Announcement

Collapse
No announcement yet.

Tekken 7: Fated Retribution

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    To Edge είχε βάλει 6 στο SF III:Third Strike. Μην το αναφέρετε λές και είναι κανένα authority over quality. Περιοδικό είναι, το αγοράζω κι εγώ που και πού, αλλά μερικές φορές δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Δεν γνωρίζω από Tekken, αλλά 6 σε παιχνίδι που δημιουργεί κοινότητα και τουρνουά μου φαίνεται λίγο.
    Insert Coin

    Comment


    • #32
      Ένας ωραίος τυπάς έκατσε και έφτιαξε modification (για την PC έκδοση μόνο προφανώς) ώστε να δείχνει in-game τα frames. Είναι λίγο φασαριόζικο, δύσχρηστο, μπορεί να μην δουλεύει σωστά αναλόγως τον υπολογιστή, κλασικά mod πράγματα, όμως το αποτέλεσμα είναι πολύ ωραίο και χρήσιμο. Λογικά θα αναπτυχθεί καλύτερα και στο μέλλον, είτε από τους ίδιους, είτε από άλλους.






      Τα in-game frames παρεμπιπτόντως ανέκαθεν ζητούνταν από την ΤΕΚΚΕΝ κοινότητα, αλλά ο Harada και οι λοιποί αρνούνταν να τα βάλουν επειδή είναι αντίθετοι στην νοοτροπία να τα πετάς μέσα στα μούτρα του παίχτη. Όποιος θέλει λέει να τα βρει, θα τα βρει, σωστό μεν, αλλά από την άλλη είναι και το βολικό του θέματος. Τέλος πάντων, όσοι ενδιαφέρεστε για pro play στο PC, έχετέ το κατά νου. Εμένα δεν με απασχολούν αυτά, παίζω με ένστικτο (), το αναφέρω όμως καλού κακού.

      Πηγή

      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

      Comment


      • #33
        Διπλό Double KO που μου έτυχε χθες το βράδυ. Είχα μείνει στήλη άλατος με το στόμα ανοιχτό, σχεδόν δεν πρόλαβα να πατήσω «Revenge Match» Εγώ είμαι με τον King (κλασικά) και παλεύω έναν Gigas με ~850 νίκες. Ρίχτε ένα βλέφαρο.

        Last edited by Phantom Duck; 11-07-2017, 02:16 PM.

        PK World - Τα πάντα για Disney comics!

        Comment


        • #34
          Mirror Match θα παίζουμε δηλαδή όταν ξεκινήσω τον Οκτώβριο;Ο King είναι ο αγαπημένος μου.Βέβαια δε διαθέτω το skill σου,ειδικά το throw που έκανες αρχή τρίτου γύρου,ούτε για πλάκα δεν το κάνω.Βέβαια έχω εντελώς άλλο στυλ εγώ,θα το δεις όταν παίξουμε υποθέτω.
          Carpe diem

          Comment


          • #35
            Ναι ρε, χαλαρά, για πλάκα θα παίζουμε και για να μάθουμε κόλπα που δεν ξέρουμε ήδη. Θα δοκιμάσω και νέους χαρακτήρες κλπ. Όταν το τσιμπήσεις, βάλε μία φωνή.

            PK World - Τα πάντα για Disney comics!

            Comment


            • #36
              Το έχω ήδη τσιμπήσει,απλά είμαι Μύκονο,κι αυτό,μαζί με το PS4,την TV κλπ είναι Αθήνα.

              Πάντως ναι,θα είναι ωραία να δοκιμάσω κι άλλους χαρακτήρες.Οι καινούριοι τι λένε;Αυτός ο Gigas μου φάνηκε αρκετά τούμπανος,ή είναι ιδέα μου;
              Carpe diem

              Comment


              • #37
                Ο Γίγας είναι ο Marduk ουσιαστικά, απλά έχει φάει ολική επαναφορά Terminator φάση Καλός είναι, έχει διάφορα νέα κολπάκια. Από τους νέους δεν μου γέμισε κάποιος το μάτι. Αλλά από την άλλη εγώ δεν μετράω, είμαι κλασικούρα. Αν δεν ήταν στο Tekken 1, δεν τους χρησιμοποιώ Είμαι δηλαδή κυρίως προς King, Paul & Law.

                PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                Comment


                • #38
                  15-16 Ιουλίου θα γίνει πανελλήνιο πρωτάθλημα Τεκεν 7 στο greek dojo. Όσοι από εδώ παίζουν το παιχνίδι και μένουν Αθήνα έχουν μια καλή ευκαιρία να δοκιμάσουν τις ικανότητές τους!

                  Old School, New School, Every School Gathering για όσους παίζουν Tekken7 και θα βρίσκονται στην Αθήνα 15 & 16 Ιουλίου 2017. Ελάτε να γνωρίσετε, να αντιμετωπίσετε και να συζητήσετε με παίχτες από όλη...


                  Φαντομ το ψήνεις;


                  Tidy!

                  Do not blame me.Blame yourself or God.
                  In Matsuno we trust.

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by Phantom Duck View Post
                    Ένας ωραίος τυπάς έκατσε και έφτιαξε modification (για την PC έκδοση μόνο προφανώς) ώστε να δείχνει in-game τα frames. Είναι λίγο φασαριόζικο, δύσχρηστο, μπορεί να μην δουλεύει σωστά αναλόγως τον υπολογιστή, κλασικά mod πράγματα, όμως το αποτέλεσμα είναι πολύ ωραίο και χρήσιμο. Λογικά θα αναπτυχθεί καλύτερα και στο μέλλον, είτε από τους ίδιους, είτε από άλλους.






                    Τα in-game frames παρεμπιπτόντως ανέκαθεν ζητούνταν από την ΤΕΚΚΕΝ κοινότητα, αλλά ο Harada και οι λοιποί αρνούνταν να τα βάλουν επειδή είναι αντίθετοι στην νοοτροπία να τα πετάς μέσα στα μούτρα του παίχτη. Όποιος θέλει λέει να τα βρει, θα τα βρει, σωστό μεν, αλλά από την άλλη είναι και το βολικό του θέματος. Τέλος πάντων, όσοι ενδιαφέρεστε για pro play στο PC, έχετέ το κατά νου. Εμένα δεν με απασχολούν αυτά, παίζω με ένστικτο (), το αναφέρω όμως καλού κακού.

                    Πηγή
                    Μου ξέφυγε αυτό το post sorry. Απλά ήθελα να πω ότι στο Injustice 2 έχουν δώσει τρομερές πληροφορίες σε αυτό το κομμάτι.

                    Από κει και πέρα Katarina ftw από τους νέους χαρακτήρες.

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by Deus View Post
                      15-16 Ιουλίου θα γίνει πανελλήνιο πρωτάθλημα Τεκεν 7 στο greek dojo. Όσοι από εδώ παίζουν το παιχνίδι και μένουν Αθήνα έχουν μια καλή ευκαιρία να δοκιμάσουν τις ικανότητές τους!

                      Old School, New School, Every School Gathering για όσους παίζουν Tekken7 και θα βρίσκονται στην Αθήνα 15 & 16 Ιουλίου 2017. Ελάτε να γνωρίσετε, να αντιμετωπίσετε και να συζητήσετε με παίχτες από όλη...


                      Φαντομ το ψήνεις;
                      Τι να σου πω, παίζει να περάσω άμα κάτσει καλά το πρόγραμμα όμως δεν νομίζω πως είμαι και για τουρνουά. Αλλά και για την όλη φάση πιστεύω θα έχει χαβαλέ, θα δείξει

                      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by Phantom Duck View Post
                        Διπλό Double KO που μου έτυχε χθες το βράδυ. Είχα μείνει στήλη άλατος με το στόμα ανοιχτό, σχεδόν δεν πρόλαβα να πατήσω «Revenge Match» Εγώ είμαι με τον King (κλασικά) και παλεύω έναν Gigas με ~850 νίκες. Ρίχτε ένα βλέφαρο.
                        Phantom δύναμη!

                        Βλέπω ωραίους νέους μηχανισμούς στο Tekken! Στο 1:28 έκανες κάποιου είδους counter και αντεπίθεση ενώ πήγε να κάνει κλωτσιά από το έδαφος; Καλή στιγμή!
                        Last edited by Ryu_gr; 14-07-2017, 01:35 AM.
                        The illusion of free will is an illusion.

                        Comment


                        • #42
                          Το ίδιο έκανα και στο 1:07, τσέκαρε. Είναι low parry. Αν ο αντίπαλος σε χτυπήσει με low, έχεις δύο επιλογές. Η μία είναι να πατήσεις κάτω/πίσω για άμυνα. Η άλλη είναι να πατήσεις κάτω/μπρος την στιγμή που τρως το χτύπημα, επομένως τον κάνεις parry και έχεις free combo. Δεν συμφέρει πάντα και είναι ρίσκο επειδή πατάς μπροστά, επομένως αν κάνεις λάθος εκτίμηση, τρως dmg (σκέψου το σαν κάτι παρόμοιο με το SF 3: Third Strike).



                          Από εκεί και πέρα είναι mind games όπως σε όλα τα fightings. Π.χ. δες στο 0:52 που έχω σχεδόν χάσει και ξεκινάω αντεπίθεση. Μέχρι το 1:07 τον βαράω συνεχώς και έχω σχεδόν ρεφάρει. Έχω μείνει με μια σταλιά ζωή, αν μου ρίξει κλωτσιά από το έδαφος με κερδίζει, και δεν έχω κάνει low parry σε όλο το παιχνίδι. Εκεί το έπαιξα το parry, και μου έκατσε καλά, απλά δεν υπολόγισα ότι θα έβρισκε τοίχο που μου χάλασε το combo Από την άλλη αν αυτός ήξερε πως πάω για low parry και σηκωνόταν με όρθια κλωτσιά, θα είχα χάσει επιτόπου. Κλπ κλπ.

                          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                          Comment


                          • #43
                            Carpe diem

                            Comment


                            • #44
                              Παίζει κανείς;Το ψιλοξεκίνησα χτες χαλαρά.Όποιος ενδιαφέρεται ας ενημερώσει.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • #45
                                Χάσαμε ευκαιρία, έχω δώσει το PS4 πίσω στον φίλο που μου το είχε δανείσει, μαζί με το Tekken, tough luck . Άλλη φορά θα κάτσει, δεν πειράζει.

                                Παρεμπιπτόντως, χθες τα χαράματα ήταν οι τελικοί του Tekken World Tour. Βάζω links αντί για embed για να μην δείτε spoilers στον τίτλο.

                                Twitch is the world's leading video platform and community for gamers.


                                Οι χρόνοι στο περίπου
                                01:30:00 - Ξεκινάνε τα brackets
                                05:55:00 - Dragonball FighterZ gameplay
                                06:48:00 - Ομιλία του Harada που αναφέρει ότι θα μειώσουν το input lag και θα βάλουν άμεσο rematch σε 1v1
                                06:55:00 - Trailer νέου χαρακτήρα (Όσοι δεν έχετε φάει spoil ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ, μου έφυγε το καφάσι που λένε, ο πιο απρόβλεπτος guest χαρακτήρας ever )
                                07:02:00 - Top 8
                                09:27:00 - Grand Finals

                                PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                                Comment

                                Working...
                                X