Announcement

Collapse
No announcement yet.

To Gamers-Odyssey κλείνει τα 7...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • To Gamers-Odyssey κλείνει τα 7...

    Η αλήθεια είναι ότι τα τελευταία χρόνια ήθελα να κάνω ένα τέτοιο topic αλλά συνήθως το ξεχνούσα. Θα μπορούσε να είναι κάτι του στυλ "τι έχουμε περάσει εδώ μέσα..." αλλά μάλλον τείνει πιο πολύ στο "δες πως πέρασαν τα γαμημένα τα χρόνια...". Δεν ξέρω/θυμάμαι αν τότε μπορούσαμε να δούμε τόσο μακριά αλλά η ουσία είναι ότι τότε ήταν 2007 και πλέον είμαστε στο 2014 και είμαστε ακόμα εδώ. Όπως συμβαίνει πάντα όμως, όλα τα ωραία έχουν και ένα τέλος. Από τις αρχές Φεβρουαρίου ή όταν αποφασίσει ο server να μας κόψει, το gamers-odyssey δεν θα υπάρχει πια...
     
    Ψαρώσατε; Δεν πάμε πουθενά:troll::troll::troll:
    Έτσι κι αλλιώς η Οδύσσεια είχε κρατήσει 10 χρόνια, έχουμε ακόμα 3;)

    Αν κάτι με ανησυχεί πάντως είναι ότι μπορεί να είμαστε ακόμα εδώ και το 2021 και να λέμε για τον παλιό καλό καιρό του 2014, τότε που το forum είχε ακόμα ζωή:troll:.
    Η μπάλα σε εσάς...

  • #2
    Άντε και άλλα τόσα και παραπάνω αρχηγέ μου. Για να είμαστε ακόμα εδώ σημαίνει ότι περνάμε καλά. ;)
    The illusion of free will is an illusion.

    Comment


    • #3
      )

      Comment


      • #4
        Το 2011 που μπήκα ένιωθα σαν το σπίτι μου. Είχαμε διπλάσιο κόσμο που έμπαινε και έγραφε ωραία πράγματα και έκανε ωραίες συζητήσεις. Τώρα πλέον που είναι μόνο καμιά δεκαπενταριά τα ενεργά μέλη έχουμε καταντήσει σε μια φάση τρολλ, master race, ελιτισμού. Τα ενδιαφέροντα ποστ έχουν περιοριστεί σε 1-2 την εβδομάδα και από τα ίδια συνήθως άτομα. Τι να πω πραγματικά εύχομαι να τα χιλιάσει το site. Θα συνεχίσω να μπαίνω καθημερινά αλλά την παλιά δόξα πιστεύω δεν θα την ξαναβρούμε ποτέ.

        Comment


        • #5
          Πιστεύω πως όσο συνεχίζουμε να ασχολούμαστε οι παλιοί γνώριμοι τόσο θα μπαίνουμε να τα λέμε. Αλλά η αλήθεια είναι πως σίγά-σιγά οι μεγαλύτεροι από εμάς έχουμε αυξημένες υποχρεώσεις, οικογένειες, μεθαύριο παιδιά κτλ οπότε αναγκαστικά ο χρόνος που ξοδεύεις για posting etc μειώνεται.
          Όπως και να έχει, πλέον μου αρκεί να ξέρω πως υπάρχει ένα γνώριμο μέρος όπου επιστρέφω και ξέρω πως θα διαβάσω ενδιαφέροντα πράγματα- απόψεις, πάντα με μια δόση τρολαρισματος μέσα μέσα για να μη χάνονται οι ισορροπίες. Από εκείνη τη συνάντηση στα Εξάρχεια δε νομίζω πως κανείς περίμενε πως θα φτάναμε στα 7, έστω και αν μερικοί από εμάς αναγκαστικά αραιώσανε.
          Να ήμαστε καλά και να μπορούμε ασχολούμαστε έστω και λίγο με ό,τι μας αρέσει, αν μέσα σε αυτά είναι και το gaming ξέρουμε πού θα πούμε δυο τρεις κουβέντες.
          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

          Comment


          • #6
            Στην αρχή να πω την αλήθεια τρομαξα οταν ανέφερες πως απο φεβρουάριο θα αποφασισει ο server να μας κοψει. Θυμαμαι πως γράφτηκα στο φορουμ μετά απο μήνυμα του boy_without_a_fairy στο τοτε gamepro φόρουμ στις 17/12/2007.

            Αλήθεια μιας που ανέφερε ο Grimmtack για ενεργά μέλη, πόσα ειναι ακριβώς ειναι αυτά; 15;20; ποσοι έμειναν απο αυτους που ήρθαν απο το gamepro forum;
            Star Citizen videos Star Citizen gallery

            Comment


            • #7
              Το 2011 που μπήκα ένιωθα σαν το σπίτι μου. Είχαμε διπλάσιο κόσμο που έμπαινε και έγραφε ωραία πράγματα και έκανε ωραίες συζητήσεις. Τώρα πλέον που είναι μόνο καμιά δεκαπενταριά τα ενεργά μέλη έχουμε καταντήσει σε μια φάση τρολλ, master race, ελιτισμού. Τα ενδιαφέροντα ποστ έχουν περιοριστεί σε 1-2 την εβδομάδα και από τα ίδια συνήθως άτομα. Τι να πω πραγματικά εύχομαι να τα χιλιάσει το site. Θα συνεχίσω να μπαίνω καθημερινά αλλά την παλιά δόξα πιστεύω δεν θα την ξαναβρούμε ποτέ.
              Και το 2011 το ίδιο έλεγαν οι πιο παλιοί.
              Originally posted by Squall Leonhart
              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
              Originally posted by 丹野
              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
              Originally posted by Ryu_gr
              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

              Comment


              • #8
                Και το 2017 τα ίδια θα λέμε... Είμαστε μια gaming κοινότητα που είναι πρωτίστως κοινότητα και μετά Gamers οπότε το επίπεδο στις συζητήσεις περί Gaming μας ενδιαφέρει μονάχα όταν θέλουμε να ασχοληθούμε σοβαρά με κάτι, πράγμα το οποίο λόγω ηλικίας δεν συμβαίνει πολύ συχνά και θα γίνει χειρότερο.

                Comment


                • #9
                  Μια ερώτηση έχω: Ο Τάνο που χάθηκε;

                  Comment


                  • #10
                    υποχρεώσεις, οικογένειες, μεθαύριο παιδιά
                    Σίφνο το 2015 αρχηγέ, κράτα ένα τριήμερο για άδεια μέσα Ιουλίου . Θα λάβεις και το αντίστοιχο γραμματάκι με τις λεπτομέρειες του venue όταν έρθει ο καιρός. Μεγαλώνουμε ρεεεεεεεεε!!!!

                    Μιας και είμαστε στο κατάλληλο mood, τι λέτε για ένα meeting τον Ιανουάριο που θα βρίσκομαι Αθήνα; Ξέρω ότι είναι πολύ εγωκεντρική πρόταση, αλλά δεν έχω γνωρίσει αρκετούς από εσάς και θα ήταν μία ωραία ευκαιρία. Θα βρίσκομαι Αθήνα (καλώς εχόντων των πραγμάτων) 1-5 Ιανουαρίου, μιας και στις 6 πετάω πίσω στην Αγγλία.

                    Discuss.

                    Comment


                    • #11
                      Εγώ μέσα είμαι,τώρα οι υπόλοιποι...
                      Carpe diem

                      Comment


                      • #12
                        Άμα δεν κανονίσετε τίποτα στις 10 το βράδυ θα έρθω.

                        Comment


                        • #13
                          Αν κανονιστεί συνάντηση είμαι μέσα και εγώ.
                          I'm back bitches... Version 2.0

                          Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                          Comment


                          • #14
                            Και γω μέσα.

                            Comment


                            • #15
                              Ean den gamiotane ligo to "adsense", tha htan kai oikonomika aftonomo to forum.
                              Poio sygekrimena afthn thn stigmh vriskomaste sta 34 evrw esoda apo ta videakia tou Youtube pou eixame anevasei o Subzero, egw, o Loggo kai kana 2 alla paidia.

                              Afta ta esoda einai apo ton Aprilio, alla distyxws to adsense den se plhrwnei ean den exeis ftasei to minimum 70 evrw synollo kerdwn, opote afta ta lefta den prokeitai na ta doume syntoma, kai ara den prokeitai na plhrwsoume thn syndromh tou server me afta (mallon). :/

                              Anyway, egw vriskomai edw apo to forum tou gamepro sto CGmag, meta sto gamepro, meta sto palio Odyssey kai twra se afto, tha lypomoun poly ean ekleine, akomh einai to prwto site pou checkarw kathimerina (otan exw internet).

                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment

                              Working...
                              X