Announcement

Collapse
No announcement yet.

Disney World

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Disney World

    Έφτιαξα ένα βίδεον για την ιστορία του περιοδικού «Μίκυ Μάους» στην Ελλάδα. Όσοι καμμέν... εεε... πιστοί προσέλθετε


    PK World - Τα πάντα για Disney comics!

  • #2
    Πολλά συγχαρητήρια! Έριξα μια ματιά και φαίνεται ότι πρόκειται για εξαιρετική δουλειά. Όταν βρω χρόνο θα το δω και ολόκληρο.

    Comment


    • #3
      Ωραιος, κανε και άλλα.

      Edit: Αν εχω μια μικρη κριτικη ειναι να αυξησεις λιγο το volume στο μικρόφωνο αν ειναι δυνατόν. Καλα ακουγεται αλλα σε σύγκριση με αλλα video ειναι λιγο low η ενταση.
      Last edited by i Have no Equal; 17-11-2019, 08:12 PM.

      Comment


      • #4
        Χαχαχα, το ήξερα πως θα το εκτιμήσετε. Ευχαριστώ και για την παρατήρηση με τον ήχο ΙΗΝΕ, ήταν το πρώτο βιντεάκι αυτού του στυλ που φτιάχνω και όντως τώρα που ξελάσκαρα και το βλέπω κι εγώ, παρατηρώ πως όντως μπορούσε να είναι ένα τσακ παραπάνω. Καλά να είμαστε, και στα μελλοντικά που θα φτιάξω (μιας και απ' ό,τι φαίνεται άρεσε στον κόσμο), θα το διορθώσουμε.

        Και ένα trivia: Η μουσική που παίζει σαν χαλί είναι το extended theme Hometown Domina από Legend of Mana βεβαίως βεβαίως

        PK World - Τα πάντα για Disney comics!

        Comment


        • #5
          Δεν ξέρω αν είναι όντως χαμηλά, πάντως είναι αρκετά "καθαρός" νομίζω. Το λέω γιατί είναι από τα βασικά σημεία που μπορείς να την πατήσεις όταν φτιάχνεις τέτοιο video.

          Comment


          • #6
            Μπορεί να μην είναι τόσο χαμηλά η ένταση του ήχου απλά μιλάει ήρεμα όταν έχουμε συνηθίσει το 99% των youtubers να ουρλιάζουν.
            Μια άλλη παρατήρηση που έχω είναι να βάλεις πιο ψηλά την κάμερα γιατί φαίνεται σα να κοιτάς κάτω, που δεν είναι πολύ ελκυστικό για το θεατή.
            Επίσης πρόσεχε με τις μουσικές που βάζεις μη φας κάνα copyright claim και σε κάνουν mute.
            Originally posted by Squall Leonhart
            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
            Originally posted by 丹野
            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
            Originally posted by Ryu_gr
            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

            Comment


            • #7
              Originally posted by sub_zero View Post
              Δεν ξέρω αν είναι όντως χαμηλά, πάντως είναι αρκετά "καθαρός" νομίζω. Το λέω γιατί είναι από τα βασικά σημεία που μπορείς να την πατήσεις όταν φτιάχνεις τέτοιο video.
              Καθαρος ειναι και μια χαρα γενικα απλα αν το βαλω σε συγκριση με οποιοδηποτε αλλο yt video στο δικο του πρεπει να αυξήσω την ενταση για να ακουω καλα, προφανως και οι "επαγγελματιες" εχουν καλυτερο εξοπλισμό, noise cancelling κλπ.

              Comment


              • #8
                Πολύ ωραίος Γιώργαρε, αναλυτικός και κατανοητός.
                The illusion of free will is an illusion.

                Comment


                • #9
                  Μπράβο για τη δουλειά, θα το παρακολουθήσω όταν ξαποστάσω. Στο r/greece έσκισες πάντως!

                  Comment


                  • #10
                    Το είδα ολόκληρο. Με έπιασε μια νοσταλγία όταν έβλεπα τεύχη που είχα και γω.
                    Μια παρατήρηση. Μου φάνηκε πως από τη στιγμή που τελικά εκδόθηκε το πήγες λίγο γρήγορα.
                    Προτείνω να φτιάξεις και άλλα βίντεο και γιατί όχι να βάλεις και αγγλικούς υπότιτλους. ;)
                    Originally posted by Squall Leonhart
                    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                    Originally posted by 丹野
                    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                    Originally posted by Ryu_gr
                    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                    Comment


                    • #11
                      Ευχαριστώ άπαντες για τα καλά λόγια και για τις παρατηρήσεις . Ναι, είχα σκοπό να φτιάξω κάνα-δυο ακόμα αντίστοιχα βίντεα, όμως ίσως να κάνω ολίγα περισσότερα αφού φαίνεται πως αρέσει στον κόσμο γενικώς.

                      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                      Comment


                      • #12
                        Phantom συγχαρητήρια για τη δουλειά σου, βλέπω πως μόλις ανέβασες και δεύτερο βίντεο (θα το δω αμέσως μετά). Υπάρχει ένα κενό στο ελληνικό Youtube σχετικά με αυτά τα ζητήματα κι εσύ νομίζω έχεις όλα τα φόντα να το γεμίσεις.

                        Comment


                        • #13
                          Ευχαριστώ, ευχαριστώ . Ήθελα χρόνια να το κάνω, όμως δεν είχα τον εξοπλισμό, και τώρα που με βοήθησε ένας φίλος, είπα να το βάλω μπρος σιγά σιγά. Ανεβάζω εδώ και το 2ο, που αναφέρω το κλείσιμο του Τερζόπουλου το 2013, και γιατί υπάρχει ακόμα κόσμος πέντε χρόνια μετά, που δεν γνωρίζει πως συνέχισε η Καθημερινή το 2014. Λέω δυο λόγια για τους τίτλους και γενικά αναφέρω πράμα.



                          Στην άμεση to-do-list έχω τα γνωστά περιοδικά, όμως αν έχετε κάποια ιδέα που θέλετε να δείτε, πείτε την. Μου φαίνεται πρέπει να φτιάξω νέο thread, για να κάνουμε ξεδιάντροπη διαφήμιση με την ησυχία μας, να μην μπλέκουμε τα μπούτια μας στο συγκεκριμένο.

                          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                          Comment


                          • #14
                            Προσωπικά θα με ενδιέφερε το ιταλικό κόμικ ντίσνει, στην Ελλάδα ή και στην ίδια την Ιταλία. Τη φυσιογνωμία του, τις ειδοποιούς διαφορές.

                            Comment


                            • #15
                              Ωραιος phantom, θα τα δω και τα δυο (μου ξεφυγε το thread και το ειδα τωρα!)!

                              Comment

                              Working...
                              X