελευταία posts να επανέλθει η τάξη .
                Καλά για να διαβάσεις ουσιαστικό ποστ στο φόρουμ πρέπει να ψάξεις αρκετά, αποτυχημένο τρολιγκ και χιούμορ θα βρεις μπόλικο πάντως, και έχουμε συνεισφέρει οι περισσότεροι σε μεγάλο ποσοστό σε αυτο .

                Comment


                • #23
                  Οι περισσότερες εντυπώσεις για παιχνίδια είναι μία χαρά posts και αρκετά posts που γράφτηκαν πάνω στο console war ήταν επίσης καλά, απλά λίγοι μπορούσαν να ακολουθήσουν τη συζήτηση, είτε λόγω fanboy-σμου, είτε επειδή δεν ήξεραν τι συμβαίνει στη μία ή στην άλλη πλευρά.

                  Comment


                  • #24
                    Εδώ βλέπουμε τον κόσμο που τιμωρεί την Ubisoft:

                    Assassin's Creed: Unity launch beats Black Flag's in UK chart

                    ...However, it seems Unity has done well. The PC, PlayStation 4 and Xbox One game outsold the launch of last year's game, Assassin's Creed: 4: Black Flag, which originally debuted on PlayStation 3 and Xbox 360 to a significantly higher install base....

                    Πηγή: Eurogamer.net

                    Comment


                    • #25
                      Πρώτον.Το παιχνίδι είχε εμπάργκο,και τα ρηβιούς βγήκαν τη μέρα κυκλοφορίας του τίτλου.
                      Δεύτερον.Το παιχνίδι,αν δεις τα ρηβιούς από δημοσιογράφους στο μετακρίτικ,είναι μια χαρά,απλά έχει τεχνικά προβλήματα που φτιάχνουν.
                      Άρα;Καλά κάνανε(-με).
                      Carpe diem

                      Comment


                      • #26
                        Μα για τα τεχνικα λενε ολοι οχι για την ποιοτητα του σαν παιχνιδι..

                        Comment


                        • #27
                          Πάντως η ιστορία έχει δειξει οτι τιμωρείται μετα τα πολλα φάουλ και πολλές φορες τη πληρώνουν τη νύφη αξιολογες προσπαθειες.
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • #28
                            Δεν αντιλέγω ούτε ότι το παιχνίδι είναι αξιόλογο ούτε ότι τα προβλήματα είναι αντιμετωπίσημα. Όμως το παιχνίδι κοστίζει καινούριο 55-70 ευρώ και οφείλει η ubisoft να παραδώσει ολοκληρωμένο προιόν. Εντάξει ο αλταηρ είναι πορωμένος με τον σειρά και τον καταλαβαίνω απόλυτα, όμως πρέπει να μάθουν οι εταιρείες να σέβονται τους καταναλωτές,έτσι δεν είναι;

                            Πάντως αυτοί της ubisoft στα μάτια μου δεν νιώθουν τον χομπιστα gamer καθόλου, μόνο έτσι μπορώ να εξηγήσω ορισμένες κινήσεις της(chests που ανοίγουν μέσω του uplay; really;) Κάτι σαν την γαλλική αριστοκρατία δηλαδή την περίοδο λίγο πριν την επανάσταση που δεν είχαν ΙΔΕΑ από το τι σκεφτόταν και τι τραβούσε ο λαός, εξου και το γνωστό της Μαρίας Αντουανέτας δώστε τους παντεσπάνι. Μάλλον δεν επέλεξαν τυχαία την περίοδο αυτή.


                            Tidy!

                            Do not blame me.Blame yourself or God.
                            In Matsuno we trust.

                            Comment


                            • #29
                              Δεν το καταλαβα αυτο με τα chests, uplay θες ετσι και αλλιως για να παιξεις το παιχνιδι απο κει και περα τους ποντους που θα παρεις του χαλας στο chest λογικα ετσι?? Θυμαμαι στο watchdogs που εκανες unlock καποια golden weapons με αυτον τον τροπο, ηταν πανευκολο απλα αν επαιζες το παιχνιδι και στους εδινε τους ποντους σαν achievements.

                              Αν ειναι ετσι βεβαια κρινοντας απο το watchdogs..

                              Comment


                              • #30
                                Deus το θέμα είναι ότι με την ευρεία διάδοση του ίντερνετ πολλά παιχνίδια βγαίνουν πλέον με προβλήματα και φτιάχνουνε μετά με patches,updates κλπ.Το ότι τώρα έγινε τόσος ντόρος,ενώ τόσο καιρό με BF4,Sims,Halo Collection δεν άνοιγε ρουθούνι δε σου λέει κάτι;
                                Το ότι όσοι γράφουν ρηβιού και βαθμολογούν με 2/10 μετά από 20 λεπτά παιχνιδιού επειδή ο τίτλος έχει τεχνικά προβλήματα δε σου λέει κάτι;
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X