Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νintendo Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Μα δε μιλάω για modchip αλλά για homebrew...Για το elf.hack.Βέβαια είναι πιθανόν να θεωρείται παράνομο ως παραβίαση του λειτουργικού της κονσόλας.Oh well,ευτυχώς τα κανάλια είχα φροντίσει να τα σβήσω και δεν είχα περαιτέρω μπελάδες

    Τέλος καλό,όλα καλά
    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

    Comment


    • #47
      Το σιγουρο ειναι οτι θα μπορουσαν να σε τραβηξουν στα δικαστηρια ακομη κι αν τελικα δικαιωνοσουν. Ομως πραγματι το service της nortec ειναι παρα πολυ καλο. Εγω τους πηγα το DS Lite προσωπικα πριν εναμησι χρονο επειδη ο σταυρος δεν επιανε καλα διαγωνιες κατευθυνσεις κι αφου το ειδε λιγο ο τυπας εκει και πειστηκε οτι δεν αποκρινεται σωστα, εβγαλε απο το κουτι του ενα καινουριο και μου το εδωσε.
      [/b]
      Aν πάω το δικό μου που έχει 4 καμένα pixels και 2 κόκκινα λες να μου το αλλάξουν;

      Comment


      • #48
        Αν εχεις αποδειξη αγορας ναι. Βεβαια οι εγγυησεις νομιζω ειναι μεχρι 2 χρονια.
        Do a barrel roll!

        Comment


        • #49
          ΟΚ δεν παίζει ούτε απόδειξη ούτε εγγύηση, άρα owned . Τέλος πάντων, ένα τηλέφωνο δε βλάπτει.

          Comment


          • #50
            Δανεισου την αποδειξη καποιου που πηρε προσφατα DS (duh ).

            Comment


            • #51
              Θα ήταν μία λύση (Το έχω κάνει για άλλο προϊόν), αλλά τώρα δε βρίσκεται τέτοιο άτομο. W/e, δεν πειράζει, δε θα σκάσω κι όλας.

              Comment


              • #52
                Μα δε μιλάω για modchip αλλά για homebrew...Για το elf.hack.Βέβαια είναι πιθανόν να θεωρείται παράνομο ως παραβίαση του λειτουργικού της κονσόλας.Oh well,ευτυχώς τα κανάλια είχα φροντίσει να τα σβήσω και δεν είχα περαιτέρω μπελάδες

                Τέλος καλό,όλα καλά
                [/b]
                Reverse engineering θεωρουντε χοντρικα και τα δυο.. Ασχετα με το σκοπο και την διαθεση, εχουν ιδια αποτελεσματα. Ευτυχως, δεν υπαρχουν προβληματα (ακομα;) στην Ελλαδα. Βεβαια με τα backups παμε αλλου.
                Ned Stark

                A man draws his sword in order to protect the small wound deep in his heart.
                It was inflicted in the days long past,at the farthest reach of his memories.
                A man wields his sword in order to depart life with a smile.
                In the days far ahead,beyond the reach of his memory.
                Ειναι ανθρωπος, κι ομως δεν εχει αδυναμιες.
                Εχει υλικη υποσταση, κι ομως δεν υπαρχει.
                Ειναι ο Getta Robo.

                Comment


                • #53
                  Den xero an einai edo to sosto meros..

                  Mou rthe simera to Brawl kai to diskaki den paizei..
                  Den borei na to anagnorisei diladi.

                  Parepiptontos den exo kanei to neo update!
                  Iparxei kapoios pou na paizei brawl min exontas kanei akoma to update?
                  Gia na apokliso dld tin periptosi oti ftaiei i ellipsi tou 3.3 update..
                  Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

                  Let's just all say the magic words and go back to reality.

                  THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

                  Comment


                  • #54
                    Σωστά είναι το πρώτο πράγμα που σου ήρθε στο μυαλό πιστεύω. Σκληρή τιμωρία, πραγματικά, αν αυτό ισχύει.

                    Δεν έχω το Brawl ακόμα, 99% θα το πάρω αύριο, αλλά εγώ έχω κάνει το update. B)
                    My Blog: FoM's Between a Rock and a Hard Place
                    Follow me on http://www.twitter.com/FoM_PV


                    Comment


                    • #55
                      Μάλλον η βρώμα που έχει μαζέψει το disc tray θα φταίει πάρε ένα spray αέρα ή καλύτερα πήγαινε στην Nortec να στο καθαρίσουν και θα παίζει μια χαρά.

                      Τα ίδια προβλήματα είχαν και Αμερική και Ιαπωνία επειδή το DVD του Brawl είναι dual layer και το ματάκι του tray παιδεύεται παραπάνω άμα δεν είναι καλά καθαρισμένο.

                      Comment


                      • #56
                        Den xero an einai edo to sosto meros..

                        Mou rthe simera to Brawl kai to diskaki den paizei..
                        Den borei na to anagnorisei diladi.

                        Parepiptontos den exo kanei to neo update!
                        Iparxei kapoios pou na paizei brawl min exontas kanei akoma to update?
                        Gia na apokliso dld tin periptosi oti ftaiei i ellipsi tou 3.3 update..
                        [/b]
                        Κάτι παίζει με το Βrawl και το update...Τσέκαρε τη διαδικασία για να παρακάμψει το update του game και άλλοι από όσο είχα διαβάσει είχαν πρόβλημα,αλλά λύθηκε. ;)
                        http://smashboards.com/showthread.php?t=147856&page=67
                        Για δες μήπως βρεις την άκρη στο παραπάνω link.
                        Εφόσον δεν έχεις την 3.3 τότε λογικά θα τρέξει.

                        ΕDIT:
                        Άκυρο νόμιζα πως το είχες αμερικάνικο...Λογικά χρειάζεται το update 3,3 φίλε Schatten ελέω dual layer.Τσέκαρε αν υπάρχει πρόβλημα με το DVD του game διαφορετικά τηλ στην Nortec.
                        Συγγνώμη νόμισα πως μιλούσες για NTSC έκδοση
                        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                        Comment


                        • #57
                          Μου την έδωσε και έκανα το Update...
                          Ακόμα δεν παίζει..
                          Θα το τσεκάρω και σε έναν φίλο το βράδυ...
                          Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

                          Let's just all say the magic words and go back to reality.

                          THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

                          Comment


                          • #58
                            Μαλλον αυτο που λεει ο Akira ειναι, αλλωστε πολλοι ειχαν το ιδο προβλημα στην Αμερικη. Πηγαινε το στην nortec να σου καθαρισουν το laser.
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • #59
                              Φταιει το οτι το δισκακι ειναι dual layer dvd και το wii δεν το διαβαζει για καποιο λογο. Εγινε σε πολλους και στις αλλες παρτιδες και στην PAL οποτε join the club.
                              Σας βλεπω να τρεχετε με το Wii ανα χειρας στη Nortec...
                              Μα καλα πως καταφεραν και σκοτωσαν το μεγαλυτερο τιτλο του 2008; Ειναι κριμα να κανεις τα παντα τοσο σωστα και να εχεις προβλημα στα δισκακια και ιδιως στο online - το βασικοτερο χαρακτηριστικο του τιτλου.

                              Comment


                              • #60
                                Eγώ που το έβαλα δεν αντιμετώπισα πρόβλημα,(έχω κάνει update)υπάρχει περίπτωση να σταματήσει να το διαβάζει;

                                Comment

                                Working...
                                X