Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nintendo Switch - Η νέα κονσόλα της Nintendo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Νομιζω το καλυτερο ειναι να υπαρχουν επιλογες για οτιδηποτε χωρις ομως να δινεται κατευθυνση. Η εμμονη του Miyamoto ή της Nintendo, να κανει κατι ειδικα για το gamepad του Wii U κατεστρεψε το Starfox Zero.
    Do a barrel roll!

    Comment


    • #32
      Δεν είναι κακό αυτό που πήγαν να κάνουν με το Starfox Zero.Ωραία κίνηση που απλά δεν τους βγήκε.Βέβαια θα έπρεπε να βάλουν κι άλλες επιλογές χειρισμού.
      Carpe diem

      Comment


      • #33


        Do a barrel roll!

        Comment


        • #34
          Και μόλις μου πήραν τα λεφτά....

          Comment


          • #35
            Ειχαμε εκπληξουλες χτες βραδυ - για το switch πηγαινετε στο 4:55 αλλα δειτε το ολο, ηταν και ο Miyamoto εκει

            Do a barrel roll!

            Comment


            • #36
              Άμα έχει τιμη μέχρι 300 ευρώ ισως την αγοράσω την κονσόλα.
              Star Citizen videos Star Citizen gallery

              Comment


              • #37
                Φημες λενε για 250 σκετη, 300 με bundled game. Θα ναι πολυ καλο σεναριο αυτο.
                Do a barrel roll!

                Comment


                • #38
                  Ότι και να είναι θα το πάρω ο κόσμος να χαλάσει. Βαρέθηκα με τις άλλες 2 κυρίες του χώρου που δίνουν τόσο έμφαση σε(Sony by far) σινεματούλες και εφφετζίδικα παιχνίδια τους ως ναυαρχίδες και βγαίνει μία στο τόσο ένα Doom και λέμε ''μαλάκα τι gameplay είναι αυτό;'' . Ναι τα έχω παίξει και τα Uncharted και τα Last of Us και τα Quantum Break ( ένα γρήγορο play σε Xbox One φίλου) και όταν μετά πάω να παίξω Halo Legendary, Perfect Dark στο Perfect Agent, Ocarina of Time Master Quest, Divinity: Original Sin ή ακόμα και Fallout 2 στο ταπεινό μου PC, για κάμποση ώρα νομίζω ότι είμαι πρωτάρης στο άθλημα μέχρι να συνηθίσω. Με όλη αυτήν την on rail μαστούρα των story oriented games, την έλλειψη βασικών γρίφων στην νέα φόρμα των adventure games (ευτυχώς υπάρχει και η κλασσική οδός) και την άπλα των open world/free roaming games με quests που υπάρχουν απλά για το filling των ωρών νιώθω να με περνάνε σαν μαμούχαλο.
                  Μα κοίτα βρε συ έχει γραφικά, έχει animation, δες πόσο έχει εφφέ νερού έχει, κοίταξε ένα δάκρυ κύλισε στο μάγουλο του Mikkelsen , κοίτα πόσα γαμάτα screenshot μπορείς να βγάλεις με αυτά τα γραφικά...πρέπει να βγάλει ο Miyamoto ένα Mario βαρβάτο στο Switch ποιότητας Mario 64/ Mario Galaxy και θα λένε όλοι μας πως το καταφέρνει η Nintendo κάθε φορά...
                  Σαν το Phantom Pain έχει καλό gameplay αλλά χάλια story οπότε μούφα game. Δεν λες που βγήκε ένα Metal Gear (άντε και το 4 που και που) με ωραία mechanics που ξέμεινε η σειρά πιο πριν κι από την εποχή του πρώτου Splinter Cell.

                  Τα είπα και ελάλησα!
                  Μπεε!!!

                  Comment


                  • #39
                    Πολύ αρνητικό σε βρίσκω, ήθελες όντως να τα βγάλεις από μέσα σου :Ρ . Δε συμφωνώ απόλυτα με αυτό που λες για την Sony, χωρίς να έχεις κι απόλυτο άδικο βέβαια. Τα μεγάλα studios πάντα προωθούν μπλοκμπαστεριές, αλλά μετά το τελευταίο PSX θεωρώ ότι η Sony τουλάχιστον δίνει βαρύτητα και σε κάποιες πιο ενδιαφέρουσες προτάσεις. Βέβαια κακά τα ψέματα, τα πιο εναλλακτικά παιχνίδια τα βρίσκεις στους indies και στο PC, αλλά οκ τώρα το πάμε αλλού.

                    Προσωπικά πιστεύω ότι ο συνδυασμός PC+Switch είναι η απόλυτη gaming λύση. Το παλιό μοντέλο κονσολών είναι λίγο αδιάφορο πλέον, αλλά κακά τα ψέματα το integration στους υπολογιστές είναι απλά κακό συγκριτικά με τις εμπειρίες που παρέχουν τα ... βασικά σταματάω εδώ, γιατί θα ξεκινήσω flame war XD

                    Για μένα το switch αποτελεί 100% day one αγορά, ανεξαρτήτως του που θα είμαι, πώς θα είμαι οικονομικά κι αν θα έχει τίτλους. Αποτελεί κάτι μοντέρνο, πρωτότυπο και διαβάζοντας αναλυτικά τα interviews που έδωσε η nVIDIA φαίνεται ότι η Nintendo έκανε σοβαρές κινήσεις για τη δόμηση γερών βάσεων για τους developers. Επίσης δε μιλάμε για μία αδύναμη μηχανούλα: θα είναι πολύ ισχυρό και θα μπορέσει να αποδόσει πολύ όμορφα γραφικά, ίσως και να αγγίξει επίπεδα σύγχρονων κονσολών. Έχοντας αγοράσει πρόσφατα Wii U και παίρνοντας μία δόση της καθαρά fun εμπειρίας των τίτλων της Ν (την οποία και ξέχασα, μιας και η τελευταία φορά που έπαιξα σε κονσόλα της Ν ήταν το Link between worlds και πριν από αυτό το Mario Galaxy 2) είμαι αισιόδοξος για την επιτυχία του Switch. Αν είναι έξυπνοι και δώσουν τα δικαιώματα σε third parties για ανάπτυξη δικών τους χειριστηρίων, θα έχουμε στα χέρια μας μία εξαιρετικά ενδιαφέρουσα κονσόλα.

                    Failed deliberations post is over. Περνάω έξω.

                    Comment


                    • #40
                      Εγω περασα πολυ καλα με το wiiU δεν το θεωρω αποτυχημένη κονσολα απλα δεν το στηριξε και η ιδια η nintendo οσο επρεπε, το switch μου φαινεται wiiU done right και εννοειται θελω day 1 αγορα.

                      Τωρα στο τι ειναι optimal switch+pc κτλπ περα απο την πλακα που κανουμε στα flame wars το καλύτερο αν μπορεί κάποιος ειναι να εχει πρόσβαση σε ολα γιατι ολα εχουν να προσφέρουν κατι. Το gaming θεωρω οτι πρεπει να ειναι προσβάσιμο σε ενα ευρύ κοινο για αυτο ειμαι και κατα των exclusives(και ας παιζει ο καθενας οπου τον βολευει) εκτος αν ειναι hardware dependent που εκει οκ δεν μπορεις να κανεις κατι(πχ psvr, wiiU) και πρεπει να προχωράει και η τεχνολογία δεν γινεται να φτιαχνονται ολα με τον μικρότερο κοινό παρανομαστή μονιμα.

                      Comment


                      • #41
                        Καλά συμφωνώ μαζί σου, αναφέρομαι περισσότερο σε μία περίπτωση που κάποιος έχει πρόσβαση σε ένα περιορισμένο αριθμό πλατφορμών.

                        Comment


                        • #42
                          Evans το A Link between Worlds πόσο καλό Zelda είναι; Θέλω να το παίξω - θα δανειστώ βασικά το 3DS γνωστού. Για τα υπόλοιπα ήθελα ναι να το βγάλω από μέσα μου αλλά αγάπη μόνο.

                          Το μόνο που με εξιτάρει να μάθω είναι να μου πεί πόσα games αριθμητικά έχει ο Altair.

                          Comment


                          • #43
                            ειναι πολυ καλο, για να καταλαβεις το αφησα επειδη εχανα αρκετα :p
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • #44
                              Αν το έχει τερματίσει ο φίλος σου, ξεκίνησε το στο δύσκολο (ξεκλειδώνεται με το που το τερματίζεις). Το διασκέδασα άπειρα όταν το έπαιξα, αλλά στο normal έχασα 2 φορές μονό (στην αρχή και στο "δυσκολότερο" challenge του παιχνιδιού).

                              Η Ν ξέρει να δίνει βαρύτητα σε σωστά πράγματα πάντως. Δεν ξέρω αν τρέχει στα 60fps, αλλά το animation είναι φοβερά fluid, ανεβάζει την εμπειρία κατά πολύ.

                              Βασικά πρέπει να αφιερώσω λίγες ώρες στο N3DS μου, έχω αρκετά παιχνίδια και δεν τα παίζω για να μαζεύω μάταια τρόπαια στο PSN account μου, γαμώ το trophy whore που έχω μέσα μου :Ρ .

                              Comment


                              • #45
                                Ε οχι και μουφα game το Phantom Pain και με μαπα σεναριο Παιζει να ειναι το πρωτο παιχνιδι μετα απο χρονια που με κολησε στον τοιχο ειδικα με το σεναριο του και το πως τελειωσε, ακομα το σκεφτομαι πολλες φορες (ασχετο με το αν εν τελει ειχε πολυ υλικο που κοπηκε απο την τελικη εκδοση). Για να μην μιλησω για τα mechanics που ειναι αιωνες μπροστα απο οτιδηποτε κυκλοφορει. Τελος παντων εχει ενα δικιο ο Ren αλλα ειναι πολυ απολυτο αυτο που λεει για το πονταραν οι 2 μεγαλοι. Υπαρχουν ενα σωρο παιχνιδια που πλασαριστηκαν ως ναυαρχιδες και ειναι heavy gameplay based (βλεπε Doom, Bloodborne, Dark Souls III, Witcher 3, Phantom Pain κοκ).

                                Comment

                                Working...
                                X