Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kingdom Hearts 2.5 Remix - FML

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Θα πρεπει να ειναι πραγματικα πολυ ωραια εμπειρια, με το καλο να καταφερεις να πας να μας πεις και τι ειδες

    Comment


    • #17
      Έβλεπα τι αξιοθέατα υψηλής κοινωνίας έχει το Λ.Α. σε κάτι φλώρικους οδηγούς στο διαδίκτυο. Μέχρι που συνειδητοποίησα τι χαζομάρες κάνω, έριξα μία σφαλιάρα στη μάπα μου και άρχισα να ψάχνω για κομικσάδικα, arcades, βιντεοπαιχνιδάδικα και RPGάδικα. Άκου εκεί όπερες και αηδίες.

      Δεν έχω κοιμηθεί εδώ και 3 ημέρες, όμως μόλις κατάφερα και έκλεισα όλα τα εισιτήρια (αεροπορικά και διαμονές). Τελικό οικονομικό απολογισμό θα κάνω όταν γυρίσω. Αν σε μία εβδομάδα δείτε κάποιον που μου μοιάζει να προσφέρει το κορμί του σε κακόφημες πιάτσες, μην εκπλαγείτε

      Στην χειρότερη των περιπτώσεων, ακόμα και αν δεν με αφήσουν να μπω μέσα λόγω διαφορετικής εθνικότητας, θα κάνω ένα τουρ στα στούντιο της περιοχής. Αυτό που δεν χάνω με τίποτα, είναι η δίωρη ξενάγηση στα γραφεία της Warner Bros. Έλεγα να πάω και στην Universal, αλλά πιο δίπλα είναι τα κεντρικά της Dreamworks και συνεχώς αλλάζω γνώμη

      Φεύγω αύριο, 35 ώρες συνολικά μέχρι να φτάσω στο Αμέρικα, με ενδιάμεση 10ωρη στάστη στο Άμπου Ντάμπι των Ηνωμένων Αραβικών Εμηράτων. Ευχηθείτε να μην πέσω σε κανέναν τζιχαντιστή

      Παρεμπιπτόντως, μάλλον δεν θα μου χρειαστούν, αλλά για παν ενδεχόμενο πήρα και μερικά Kingdom Hearts παιχνίδια. Ποτέ δεν ξες ποιον μπορεί να βρεις εκεί πέρα.

      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

      Comment


      • #18
        Τα συγχαρητήριά μου και τα σέβη μου! Είσαι άρχοντας!

        Ειλικρινά θα έσκαγα αν δεν πήγαινες!
        The illusion of free will is an illusion.

        Comment


        • #19
          Χαχαχαχαχαχχα, θα είναι φοβερή εμπειρία, άντε με το καλό να πας και να γυρίσεις και να μας πεις πώς πέρασες . Καλό ταξίδι man και να μας γράφεις .

          Comment


          • #20
            ΤΕΛΕΙΟΣ!!!! Περιμενουμε εντυπωσεις και φωτογραφιες Καλο ταξιδι!!!

            Comment


            • #21
              Καλό ταξίδι και καλά να περάσεις.Περιμένουμε εντυπώσεις όταν γυρίσεις καθώς και φωτογραφικό υλικό.
              Carpe diem

              Comment


              • #22
                Πάρε και τις δικές μου εφκές παιδάκι μου, στο καλό και να περάσεις τέλεια!
                Οι όπερες και τα μιούζικαλ είναι αξιοθέατα υψηλής κοινωνίας;
                Originally posted by Squall Leonhart
                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                Originally posted by 丹野
                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                Originally posted by Ryu_gr
                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                Comment


                • #23
                  • Guest εμφανίσεις από τους Ιάπωνες υπεύθυνους των Square & Disney, τα ονόματα των οποίων μου διαφεύγουν.
                  • Live κομμάτια στο πιάνο από τον Livan, επιλεγμένο από την ίδια την Yoko Shimomura
                  • Live από την Yoko Shimomura, ντουέτο σε πιάνο με τον άνωθεν μαθητή της
                  • Διάφορα σκηνικά, διαφημιστικά και κομμένες σκηνές για trailer που πρωταγωνιστεί ο κόσμος ανά τα διάφορα event που έχει διοργανώσει η Square, τα οποία δεν έχουν κυκλοφορήσει ακόμα στο κοινό
                  • ΣΟΚ ΚΑΙ ΔΕΟΣ από την εμφάνιση του Tetsuya Nomura, ο οποίος για καμιά ώρα έδινε συνέντευξη σε διάφορες ερωτήσεις που του είχαν ετοιμάσει.
                  • Trailer για το Kingdom Hearts III
                  • Δωράκια σε όλους τους συμμετέχοντες. Αποκορύφωμα η λιθογραφία που αναφερόμουν, την οποία την πήρα σε πολύ μεγαλύτερο μέγεθος και αριθμημένη limited έκδοση
                  • Customised φωτογραφία σου με διαφορετικά backgrounds


                  Και πολλές ακόμα συναρπαστικές εξελίξεις, που θα ακολουθήσουν όταν με το καλό αναλάβω από όλη αυτή την ταλαιπωρία, σε κάμποσες ημέρες.

                  Αποστολή εξετελέσθη. Brb, πάω στην Κούλουρη να πάρω την ψυχή μου πίσω και να αναπληρώσω τον ύπνο 6 ημερών.

                  Υ.Γ.

                  Η τύπισσα είναι η δημιουργός της μουσικής των παιχνιδιών, και αυτό που κρατάω, είναι το συνολικό soundtrack όλων των παιχνιδιών, 7 CD σύνολο. Υπερβολικά λίγοι έβγαλαν φωτογραφία μαζί της, παίζει να ήμασταν μόνο δύο άτομα που το καταφέραμε. Ο Nomura από την άλλη, αφού δεν μου έκατσε σε αυτό το ταξίδι, πιστεύω πως δεν θα καταφέρω ποτέ να τον βγάλω φωτογραφία, πόσο μάλλον να του μιλήσω από κοντά. Τέσπα, τι να κάνουμε, μην τα θέλουμε και όλα δικά μας.
                  Last edited by Phantom Duck; 08-03-2018, 01:42 PM.

                  PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                  Comment


                  • #24
                    Τι ωραία πράγματα ρε Phantom, μπράβο, πολύ καλή φάση .

                    Γύρισες Ελλάδα τώρα; Γρήγορος είσαι, μπαμ μπαμ τα έκανες όλα! Εγώ θα καθόμουν κανά διήμερο ακόμα για να δω την πόλη. Ανέφερα το περιστατικό στην Ιωάννα (yunie από ff forum αν θυμάσαι ) κι ενθουσιάστηκε. Περιμένουμε πώς και πώς το ΚΗ2.5, που έρχεται από μέρα σε μέρα, και καταλαβαίνεις ότι το ΚΗ είναι θέμα αναφοράς σχεδόν σε καθημερινή βάση .

                    Άντε ξεκουράσε και γράψε πληροφορίες, εντυπώσεις, παρέθεσε φωτογραφίες και γενικότερα μη λυπηθείς τα μεγάλα posts .

                    Comment


                    • #25
                      Δεν γύρισα ακόμα, απλά θα κοιμηθώ λίγο περισσότερο αυτή τη φορά. Μαζί με τα πηγαινέλα και τις λοιπές βόλτες στο Λος Άντζελες (αφού ήρθα που ήρθα, ας δω και τι παίζει στην πόλη) θα μου πάρει κάνα 5ήμερο ακόμα.

                      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                      Comment


                      • #26
                        Τι δηλαδή θα επιστρέψεις;

                        Σε έκοβα να σε προσλάμβαναν για CEO εκεί.

                        Συγχαρητήρια για την προσπάθειά πάντως!

                        Αποκλειστικό απόσπασμα με τον phantom κατά τη διάρκεια της παρουσίασης:
                        The illusion of free will is an illusion.

                        Comment


                        • #27
                          ΤΟ ΒΡΗΚΑ !!! Αυτό το post το είχα κάνει μόνο εδώ, και με το που έπεσε το φόρουμ το έψαχνα μανιωδώς. Είσαι μάγκας Ryu (και όσοι άλλοι συμβάλατε στην ανάσταση του φόρουμ)

                          Εν ολίγοις, πήγα, έκανα τα κονέ μου, γύρισα, και από εκεί και πέρα έχει ο Θεός. Αναλυτικές εντυπώσεις όταν ορθοστατήσει λίγο το φόρουμ, επειδή θα γράψω κατεβατό τεράστιο. Όσοι ενδιαφέρεστε να δείτε περιληπτικές εντυπώσεις, έχω κάνει ένα post σχετικά με την εμπειρία στα αγγλικά στο KHinsider

                          A crazy Greek's Odyssey (Or how I managed to attain the KH 2.5 event)
                          Last edited by Phantom Duck; 25-06-2016, 11:31 PM.

                          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                          Comment


                          • #28
                            Ευχαριστώ! Yπήρχε επιθυμία από πολλούς οπότε είχα στο νου να κάνω κάποια κίνηση.

                            Έπαιξες και εσύ τον ρόλο σου όταν μου είπες ότι μίλαγες με τον deus για το forum μου ήρθε ιδέα μιας και έχω λογαριασμό hosting.

                            Μετά μπήκαν στο παιχνίδι sub_zero και Xeno και έγινε η δουλειά.

                            Οπότε διαδώστε το και ελπίζω τα όποια τεχνικά θέματα απομένουν να λυθούν.
                            The illusion of free will is an illusion.

                            Comment

                            Working...
                            X