Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νintendo Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Yπoθέτω αναφερόμαστε σε PAL Wii σωστά;
    Αν ναι: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Virtu..._games_(Europe)

    Some--->50Hz ή/και μικρά borders

    Αν μιλάμε για αμερικάνικο, όλα είναι οκ
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Virtu...orth_America%29
    NDS themes

    Comment


    • #17
      Ahem...Θα ηθελα να ρωτησω, οταν αγοραζει κανεις το DS, ειναι ετοιμο για χρηση ή θελει φορτιση?Και αν θελει,ποσες ωρες χρειαζεται για την πρωτη φορτιση?Ευχαριστω εκ των προτερων.

      Comment


      • #18
        Eίναι έτοιμο για χρήση όταν το πάρεις.Τώρα για το πόσες ώρες θέλει στην πρώτη φόρτιση θέλει σίγουρα περισσότερες αλλά δεν ξέρω πόσες ακριβώς.
        Nintendo I.D.: paixtis
        3ds friend code: 2664-2347-7128

        Comment


        • #19
          παίζει μάλλον, αλλά θέλει φόρτιση ναι.
          Διάβασε εδώ από το DS lite manual, φίλε The_Legend_Reborn:
          NDS themes

          Comment


          • #20
            Μολις γυρισα με ενα ολοκαινουριο ds στα χερια μου!Τωρα το μονο που μενει ειναι να καταφτασει με το ταχυδρομειο η M3.
            Eυχαριστω για τις απαντησεις paixtis & boy_without_a_fairy.

            Comment


            • #21
              Re paidia to game boy ine region free?

              Comment


              • #22
                Ναι. Ολα τα παιχνιδια παιζουν σε ολα τα μηχανηματα.
                Απο εκει και περα, για προβληματα παιχνιδιων μεταξυ τους εχω ακουσει ενα δυο προβληματακια.. πχ παλαιοτερα ο ground zero ανακαλυψε πως τα saves του αμερικανικου με του ευρωπαικου final fantasy tactics δεν συνεργαζοντουσαν. Δεν το εχω ψαξει τοσο πολυ, αλλα δεν υπαρχουν γενικοτερα προβληματα στα παιχνιδια και στις κονσολες gameboy απο αλλες περιοχες.
                Ned Stark

                A man draws his sword in order to protect the small wound deep in his heart.
                It was inflicted in the days long past,at the farthest reach of his memories.
                A man wields his sword in order to depart life with a smile.
                In the days far ahead,beyond the reach of his memory.
                Ειναι ανθρωπος, κι ομως δεν εχει αδυναμιες.
                Εχει υλικη υποσταση, κι ομως δεν υπαρχει.
                Ειναι ο Getta Robo.

                Comment


                • #23
                  Ρε παιδιά, πείτε μου αν ξέρετε. Θέλω να κάνω format στο Wii. Άμα δε σβήσω το Wii Shop Channel Account, μετά μπορώ να κατεβάσω τα games, σωστα; Και, μπορώ να κρατήσω τα saves σε SD Card και τα Miis σε Wii Remote?

                  Με άλλα λόγια, είναι δυνατόν να κάνω format και να μη χάσω τίποτα..;
                  My Blog: FoM's Between a Rock and a Hard Place
                  Follow me on http://www.twitter.com/FoM_PV


                  Comment


                  • #24
                    Λοιπον παιδες χρειαζομαι λιγη βοηθεια.Χθες αγορασα ενα ηχοσυστημα της Logitech (Ζ-5500) και καταφερα με ευκολια να κανω ολες μου τις κονσολες να παιξουν με surround sound εκτος απο το μικρο ασπρο κουτακι της Ninty.Οι θυρες που διαθετει το συστημα μου ειναιptical,coaxial,direct (υποδοχες ακουστηκων).To Wii ειναι συνδεμενο στην TV με component ομως το καλωδιο αυτο δε με βοηθαει.Εχει κανεις γνωσεις επι του θεματος ωστε να μπορει να με βοηθησει;Ευχαριστω εκ των προτερων.
                    <div align="center">

                    "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                    Comment


                    • #25
                      μαλλον θα ενοεις στο υχοσυστημα σου, εχουμε και λεμε παιρνεις το component, ξεχωριζεις τα δυο καλωδια του ηχου, πας μεχρι το media markt και περνεις ενα συστημα καλωδιων που παιρνει τα δυο και τα βγαζει σε ενα καρφι, αυτο πας και το χωνεις στο aux in του ενισχυτη που εχει το ηχοσυστημα.

                      εχει και aux in απλα δε θα την ειδες.

                      Comment


                      • #26
                        Παίδες Ερώτηση:
                        Πως θα συνδέσω το DS να παίξω online??? Έχω ένα router στο οποίο έχω συνδέσει το Wii άρα έχει Wi-Fi. Με το DS τι πρέπει να κάνω???
                        <div align="center"></div>

                        <div align="center">I&#39;m just too cool.....</div>

                        Comment


                        • #27
                          Πρωτα φίλε Vuzzi το DS wi-fi δεν θέλει να έχεις ενεργοποιημένο το wpa.

                          Η διαδικασία μοιάζει με αυτή του wii,παρόμοιες ρυθμίσεις έχει, απλά εδώ αντί για το μενού της κονσόλας, βάζεις τις ρυθμίσεις από ένα οποιοδήποτε wi-fi enabled game στις αντίστοιχες επιλογές του.

                          wireless ssid (π.χ. connx ή ό,τι άλλο έχεις στις ρυθμίσεις του router)
                          auto obtain ip
                          auto obtain dns

                          τις αποθηκεύεις και λογικά θα είναι οκ.
                          NDS themes

                          Comment


                          • #28
                            Na sas po ena problem pou sinantisa,piga na paro ena router asirmato gia na sindeo to wii sto internet k mou eipan oti mporei na yparxei asymvatotita me to modem mou pou mou to edose i forthnet (ena siemens).Kserete kati?
                            TΡΥΠΕΣ - ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΓΓΕΛΑΚΑΣ

                            Comment


                            • #29
                              εδώ οι προϋποθέσεις συμβατότητας της ΝWFC με τα routers:
                              http://wiiportal.nintendo-europe.com/415.html
                              αν τις πληρεί θα είσαι οκ



                              The Wii console is designed to be compatible with most home wireless routers and security standards. While we do not have a list of specific supported routers, checking for the following features on a router can help ensure you pick one that is compatible with the Wii console. Remember that you must have a highspeed Cable or DSL internet connection in order to connect your Wii online.

                              What to look for:

                              802.11G/ 802.11B (or mixed)

                              Most routers currently sold offer these settings. Check the box to make sure the router supports these broadcast standards. Routers that mention 802.11N or pre-N (also MIMO) may not be compatible with the Wii console.

                              WEP and WPA/WPA2 encryption
                              The Wii console is compatible with WEP, WPA and WPA2 encryption methods if you wish to enable wireless security on your router.


                              There are several different WPA variations. The Wii console is compatible with:

                              WPA - PSK (TKIP)
                              WPA - PSK (AES)
                              WPA2 - PSK (AES)
                              [/b]
                              NDS themes

                              Comment


                              • #30
                                Αν κανω format στο system memory του wii για να σβησω στα γρηγορα ο,τι ειχε ο προηγουμενος owner θα φαω ownage με το internet channel;
                                Νομιζω πλεον δεν ειναι δωρεαν.. Αν το κανω copy σε καμια sd σωζεται η παρτιδα;
                                Μηπως το wii ειναι αρκετα εξελιγμενο για να συσχετιζει το τι εχεις παρει με το wii code σου και να το κατεβαζεις anytime a la 360;

                                Thanks προκαταβολικα.

                                Υ.Γ. Οσο καιρο το εχω δεν το χω ανοιξει για πανω απο 10 λεπτα.. μαλλον φαινεται .

                                Comment

                                Working...
                                X