Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νintendo Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Είσαι σίγουρος πως είναι HDMI; HDMI καλώδιο για Wii δεν υπάρχει... Αυτές οι γραμμές λογικά νομίζω είναι λόγω του απλού A/V καλωδίου που υπάρχει μαζί με το Wii (έχει μεν scart adapter αλλά στην ουσία δεν είναι το ίδιο με ένα scart καλώδιο).

    Για καλύτερη ποιότητα χρειάζεσαι component καλώδιο. Για δες ξανά αυτό που πήρες τι ακριβώς είναι;
    Sundays are made for sleeping in. Sundays are made for walking around in baggy clothes, watching movies, nursing headaches and hanging out with your friends at the café. Sundays are NOT made for going to the worst neighborhood in town to find a kid who might be able to give you the information necessary to infiltrate a powerful cult that plans to take over the known universe. That's what Mondays are for.
    ---------------------
    animEΛ_ΛΑΣ

    Comment


    • Εμένα πάντως με component δεν έχει κανένα πρόβλημα,ενώ με το scart είχα κι εγώ παρόμοιο πρόβλημα με σένα.
      Carpe diem

      Comment


      • Originally posted by Kirby
        Είσαι σίγουρος πως είναι HDMI; HDMI καλώδιο για Wii δεν υπάρχει... Αυτές οι γραμμές λογικά νομίζω είναι λόγω του απλού A/V καλωδίου που υπάρχει μαζί με το Wii (έχει μεν scart adapter αλλά στην ουσία δεν είναι το ίδιο με ένα scart καλώδιο).

        Για καλύτερη ποιότητα χρειάζεσαι component καλώδιο. Για δες ξανά αυτό που πήρες τι ακριβώς είναι;
        ναι, λάθος μου, μπερδεύτηκα με το ps3, αυτό εδώ πήρα:

        these walls built to stand come-what-may
        lie shattered in the ashes

        Comment


        • Μήπως έχεις ρυθμίσει το wii σε 60hz και δεν το υποστηρίζει η τηλεόραση σου;
          Γιατί η δική μου δεν! Παρόλο που είναι μοντέρνα.

          Βάλτο σε 50 hz και δες αν δουλεύει.

          Comment


          • Originally posted by Linkmastersword
            Μήπως έχεις ρυθμίσει το wii σε 60hz και δεν το υποστηρίζει η τηλεόραση σου;
            Γιατί η δική μου δεν! Παρόλο που είναι μοντέρνα.

            Βάλτο σε 50 hz και δες αν δουλεύει.
            been there, done that. τίποτα. :kill:
            these walls built to stand come-what-may
            lie shattered in the ashes

            Comment


            • Χμμ το Wii σου είναι παλιό; Μοντέλο της χρονιάς κυκλοφορίας ή αργότερο; Έχεις ανοιχτό το Wiiconnect24; Αν, η απάντηση είναι ναι και το πρόβλημα εμφανίζεται και σε άλλα παιχνίδια και άλλες τηλεοράσεις τότε ίσως να έχει χαλάσει το grafic chip από υπερθέρμανση. Υπήρχε αυτό το θέμα με τα πρώτα wii μοντέλα.
              Sundays are made for sleeping in. Sundays are made for walking around in baggy clothes, watching movies, nursing headaches and hanging out with your friends at the café. Sundays are NOT made for going to the worst neighborhood in town to find a kid who might be able to give you the information necessary to infiltrate a powerful cult that plans to take over the known universe. That's what Mondays are for.
              ---------------------
              animEΛ_ΛΑΣ

              Comment


              • Originally posted by Kirby
                Χμμ το Wii σου είναι παλιό; Μοντέλο της χρονιάς κυκλοφορίας ή αργότερο; Έχεις ανοιχτό το Wiiconnect24; Αν, η απάντηση είναι ναι και το πρόβλημα εμφανίζεται και σε άλλα παιχνίδια και άλλες τηλεοράσεις τότε ίσως να έχει χαλάσει το grafic chip από υπερθέρμανση. Υπήρχε αυτό το θέμα με τα πρώτα wii μοντέλα.
                μπα, το Wii το πήρα πριν 2 χρόνια και δεν συνδέθηκα ποτέ στο ιντερνετ. Το αστείο είναι ότι σε μια μικρή τηλεόραση της πλάκας που έχω, συσκευή δεκαετίας ξέρω γω, παίζει κανονικά. Σε 2 καινούριες που το δοκίμασα, βγάζει αυτό το πρόβλημα.
                these walls built to stand come-what-may
                lie shattered in the ashes

                Comment


                • Στη Nortek επισκευάζουν retro CONSOLES?
                  Χαλασε το Game Boy(to πρωτο) μου, η οθονη.

                  Comment


                  • Εδώ και περίπου 10 μέρες,έχω συνδεδεμένο το wii στην τηλεόραση.Το ledάκι του,όταν είναι σβηστό είναι κίτρινο.Σήμερα που ξύπνησα το είδα να είναι κόκκινο.Έφαγα μια ψιλοφρίκη.Το ανάβω.Μια χαρά όλα.Μπαίνει στα μενού κανονικά κλπ.Παιχνίδι δεν έβαλα βέβαια.Το κλείνω.Ξανά κόκκινο.Το έκανα κάμπoσες φορές και γινότανε το ίδιο.Χτες,δεν ξέρω πως μου την έδωσε,έβαλα στο wiimote το jacket,το έχω ξανακάνει και ουδέποτε είχα πρόβλημα.Λέω λες να μην το έβαλα καλά και να πατιέται τίποτα;Τελικά αποφασίζω να το βγάλω.Με το που έβγαλα το τζάκετ,γίναν όλα πάλι φυσιολογικά.Τι μπορεί να παίζει;Συνήθως γιατί ανάβει κόκκινο το ledάκι;
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Δε ξερω γιατι εγινε η αλλαγη αυτη απλα να ξερεις το εξης: Οταν το led ειναι κιτρινο ειναι ενεργοποιημενη η υπηρεσια wii connect 24 που σημαινει οτι η κονσολα (μισο) λειτουργει και μπορει να δεχτει μηνυματα online. Οταν το led ειναι κοκκινο η κονσολα ειναι εντελως σβηστη.

                      Προσωπικα εχω απενεργοποιησει τη λειτουργια wii connect 24 απο το μενου και οποτε κλεινω τη κονσολα σβηνει τελειως (κοκκινο).
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • Πάω να το απενεργοποιήσω κι εγώ.Thanks Ramp.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Λοιπόν λοιπόν λοιπόν,έχω κι άλλη απορία.Τα παιχνίδια του DS είναι region free,σωστά;Του GBA;Και αν ναι,παίζουν σε ευρωπαϊκό DS;Βρήκα σε αρκετά καλή τιμούλα ένα τίτλο που ψάχνω χρόνια και δεν ξέρω αν θα μου παίζει.Ευχαριστώ.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Ναι ναι ναι.
                            Originally posted by Squall Leonhart
                            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                            Originally posted by 丹野
                            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                            Originally posted by Ryu_gr
                            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                            Comment


                            • Originally posted by Altair View Post
                              Λοιπόν λοιπόν λοιπόν,έχω κι άλλη απορία.Τα παιχνίδια του DS είναι region free,σωστά;Του GBA;Και αν ναι,παίζουν σε ευρωπαϊκό DS;Βρήκα σε αρκετά καλή τιμούλα ένα τίτλο που ψάχνω χρόνια και δεν ξέρω αν θα μου παίζει.Ευχαριστώ.
                              Αν είναι πολύ φτηνός (τύπου 5€ ενώ κανονικά κάνει γύρω στα 15+) πιθανότατα να είναι αντιγραφή. Σιγουρέψου πριν αγοράσεις.

                              Comment


                              • Με κουτάκι και βιβλιαράκι;Πως μπορώ να το σιγουρέψω;
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X