Announcement

Collapse
No announcement yet.

Shenmue 3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Εγώ πάντως όσο έπαιζα το παιχνίδι είχα καταλάβει πως δεν είναι απαραίτητο να λιώσεις στο training για να μπορέσεις να ανταπεξέλθεις στις μάχες αλλά παρόλα αυτά είχα αφιερώσει πολλά απογεύματα για να προπονηθώ σε άδειες αλάνες ή στο σπίτι με τον Fuku-san. Ο λόγος είναι απλός, ήθελα να γίνω όσο το δυνατόν περισσότερο immersed στο παιχνίδι και στον κόσμο του. Παρόλο που το είχα παίξει αρκετά χρόνια μετά την κυκλοφορία του το παιχνίδι κατάφερε να με απορροφήσει όσο λίγα.

    Επίσης, μόνο εγώ θεωρώ πως το παιχνίδι φαίνεται να είναι μια χαρά από τα trailers;


    Tidy!

    Do not blame me.Blame yourself or God.
    In Matsuno we trust.

    Comment


    • Στις επόμενες ημέρες όσοι συμμετέχουν στην χρηματοδότηση του παιχνιδιού θα μπoρούν να παίξουν ένα εξηντάλεπτο ντέμο στο xωριό Μπάιλου (Bailou Village). Ολο και κάποιος θα ανεβάσει gameplay υλικό στο youtube.

      Shenmue 3 Backer Demo Details Revealed

      https://www.ign.com/articles/2019/08/13/shenmue-3-backer-demo-details-revealed
      Star Citizen videos Star Citizen gallery

      Comment


      • Έπος

        To νέο βίντεο απο TGS 2019 (Tokyo Game Show)

        Star Citizen videos Star Citizen gallery

        Comment


        • Η backer trial έκδοση είναι διαθέσιμη! Την έχει κανείς; @Phantom Duck ; θυμάμαι είχες βάλει μεγάλο ποσό.

          Φυσικά είναι ήδη στο YouTube:

          Last edited by Ryu_gr; 28-09-2019, 09:03 PM.
          The illusion of free will is an illusion.

          Comment


          • Originally posted by Ryu_gr View Post
            Η backer trial έκδοση είναι διαθέσιμη! Την έχει κανείς;
            Την έχω, μου έστειλαν mail. Δεν είμαι σίγουρος όμως πως θέλω να τη δοκιμάσω, δεν ξέρω πώς αισθάνομαι. Μάλλον θα την αφήσω και θα δοκιμάσω κατ' ευθείαν το τελικό παιχνίδι. Ή ακόμα καλύτερα, θα σου στείλω να δοκιμάσεις εσύ που λογικά δεν κρατιέσαι, κάτσε να τσεκάρω, λογικά θα γίνεται.

            PK World - Τα πάντα για Disney comics!

            Comment


            • Θεός!

              Κάνε upload τα setup αρχεία και βάλε download link στο collector's corner.

              Αν δεις ότι είναι εύκολο εννοείται, αλλιώς μην σπας το κεφάλι σου, ούτε 2 μήνες δεν έμειναν
              The illusion of free will is an illusion.

              Comment


              • Χίλια ευχαριστώ στον [MENTION=196]Phantom Duck[/MENTION]; που μου έκανε την τιμή να μου στείλει το κλειδί. Αλτρουισμός over 9000!

                Το demo είναι 7,63 gb, θα γράψω εντυπώσεις με την πρώτη ευκαιρία!

                18 χρόνια μετά, το Shenmue επιστρέφει
                The illusion of free will is an illusion.

                Comment


                • Είδα το demo walkthrough που παρέθεσες πιο πάνω Ryo, μια χαρά αξιοπρεπέστατο φαίνεται το παιχνίδι, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιοι το έκραζαν. Σαφώς δεν είναι ΑΑΑ τίτλος αλλά ποτέ δεν υποσχέθηκε κάτι τέτοιο. Όπως και να έχει, θα έλεγα πως διατηρεί το ύφος και την ψυχή των παλιών ενώ ταυτόχρονα φαίνεται να είναι πιο εκσυγχρονισμένο, η κίνηση φαίνεται ότι είναι ρευστή.


                  Tidy!

                  Do not blame me.Blame yourself or God.
                  In Matsuno we trust.

                  Comment


                  • Είναι μια χαρά, μόνο στις λεπτομέρειες θέλει βελτίωση, π.χ. όταν βάζει νόμισμα στο toy capsule το χέρι φαίνεται χωρίς νόμισμα, η μάχη πρέπει να γίνει πιο πειστική και η εμφάνιση κάποιων χαρακτήρων θέλει βελτίωση (π.χ. αυτός με το σημάδι στο πρόσωπο). Επίσης τις φυσικές του lucky hit δεν χωνεύω, στα παλιά Shenmue ήταν σαν αληθινές (αυτά βέβαια είχαν μέχρι και... καζίνο). Το demo φυσικά δεν είναι από final product.

                    Το χωριό έχει πολύ ωραίο τοπίο με ζωηρά χρώματα και στο PC τρέχει μια χαρά με 60 fps.

                    Κατάλληλο παιχνίδι για Shenmue fans, χωρίς να είναι πρωτοποριακό όπως τα 2 πρώτα, αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα σε αυτή τη ζωή.

                    Στο παρασύνθημα τώρα, παιδιά όπως θέλει να το παίξει, pm μι! Μην ντραπείτε, στείλτε μου μήνυμα να σας δώσω τους κωδικούς login του Epic Game store να το παίξετε!
                    The illusion of free will is an illusion.

                    Comment


                    • Ναι αυτες οι λεπτομέρειες που λέει ο Ryu θα κάνουν διαφορά στο παιχνίδι και θα είναι το απόλυτο next gen με όλες τις προδιαγραφές

                      Καλά δεν ντρέπεστε λίγο που λέτε τέτοια για τα απολιθωμένα γραφικά του dreamcast ????????????????
                      Last edited by majorfox; 30-09-2019, 01:24 AM.

                      Comment


                      • Το παιχνιδι παιρνει διθυραμβικα σχολια απ οσους το παιζουν, το σαπιο συστημα αλλη μια φορα στηριζει τυφλα τις αποκλειστικοτητες του Playstation.
                        Do a barrel roll!

                        Comment


                        • Βγαίνει και για PC ντε. Δεν είναι καθαρότατο exclusive, είναι κονσολοτέτοιο.

                          Comment


                          • Για να θέσω ένα σοβαρό ερώτημα τώρα, το ψήνει να το αγοράσει κανένας από εδώ μέσα day one; Η έστω μέσα στον Νοέμβριο όταν και θα κυκλοφορήσει;


                            Tidy!

                            Do not blame me.Blame yourself or God.
                            In Matsuno we trust.

                            Comment


                            • Originally posted by Deus View Post
                              Για να θέσω ένα σοβαρό ερώτημα τώρα, το ψήνει να το αγοράσει κανένας από εδώ μέσα day one; Η έστω μέσα στον Νοέμβριο όταν και θα κυκλοφορήσει;
                              Εννοείται. Day one. Ο λόγος που πήρα PS4.

                              Comment


                              • Originally posted by Deus View Post
                                Για να θέσω ένα σοβαρό ερώτημα τώρα, το ψήνει να το αγοράσει κανένας από εδώ μέσα day one; Η έστω μέσα στον Νοέμβριο όταν και θα κυκλοφορήσει;
                                Αν και εχω πει τη γνωμη μου για το Shenmue ηδη, οχι θα το παρω σε sale και μονο αν παρει καλες κριτικές απο ατομα που εμπιστεύομαι και οχι "επαγγελματιες" reviewers φυσικα.

                                Comment

                                Working...
                                X