Announcement

Collapse
No announcement yet.

Shenmue 3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Το παιχνίδι έχει μια ωραία ατμόσφαιρα, ένα love letter για τους fans της σειράς. Σίγουρα δεν είναι up to date τεχνικά αλλά το art direction και τα lightning effects αντισταθμίζουν την πλαστικούρα.

    Comment


    • To οτι τουλάχιστον αρχικά θα κυκλοφορήσει μόνο στο Epic Store είναι βεβαιωμένο; Από την άλλη μεριά απο τη χθεσινή παρουσίαση περίμενα περισσότερα, ουσιαστικά πάλι τα ίδια έδειξαν αντί για το πρώτο καθαρό gameplay βίντεο. Τωρά σχετικά με τα γραφικά και την αισθητική τους, σε γενικές γραμμές είμαι ικανοποιημένος, μου αρέσει για παράδειγμα που έμειναν πιστοί στον σχεδιασμό του Ρυο.
      Last edited by BigBOSS; 11-06-2019, 08:08 AM.
      Star Citizen videos Star Citizen gallery

      Comment


      • Τωρα εδω που τα λεμε, μπορει καποτε το project να φαινοταν μη πραγματοποιησιμο και οτι ηταν δυσκολο να βρεθει χρηματοδοτηση για να φτιαχτει τετοιο παιχνιδι αλλα τωρα που βλεπω σε ενα βαθμο την μορφη που θα εχει αναρωτιεμαι ειλικρινα, ηταν τοσο δυσκολο η Sega να του δωσει ενα budget και τα assets απο τα Yakuza που εχουν φτιαξει να κανει ο ανθρωπος την δουλεια του?

        Ενταξει ο τιτλος δεν ειναι και το Assassin's Creed Odyssey ή το Red Dead Redemption (και δεν ξερω αν ποτε ηταν και στο μυαλο του Suzuki) σε επιπεδο παραγωγης. Ποσο ρισκο θα ειχε να του εδιναν του ανθρωπου το budget ενος Yakuza τιτλου και την τεχνολογια τους (που βγαζει παιχνιδια 100 φορες πιο ομορφα ξερω γω) και να του ελεγαν με αυτα κανε οτι θες? Θα εκλεινε η εταιρεια αν δεν πηγαινε καλα το παιχνιδι?

        Τελος παντων το λεω γιατι τελικα μου φαινεται οτι και η βιομηχανια και οι fans ειχαν μυθοποιησει λιγο το μεγεθος της παραγωγης και το κοστος ενος Shenmue 3 στο σημερα και το πραγμα μπλεχτηκε με kickstarters κλπ ενω θα μπορουσε να το χρηματοδοτησει μονη της η Sega απο τη στιγμη που βγαζει παιχνιδια που εντασσονται στο ιδιο ειδος και οσο για το ρισκο, δεν μπορω να φανταστω οτι εχει κοινο το Yakuza και δεν εχει κοινο το Shenmue ή οτι ακομα και αν δεν πηγαινε καλα ενα Shenmue (παραγωγης Yakuza) η Sega θα το εκλεινε το μαγαζι...

        Edit: Τελος μη μου πει κανενας οτι αν ο Suzuki ειχε ολο το budget του κοσμου θα εφτιαχνε το Red Dead, 1) κοιταχτε το παιχνιδι που τελικα δινει 2) το open world των Yakuza δεν ειναι Red Dead και θεωρειται απο τα καλυτερα worlds σχεδιαστικα σημερα ακριβως επειδη δεν ειναι bloated map cleaner και ακολουθει τη δομη των Shenmue. Και στην τελικη ας συμβιβαζοντουσαν καπου στη μεση, και παλι καλυτερο θα ηταν απο αυτο που συμβαινει τωρα.
        Last edited by nooto; 11-06-2019, 10:19 AM.

        Comment


        • Iσως ο Σουζουκι δεν έχει πλέον και τις καλύτερες σχέσεις με την SEGA; Αλλά εδώ θα πει κάποιος ακόμη και αν δεν έχει τις καλύτερες των σχέσεων, πως του έδωσαν την άδεια για ένα Shenmue III αφού εάν δεν απατώμαι το Shenmue είναι σειρά που ανήκει στην SEGA. Πάντως ας μη προτρέχουμε, το παιχνίδι μπορεί στην τελική να είναι πολύ καλό, και οι λίγοι που το ειδαν απο κοντά, εννοώ είδαν κανονικό gameplay, μιλάνε με πολύ καλά λόγια. Τώρα διάφοροι κακεντρεχείς που μιλάνε για της πλάκας γραφικά επίπεδου playstation 2 ποτέ δεν έπαιξαν Shenmue και ως εκ τούτου δεν μπορούν να αντιληφθούν τον λόγο ή τους λόγους για τους οποίους οι φίλοι της σειράς αγάπησαν τα δύο πρώτα παιχνίδια τα οποία σίγουρα ήταν πρωτοποριακά και μπροστά από την εποχής τους.
          Last edited by BigBOSS; 11-06-2019, 10:42 AM.
          Star Citizen videos Star Citizen gallery

          Comment


          • Τα γραφικά δεν είναι και ό,τι καλύτερο, όμως σε καμία περίπτωση δεν είναι PS2 όπως λένε τα τρολ για πλάκα. Προσωπικά πιστεύω στον Suzuki και είμαι (σχεδόν) σίγουρος πως το παιχνίδι θα κρατήσει το παλιό ύφος και την ατμόσφαιρα της σειράς και οι φαν δεν θα απογοητευτούν. Εκεί που θα απογοητευτούν, είναι που άλλαξαν την πλατφόρμα για PC, και ο κόσμος ενώ είχε πληρώσει για Steam κωδικούς, θα βρεθεί με Epic. Θα μπορούσαν να κάνουν ό,τι έκαναν και σε άλλα παιχνίδια, δηλαδή όσοι είχαν προπαραγγείλει μέσω Kickstarter κλπ να πάρουν κανονικά τους κωδικούς στο Steam, και οι καινούργιοι, μόνο Epic Store. Που και πάλι δεν είναι λύση, αλλά είναι κάτι.

            Επειδή οι Ιάπωνες δεν έχουν και τόση σχέση με PC gaming όσο εμείς, πιστεύω πως ήταν μία απόφαση που πάρθηκε ελαφρά την καρδία από το επιτελείο. Παίζει να παίχτηκε καμιά κουβέντα του στυλ «Αφού θα το βγάλετε που θα το βγάλετε στο PC, κυκλοφορήστε το αποκλειστικά στην πλατφόρμα μας, να πάρετε κι εσείς μεγαλύτερο περισσότερο μερίδιο ποσοστών. Το ίδιο είναι, απλά παίρνετε περισσότερα φράγκα». Δεν νομίζω πως είχαν υπολογίσει το πόσο θα ενοχληθεί ο κόσμος. Κάτι που με στεναχωρεί, επειδή θέλω το παιχνίδι να έχει καλή δημοσιότητα, να πουλήσει καλά και να αποκτήσει νέο κοινό, για να κυκλοφορήσουν κάποια στιγμή και τα 4 & 5 και να κλείσει την ιστορία. Αλλά από την αρχήηηηη του Kickstarter, τα κάνουν ΟΛΑ λάθος σαν αρχάριοι και τους ξελασπώνουν οι φαν. Και δεν ξέρω κατά πόσον θα μπορεί να είναι βιώσιμο αυτό.
            Last edited by Phantom Duck; 11-06-2019, 10:16 PM.

            PK World - Τα πάντα για Disney comics!

            Comment


            • Καταρχάς νομίζω είναι υπερβολικό να περιμένει κανείς από ένα παιχνίδι που χρηματοδοτήθηκε από το kickstarter να έχει σύγχρονα γραφικά αντάξια ενός ΑΑΑ τίτλου. Αυτό που θα έπρεπε να περιμένουμε είναι να έχει απλώς αξιοπρεπή visuals τα οποία να είναι στο στιλ και στο ύφος του πρωτότυπου. Αυτό το καταφέρνει μια χαρά το παιχνίδι από αυτά που βλέπουμε από τα τρεηλερ, οπότε πρέπει να είμαστε ικανοποιημένοι.


              Tidy!

              Do not blame me.Blame yourself or God.
              In Matsuno we trust.

              Comment


              • Το πρώτο gameplay video Οπως φαίνεται διατηρεί την ιδιαίτερη ατμόσφαιρα των δύο πρώτων Shenmue αν και στο συγκεκριμένο κομμάτι λείπει μουσική υπόκρουση.

                Mακάρι να έβγαινε κατά Αύγουστο οπως είχε αρχικά προγραμματιστεί.



                edit υπάρχει και αλλο, με πιάνουν δάκρυα συγκίνησης πρωι πρωι

                Last edited by BigBOSS; 12-06-2019, 08:30 AM.
                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                Comment


                • Πιο μικρός φαίνεται ο Ryo σε σχέση με τα προηγούμενα παιχνίδια. Τι διάλα, όσο περνάει ο καιρός γίνεται πιο μπέμπης; Ούτε ο Benjamin Button να ήταν.

                  Comment


                  • Προφανώς θα υπάρξουν και άλλα Shenmue παιχνίδια

                    Shenmue 3 won't complete Ryo's story

                    σχετικά με τη συζήτηση για τη χρηματοδότηση και την τελική ποιότητα/κλίμακα του Shenmue 3

                    The 2015 Kickstarter was tremendously successful, pulling in more than triple its $2 million goal, but Suzuki told Destructoid in 2011 that the original Shenmue, which came out in 1999, cost $47 million to make. Suzuki said while the Kickstarter campaign was running that it would require $10 million to "truly have the features of an open world," and with assistance from Sony and Deep Silver he said that the studio has managed to achieve its goals.

                    "To be honest, at the very beginning of the project, we thought that we may not be able to do a full Shenmue," he said. "But now I can say I'm confident it's a full Shenmue. This is Shenmue."
                    Yu Suzuki said players will be roughly 40 percent of the way through Ryo's tale at the end of the game.
                    Star Citizen videos Star Citizen gallery

                    Comment


                    • Έκτακτο update που εστάλη στους backers


                      We want to make sure that the Backers are aware that we are listening to their concerns. We kindly ask all our fans to have some patience, we are currently at E3 demoing the game and need to get back to our respective offices to assess the situation and together find a way forward to justify the trust you placed in us.


                      Thank you for your patience and support.

                      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                      Comment


                      • Jeuxvideo.com are very worried by Shenmue III's E3 2019 demo
                        Do a barrel roll!

                        Comment


                        • Star Citizen videos Star Citizen gallery

                          Comment




                          • Comment


                            • Γνώμη μου είναι να καθυστερήσει κι άλλο το game. Αν έχουν τα κότσια να το κάνουν όσο polish χρειάζεται μέχρι το Νοέμβριο μαγκιά τους. Τα demos πάντως και εγώ τα βαρέθηκα, επί εποχές Dreamcast απλά τα χάζευες όλα αυτά (lucky hit, mini games κτλ) τώρα είναι απλά tech demos και σε αρκετά σημεία είναι τεχνικά κατώτερα από τα παλιά Shenmue (π.χ. οι φυσικές του lucky hit). Αυτό που ξεχώρισα ήταν το animation στη μάχη με τον honestly i don't think your kung-fu is strong enough.

                              Προφανώς το game προορίζεται για συγκεκριμένη hardcore μερίδα που θα το παίξει 100% αλλά θέλουμε να βγει όσο καλύτερο γίνεται. Στο Shoryuken που έβαλε ο thundejohn έχουν κάνει ολόκληρη ανάλυση για το πώς προοριζόταν να γίνει easter egg και πώς το ξεκλειδώνεις με hex editor: https://www.phantomriverstone.com/20...n-shenmue.html
                              The illusion of free will is an illusion.

                              Comment


                              • Αρκετός κόσμος βλέπω ζητάει να το δουλέψουν περισσότερο. Λογικό, αφού περιμέναμε τόσα χρόνια, και θέλουμε να πάρουμε το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα, και όχι ένα tech demo. Δεν ξέρω κατά πόσον βολεύει και ο Νοέμβριος σαν μήνας. Συνήθως γίνεται της πόπης από νέα παιχνίδια μπόμπες (δεν έχω κάτσει βέβαια να δω τι άλλα θα κυκλοφορήσουν) και δεν νομίζω να κάτσει ο απλός κόσμος να επιλέξει το Shenmue έναντι κάποιου δημοφιλέστερου.

                                PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                                Comment

                                Working...
                                X