Announcement

Collapse
No announcement yet.

Yooka Laylee |OT| Bear and Bird no more...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Originally posted by Ramparter View Post
    Το θεμα ειναι οτι δε θυμαμαι ξανα σε 3d game η καμερα να τηλεμεταφερεται.
    Βλέπεις τι εμπειρίες ζωής στερείσαι όταν δεν ασχολείσαι με 3D Sonic;
    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

    Comment


    • #62
      Εχω κανει πολλα λαθη στη ζωη μου...
      Do a barrel roll!

      Comment


      • #63
        To gloomy gem grotto είναι από τα χειρότερα levels στην ιστορία του gaming. Όλα τα στραβά μαζί.
        Θέλει το rolling ability το οποίο έχει ούτως ή άλλως τραγικά controls. Το θέλει όμως πάνω σε επιφάνειες πάγου. Εν τω μεταξύ κάποιες πλατφόρμες έχουν άλλα physics από άλλες! Ενώ μπορείς να κάτσεις ακίνητος σε κατηφόρα όσο είσαι σε roll υπάρχει μία πλατφόρμα στην οποία κατρακυλάς!
        Η κάμερα την ώρα του platforming κατεβαίνει στο ύψος του ματιού, ενώ ανεβαίνει όταν αντιμετωπίζεις εχθρούς. Το αντίθετο από ότι έπρεπε να κάνει δηλαδή!
        Πριν από ένα συγκεκριμένο δύσκολο άλμα έχουν βάλει λίγο χιόνι στο οποίο κάνεις bump όταν rollάρεις. Όταν κάνεις bump δεν μπορείς να πηδήξεις και πέφτεις στο κενό. Trollάρουν οι τύποι.
        Όλο το level είναι σε σκοτάδι που κάνει τα πράγματα χειρότερα και όταν χάνεις..όλο από την αρχή!!!

        Μου πήρε 1 ώρα και 50+ προσπάθειες για κάτι που θα έπρεπε να βγει σε μερικά λεπτά.

        Ακόμα ένα τέτοιο level και το παρατάω το παιχνίδι.

        Comment


        • #64
          Αν μιλας για τη 3η πιστα εχω ακουσει τα καλυτερα γενικα, τι να πεις.
          Do a barrel roll!

          Comment


          • #65
            Originally posted by Ramparter View Post
            Αν μιλας για τη 3η πιστα εχω ακουσει τα καλυτερα γενικα, τι να πεις.
            Όχι είναι μία σπηλιά στον δεύτερο κόσμο. Λάθος που το είπα level, μια μικρή περιοχή είναι.

            Comment

            Working...
            X