Announcement

Collapse
No announcement yet.

Street Fighter IV

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Το παινχνιδι ηταν παντα καλο,για μενα ειναι το καλυτερο παιχνιδι ξυλου.Αυτη η καινουρια εκδοση εαν εχει τη βαση των παλιων θα ειναι καλο παιχνιδι.Ελπιζω να εχουν αλλαξει την ιστορια του τερματισμου των παλιων παιχτων. B)

    Comment


    • #32
      το θεμα ειναι να βαλουν και κατι καινουργιο στους παλιους χαρακτηρες, για να μην εχουμε απλα το ιδιο παιχνιδι με τους ιδιους παλι και τις ιδιες κινησεις αλλα με διαφορετικα γραφικα...

      Comment


      • #33
        Προσωπικα δεν θεωρω τον εαυτο μου ουτε το παιζω hardcore οχι μονο στα παιχνιδια ξυλου, αλλα σε οποιοδηποτε ειδος παιχνιδιων! τεσπα, απλα σκεφτηκα οτι πλεον, εφοσον βρισκομαστε με κονσολες που εχουν τεραστιες (σχετικα) ικανοτητες στα γραφικα, καλο θα ηταν να εμφανιστει μια περιποιημενη εκδοση της σειρας στις τρεις διαστασεις, που να εκμεταλευεται αυτες τις δυνατοτητες και που να χει ακομα ομως την μαγεια των παλιων Street Fighter. πως θα μπορουσαν να το πετυχουν αυτο δεν ξερω, γι'αυτο δινω σαν παραδειγμα το Street Fighter Alpha 3 που ειναι μεν 2D αλλα απο gameplay σκιζει. τελος, να αναφερω οτι δεν θεωρω τα 2D γραφικα απαρχαιωμενα, μπορω να παιξω οποιονδηποτε τιτλο της σειρας ανετα ακομα και σημερα (ειδικα το Marvel VS Capcom 2 που εχει τοσους χαρακτηρες μεσα), απλα βρισκω πως με το να συνεχιζουν να κυκλοφορουν παιχνιδια, που δεν ειναι σχεδον ή πληρως με τρισδιαστατη κινηση και τα μοντελα τρισδιαστατα και ρεαλιστικα, ειναι σαν να αρνουνται να εξελιξουν το ειδος, κατι που βρισκω λιγακι χαζο ενω οι κονσολες οπως ανεφερα εχουν σημερα τοσες δυνατοτητες...
        [/b]
        Εγώ απο την άλλη επικροτώ και χαίρομαι που το SFIV θα είναι 2D. Αν και ξένος προς τη σειρά, αναγνωρίζω τη σημασία της.
        Το οτι θα είναι 2D δεν σημαίνει πως δεν θα είναι περιποιημένο. Κοίτα γραφικά, πάνε το 2D ένα βήμα πιο πέρα. Νομίζω πως αυτό ακριβώς κάνει τη διαφορά.
        Προσωπικά το θαυμάζω και αν ήταν να διαλέξω ένα fighting θα ήταν αυτό αντί για SCIV, Tekken 6 και τα λοιπά.

        Edit: Μόλις είδα και καινούργιες εικόνες. Αυτά τα γραφικά δεν βγαίνουν σε GC/Xbox/PS2.

        Comment


        • #34
          Βλέποντας video των King Of Fighters XII και BlazBlue, τα οποία τρέχουν στο ίδιο αρχιτεκτονικά μηχάνημα με το Street Fighter IV ( Taito Type X2), συνειδητοποιώ ότι η Capcom καλύτερα θα ήταν να κρατήσει τα sprites στο φόντο και ας κάνει ότι ήθελε στο background. Επίσης το παιχνίδι δείχνει πολύ αργό. Μάλλον αυτό θα βελτιωθεί στο Super Street Fighter IV Turbo...
          Insert Coin

          Comment


          • #35
            Επίσης το παιχνίδι δείχνει πολύ αργό. Μάλλον αυτό θα βελτιωθεί στο Super Street Fighter IV Turbo...
            [/b]
            Αχαχαχαχαχαχαχαααα!
            Να'σε καλα ρε Jedah.. Ειχα ακριβως αυτη την συζητηση με ενα μελος απο εδω..
            Παντος, δεν θα ελεγε να περιμενει καποιος το Street Fighter IV Turbo. Θα μπορουσε να περιμενει για το Super Street Fighter IV, αν και αρκετοι θα περιμεναν για το Super Street Fighter IV Turbo.
            Παντως, εγω προσωπικα περιμενω το Street Fighter V (V for Victory), γιατι τα παρων δειγματα του IV δεν μου αρεσουν καθολου
            Ned Stark

            A man draws his sword in order to protect the small wound deep in his heart.
            It was inflicted in the days long past,at the farthest reach of his memories.
            A man wields his sword in order to depart life with a smile.
            In the days far ahead,beyond the reach of his memory.
            Ειναι ανθρωπος, κι ομως δεν εχει αδυναμιες.
            Εχει υλικη υποσταση, κι ομως δεν υπαρχει.
            Ειναι ο Getta Robo.

            Comment


            • #36
              Street Fighter IV
              Super Specials videos

              http://www.gametrailers.com/game/5667.html
              http://www.gamespot.com/arcade/action/stre...tag=tabs;videos

              Xμ...βελτιωμένη η ταχύτητα Blanka,μου φαίνεται λίγο παράξενος ο Ryu...
              NDS themes

              Comment


              • #37
                Emena h taxythta mou fenete entaksy einai idia me tou street fighter 3, isws na dhmiourghte h psevdesthish tou argou epeidh mpwreis na deis parapanw frame stis kiniseis, px den exeis ena podi kato ena sth mesh kai ena sto telos alla vlepeis thn klotsia se ola ta frame ths.

                Afto pou thelw na pw einai oti oi kiniseis mporei na fenonte poio arges alla xtypane sta swsta frames an katalavenete.
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • #38
                  Αν αυτός δεν είναι ο πιο άσχημος Ryu όλων των εποχών τότε τι να πώ:


                  Η Capcom καλά θα κάνει να καταλάβει ότι ένα παιχνίδι σαν και αυτό δεν μπορεί να χρησιμοποιεί το γραφικό στυλ των μοντέρνων παιχνιδιών δράσης. Για την ακρίβεια κοιτάχτε πόσο όμορφο δείχνει το KOF XII:

                  Insert Coin

                  Comment


                  • #39
                    Oντως το KoF δειχνει φοβερο και η εν λογω εικονα το αδικει κιολας.
                    Οντως τα facial expressions (SF4) ειναι απαραδεκτα.

                    Ομως, οταν το παιξει ο οποιοσδηποτε δε θα σταθει ουτε λεπτο σε αυτο το θεμα.
                    Οι ενστασεις μου για τον τιτλο ειναι αλλου και απο εκει απορρεουν και οι επιφυλαξεις μου. Κοιταξτε το gameplay και αφηστε τις λεπτομερειες... Εγω στα ingame videos που ειδα, ειλικρινα το τελευταιο πραγμα που προσεξα ηταν το κεφαλι του Ryu και του καθε Ryu..

                    Comment


                    • #40
                      Νεες Screens απτο Street Fighter IV :



                      H νεα εμφανιση του παιχνιδιου με εχει απωθησει να ασχοληθω με το νεο τιτλο της σειρας. Ας με συγχωρησουν οι Hardcore fans του αλλα απο αυτα που εχω δει το βρισκω τραγικο.

                      Ισως θα ηταν καλυτερο να το αναλαβει η SNK
                      " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                      Authenticity sir, authenticity. "

                      Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                      Comment


                      • #41
                        Τι είναι αυτό που πρόσεξες; Εμένα δεν μου άρεσε που είναι αργό και επίσης οι καμπύλες των αλμάτων είναι κάπως περίεργες και το viewport έχει ενοχλητικό σκαμπανέβασμα για να ανταπεξέλθει στο καινούριο 16:9 screen ratio. Κατα τα άλλα το παιχνίδι μοιάζει πολύ με το ST στο πιο αργό.
                        Insert Coin

                        Comment


                        • #42
                          Ειναι πολυ δυσκολο να βρεις τη χρυση τομη στο συγκεκριμενο ειδος μεταξυ των παλιων και σχετικα λιγων οπαδων και του νεου κοινου που θες να προσελκυσεις - ανασταινοντας παραλληλα ενα μισοπεθαμενο (στα ματια του ευρυτερου κοινου) ειδος.

                          Οι loyal old schoolers μπορουν να μεινουν στα παλιοτερα μερη της σειρας και να δοκιμασουν και το καλο οπως ολα δειχνουν KoF XII.

                          Οι υπολοιποι ας τα δοκιμασουν ολα και ας μεινουν σε οποιο νομιζω.

                          Προσωπικα δοκιμαζω παντα ολες τις προτασεις και της Capcom και της SNK και της καθε Arc Systems / Yuki κτλ και πιστευω ετσι θα κανουν οσοι ξερουν και αγαπανε το ειδος.

                          Το τι (και αν) θα πετυχει η Capcom με αυτο το εγχειρημα ειναι νωρις για να το προβλεψουμε.

                          Αυτα.

                          P.S.

                          No need to add such "funny" pics, huh?

                          Comment


                          • #43
                            Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι αυτό που πρόσεξες στα ingame videos και σε ενόχλησε. Εμένα προσωπικά με ενόχλησε κυρίως ο σχεδιασμός και το art direction στους χαρακτήρες και για αυτό παρέθεσα ένα χαρακτηριστικό δείγμα του τι θεωρώ άσχημο και τι θεωρώ υπέροχο σε ένα 2D fighting. Αν μπορείς πες μας τι σε ενόχλησε in-game...

                            Update:

                            Επίσης όμορφo σχεδιαστικά το Arcana Heart 2:
                            Insert Coin

                            Comment


                            • #44
                              Αν απευθυνεσαι σ εμενα (αρχικα νομιζα πως απευθυνθηκες στον Scatman), τοτε με δε μπορω να πω πως τιθεται θεμα ενοχλησης, αλλα ανησυχιας για το τελικο προιον.

                              Με ενοχλει η στροφη προς το 2 και γενικα οτι πατανε εκει αντι να προσπαθησουν να πανε το 3 ενα βημα πιο μπροστα.
                              Με ενοχλει επισης η ελλειψη parry, ενω ακομα δεν ξερω τι χαρακτηρες θα προσθεσουν, αλλα αν μπουν ολοι του 2, κανενας του 3 και λιγοι νεοι χωρις καποια φρεσκια ιδεα πανω τους τοτε θα απογοητευτω μερικως σιγουρα.

                              Comment


                              • #45
                                Μην ξεχνάς ότι το ΙΙ είναι το παιχνίδι που παίζεται ακόμα ύστερα από 15+ χρόνια. Επίσης το parry, αν και ασσύληπτα έξυπνο χαρακτηριστικό έχει ένα φοβερό μειονέκτημα: στηρίζεται περισσότερο σε εκτελεστική ικανότητα, παρά σε στρατηγική σκέψη. Είναι μια τεχνική που το full potential δεν θα το δούμε ποτέ ( πάικτης να παίζει μόνο με parry αντί για block ) και συνάμα σπρώχνει το παιχνίδι σε διαγωνισμό εκτελεστικής ικανότητας και λιγότερο τακτικής. Αυτός είναι και ο λόγος που το HD Remix θα έχει χαλαρότερα Input requirements. Αν αυτό αποδειχθεί τελικά αρνητικό θα το μάθουμε μόλις παίξουμε μόνο. Η στροφή στο ΙΙ εμένα προσωπικά μου αρέσει πολύ, χωρίς να μπορώ να υποτιμήσω το 3rd Strike. Είναι στην κορυφή, αλλά βασιλιάς είναι ακόμα το ST...
                                Insert Coin

                                Comment

                                Working...
                                X