Announcement

Collapse
No announcement yet.

Shenmue 3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Συνέντευξη με τον Yu Suzuki πάνω στο story της σειράς με αγγλικούς υπότιτλους.

    Περιέχει νέα πλάνα από το 3 καθώς και ένα μικρό spoiler στο τέλος:

    The illusion of free will is an illusion.

    Comment


    • Κι εγώ ανυπομονώ για το παιχνίδι, όμως νομίζω πως οι τύποι της Ys Net είναι κομματάκι υπερβολικοί



      Υ.Γ.
      Σήμερα στάλθηκε και ταξιδεύει όσο μιλάμε. Δεν πίστευα ποτέ πως θα ζούσα για να δω αυτήν την ημέρα.

      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

      Comment


      • Και για τους τύπους:

        The illusion of free will is an illusion.

        Comment


        • Originally posted by Phantom Duck View Post
          Κι εγώ ανυπομονώ για το παιχνίδι, όμως νομίζω πως οι τύποι της Ys Net είναι κομματάκι υπερβολικοί



          Υ.Γ.
          Σήμερα στάλθηκε και ταξιδεύει όσο μιλάμε. Δεν πίστευα ποτέ πως θα ζούσα για να δω αυτήν την ημέρα.
          Eεε βασικά πρόκειται για ιστορική συγκυρία, ζούμε την περίοδο που το Shenmue 3 παρήχθη και πρόκειται να κυκλοφορήσει. Πρέπει κάπως να το γιορτάσουμε, προτείνω η 19η Νοεμβρίου να γιορτάζεται κάθε χρόνο από τα μέλη του forum με κάποιο τρόπο ξέρω γω.

          Edit: Μόλις είδα το launch trailer. Καιρό είχα να ανατριχιάσω βλέποντας απλά ένα τρεηλερ. Αλήθεια δεν το πιστεύω που αναμένεται το sequel του Shenmue 2 και μάλιστα είναι προ των πυλών...
          Last edited by Deus; 14-11-2019, 12:20 AM.


          Tidy!

          Do not blame me.Blame yourself or God.
          In Matsuno we trust.

          Comment


          • Μπορούμε να ξεκινήσουμε την αντίστροφη μέτρηση για το Shenmue 4, ύστερα από το cliffhanger που θα μας αφήνει (προφανώς) το τέλος του 3.

            PK World - Τα πάντα για Disney comics!

            Comment


            • Originally posted by Phantom Duck View Post
              Μπορούμε να ξεκινήσουμε την αντίστροφη μέτρηση για το Shenmue 4, ύστερα από το cliffhanger που θα μας αφήνει (προφανώς) το τέλος του 3.
              Θα κοντεύουμε τα 50 και τα είμαστε εδώ ακόμα να το συζητάμε σε 15 χρόνια

              Eεε βασικά πρόκειται για ιστορική συγκυρία, ζούμε την περίοδο που το Shenmue 3 παρήχθη και πρόκειται να κυκλοφορήσει. Πρέπει κάπως να το γιορτάσουμε, προτείνω η 19η Νοεμβρίου να γιορτάζεται κάθε χρόνο από τα μέλη του forum με κάποιο τρόπο ξέρω γω.
              Από παλιά έλεγα ότι τη μέρα που θα ανακοινωθεί θα κλείσω το φορουμ. Όταν τελικά ανακοινώθηκε το φόρουμ είχε κλείσει από μόνο του μερικούς μήνες πριν, οπότε καλό είναι να μην παίζουμε με τέτοιες ιδέες εορτασμών

              Comment


              • Τα καταστήματα το έχουν ήδη προμηθευτεί και είναι κοινό μυστικό ότι δεν διστάζουν να το δώσουν στους πιστούς fans. Τι στο καλό 18 χρόνια περίμεναν, το αξίζουν!!

                Στο μεταξύ:

                Shenmue 3 before release.jpg
                The illusion of free will is an illusion.

                Comment


                • Day one edition loipov. 14Gb day one patch kai ta trophies unavailable. Embargo k sta reviews. Exw pai3ei kava misawro mexri stigmns k oti blepw m'aresei.

                  Comment


                  • Το πήρα σήμερα στη συλλεκτική αλλά δε θα το παίξω.Θα το πουλήσω πανάκριβα σε κάνα κορόιδο.Το θέλει κανείς σας;

                    Προφανώς αστειεύομαι.Φυσικά και το πήρα με σκοπό να το παίξω.Το πότε είναι ένα άλλο θέμα.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Σήμερα πέραασα από τα public και το είδα. Ναι, το είδα. Ω ναι. Δεν πίστευα ότι το είδα μπροστά μου και ότι το κράτησα στα χέρια μου. Απλά μου φαίνεται απίστευτο ότι είδα και έπιασα το sequel του παιχνιδιού το οποίο αγάπησα και θεωρούσα ότι δεν θα βγει ποτέ. Ήρθε λοιπόν... Άργησε μόνο 18 χρόνια. Άντε να ανακοινωθεί και ένα Half Life 3 λοιπόν να εκραγεί το σύμπαν, όπως αναπαριστά ο κύριος με τα γυαλάκια στο σύμπαν σε γνωστό meme.

                      Το αρνητικό βέβαια είναι η κοστολόγησή του, 70 ευρώ είναι υπερβολικότατη τιμή για ΑΑ τίτλο. Θα περιμένω για price drop λοιπόν.

                      Αλταηρ την συλλεκτική από που την αγόρασες;


                      Tidy!

                      Do not blame me.Blame yourself or God.
                      In Matsuno we trust.

                      Comment


                      • Από το Πάμπλικ.Είχε 85 ευρώ,αλλά με κωδικό έκπτωσης 10% το πήρα 76,5.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Originally posted by Deus View Post
                          Σήμερα πέραασα από τα public και το είδα. Ναι, το είδα. Ω ναι. Δεν πίστευα ότι το είδα μπροστά μου και ότι το κράτησα στα χέρια μου. Απλά μου φαίνεται απίστευτο ότι είδα και έπιασα το sequel του παιχνιδιού το οποίο αγάπησα και θεωρούσα ότι δεν θα βγει ποτέ. Ήρθε λοιπόν... Άργησε μόνο 18 χρόνια. Άντε να ανακοινωθεί και ένα Half Life 3 λοιπόν να εκραγεί το σύμπαν, όπως αναπαριστά ο κύριος με τα γυαλάκια στο σύμπαν σε γνωστό meme.

                          Comment


                          • Βλάσφημοι κανείς δεν παίζει Shenmue III; παίζω και μου αρέσει τόσο που έκανα και video(tribute) για τον Ρύο.



                            δεν το τελειωσα btw, συνεχιζω, ειναι μεγαλύτερο και απο το πρώτο και από το δεύτερο Shenmue.

                            Originally posted by Deus View Post
                            Το αρνητικό βέβαια είναι η κοστολόγησή του, 70 ευρώ είναι υπερβολικότατη τιμή για ΑΑ τίτλο. Θα περιμένω για price drop λοιπόν.
                            70 ευρώ τι;

                            η απλή έκδοση με το δισκάκι; αν ναι αυτά ειναι πολλά λεφτά και για την απλή έκδοση των λεγόμενων ΑΑΑ τίτλων. Εγώ 49 ευρώ το αγόρασα από το Epic Store.
                            Last edited by BigBOSS; 07-12-2019, 02:41 PM.
                            Star Citizen videos Star Citizen gallery

                            Comment


                            • Boss ναι, η απλή έκδοση με το δισκάκι κοστολογείται 70 ευρώ στα παμπλικ. Η συλλεκτική κοστίζει ακόμα περισσότερο, γύρω στα 85 ευρώ κοστίζει. Συμφωνώ πως είναι υπερβολική η τιμή του, δεν είναι ΑΑΑ τίτλος. Θα περιμένω price drop αλλά θα το αγοράσω σίγουρα.

                              Boss εντυπώσεις; Έχει τσιμπήσει χαμηλές βαθμολογίες δυστυχώς, κάποιοι λένε πως είναι το χειρότερο Shenmue.


                              Tidy!

                              Do not blame me.Blame yourself or God.
                              In Matsuno we trust.

                              Comment


                              • Αργότερα οταν το τερματήσω πάντως εχω παιξει έως τώρα πάνω απο 55 ώρες και προσωπικά ειμαι πολύ ικανοποιημένος. Τώρα ποιος γράφει πως ειναι το χειροτερο Shenmue, δεν έχω ιδέα, πάντως προσωπικά δεν εχω σκεφτει ουτε λεπτο κάτι τέτοιο. Σε οποιον άρεσαν τα δύο πρώτα, δύσκολο να μην του αρέσει και το Shenmue III και επειδή ακριβώς έχει την λογική και την φιλοσοφία των δύο πρώτων παιχνιδιών εκείνης της εποχής δεν θα αρέσει σε αρκετούς που δεν έχουν παιξει ποτέ Shenmue και που τοσα χρόνια έχουν δασκαλευτεί αποκλειστικά σε άλλους μηχανισμούς gameplay με βελάκια και σηματακια σχετικά μετο πως θα προχωρήσεις μέσα στο παιχνίδι. Το παιχνιδι ειναι το απολύτο fan service και love letter για την σειρά. Παιζοντας ειναι εμφανές πως το παιχνιδι αναπτυχθηκε με πολύ μεράκι και αγάπη απο τους Γιου Σουζουκι και Κείτζι Οκαγιάσου και την ομάδα τους. Διαβάζοντας εδώ και εκει βλέπω πως στο σύνολο της η κοινότητα ειναι σαφώς ικανοποιημένη απο το τελικό αποτέλεσμα.
                                Last edited by BigBOSS; 08-12-2019, 03:32 PM.
                                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                                Comment

                                Working...
                                X