Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nintendo Switch - Η νέα κονσόλα της Nintendo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Το πήρα σήμερα, το έχει πάρει κανείς άλλος εδώ μέσα; Μην με ρωτήσετε με πιο παιχνίδι, με αυτό που έχει 98% μέσο όρο στο Metacritic. Πήρα και το Amiibo που έχει απο κάτω ένα οικόπεδο. Δεν το έχω ανοίξει ακόμη λόγω υποχρεώσεων, όταν παίξω το βράδυ θα σας μετα΄φερω εντυπώσεις.
    Insert Coin

    Comment


    • Το σκεφτόμουν από χθες αλλά το εφάρμοσα σήμερα που συμμαζεύτηκα μετά από έξοδο. Λοιπόν pads για καρέκλες από τα ΙΚΕΑ= win Πάλι καλά που είχα κρατήσει από πέρυσι που είχα συναρμολογήσει κάποια έπιπλα.

      Πλέον δεν κουνιέται καθόλου στο dock, ούτε χιλιοστό. Είναι και απαλό μαλλί στο πάνω μέρος οπότε δεν κινδυνεύει και καθόλου η οθόνη( καλά έχω και το screen protector επάνω) Επίσης κάθεται άψογα πλέον πάνω στο βύσμα( no sexual pun intended btw ), γιατί προφανώς η οδήγησή του από τα rails είναι πολύ πιο ακριβής και δεν επιτρέπει να πηγαίνει πέρα δώθε.
      Last edited by Sinclair; 04-03-2017, 08:58 PM.
      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

      Comment


      • τώρα που το σκέφτομαι δεν υπάρχει ελευθερη hdmi πλέον πουθενά....αποκλειστικά φορητό λοιπον!
        Insert Coin

        Comment


        • Προφανώς υπάρχουν πολλά θέματα ακόμα και imo η κονσόλα δεν αξίζει για day one,ας όψεται το Zelda.Κατά τ'άλλα όμως μου αρέσει πάρα πολύ.Η αλήθεια είναι πως μόνο σε portable mode έχω παίξει,και docked έβαλα 1-2 φορές να δω πως φαίνεται.
          Βλέπω πως επιβάλλεται να πάρω screen protector βέβαια διότι ίσα που βγάζω την ταμπλέτα από το κουτί που ήταν με όλα τα προστατευτικά και παίζω,κι όμως γεμίζει σκονίτσες η οθόνη για πλάκα από το πουθενά.
          Και φυσικά επιβάλλεται και θήκη γιατί δε γίνεται να το βάζω συνέχεια στο κουτί του.Στο dock όποτε το βάζω ανοίγει αυτόματα.Κάτι κάνω λάθος;
          Carpe diem

          Comment


          • Υπάρχει κάποιος άλλος που δεν του δουλέυει κουμπί; Εμένα φαίνεται να ρετάρει το αριστερά στο DPAD, δουλέυει όποτε θέλει. Το γυρνάω πίσω;
            Insert Coin

            Comment


            • Αρχικά, λόγω των τεχνικών προδιαγραφών της κονσόλας είχα πει ότι η τιμή να είναι στα €250, επειδή δεν ήταν ισάξια ισχυρή σαν του PS4 και του Χ1, αλλά μάλλον θα υποτιμήσω την τιμή της στα €200 με τόσα προβλήματα που έχει.

              Το μόνο ξεχωριστό είναι το πως είναι εξωτερικά. Μ' αρέσει που η κονσόλα της θυμίζει πολύ σαν να συνδέεις το PS Vita με το PS TV.
              sigpic

              Comment


              • Δεν θυμίζει τελικό προϊόν, μας τα αρπάξανε. Το Zelda έιναι ωραίο, αλλά υπάρχει και σε WiiU. Του δίνω 6 μήνες για να προσφέρει τουλάχιστον ότι το WiiU. Που είναι το YouTube ωρέ;
                Insert Coin

                Comment


                • Πάντως, χωρίς να θέλω να υπερασπιστώ το beta mode, το είχανε ανακοινώσει πως θα είναι τελείως γυμνό το eshop από apps day one. Προσωπικά δεν με ενοχλεί η έλλειψη web browser, αλλά YouTube θα ήθελα κι εγώ, ειδικά μετά το discontinuation στο Vita. Βέβαια από την άλλη έχω ήδη κινητό, iPad που κάνουν αυτή τη δουλειά.

                  Πιστεύω- φύσει αισιόδοξος όταν δεν είμαι γκρινιάρης - πως σε λίγο καιρό θα υπάρχει μια κάποια ποικιλία σε apps και σε games. Στην παρούσα φάση επόμενη αγορά πάει Fast RMX, Shocktroopers και Snipperclips( ζαχαρώνω και το Shovel Knight, αλλά ελπίζω σε retail, το έχω στο Wii U και δεν το έχω ανοίξει ακόμη)

                  Το Zelda από την άλλη βλέπω να παίζω κανά δίμηνο και όταν κυκλοφορήσει το Hard mode, replay.
                  «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                  Comment


                  • Εμενα φορτιζει κανονικα με ενα anker 20100 power bank που εχω, δεν λες οτι φορτιζει και γρηγορα αλλα κανει τη δουλεια, παλι καλα.

                    Comment


                    • Δημιούργησα και ένα JP account και κατεβάζω το demo του Dragon Quest Heroes 1+2 να δω πώς είναι.( κατά πάσα πιθανότητα το 2 θα το αγοράσω PS4 μόνο και μόνο λόγω τεχνικού τομέα)
                      Οδηγίες εδώ
                      If you just picked up a Nintendo Switch, you're probably realizing that the North American and European eShops are a bit lacking compared to the Japanese eShop. You've probably heard that th
                      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                      Comment


                      • Αν δεν υπήρχε το Zelda το μηχάνημα δεν θα είχε λόγο ύπαρξης. Σοβαρά τωρά, τόσο 1 app console δεν ήταν καν το Xbox με το Halo ή το SNES με το Super Mario World. Το χειριστήριο δεν έχει θέμα τελικά μόνιμο, απλά το αριστερά στο dpad σίγουρα ρετάρει μετά από wake up του sleep mode. Μετά από λίγο παίζει, οπότε νομίζω είναι θέμα επικοινωνίας και όχι χαλασμένο κουμπί. Σαν να το ήξεραν και έβαλαν Test Buttons εφαρμογή. Χμμμμμμμ....

                        Σε γενικές γραμμές να παίξετε το Zelda, αλλά αν έχετε WiiU μην πάρετε Switch για αυτό.
                        Insert Coin

                        Comment


                        • Εχω να δηλωσω οτι πλεον ο χειρισμος με τα joycons ενωμενα στο grip ειναι εξαιρετικος και το μικρο μεγεθος βοηθαει στην αμεσοτητα κινησης / πατηματος κουμπιων. Βλεπω να παιρνω το pro αρκετα αργοτερα.
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • Όποιος τύχει κι αγοράσει το Mario Kart 8 Deluxe whatever ας μπει στον κόπο να τεστάρει το split screen στην ταμπλέτα. Ονειρεύομαι τη στιγμή που θα παίζω με γυναίκα Mario Kart στο αεροπλάνο.

                            Comment


                            • Ε καλα αργει ακομη, τελος Απριλιου βγαινει.
                              Do a barrel roll!

                              Comment


                              • Κανείς άλλος με πρόβλημα απόκρισης κουμπιού;
                                Insert Coin

                                Comment

                                Working...
                                X