Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΕΚΛΟΓΕΣ 2015

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Απαντάω καθυστερημένα αλλά δεν βαριέσαι.

    Το πρόβλημά μου δεν είναι ότι διαφωνείς με εμένα αλλά ότι δεν απαντάς και προσπερνάς τα όσα σου γράφω παρόλο που είναι λογικά επιχειρήματα και 100% σωστά και αληθή. Ο υπεραπλουστευμένος τρόπος με τον οποίο αντιμετωπίζεις το θέμα όπως και πολλοί άλλοι σαν εσένα δεν θα μας βγάλει από την κρίση ποτέ αν επικρατήσουν απόψεις σαν τις δικές σας, το αντίθετο μάλιστα, αντί να ξεκινήσουμε πάλι από το 0 θα κληθούμε να ξεκινήσουμε από το -20.


    Tidy!

    Do not blame me.Blame yourself or God.
    In Matsuno we trust.

    Comment


    • Παντως Deus ναι μεν θα γινουν αυτα που λες αλλα ισως χρειαζεται να γινουν. Κι ισως καποια στιγμη γινουν ουτως η αλλως. Ειμαστε σε μια χωρα που μεγαλο μερος της δε θελει να αλλαξει, τα μετρα που παιρνονται ειναι συνηθως προς λαθος κατευθυνση γιατι προστατευουν τα συμφεροντα των ευνοημενων, αναπτυξη δεν ερχεται ουτε το 2030 με το κρατισμο και τους νομους που εχουμε, την ιστορια που ζησαμε το 2015 θα τη ξαναζουμε ανα 2-3 χρονια οσο δεν αλλαζουμε, επισης ειναι ψεμμα οτι μας εφτασε ο Τσιπρας/Βαρουφακης εκει, δυστυχως ξεχναμε γρηγορα, και του Σαμαρα δε του ειχαν δωσει τη δοση που του ειχαν ταξη, η Ευρωπη ηθελε νεα μετρα ουτως η αλλως απλα η ΝΔ ισως τα δεχοταν νωριτερα. Προσωπικα δεν ειμαι ουτε υπερ ουτε κατα της δραχμης η του €. Ειμαι υπερ του να μας κοπουν τα δανεικα κι οι δοσεις και να τα βγαλουμε περα μονοι μας. Θα γινει μνεγαλο μακελειο αλλα δε πειραζει να ξυπνησει λιγο ο κοσμος και να καταλαβει οτι το προβλημα δεν ειναι εξω, ειναι μεσα.

      Καλα οσο για καραβια και πλευσεις ουτοπιας λολ απλα, ουτε 2% στις επομενες. Αλλα για το Βαρουφακη δε συμφωνω, απ τη στιγμη που τον προσελαβες αυτο το σχεδιο ειχε, κι ηταν και βολικο εξιλαστηριο θυμα μετα τη συνθηκολογηση του Τσιπρα. Εκει μιλησε το εγω του Ελληνα που για αλλη μια φορα ηθελε να κατηγορησει καποιον.
      Do a barrel roll!

      Comment


      • Κλασσικά απαντώ καθυστερημένα.

        Ραμπ συμφωνώ σε γενικές γραμμές με όλα όσα λες και κυρίως με την λογική σου, παρόλο που δεν συμφωνώ να βγούμε από το ευρώ καταλαβαίνω πολύ καλά γιατί το λες. Όμως αυτό είναι ένα απολύτως καταστροφικό σενάριο το οποίο, αν πραγματοποιηθεί, θα προκαλέσει ΧΑΟΣ στην χώρα. Ο λόγος είναι απλός, μία κατεστραμμένη Ελλάδα δεν θα μπορέσει να διαχειριστεί θέματα όπως το προσφυγικό, κάτι το οποίο είναι πιθανό τα επόμενα χρόνια να οξυνθεί σε πολύ επικίνδυνο βαθμό καθώς υπάρχει περίπτωση να ξαναρχίσουν τα μαζικά κύματα προσφύγων αφού από ότι φαίνεται ο ερντογάν θα ακυρώσει την συμφωνία με την Ευρώπη. Συν τοις άλλοις, η Τουρκία στο παρελθόν είχε εκμεταλλευτεί τις δικές μας πολιτικές αναταραχές, αν το στράτευμά της αναδιοργανωθεί τότε θα πρέπει να προσέχουμε πάρα πολύ. Για να μην μακρηγορώ, αν ήμασταν ένα νησιωτικό κράτος, μακριά από το μάτι του κυκλώνα και χωρίς επικίνδυνους γείτονες, θα συμφωνούσα και εγώ με αυτά που λες. Επειδή όμως οι συγκυρίες είναι αυτές που είναι μία τέτοια εξέλιξη πρέπει να αποφευχθεί πάση θυσία.

        Σχετικά με τον Βαρουφάκη θα επιμείνω στην άποψή μου, είναι απλά ένας επικίνδυνος φαντασμένος αστείος τυπάκος ο οποίος προκάλεσε τεράστια οικονομική ζημιά στην χώρα. Θα συμφωνήσω όμως πως υπάρχουν άνθρωποι με πολλή μεγαλύτερη ευθύνη από αυτόν, πρώτα πρώτα οι ιδεοληπτικοί/ ασχετοι του συριζα που εμπιστεύτηκαν το πιο κρίσιμο υπουργείο σε έναν εντελώς ακατάλληλο τύπο.


        Tidy!

        Do not blame me.Blame yourself or God.
        In Matsuno we trust.

        Comment


        • Ανταρσύα μόνο! Θα συμφωνήσω ότι δεν υπήρχαν επιλογές, ο κόσμος τι θα ψήφιζε Αντώνη ή Benny; Ψήφισε νομίζοντας ότι θα τιμωρήσει τον παλαιοκομματισμό και ότι θα έχει κάτι καλύτερο από μερικούς αχυράνθρωπους για κυβέρνηση. Πάντως καλά τα πάει ο ΣΥΡΙΖΑ, το μόνο κόμμα που κάνει ότι του λένε από την Γερμανία και δεν αναβάλει για αργότερα τα θεάρεστα μέτρα. Το μεγαλύτερο κακό που έχει κάνει είναι ότι με την ντεμεκ αριστερή πολιτική του έχει ζημιώσει την ίδια την αριστερά με αποτέλεσμα να βλέπουν τον Κούλη να δηλώνει εξόριστος-αγωνιστής από τα πέντε του. Hasta siempre koulis!

          Comment


          • Πάντως καλά τα πάει ο ΣΥΡΙΖΑ, το μόνο κόμμα που κάνει ότι του λένε από την Γερμανία και δεν αναβάλει για αργότερα τα θεάρεστα μέτρα.
            Ποια μέτρα θα χαρακτήριζες «θεάρεστα»; Και αν ισχύει αυτό που λες, γιατί προκύπτουν θέματα με την αξιολόγηση;

            Comment


            • "Θεάρεστα", ξέχασα τα εισαγωγικά αν και νομίζω φαινόταν ότι δεν το εννοούσα. :p

              Comment


              • Μάλλον έπρεπε να το καταλάβω από την ΑΝΤΑΡΣΥΑ...

                Comment


                • Ωραίος ακολουθεί τις τάσεις της μόδας, αυτό του το δίνω



                  Υ.Γ. Ρε πού είναι η ένωση κεντρώων στο Poll;; Αίσχος, ντροπή, ο αμερικανός πρέσβης απειλούσε τον πρόεδρο και ούτε στο GO δεν βγήκε!
                  The illusion of free will is an illusion.

                  Comment


                  • Malak isxyei, egw enwsh tha psifisw, o Levenths gamaei
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • Παντως ειμαστε φοβεροι, ουτε μια ψοφος στη ΝΔ, μπραβο!

                      Φετος το μενου εχει Μερα 25.
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • Γιατι δεν ανοιγει κάποιος νέα ψηφοφορία; εγώ πρέπει να τα κάνω όλα;
                        Star Citizen videos Star Citizen gallery

                        Comment


                        • γιατι εχει πλακα να βλεπεις ακομα 36% στον Μυριζα

                          AΣΤΑΔΙΑΛΑΜΑΛΑΚΕΣΚΟΨΟΧΕΡΗΔΕΣΗΓΑΤΕΨΗΦΙΣΑΤΕΤΟΤΣΙΡΚΟΚΑ ΙΜΑΣΠΗΡΑΤΕΣΤΟΝΛΑΙΜΟΣΑΣΦΑΓΑΜΕ4ΧΡΟΝΙΑΣΚΑΤΟΖΩΑ!

                          ουφ ηρεμησα λιγο :p

                          Comment

                          Working...
                          X