Announcement

Collapse
No announcement yet.

Uncharted 4 A Thief's End

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Uncharted 4 A Thief's End

    Ο νέος τίτλος της Naughty Dog αναπτύσσεται αποκλειστικά για το Playstation 4 και αναμένεται να κυκλοφορήσει μέσα στο 2015.
    Για την ώρα,ορίστε το πρώτο τρέηλερ

    καθώς και μια gameplay παρουσίαση στα πλαίσια του Playstation Experience.
    Carpe diem

  • #2
    Εγώ πάντως με την πρώτη προσφορά που θα πετύχω, το τσιμπάω το PlayStation 4 . Λογικά η αγορά θα γίνει αυτά τα Χριστούγεννα και θα το στείλω σε μία φίλη Αγγλία, όσο εγώ θα είμαι Ελλάδα. Όλο και κανένα καλό deal θα κάτσει στο Amazon.

    Comment


    • #3
      Κάτσε βρε Evans δηλαδή θα ρίξεις το επίπεδό σου και θα γίνεις ψευτοpeasant; Θα σου τη λένε μετά οι τουμπανοπισάδες στο chat.

      Comment


      • #4
        Ο evans ως ανήκων στην pc master race αποδεχεται πως το pc ειναι η ανώτερη πλατφορμα για gaming χωρις αυτο να αποκλειει την ενασχοληση του και με τις κονσολες. Αυτο σημαινει pc master race.

        Tώρα σχετικά με το παιχνίδι, πρώτα να πω πως αυτο το gameplay δεν έχει καμια σχέση με το βιντεο της e3, το οποιο κατοπως φαινεται ήταν cgi. Eπισης κατι λέγανε για 60fps, τώρα λένε για 30hz (ντοιγκ!), γιατι ντρέπονται να πουνε 30fps;

        Κατα τ'αλλα ο τίλτος δειχνει πως έχει εξαιρετικο level design και art direction. Oσον αφορά το gameplay νομιζω πως οτι ειδαμε στο συγκρεκριμένο βιντεο το έχουμε ξαναδει και ξαναπαιξει, τουλάχιστον όσοι τερματισαμε τα προηγούμενα Uncharted.
        Star Citizen videos Star Citizen gallery

        Comment


        • #5
          Έχεις ξαναπαίξει εσύ με grappling hook στα προηγούμενα Uncharted;Cheat;Hack;Time travel;
          Carpe diem

          Comment


          • #6
            Originally posted by BigBOSS View Post
            Ο evans ως ανήκων στην pc master race αποδεχεται πως το pc ειναι η ανώτερη πλατφορμα για gaming χωρις αυτο να αποκλειει την ενασχοληση του και με τις κονσολες. Αυτο σημαινει pc master race.
            Δεν καταλαβαίνω ποια... Όλες οι πλατφόρμες είναι γαμάτες και άγιος ο Θεός.

            On topic. Ήδη φαίνεται ποιο διασκεδαστικό από Last of Us.

            Comment


            • #7
              Originally posted by Altair View Post
              Έχεις ξαναπαίξει εσύ με grappling hook στα προηγούμενα Uncharted;Cheat;Hack;Time travel;
              ναι εντάξει τρομερη προσθηκη και αντιγραφη απο tomb raider. Πχ συνέκρινε MGS4 με οσα έχουμε δει στο MGS5 και Uncharted 3 με οσα εχουμε δει στο Uncharted 4 και πες μου σε ποιο franchise βλέπεις μεγαλυτερες και περισσοτερες προς το καλυτερο αλλαγές. Στο Uncharted 4 βλέπω ακριβως το ιδιο μοτιβο με τα προηγούμενα.
              Star Citizen videos Star Citizen gallery

              Comment


              • #8
                Πιο διασκεδαστικό από ένα βίντεο??Μάλιστα!Και γω αποδέχομαι την ανωτερότητα των pc στα γραφικά αλλά θέλω να παίζω πολύ περισσότερο σε κονσόλες.Όσο για το γαμάτες δεν θα το έλεγα για τη νέα γενιά μέχρι στιγμής.
                Nintendo I.D.: paixtis
                3ds friend code: 2664-2347-7128

                Comment


                • #9
                  Ren αυτά τα περί PC master race και console peasantry τα βρίσκω αστεία για να είμαι ειλικρινής και το έχω δηλώσει κι αλλού. Θεωρώ ότι το PC είναι ξεκάθαρα η καλύτερη πλατφόρμα κι έχω αιτιολογήσει τις απόψεις μου αλλού, αλλά αυτό δε θα με σταματήσει από το να αγοράσω άλλες κονσόλες. Τα games με ενδιαφέρουν, όχι οι πλατφόρμες .

                  Εν πάση περιπτώσει, το level design φαίνεται ανώτερο των προηγούμενων τίτλων της σειράς, χωρίς να λέει και πολλά το trailer βέβαια. Για μένα τα Uncharted είναι μία σειρά στην οποία μόνιμα θα επιστρέφω, οπότε δε με νοιάζει αν θα βγει 4, 5, 6 ή δεν ξέρω κι εγώ πόσα άλλα. Εξάλλου ως τώρα το πάνε πολύ καλά, έχοντας βγάλει 3 επεισόδια σε περίοδο 6 χρόνων.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Grimmtak View Post
                    Ήδη φαίνεται ποιο διασκεδαστικό από Last of Us.
                    Δύσκολο επίτευγμα.

                    Στηρίζουμε Drake. Μακάρι να μην το LastOfUsοποίησουνε.

                    Comment


                    • #11
                      ναι εντάξει τρομερη προσθηκη και αντιγραφη απο tomb raider. Πχ συνέκρινε MGS4 με οσα έχουμε δει στο MGS5 και Uncharted 3 με οσα εχουμε δει στο Uncharted 4 και πες μου σε ποιο franchise βλέπεις μεγαλυτερες και περισσοτερες προς το καλυτερο αλλαγές. Στο Uncharted 4 βλέπω ακριβως το ιδιο μοτιβο με τα προηγούμενα.
                      Εχουν εισαγει και stealth στοιχεια, μπορεις να κρυβεσαι στην βλαστηση της περιοχης και η οθονη γινεται ασπρη οταν πας να γινεις ορατος στου εχθρους. Το grappling ειναι οντως αντιγραφη απο το Tomb Raider.

                      Εγω απο το βιντεο βλεπω μια στροφη προς αυτα που εκανε το Tomb Raider (η μια σειρα αντιγραφει την αλλη ) το οποιο μονο θετικα μπορω να το δω καθως το TR ειναι imo πολυ καλυτερο απο οποιοδηποτε Uncharted και ισως ο καλυτερος εκφραστης μεχρι στιγμης αυτου του ειδους gameplay. Αυτο φαινεται και απο τα grapplings που χαριζουν ελευθερια στην μετακινηση ανα τις πλατφορμες (και οριζοντια και καθετα) αλλα και απο το ανοιγμα του κοσμου και του level design (που μακαρι να μην ειναι γραμμικο και να εχει την metroid λογικη των TR και Arkham Series). To stealth ειναι επισης μια ωραια προσθηκη που μπορει να προσφερει στον τιτλο και στα set pieces (μπορει κανεις να υποστηριξει οτι υπαρχαν stealth κομματια και στα προηγουμενα παιχνιδια αλλα εκει ηταν ολιγολεπτα και πληρως scripted, οχι mechanic του παιχνιδιου).

                      Παντως γενικα συμφωνω με τον BB, και εγω το βλεπω να κινειται στα ιδια μοτιβα και γενικα παροτι υπαρχουν προσθηκες σου δινεται αυτη η αισθηση οτι καπου τα εχεις ξαναδει ολα αυτα (και αυτο το ultra auto platforming με τις γραμμικες διαδρομες προσωπικα με εχει κουρασει παρα πολυ). Επισης οπτικα δεν μπορω να πω οτι τρελαθηκα (καμια σχεση με τα trailers που εδειχναν στα προηγουμενα παιχνιδια, αν και ok δεν ξερω αν εδω αυτος ηταν ο στοχος).

                      Τα παραπανω τα λεω σαν πρωτες εντυπωσεις, θα δουμε και στην πορεια πως θα παει.

                      Comment


                      • #12
                        .. και για μενα καπως ετσι ειναι. Το παιχνιδι ειναι ο ορισμος του δεν ειναι system seller για εμενα προσωπικα, αλλα αν εχω την κονσολα δεν υπαρχει κιολας περιπτωση να το προσπερασω. Ωραια τα οσα εδειξαν, αλλα οντως τα εχουμε ξαναδει. Οχι πως ειναι κακο αυτο, απλα δε μου αρκει αυτο για να τρεξω να παρω μια ακομα κονσολα.

                        Τελοσπαντων για να μη γραφω σε διαφορα θεματα τα ιδια και τα ιδια η Sony ανεβασε στροφες σε καλη περιοδο. Το Vita απο την ανυπαρξια γυρναει στο status ενος (upgraded πλεον) port/indie machine και το PS4 παει απο νωρις να κανει κινηση ματ στο X1 με πληθωρα exclusives απο first/second parties και με αλλα παιχνιδια που ειναι ας πουμε mainstream στην κατηγορια των μη mainstream gamers αν μπορω να το θεσω ετσι. Το Bloodborne φαινεται πολυ ενδιαφερον και ισως το 1ο παιχνιδι του PS4 που θα θελα να παιξω (για μενα ως τωρα δεν υπαρχει ουτε ενα) και η αποκλειστικοτητα του SF5 ηρθε απο το πουθενα, οποτε αυτο διευκολυνει περαιτερω την αποφαση μου. Κατι FF Type 0 τα προσπερναω, η Square Enix ακομα ζει σε καποιο παραλληλο συμπαν που δυστυχως θα πουλησει παιχνιδια με τακτικες 10ετιας και βαλε (FFXV demo). Κριμα που πολλοι ειναι αυτοι που δε θα αντισταθουν βεβαια αλλα οκ τι να λεμε..

                        Τελοσπαντων για 1-2 παιχνιδια δεν παιρνω κονσολα, οταν φτασουμε τα 4-5 πραγματικα must haves το ξανασυζηταμε... λογικα αυτο πιστευω θα ναι σε 1 χρονο απο τωρα περιπου τουλαχιστον.

                        Comment


                        • #13
                          Κριμα που πολλοι ειναι αυτοι που δε θα αντισταθουν βεβαια αλλα οκ τι να λεμε..
                          Να αντισταθούν σε τι, στο να παίξουν ένα παιχνίδι που θέλουν να παίξουν; Για μένα το Type-0 είναι αφορμή για αγορά PS4 ανεξαρτήτως FFXV demo ή όχι. Από την πρώτη ημέρα κυκλοφορίας ήθελα να αγοράσω αυτήν την κονσόλα και ως τώρα περίμενα έναν τίτλο για να με πείσει να προχωρήσω σε αγορά και είμαι σίγουρος ότι για πάρα πολλούς ισχύει το ίδιο.

                          Comment


                          • #14
                            Η πλειοψηφια δυστυχως θα το παρει για το 15 και οχι για το type 0 αυτο ηθελα να πω και ναι πιστευω πως αυτο ειναι ολιγον τι απογοητευτικο. Ξεχασα να αναφερω και την ανακοινωση του FF VII: PC edition για PS4, πρεπει να ταν το μεγαλυτερο troll announcement ever.
                            Οσον αφορα το Type 0 καθαρα και παλι κοροιδια ειναι για μενα η κυκλοφορια ενος τετοιου παιχνιδιου σε PS4/X1 αποκλειστικα αν αναλογιστουμε απο που ξεκινησε και που καταληγει η οδυσσεια αυτου του παιχνιδιου.

                            Comment


                            • #15
                              Καλά μαζί σου σε αυτά, δε διαφωνώ, μιλούσα περισσότερο για μένα. Το χειρότερο με το type-0 είναι η τιμή του. Square enix ομως, τι να πεις. Αν δεν κουβαλούσε τέτοια ιστορία, απορώ αν θα επιβίωνε τώρα.

                              Comment

                              Working...
                              X