Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι ξοδέψαμε για gaming το 2014

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Είμαι άνεργος στα πρόθυρα βαθιάς κατάθλιψης και προσπαθώ να αποφύγω τα video games επειδή συνήθως χειροτερεύουν την κατάσταση μου. Όμως πως θα αλληλοβοηθηθούμε?

    Comment


    • #32
      Αναβάθμιση υπολογιστή που, μεταξύ μας τώρα, τον έκανα κυρίως για games:
      CPU: 100€
      GPU: 100€
      RAM: 40€
      Keyboard Rosewill Apollo (η πιο αγαπημένη αγορά ): 70€

      Diablo III: 20€
      GTA V: 65€ (!)
      Ultra Street Fighter IV: 15€
      Fighting Stick: 70€ αν θυμάμαι καλά

      Και από κει και πέρα μικρότερα ποσά στο Steam, στο Humble Bundle και Android ας πω 30 ευρώ.

      Το PC hardware και οι ακριβές αγορές έγιναν αφού πωλήθηκε πάνω από τα 3/4 της συλλογής μου, διαφορετικά δεν θα μπορούσα να τις είχα κάνει.

      Τώρα είμαι σε περίεργη φάση με το PC δυστυχώς, έχω δανειστεί ένα mini PC για δουλειά και έχει μαζευτεί πολύ καλώδιο και είμαι στο παρά πέντε από το να βγάλω απ' την πρίζα το PC μου αν δεν βρω άκρη, αλλά τότε bye bye games
      The illusion of free will is an illusion.

      Comment


      • #33
        Διαφορα στο steam και GTA V στο 360 το οποιο θα ξαναπαρω εννοειται μολις βγει στο pc. Δεν μπορω να υπολογισω ποσο ακριβως παντως δεν πρεπει να ειναι πανω απο 700ε.

        Ακυρο το GTA V το 13 βγηκε αλλα το μετράω μιας και ειναι η μονη αγορα σε κονσολα..

        Comment


        • #34
          Έλα ρε το 13; Θυμάμαι το είχα πάρει κοντά στην ημερομηνία κυκλοφορίας. Άκυρο και για μένα τότες, ε ρε πως περνάει ο καιρός...
          The illusion of free will is an illusion.

          Comment


          • #35
            Originally posted by Aion
            να αποφύγω τα video games επειδή συνήθως χειροτερεύουν την κατάσταση μου.
            τι λολ; προσφατα ειδα μια έρευνα που έλεγε πως το vg βοηθάνε στην ψυχολογία, επειδή ακριβως οπως σε ένα βιβλιο μπαινεις σε ενα φανταστικο κοσμο, ειτε αυτος ειναι του Witcher ειτε καποιου αλλου παιχνιδιού.

            Εγώ δεν ξέρω ποσο ξοδεψα για games, πάντως πανω απο 150 ευρω αποκλειεται, ας ειναι καλά το steam. Aλλωστε ενας λογος που στραφηκα προτιστως στο pc gaming ειναι και η οικονομική κριση. Για παράδειγμα απο steam 20 games το ειχα αγορασει με λιγοτερα απο 100 ευρώ, 90 κάτι ευρώ.
            Star Citizen videos Star Citizen gallery

            Comment


            • #36
              Δουλεύω καλοκαίρι σε ξενοδοχείο και τώρα είμαι άνεργος.Ψάχνω για δουλειά σε Ελλάδα και εξωτερικό.Όποιος μπορεί να βοηθήσει με φιλοξενία,με το που βρω δουλειά θα έχει γερό κέρασμα από μένα.Αυτά.
              Carpe diem

              Comment


              • #37
                Καλά ρε σεις ότι βγάζετε τα κάνετε φλούδα; Δεν κρατάτε τίποτα στην άκρη για δύσκολες ώρες; Κάποια στιγμή λένε οι κακές γλώσσες θα γίνουν Dark Souls τα πράγματα στην Ελλάδα.:troll:

                Comment


                • #38
                  Το αυτο ^ αντε να υποθεσω πως καποιοι ακομα και στα 23+ δεν πληρωνετε λογαριασμους - δανεια - εφοριες - ασφαλιστρα - ενοικιο - βενζινες, αμα τυχει κανενα προβλημα υγειας σε εσας ή καποιον δικο σας ?

                  anyway παμε στα δικα μου

                  orgin : titanfall 30 ευρω μεσω Kinguin

                  steam : ~ 80 ευρω, πιο anal-υτικα

                   


                  contagion 3.5 euro gift

                  payday the heist 3.80 gift

                  payday the heist wolfpack dlc 1.80

                  arma gold edition 1.60

                  hotline miami soundtrack () 1.50

                  forced 4.75

                  metal gear rising 10

                  postal 2 2.10

                  witcher 1.60

                  swapper 4.20

                  penumbra colllection 1.8

                  road redemption 16


                  final fantasy VIII 3.67


                  payday 2 + hotline miami dlc 16.5

                  penumbra collectors 1.80 gift

                  splatter blood edition 3.40 gift


                  τιμολογια - εξοδα επιχειρησης ( κυριως οτι εχει να κανει με το pc )

                  420 ~ ευρω και εντος του μηνα αλλα 330

                  κονσολιτσες :

                  x1 controller για την παρτη μου - 45 ευρω

                  ps3 super slim δωρακι για φιλο - 200 ευρω ( http://www.insomnia.gr/classifieds/m...9%CE%B1-lumia/ )


                  συνολικα 1100 βγαινει, με τις υγειες μου

                  Comment


                  • #39
                    Εμενα γι αυτο μου φανηκαν πολλα τα 760 που ξοδεψα απο το καλοκαιρι μεχρι τωρα. Τουλαχιστον ειμαι οκ απο κονσολες*, για το 2015 σκοπευω να μη ξεπερασω τα 500€ με 40-50€ το μηνα περιπου για games.


                    * με μια πιθανοτητα να πουλησω το XL και να παω για New 3DS
                    Do a barrel roll!

                    Comment


                    • #40
                      Πάντως μέχρι τώρα είμαι ο νικητής με 2058 ευρώ. Κανεις άλλος δεν έβαλε αναλυτική λίστα και να έδωσε περισσότερα.
                      Originally posted by BigBOSS
                      τι λολ; προσφατα ειδα μια έρευνα που έλεγε πως το vg βοηθάνε στην ψυχολογία, επειδή ακριβως οπως σε ένα βιβλιο μπαινεις σε ενα φανταστικο κοσμο, ειτε αυτος ειναι του Witcher ειτε καποιου αλλου παιχνιδιού.
                      Ναι έχω δει για την συγκεκριμένη ερευνα 2-3 φορες και απορώ. Βασικά με ενοχλεί να είμαι συνεχεια κλεισμένος σπίτι κάνοντας καθιστική ζωή. Αν είχα πιο έντονο social life θα ήταν ok μάλλον.

                      Comment


                      • #41
                        Και τι χαίρεσαι;

                        Επίσης αυτές οι έρευνες έχουν νόημα μόνο in-context, παίζοντας χωρίς μέτρο δε σου κάνει καλό και αυτό είναι προφανές. Δε χρειάζεται να διαβάσεις μία έρευνα για να σε πείσει για το αν κάνεις καλό ή κακό για τον εαυτό σου. Πέραν τούτου, υπάρχουν έρευνες κι έρευνες. Δώστε references .

                        Comment


                        • #42
                          Έλα ντε,είναι λόγος να χαίρεσαι;Εγώ τα σκέφτομαι και κάτι με πιάνει.
                          Θα προσπαθήσω να απαριθμήσω τις αγορές Νοεμβρίου και μόνο.

                          Far Cry 4 Kyrat Edition 82.5€
                          Assassin's Creed Rogue Limited edition 70.5€
                          Assassin's Creed Unity Notre Dame Edition 101€
                          Lightning Returns Final Fantasy XIII 19€
                          Fable Anniversary 20.5€
                          Bayonetta Double pack 60€
                          Pokemon Omega Ruby Steelbook 50€
                          Pokemon Alpha Sapphire Steelbook 50€
                          Tales of Hearts R 32€
                          TESV Skyrim Legendary edition 18.37€
                          Alien Isolation Nostromo Edition 32€
                          Lords of the Fallen Collector's Edition 120€

                          ΣΥΝΟΛΟ 655.87€

                          και δεν έβαλα τα μεταχειρισμένα
                          Gravity Rush 10€
                          Killzone Liberation 13€
                          YS Memories of Celcetta 20€
                          Drakengard 2 5€

                          ΣΥΝΟΛΟ 48€

                          ΤΕΛΙΚΟ ΣΥΝΟΛΟ:704€ με τη στρογγυλοποίηση.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by Aion
                            Βασικά με ενοχλεί να είμαι συνεχεια κλεισμένος σπίτι κάνοντας καθιστική ζωή. Αν είχα πιο έντονο social life θα ήταν ok μάλλον.
                            καλα ρε Αιον μας δουλευεις; απο το "πηγα δύο βδομάδες Λονδίνο" εισαι τώρα στο ειμαι κλεισμενος στο σπιτι; βγες εξω και κανε μια βολτα

                            δεν ειπα ποτε να εισαι κλεισμενος συνεχως μέσα. Εσύ δεν παιγαινες και γυμναστηριο και ειχες γινει σφιχτης;

                            ΥΓ: καπιταλιστής ο Αλταήρ, πολύ χρήμα λέμε
                            Star Citizen videos Star Citizen gallery

                            Comment


                            • #44
                              Τωρα τιμες δεν θυμαμαι για να πω την αληθεια σε ολα, οποτε καποια ειναι στο περιπου

                              Halo 4 X360 (20 ευρω)
                              Mass Effect 3 + Prothean DLC Χ360 (20 ευρω)
                              Dark Souls 2 + Lost Crowns PS3 (60 ευρω)

                              Για PSVita τωρα

                              PSVita + 16 GB + Racing Pack + Starter Pack (190 ευρω)
                              Walking Dead S1, Guacamelee, Hot Line Miami (12 ευρω απο PSN)
                              Uncharted GA, Soul Sacrifice, Tearaway, Gravity Rush (70 ευρω)
                              Need for Speed Most Wanted (δωρεαν, χθες )

                              Γυρω στα 370-380

                              Αυτα νομιζω πανω κατω, ενταξει νομιζω πιο πολλα χαλαω σε τσιγαρα μεσα σε ενα χρονο Πρεπει να κοψω το καπνισμα

                              Comment


                              • #45
                                Θυμάμαι βγαίνανε κάπου στα 800€,αλλά επειδή δεν πήρα Smash () ακόμα τελικά,βγαίνουν πιο κάτω.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X