Announcement

Collapse
No announcement yet.

Street Fighter V

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Street Fighter V

    To τελευταίο παιχνίδι της πασίγνωστης fighting σειράς είναι εδώ, αποκλειστικότητα στο playstation 4 και δίχασε το gaming κοινό. Ο λόγος πάνω κάτω γνωστός, η έλλειψη περιεχομένου. Από τον Φεβρουάριο βέβαια η κατάσταση είναι ελαφρώς καλύτερη-προστέθηκαν κάποια modes, θα γίνει σύντομα διαθέσιμο το story mode και τα challenges- αλλά το παιχνίδι έχει ακόμα δρόμο μπροστά του. Το θετικό στην όλη υπόθεση είναι πως η capcom έχει αναγνωρίσει την ημιτελή φύση του παιχνιδιού και υποσχέθηκε πολλές προσθήκες και βελτιώσεις.

    Όπως και να έχει, οι gameplay μηχανισμοί είναι άψογοι, 100% λειτουργικοί και καθιστούν το παιχνίδι ένα εκπληκτικό fighting game. Προσωπικά μου αρέσει πιο πολύ από το street fighter 4.

    Τώρα το κρίσιμο ερώτημα. Παίζει κανένας από εδώ; Αν ναι να κανονίσουμε ματσακια.


    Tidy!

    Do not blame me.Blame yourself or God.
    In Matsuno we trust.

  • #2
    Παίζω στο PC (crpl χτύπα, χτύπα σαν άντρας!).
    Shennmue_gr το steam account μου.

    Αν και το SFV υποστηρίζει cross play μπορώ να κάνω add άτομα από Playstation Network ώστε να τα βρίσκω εύκολα του PS4 μαχητές;
    The illusion of free will is an illusion.

    Comment


    • #3
      Ανεβάζω μερικές φωτογραφίες μόνο και μόνο για να τεσταριστεί το attachment feature. Αν θέλει ο (νέος) admin τις σβήνει, ή μου λέει να τις σβήσω εγώ
      Attached Files

      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

      Comment


      • #4
        Και εσύ τέκνον Phantom;;
        Πάντως δεν μου βγάζει σωστά όλα τα emoticons στο advanced reply. Και άλλο ένα θεματάκι που πρέπει να λύσουμε.

        Comment


        • #5
          Eidate extes to prwtathlhma?
          O Daigo ekane pali ena otinanai Daigo COmeback, alla den htan o star tou Show.
          Momochi, Mago kai Tokido FTW
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • #6
            Ground πόσταρε το βιντεο αν δεν βαριέσαι.

            Κλασσικά ο daigo κάνει μεγάλα comebacks, έχει έντονη προιστορία λολ.

            Ryu kai phantom πείτε πότε θα κανονίσουμε ματσακια. Δεν ξέρω αν μπορούμε να προσθέσουμε ο ένας τον άλλο στην frind list όμως μπορούμε να στήσουμε λομπι.


            Tidy!

            Do not blame me.Blame yourself or God.
            In Matsuno we trust.

            Comment


            • #7
              Δεν είναι δικές μου φωτογραφίες. Του Ryu είναι που δεν θυμάμαι πώς κατέληξαν στο τηλέφωνό μου (μάλλον θα μου τις είχε στείλει όταν πήρε το παιχνίδι) και είπα να τις ανεβάσω για το τζέρτζελο.

              Εγώ δεν έχω ασχοληθεί με το παιχνίδι. Μου αρέσει, ξέρω τα βασικά, βλέπω πού και πού κάνα τουρνουά άμα λάχει, όμως δεν ασχολούμαι παραπάνω. Δεν παίζω online επειδή θα φάω τις κατραπακιές της ζωής μου και δεν μου αρέσει τόσο ώστε να ξοδέψω χρόνο. Παίζω κυρίως όποτε μαζευόμαστε με φίλους. Μόνο για κάνα arcade θα είχε νόημα να περνάω την ώρα μου πού και πού, κάτι το οποίο η Capcom θεώρησε χάσιμο χρόνου. Σου λέει "πού να φτιάχνω ΑΙ, βάλε τους να παλεύουν μεταξύ τους να τελειώνουμε".

              Ευτυχώς η απουσία της προσέγγισης του casual κοινού πέρασε και στις πωλήσεις, και απ' ό,τι φαίνεται σιγά σιγά θα το φτιάξουν με single player content. Αν το αγοράσω, θα το αγοράσω στο μέλλον, όταν θα φτιάξουν το παιχνίδι όπως έπρεπε να είναι εξ αρχής, άρα μην με υπολογίζεις για τώρα.
              Last edited by Phantom Duck; 27-06-2016, 07:38 PM.

              PK World - Τα πάντα για Disney comics!

              Comment


              • #8
                ΕΔΙΤ
                Πρόβλημα με το φόρουμ, μου κόβει τη φράση στη μέση

                ΕΔΙΤ 2
                Αν βάλεις ελληνικά εισαγωγικά που γίνεται με ctrl + alt + [ στο ελληνικό πληκτρολόγιο, δεν τα εμφανίζει, σου κόβει ό,τι έχεις βάλει μέσα σε αυτά, και ό,τι γράφεις πέρα από αυτά.
                Last edited by Phantom Duck; 27-06-2016, 07:38 PM.

                PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Deus View Post
                  Ground πόσταρε το βιντεο αν δεν βαριέσαι.

                  Κλασσικά ο daigo κάνει μεγάλα comebacks, έχει έντονη προιστορία λολ.

                  Ryu kai phantom πείτε πότε θα κανονίσουμε ματσακια. Δεν ξέρω αν μπορούμε να προσθέσουμε ο ένας τον άλλο στην frind list όμως μπορούμε να στήσουμε λομπι.
                  Εννοείται μόλις μπω για SF θα το γράψω εδώ, δεν έχω παίξει ούτε 1 κανονισμένο match. Μια φορά είχα πετύχει έναν Έλληνα μάγκα με Chun-li και με νίκησε, ήσουν εσύ; Εγώ παίζω χελ... Guile τώρα.
                  The illusion of free will is an illusion.

                  Comment


                  • #10
                    Sta 23:09 paidia

                    Street Fighter V #RiseUpLearn more at: http://www.streetfighter.comFacebook: http://www.facebook.com/streetfighterTwitter: http://www.twitter.com/streetfight...
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • #11
                      Φοβερός όπως πάντα ο daigo.

                      Ryu όποτε μπορείς παίζουμε, αν ψήνεσαι το προσπαθούμε μέσα στην εβδομάδα.

                      Με chun li παίζω... Θυμάσαι μήπως το psn ή το id αυτού με τον οποίο έπαιξες;

                      Phantom μην σε ανησυχεί το ότι δεν έχεις μάθει καλά το παιχνίδι,όλοι νουμπαδες είμαστε, αν ψηθείς να παίξουμε κανονίζουμε κανα ματσακι.

                      Μέχρι το τέλος της εβδομάδας θα έχει γίνει διαθέσιμο το update μέσω του οποίου θα προστεθεί το story mode. Οπότε επιτέλους θα αποκτήσει το παιχνίδι και single player περιεχόμενο λολ. Επίσης θα μπορούμε να παίξουμε με ibuki KAI Balrog, ω ναι θα δώσουν 2 χαρακτήρες μαζί.


                      Tidy!

                      Do not blame me.Blame yourself or God.
                      In Matsuno we trust.

                      Comment


                      • #12
                        Μπαίνω να τσεκάρω το update. Όποιος είναι διαθέσιμος περιμένω
                        The illusion of free will is an illusion.

                        Comment


                        • #13
                          @Ryu!, γιατί σκοτώνεις κόσμο στο SF V??? Στον Necalli έριξες μια σφαλιάρα και έγινε merenda???!!

                          Comment


                          • #14
                            Ο Ryu είναι για το χαμαλίκι και τη βρώμικη δουλειά.

                            Το story πολύ απλό, τίποτα το ιδιαίτερο αν και πέρασε ευχάριστα η ώρα. Είναι σχετικά μεγάλο με πολλές μικρές game engine σκηνές.
                            Εκεί που έφαγα ψυχρολουσία ήταν ότι κατάλαβα ότι δεν μπορούσα να παίξω άλλο με ΓΚΑΪΛ και Αλέξη που τους χαιρόμουν κιόλας μιας και αποφάσισα επιτέλους να φύγω από shotokan.

                            Ειδικά ο Alex είναι πολυεργαλείο: Σε specials έχει anti-air, πιάσιμο (κανονικό και από απόσταση), πάτημα με μπότα και με charge/normal κινήσεις σου δίνει μεγάλο εύρος επιλογών που θα κάνουν τον αντίπαλο να ψάχνεται!

                            Αλλά ρε παίδες ΓΚΑΪΛ dlc;; Ακόμα ψάχνω να βρω πόντους με το σταγονόμετρο να γλιτώσω την αγορά. Πάλι καλά δεν βάλαν dlc κάνα Ryu/Ken ξέρω 'γω!
                            Last edited by Ryu_gr; 06-07-2016, 09:35 PM.
                            The illusion of free will is an illusion.

                            Comment


                            • #15
                              Εμένα ο Charlie μου άρεσε πολύ.Μα καλά,να βγάλουν το Psycho Crusher από τον Bison;Ηλίθιο παιχνίδι.
                              Carpe diem

                              Comment

                              Working...
                              X