Announcement

Collapse
No announcement yet.

Shenmue 3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Από Shenmue III

    Star Citizen videos Star Citizen gallery

    Comment


    • #77
      Η συλλογή μπορεί με πρόχειρο ψάξιμο στα σκρουτζομάγαζα να βρεθεί στα 28 ευρώ... Την θεωρώ πολύ καλή τιμή προσωπικά για δύο παιχνίδια αρκετά μεγάλης διάρκειας. Η αφίσα που περιέχεται στην συσκευασία κάνει ακόμα πιο ελκυστική την αγορά για εμένα. Σίγουρα θα παιχτεί και εννοείται ότι περιμένω πως και πως το τρίτο σενμουε- παρόλο που είμαι σίγουρος πως όλο και κάποιο delay θα παίξει.

      Αγόρασε κανένας τη συλλογή; Πως είναι το πορτ;


      Tidy!

      Do not blame me.Blame yourself or God.
      In Matsuno we trust.

      Comment


      • #78
        Έπαιξα την πρώτη μέρα στο 1.
        Μου φάνηκε εντελώς unplayable στην αρχή λόγω χειρισμού αλλά συνηθίζεται.
        Τώρα σύγκριση δε μπορώ να κάνω μιας και το είχα παίξει τελευταία φορά πριν 18 χρόνια και αυτό για λίγο.
        Πάντως μου αρέσει και θα το συνεχίσω μετά από κάποιες εκκρεμότητες.
        Carpe diem

        Comment


        • #79
          Το χειρότερο παιχνίδι που εχω δει . Θυμάμαι τότε μας είχαν πρήξει τον μπούτσο για το πόσο καλυτερο ειναι το sega απο το ps2 . Μαζί με την σαπίλα του gamepro και του games
          Last edited by majorfox; 12-09-2018, 09:14 PM.

          Comment


          • #80
            Καλά με την καμία δεν ήταν καλύτερο το σεγκα από το πλειστεσιο αλλά είσαι κομματάκι υπερβολικός, νομίζω δηλαδή.

            Εγώ τα λάτρεψα και τα δύο τα Shenmue και σίγουρα θα τους ρίξω replay στο πλειστεσιο4.

            Αλταηρ οκ, αρκετοί υποστηρίζουν ότι δεν γέρασαν καλά σαν παιχνίδια αλλά αν τα αντιμετωπίσει κανείς σαν αυτά που είναι, σαν games που κυκλοφόρησαν πριν 17 χρόνια, τότε πιστεύω θα περάσει πολύ καλά.

            Εμένα πάντως με είχαν εντυπωσιάσει πραγματικά παρόλο που τα είχα παίξει 6 χρόνια μετά το έτος κυκλοφορίας τους.


            Tidy!

            Do not blame me.Blame yourself or God.
            In Matsuno we trust.

            Comment


            • #81
              Αυτός που αγοράζει ps4 για να παίξει το Shenmue με γραφικά dreamcast του αξίζουν μνημόνια χωρις τελος

              Comment


              • #82
                Originally posted by Altair View Post
                Έπαιξα την πρώτη μέρα στο 1.
                Μου φάνηκε εντελώς unplayable στην αρχή λόγω χειρισμού αλλά συνηθίζεται.
                Τώρα σύγκριση δε μπορώ να κάνω μιας και το είχα παίξει τελευταία φορά πριν 18 χρόνια και αυτό για λίγο.
                Πάντως μου αρέσει και θα το συνεχίσω μετά από κάποιες εκκρεμότητες.
                Μήπως το έβαλες με τον κλασσικό χειρισμό; Γιατί υποτίθεται ότι υπάρχει και εναλλακτική που το έχουν διορθώσει.

                Comment


                • #83
                  Εγώ δεν ειχα προβλημα με τον κλασσικο χειρισμό, είχα ακριβώς την ιδια αίσθηση οπως όταν έπαιζα το Shenmue II. Ισως είναι δύστροπος για τους αμύητους αλλά να τον χαρακτηρίσεις unplayable ειναι κατα την γνώμη μου υπερβολή.

                  Πριν λιγες μέρες τερμάτισα το πρώτο για πρώτη φορά και προχώρησα στο δεύτερο. Οπως ακριβώς θυμόμουν το δεύτερο έχει περισσότερο περιεχόμενο, αρκετά μεγαλύτερες περιοχές και φυσικά καλύτερο τεχνικό τομέα και καλύτερα voice overs. Εδώ πρέπει να έκαναν μεταφορά απο την έκδοση για xbox. Eπίσης το πρώτο Shenmue συγκρινοντάς το με το Shenmue II που παιζω τώρα, έχει πιο αργό ρυθμό.
                  Star Citizen videos Star Citizen gallery

                  Comment


                  • #84
                    Originally posted by sub_zero View Post
                    Μήπως το έβαλες με τον κλασσικό χειρισμό; Γιατί υποτίθεται ότι υπάρχει και εναλλακτική που το έχουν διορθώσει.
                    Όντως; Θα το ψάξω όταν το συνεχίσω. Μακάρι να έχεις δίκιο γιατί το παιχνίδι φαίνεται εξαιρετικό ακόμα και σήμερα.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • #85

                      Comment


                      • #86
                        Τα επίσημα ηλεκτρονικά manuals του Shenmue I & II. Παρακαλείσθε οι γραφικοί να τα κατεβάσετε και να τα αποθηκεύσετε στον υπολογιστή σας.

                        PS4:



                        Xbox One:



                        PC:



                        Πηγή:
                        The illusion of free will is an illusion.

                        Comment


                        • #87
                          Originally posted by majorfox View Post
                          Το χειρότερο παιχνίδι που εχω δει . Θυμάμαι τότε μας είχαν πρήξει τον μπούτσο για το πόσο καλυτερο ειναι το sega απο το ps2 . Μαζί με την σαπίλα του gamepro και του games
                          lololololol μιλανε για σαπιλα τα fanboys της Sony, κλειστονα ρε που πηρε για να τρολλαρει.

                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • #88
                            Μαζί με την σαπίλα του gamepro και του games
                            Το Gamepro εδώ μέσα δεν θα το ξαναβάλεις στο στόμα σου. Στην ίδια πρόταση με το games δεν μπαίνει

                            Comment


                            • #89
                              Θα κυκλοφορούσε remake απο την Sega το οποίο όμως εν τέλη ακυρώθηκε

                              Star Citizen videos Star Citizen gallery

                              Comment


                              • #90
                                Εδώ ακυρώθηκαν αλλά επικά games αυτή την αηδία του sega θα έβγαζαν ?

                                Comment

                                Working...
                                X