Announcement

Collapse
No announcement yet.

Στρατός!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Χεχε,εννοειται!Ερχεται και καλοκαιρι,θα πεσει πολυ καψιμο.

    Comment


    • Εδω και 2,5 μηνες ειμαι στο Ηρακλειο με μεταθεση στην 51 ΜΕ.Την ξερει καλα φανταζομαι ο Ground Zero.
      Etsi etsi liwsimo leme!
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • Pritt!!?

        ρε κωλόβισμα.... εγώ παρακαλάω να έρθω μέχρι ΣΕΑΠ κι εσύ έτσι απλά λες ότι πήρες μετάθεση στην 51ΜΕ?

        Μία αποσπασούλα, 1 μήνα (έστω) θέλω διάολε...

        καλός πολίτης
        " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

        Authenticity sir, authenticity. "

        Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



        Comment


        • Κατ'εξαιρεση μεταθεση.Με πατερα να μην ζει και με μητερα με αναπηρια 67%,πολυ αργησα να την παρω την μεταθεση.Επρεπε απο το κεντρο κιολας να ειχα κατεβει Κρητη.Λογικα στην πρωτη αιτηση καποιο βυσμα μου εφαγε την θεση και πηρα την μεταθεση με την δευτερη.

          Comment


          • Α-χά... θυμάμαι που μου έλεγες ότι παρά τις προσπάθειες σου,δε σου δίνανε μετάθεση. Όπως και να έχει, εσύ τελείωσες τυχερούλη... :]
            " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

            Authenticity sir, authenticity. "

            Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



            Comment


            • Διάβασα με ενδιαφέρον τις εμπειρίες σας και είπα και εγώ να μοιραστώ την δικια μου ''ιστορία'' στο θεσμό που λέγεται στρατός.Στο περιοδεύων μου είχα δήλωση αεροπορία καθώς ήξερα ότι καλοπερνούσανε αλλα είχα κάνει το λάθος να δηλώσω πολεμικές τέχνες.Ένα όμορφο καλοκαίρι του 2005 συγκεκριμένα 23 ιουλίου (το θυμάμαι χαρακτηριστικά λόγο του ότι είναι τα γενέθλια μου) χτυπάνε το κουδούνι και βλέπω 2 αστυνομικούς και τους κοιτάω με μισό μάτι.Λόγω αλλαγής διεύθυνσης δεν το είχαμε δηλώσει η μάλλον το αμελήσαμε και μου το φέρανε αστυνομικοί το χαρτί.Το γέλιο είναι ότι έγραφε να παρουσιαστώ στο ΚΕΕΔ στη νέα πέραμο στο κέντρο ειδικών δυνάμεων.Αλλα το πιο ωραίο ήτανε το ότι έπρεπε να παρουσιαστώ 8 αυγούστου δηλαδή είχα 16 μέρες καιρό και έπρεπε να τρέχω σαν το βέγγο.

              Δεν ξέρω αν χρειάζεται να μπω σε λεπτομέρειες απλά θα πω αυτά που μου έμειναν σαν εμπειρίες γενικά η σειρά μου η 292 ήτανε από τις μεγαλύτερες σειρές που είχανε μπει ως τότε.
              Μπορώ να πω είχα ωραίες και άσχημες εμπειρίες γενικά ήμασταν στο τρέξιμο μια που φάγανε το δόκιμο πάνω στο έβρο τον δεκέμβρη του 2005 ήμουνα στην β μοίρα καταδρομών τότε στην νάουσα μιλάω για το θέμα που βρήκανε νεκρό τον δόκιμο στο φυλάκιο του πυθίου.Θυμάμαι ακόμα και τις ασκήσεις από έβρο μέχρι και λήμνο έφτασε η χάρη μας ακόμα θυμάμαι διαλογους στον ασύρματο ΑΝ/PRC-112 με κλισέ ατάκες αετός προς αετοφωλιά 1 με λαμβάνεις ? stop.Ακόμα θυμάμαι τότε τον τρελαμένο λοχαγό που μας έβαλε να λύνουμε και να δένουμε το hk11 το mg3 και το m16 μέχρι και τα κλείστρα ξέχασα να σας πω ότι το κάναμε με μαξιλαροθήκη στο κεφάλι.Πέρα από την πλακα δεν φαντάζεστε ποσο χρήσιμο μας φάνηκε μετά σε νυχτερινές ασκήσεις.Η ιστορία να απολυθούμε νωρίτερα και στην δικια μου εποχή έπαιζε αλλα κλασικά ράδιο αρβυλα παπατζες δηλαδή.

              Τέλος πάντων θέλω να σταθώ και να πω κάποια πράγματα στο θέμα για το στρατό και ακολουθεί δικια μου γνώμη.Ας αναφερθώ το θέμα με τα φυλάκια στον έβρο περί τυμπάνων και μπλέξιμο του στρατού σε ναρκωτικά και τέτοια.Τα τύμπανα είναι ένας μύθος οφείλονται απλά σε πανηγύρια και τοπικές εκδηλώσεις τουρκικων χωριων.Φαντάζομαι ότι όλοι συμφωνούμε ότι ένας έμπορος ναρκωτικών δεν θα έδινε στόχο ούτε στους τούρκους ούτε στους έλληνες χτυπώντας τύμπανα για να τους προκαλέσει τρόμο.Όντως γίνονται συναλλαγές ναρκωτικών και λευκης σαρκός αλλα όχι με το να χτυπάνε τύμπανα.Να σας εξηγήσω ότι η ορατότητα στα φυλάκια πάνω στον έβρο είναι τόσο καθαρή που ούτε κουνούπι δεν μπορεί να περάσει χωρίς να το δεις.Στο μονο σημείο που η ορατότητα είναι δύσκολη είναι στο ποτάμι λόγο της βλάστησης και του δασους.
              Το εμπόριο το κάνουνε σε μεγάλο ποσοστό τούρκοι (μην ξεχνάμε έχουνε παράδοση στο εμπόριο ναρκωτικών εδώ και μισό αιώνα) επίσης το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι οι λαθρομετανάστες και μιλάμε για μεγάλα ποσοστά και πολλές φορες μπαίνουνε στο ελληνικό ναρκοπέδιο.Ποσα stanger έχει τύχει να δω να τους περισυλλέγουνε δεν φαντάζεστε.Ο στρατός δεν έχει καμια σχέσει με τους λαθρομετανάστες είναι αρμοδιότητα των συνοριοφυλάκων αλλα τα ξύνουνε και ο στρατός τους μαζεύει και οι συνοριοφύλακες παίρνουνε τα εγκώμια.
              Να μην πω γαργαλιστικά σκηνικά που να πηδάνε λαθρομετανάστριες για να περάσουνε τα σύνορα και αλλα ντροπιαστικά πράγματα που καλο είναι να μην αναφερθώ.Τώρα ας περάσουμε λιγάκι στο θέμα κατάντιας του ελληνικού στρατού.Το πρόβλημα ξεκίνησε από αρχές 80 και μετά.... όταν τα βύσματα αρχίσανε να έχουνε επιρροή στους στρατιωτικούς.Όταν έπαιρνε το κάθε βύσμα εκπροσωπώντας την κάθε κυράτσα που είχε το κανακάρη της εκεί και δεν ήθελε να ζοριστεί.Κάπου και η στρατιωτική ηγεσία λέει ένα δεν γ*μιέται μπάτε σκύλοι αλέστε γιατί είμαστε καλοπερασάκηδες και θέλουμε να μην ζοριστούμε βάζω και τον εαυτό μου μέσα σε αυτούς.Πλέον κανένας στρατιωτικός δεν δέχεται να παίξει την καριέρα του με το να είναι προβλεπόμενος για αυτό μπαίνουμε πριγκίπισσες και βγαίνουμε γοργόνες.
              Τώρα όταν παραπονιέσαι για το ότι μας τρέχουνε για φαγητό και κάνει κακό στον οργανισμό και όλα αυτά.Να πω ότι σε περίοδο πολεμου δεν θα έχεις την πολυτέλεια ούτε να χωνέψεις ούτε να κοιτάξεις τον οργανισμό σου και ναι για πόλεμο εκπαιδευόμαστε η μάλλον θα έπρεπε να εκπαιδευόμαστε.Όσον αφορά για "αγκαριομαχους" πάλι στο πόλεμο πρέπει να μάθεις να μην κολλας στο θέμα υγιεινής και να μην σιχαίνεσαι τίποτα και να μην κολλας σε τίποτα.Το μονο που προσέχεις στο πόλεμο είναι τα πόδια σου να διατηρούνται στεγνά και τα χερια σου.
              Για αυτό από τότε που αναμείχτηκε η πολιτική εξουσία στο στράτευμα έχουμε σκάνδαλα οικονομικού και όχι μονο περιεχομενου.Για να μην αναφερθώ για τα ελικόπτερα Agusta-Bell που έχουμε και ο σκελετός τους είναι από το vietnam χωρίς υπερβολή.
              Ας δούμε λίγο και το θέμα σκοπιάς....
              Σκοπιά που να έχεις μια τελαμώνα που για να την ανοίξεις θέλεις μιση ώρα για να βγάλεις τα πυρομαχικά.... ποιος ο λόγος λοιπόν να έχουμε πυρομαχικά αλλα να μην μπορούμε να αμυνθούμε ? έχω κάτσει σε φυλάκιο που λόγο τον αποθηκών που είχαμε ήμασταν υποχρεωμένοι μιση ώρα πριν την σκοπια να της ελέγχουμε και να υπογράφουμε ότι δεν έχει παραβιαστεί το λουκέτο.Σημειωτέον ότι εκεί πέρα η σκοπια ήτανε 24ωρη και ανεξαρτητου ώρας είχαμε στο όπλο γεμάτο γεμιστήρα με την πρώτη σφαίρα άσφαιρη και τις υπόλοιπες κανονικές.Η τελαμώνα υπάρχει για τα ματια του κόσμου για αυτό και στον έβρο δεν γίνονται συμπλοκές.Σκεφτείτε ένας αξιωματικός να έδινε εντολή για συμπλοκή με λαθρεμπορους και εμπορους κοντά σε φυλάκιο.... να είστε σίγουροι τα κανάλια θα το συζητάγανε για κάνα 9μηνο χαλαρα και ο αξιωματικός που θα έδινε την εντολή θα γινότανε αρβιλοφυλακας.Για αυτό το λόγο έχουνε ευνουχίσει το στράτευμα.

              Τώρα για τουρκικες παραβιάσεις και τα σχετικά εδώ είναι ένα μεγάλο πολιτικο παιχνίδι.Όντως γίνονται παραβιάσεις δεν είναι λίγες φορες που από τις παρεμβολές ακούγαμε τουρκικα στο racall (όσοι έχουνε περάσει από παρατηρητήρια της ρόδου χίου η της λήμνου θα τους έχει τύχει).Να μιλήσουμε όμως και για τα ελληνικά mirage 2000 που όχι απλά περνάνε στο τουρκικο εναέριο χώρο αλλα και που κάνουνε τρελή πορεία μέχρι την κωσταντινούπολη και όχι μονο.Ίσως κάποιοι παλαιότεροι εδώ μέσα που κάνανε θητεία σε ακριτικά μέρη να θυμούνται αερομαχίες που να σπάνε το φράγμα του ήχου.Η σε τουρκικες ασκήσεις να βλέπουμε ελληνικές πυραυλακάτους να τους την έχουνε στημένη σε απόσταση λιγότερη από 5 ναυτικά μίλια.
              Ας κοιτάξουμε και κάτι άλλο.....
              Για ψαχτε για τους τούρκους που πατήσανε στα ιμια αν ζούνε πλέον εντελώς τυχαία όλοι πέθαναν είτε από τροχαία είτε από άλλες ''φυσιολογικές'' αιτίες.Ο τούρκος είναι κότα όταν του τρίξεις τα δόντια ηρεμεί για χρονια... θυμηθείτε το περιστατικό με το ''βυθίστε το χωρα'' με την επιστράτευση ηρεμήσανε για χρονια μετά οι τούρκοι.Τώρα με την οικονομική κρίση εφαρμόζει την πολιτική εκφοβισμού και προσπαθεί να υπερτερήσει σκορπώντας την στρατιωτική υπεροχη.Είναι ένας πολιτικός ψυχολογικός πόλεμος.
              Όπως λέγανε στο τούρκο πρέπει να δείχνεις τα @@ σου γιατί αν του γυρίσεις την πλάτη θα εφαρμόσει το οθωμανικό δίκαιο.Η τούρκοι δεν έχουνε ελπίδα σε εισβολή για τους εξής λόγους τα νησιά μας είναι φυσιολογικά αεροπλανοφόρα.Στα σύνορα έχουμε το πλεονέκτημα του ύψους δηλαδή όταν είσαι σε ύψωμα έχεις το πλεονέκτημα.Για αυτό υπάρχουνε οι μονάδες προκαλύψεως (κρέατα) να κρατήσουνε λίγο τον εχθρό μέχρι να έρθουνε τα στρατόπεδα από όλο τον έβρο.Αυτά ισχύανε μέχρι το 2006 από εκεί και πέρα αλλάζουνε τα σκηνικά.Η κακή διπλωματική πολιτική που ακολουθούμε δυναμώνει το γείτονα στην όρεξη τους για μ*λακίες.Κλείνοντας θα σας αναφέρω το εξής για ότι αφορά για τους ήρωες μάχης και το ποσο μαλθακοί είμαστε σήμερα .Στο πόλεμο του 1940 οι πρώτοι που πήγανε στα αλβανικά βουνά ήτανε τα πλουσιόπαιδα του κολωνακίου.
              Ενα βραδυ που τα λέγαμε με κάποιον ΑΥΔΜ που έζησε σαν ανθυπολοχαγός τότε τα ιμια σε ακριτικό νησί του νοτιου αιγαίου μας είπε τα έξεις ακόμα και οι γιοταδες εκείνο το βραδυ ζητήσανε όπλο. Όπως και να έχει αποτελούνε δικια μου γνώμη η μπορείτε να τα βάλετε ότι είναι απλά στη σφαίρα της φαντασίας μου.Στα παιδιά που υπηρετούνε καλο κουράγιο και καλοί πολίτες.

              Comment


              • Καλός ο στρατός πλάκα ειχε αλλα δε θα το ξανάκανα με τίποτα να πω την αλήθεια.. Καλοί πολίτες και καλό κουράγιο στους υπόλοιπους..

                Comment


                • Απο random email

                  Στην αρχαία Ελλάδα ουτε ένας απο τους παρακατω δεν θα μπορουσε να πολιτευτεί...

                  ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ: Πρωθυπουργός, ΓΡΑΦΕΑΣ ΑΡΜΑΤΩΝ. Το 1978 παρουσιάστηκε στη Καλαμάτα. Εξαγόρασε 16 μήνες θητείας προς 19.000 δρχ. και απολύθηκε τον Αύγουστο του 1979.

                  ΑΝΤΩΝΗΣ ΣΑΜΑΡΑΣ: Πρόεδρος ΝΔ, ΝΑΥΤΗΣ. Τον Ιούλιο του 1976 παρουσιάστηκε στο Πολεμικό Ναυτικό, τον Οκτώβριο απολύθηκε, πληρώνοντας 21.000 δρχ. με τις οποίες εξαγόρασε τους 21 μήνες. Το υπόλοιπο τρίμηνο της θητείας του το έκανε το 1977.

                  ΚΩΣΤΑΣ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ: Πρώην Πρωθυπουργός, ΝΑΥΤΗΣ ΜΕ ΠΛΑΤΥΠΟΔΙΑ. Το 1977 παρουσιάστηκε και πήρε απολυτήριο το 1979. Ειδικότητα –προσέξτε– διαχειριστής / εφοδιαστής .

                  ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ: ΥΕΘΑ. Το 1986 παρουσιάστηκε στη Κόρινθο. Οι γιατροί τον έβγαλαν Ι3 λόγω «παχυσαρκίας». Εξαγόρασε εννέα μήνες θητείας προς 27.000 δρχ.

                  ΑΚΗΣ ΤΣΟΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ: Πρώην ΥΕΘΑ, ΑΠΑΛΛΑΓΗ. Το 1968 κηρύχτηκε ανυπότακτος, το 1972 έχασε την ελληνική ιθαγένεια. Το 1975 με 29.000 δρχ. εξαγόρασε 29 μήνες θητείας.

                  ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΠΑΓΚΑΛΟΣ: Αντιπρόεδρος Κυβέρνησης, ΦΑΡΟΦΥΛΑΚΑΣ. Το 1959 παρουσιάστηκε στο ΠΝ και απολύθηκε το 1961. Σ´ αυτό το διάστημα με την ειδικότητα του διαχειριστή, φύλαγε ένα φάρο στον "ακριτικό" Πειραιά.

                  ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗΣ: Πρόεδρος ΛΑΟΣ, ΣΜΗΝΙΤΗΣ. Υπηρέτησε στην Πολεμική Αεροπορία στο λεκανοπέδιο Αττικής και ένα μέρος της θητείας του βρισκόταν στο γραφείο δημοσίων σχέσεων της Αεροπορίας στην… οδό Πανεπιστημίου!

                  ΑΛΕΞΗΣ ΤΣΙΠΡΑΣ: Πρόεδρος Συνασπισμού, ΝΑΥΤΗΣ. Την άνοιξη του 2003 είχε επιλεγεί να υπηρετήσει στο Στρατό Ξηράς, όμως με "μέσο" στην τότε Κυβέρνηση του ΠΑΣΟΚ, κατάφερε να κάνει μετάταξη στο Πολεμικό Ναυτικό, στο Κέντρο Εκπαίδευσης Παλάσκα στο Σκαραμαγκά. Εκεί, αφού πέρασε τη βασική εκπαίδευση διάρκειας 50 ημερών, ξανάβαλε "μέσο" για τη μονάδα του: τοποθετήθηκε στη διοίκηση του Γενικού Επιτελείου Ναυτικού, στην "ακριτική" Λεωφόρο Μεσογείων, στο Πεντάγωνο, μέσα στην καρδιά του υπουργείου Εθνικής Άμυνας, όπου για να υπηρετήσεις εκεί τη θητεία σου θα πρέπει να διαθέτεις τεράστιο βύσμα.

                  Την άνοιξη του 2004 χρησιμοποίησε ένα νόμο του Άκη Τσοχατζόπουλου, που έλεγε ότι αν είσαι στο στρατό και κατέβεις υποψήφιος βουλευτής παίρνεις προσωρινή απόλυση και επανέρχεσαι μετά. Έτσι λοιπόν απολύθηκε προσωρινά κατεβαίνοντας υποψήφιος και μετά τις εκλογές ξαναγύρισε στις τάξεις του Ναυτικού.

                  Στο μεταξύ, η στρατιωτική θητεία είχε μειωθεί κατά τρεις μήνες και εκεί που χρωστούσε έξι (6) μήνες, υπηρέτησε τρεις (3)... Ο ίδιος αναφέρει για τους τελευταίους του μήνες: «είχε πέσει τρελό σύρμα στη μονάδα ότι ήμουν υποψήφιος βουλευτής και από κει που με στέλνανε για αγγαρείες, μόνο προσοχές δεν μου βαράγανε!». Συνολικά υπηρέτησε 15 μήνες και απολύθηκε στις 28 Ιουλίου 2004, δηλαδή πάνω στους Ολυμπιακούς Αγώνες.

                  Και μια μικρή "λεπτομέρεια": σε άρθρο του στην «Ελευθεροτυπία», τον Μάρτιο του 2007, αναφέρει: «Ο στρατός παραμένει ένας χώρος όπου βουλευτές και πολιτευτές, κυβερνητικοί ή μη, μπορούν να κάνουν τα ρουσφετάκια τους και τις εξυπηρετήσεις τους...» και «...τα αστικά στρατόπεδα υπάρχουν μόνο για να εξυπηρετούνται τα λεγόμενα "βύσματα"».
                  Εχω λιωσει στο γελιο απλα γραφεας αρματων ο ενας μουτσος ο αλλος, αερο-φλωρι-α οι αλλοι, ρε μηπως επρεπε να ψηφισω πλευρη αντι για cheeprah ?

                  Comment


                  • Μόνο εμείς ήμασταν μαχίμια ε;
                    Άσχετο,αλλά έχει αρχίσει να λείπει σε κανέναν σας ο στρατός;Μέσα στην παράνοιά του και την τρέλα του,είχε και πλάκα.Θα γούσταρα τρελά να βρεθώ ξανά σε μια ταγματική,σε μια φρουρά,σε μια αναφορά και να κάνω και κάνα γερμανικό.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Originally posted by Altair View Post
                      Θα γούσταρα τρελά να βρεθώ ξανά σε μια ταγματική,σε μια φρουρά,σε μια αναφορά και να κάνω και κάνα γερμανικό.
                      E αυτο ειναι σιγουρα joke post.

                      Comment


                      • Ναι ειδικά γερμανικό τρέχοντας.
                        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                        Comment


                        • Egw to exw pei an eimoun opws eimouna to ekana kai gia doulia afto to pragma, den eixa kanena provlhma.
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • Το μονο που μου εχει λειψει απο το στρατο ειναι τα παιδια και διαφορα σκηνικα, πλακες (μεσα και εξω απο το στρατοπεδο) και τα μερη που επισκεφθηκα (που δεν ηταν και λιγα). Ο ιδιος ο στρατος δεν μου εχει λειψει και γιατι να μου λειψει αλλωστε .

                            Οσο θημαμαι κατι 30 μερες εμπλοκη με δεκα ωρες σκοπια τη μερα, ή την μετασταθμευση ολοκληρης της ταξιαρχιας (με κουβαλημα απο το πρωι ως το βραδυ σε σημειο που να τσακωνομαστε για το ποιος θα πρωτοκανει σκοπια πυλη), Χτισιμο και διαμορφωση στρατοπεδου (λες και ειμασταν οικοδομοι) και ατελειωτες αγγαριες . Οχι δεν μου λειπει ο στρατος, η καλυτερη περιοδος ηταν οταν πηγα 3 μηνες σε νατοϊκη ασκηση .

                            Νταξει δν περασα ασχημα, εχω να λεω οτι πηρα συνολικα 4 μηνες αδεια (καμια βυσματικη παρακαλω ).

                            Comment


                            • Εγω μολις ειδα εναν φριχτο εφιαλτη οτι ειμουνα ΑΣΔΥΣ και δεν με αφηνανε να φυγω, τους φωναζα " ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ ΕΧΩ ΑΠΟΛΥΘΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ !!! ΚΑΠΟΙΟ ΛΑΘΟΣ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ " αλλα αυτοι τπτ, διοικητης του λοχου ητανε ο λιαγκας και του ελεγα τα παραπονα μου για τις υπηρεσιες ενω ελυνα και εδενα το οπλο μου ταυτοχρονα.


                              Εχω καποιες πολυ ευχαριστες αναμνησεις απο αυτους τους 12 μηνες ναι, σιγουρα θα το εκανα και επαγγελμα οπως ειπε ο g0 γιατι μου αρεσε ο τροπος ζωης, αλλα αμα πω οτι μου εχουν λειψει τα γερμανικα και οι λαντζες δεν νομιζω να με παρει κανενας στα σοβαρα.

                              Comment


                              • Originally posted by crpl_shepherd View Post
                                Εχω καποιες πολυ ευχαριστες αναμνησεις απο αυτους τους 12 μηνες ναι, σιγουρα θα το εκανα και επαγγελμα οπως ειπε ο g0 γιατι μου αρεσε ο τροπος ζωης,

                                Comment

                                Working...
                                X