Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νintendo Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Εμμ... Δεν ξέρω τι θα συμβεί σε περίπτωση format, αλλά από ότι έχω διαβάσει πλέον το Wii έχει online Wii Shop Channel Account. Εγώ είχα σβήσει πολλά
    Channels και VC Games και μπορούσα να τα ξανακατεβάσω free. Αλλά δεν είχα κάνει format. Αυτά. Google it.
    My Blog: FoM's Between a Rock and a Hard Place
    Follow me on http://www.twitter.com/FoM_PV


    Comment


    • #32
      Μία απορία.
      Στην Diamond, πως ξεκλειδώνεται το Pokedex που έχει όλα τα pokemon?
      Πρέπει να έχεις δει όλα τα 151 πρώτα;

      Comment


      • #33
        Πρεπει να εχεις δει τα 150. Το 151 δε χρειαζεται.
        Do a barrel roll!

        Comment


        • #34
          α ρε Ραμπίδη μέγιστε pokemon fan
          Carpe diem

          Comment


          • #35
            Ευχαριστώ Ramp!

            Comment


            • #36
              Θα σας πω μια ιστορία για το Wii μου.
              Kυριακή βράδυ πήγα να βάλω να παίξω κανά rom που πέρασα στην SD card μου στην κονσόλα.Ανοίγω το πορτάκι της SD και μέσα στη νύστα βάζω την κάρτα στο slot για τα CD(Shao Kahn:You WIN!!!)
              Αφού κατάλαβα τι έκανα,πάω να τη βγάλω αλλά ως γνωστόν το slot του Wii καλύπτεται από αυτά τα υφασμάτινα(?)πράγματα(έλλειψη λεξιλογίου)Εν τω μεταξύ μέσα είχε το Trauma Center.

              Πατάω να μπω Wii menu όλα άψογα.Αλλά το game δεν το διάβαζε...Πατάω eject παίρνω το game κανονικά και μετά κουνώντας το Wii άκουγα την κάρτα να κάνει βόλτες μέσα στο driver.Σκέφτηκα,μην κάνω καμμιά λαλακία και το πακέταρα να το στείλω Nortec φοβούμενος τα χειρότερα.

              Πήρα ένα τηλ ήταν εξυπηρετικότατοι,το έστειλα Δευτέρα μεσημέρι και σήμερα μου είπαν πως θα το έχω,το πολύ αύριο.Ρωτάω κι εγώ μιας και η εγγύηση δε με κάλυπτε πλέον"Πόσο θα κοστίσει?"Και η απάντηση ήταν τπτ...Μακάρι να επιστρέψει και να πάνε όλα κατ'ευχήν γιατί αν και είχε μαζέψει λίγη σκόνη μου έλειψε το μπαγάσικο.Περιμένω να βγει και το Βaroque

              Συμπέρασμα:Για κανένα λόγο μην μπερδεύετε τα slots.Ακόμη και real life
              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

              Comment


              • #37

                Συμπέρασμα:Για κανένα λόγο μην μπερδεύετε τα slots.Ακόμη και real life
                [/b]
                Χαχα,έχω ένα πολύ επίπονο βίντεο στον σκληρό δίσκο μου. :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted:
                Originally posted by Raf
                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                Comment


                • #38
                  Κάτι μου λέει πως ξέρω σε ποιο αναφέρεσαι
                  Για να είμαι ειλικρινής είναι το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα όταν έγραφα αυτό για τις slots in real life
                  Δυστυχώς link δεν παίζει να δοθεί αλλά έχει τρελό γέλιο(wrong hole στο google ή κάπως έτσι)

                  Btw η Νιντεντο φταίει για όλα.Μα να βάλει τόσο κοντά τις slots για SD και CD?

                  Η πλάκα είναι πως αισθανόμουν τόσο λαλάκας,που έλεγα "τι να τους πω τώρα?Έκανά βλακεία που ούτε 5 χρονο δε θα έκανε?"Πάλι καλά έδειξε κατανόηση ο άνθρωπος,μάλλον θα είχε βάλει και κανάς άλλος τπτ στο δικό του Wii cd slot.
                  «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                  Comment


                  • #39
                    Ανοίγω το πορτάκι της SD και μέσα στη νύστα βάζω την κάρτα στο slot για τα CD(Shao Kahn:You WIN!!!)[/b]
                    Χαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχχαχαχαχαχα
                    Μα πόσο παρτάλι είσαι ρε ανθρωπε!!!! Ε βέβαια, αρτινός, τι περιμένεις??
                    Θα μου γίνεις και γιατρός παναθεμά σε! Σε βλέπω να ξεχνάς κανα DS στο στομάχι κανενός μετά απο εγχείρηση!!

                    Θυμάμαι και γω μια φορα πάντως που βαζώ το Zelda στο wii και περίμενα να φορτώσει, περίμενα, περιμενα, περίμενα τιποτα!! Τα είχα πάρει στο κρανίο! χάλασε το μπουρδέλο λέω γμτ!! Βγάζω το παιχνίδι και βλέπω οτι το είχα βάλει ανάποδα! :blink:
                    ΗΠΕΙΡΩΤΕΣ FTW!!!!
                    I attack sharks
                    when i smell them bleed
                    I dont go swimming
                    water just wants to be around me.

                    Comment


                    • #40
                      Τουλαχιστον εσβησες τα homebrew channels πριν το στειλεις;
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • #41
                        Χαχαχα, τι να πω, απλα απιστευτο περιστατικο.

                        Comment


                        • #42

                          Τουλαχιστον εσβησες τα homebrew channels πριν το στειλεις;[/b]
                          Eννοείται ρε
                          Απλά ελέω SD δε λειτουργούσε ο uninstaller αλλά no prob τα έσβησα "εικονικά" από το Wii menu.

                          Aλλά έχω μια απορία:εφόσον δεν είχα VC τίτλους όπως και Wii Ware,αλλά μόνο emus και μάλιστα με games που έχω και σαν carts(ως επί το πλείστον)τι θα μπορούσαν να μου προσάψουν?
                          Είναι παράνομο να τρέχεις και homebrew διαδικασίες δλδ?Με το όλο θέμα είμαι άσχετος γι αυτό ρωτάω.Γιατί και στο psp το πρόβλημα νομίζω είναι περισσότερο η "πειρατεία" παρά το θέμα των applications από τη homebrew σκηνή.Δεν γνωρίζω απλά υποθέτω...
                          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                          Comment


                          • #43
                            UPDATE:
                            Τελικά ήρθε σήμερα και λειτουργεί άψογα.Είχα ακούσει πολλά για το service στη Nortec αλλα για εμένα ήταν άψογοι.Μου κόστισε απλά 10? το πήγαινε έλα με την ACS.
                            Να είναι καλά το θέλει κι ο αδερφός για το Baroque και με είχε πρήξει
                            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                            Comment


                            • #44
                              Πλεον η nortec εχει το καλυτερο service στην Ελλαδα.
                              Οσο για τα modification.. ειναι τεραστια συζητηση και νομικα δεν εχει κατασταλαξει καπου συγκεκριμενα. Στη μεγαλη βρετανια, ειναι παρανομο να εχεις πχ modchip, εστω και χωρις bios μεσα του.
                              Η καθε χωρα προσπαθει να περασει δικους της νομους.. Φυσικα με την φιλικη συμβολη της εκαστοτε εταιριας.. Πχ στην Ισπανια, τα modchip ειναι επισης παρανομα.
                              Ned Stark

                              A man draws his sword in order to protect the small wound deep in his heart.
                              It was inflicted in the days long past,at the farthest reach of his memories.
                              A man wields his sword in order to depart life with a smile.
                              In the days far ahead,beyond the reach of his memory.
                              Ειναι ανθρωπος, κι ομως δεν εχει αδυναμιες.
                              Εχει υλικη υποσταση, κι ομως δεν υπαρχει.
                              Ειναι ο Getta Robo.

                              Comment


                              • #45
                                Το σιγουρο ειναι οτι θα μπορουσαν να σε τραβηξουν στα δικαστηρια ακομη κι αν τελικα δικαιωνοσουν. Ομως πραγματι το service της nortec ειναι παρα πολυ καλο. Εγω τους πηγα το DS Lite προσωπικα πριν εναμησι χρονο επειδη ο σταυρος δεν επιανε καλα διαγωνιες κατευθυνσεις κι αφου το ειδε λιγο ο τυπας εκει και πειστηκε οτι δεν αποκρινεται σωστα, εβγαλε απο το κουτι του ενα καινουριο και μου το εδωσε.
                                Do a barrel roll!

                                Comment

                                Working...
                                X