Announcement

Collapse
No announcement yet.

Star Citizen

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • απαράδεκτα δεν τρέχει
    Για το video που ποσταρα το εγραψα (μπορει να μην εχει τοσο καλο pc). Στα υπολοιπα εννοω οτι πχ εχω δει οτι εχει το exploration mode, battle mode και racing mode. Στο exploration υποθετω οτι οταν θα ολοκληρωθει το παιχνιδι θα μπουν τα αλλα 2 modes μεσα και θα δομηθουν και τα setpieces κλπ. Τα αλλα 2 modes πως ειναι? Εχει καλο shooting? Τα setpieces? Τι διαφορετικο προσφερει στις μαχες απο αλλα παιχνιδια του ειδους? To ιδιο σε οτι αφορα και τα races, συγκρινεται πχ με αντιστοιχα παιχνιδια? Ειανι καλυτερο? Τι mechanics εχει? Τελος στο exploration υπαρχουν quests αν καταλαβα καλα, τα quests εχουν ενδιαφερον? Ειναι fetch? Το level design του κοσμου? Ο κοσμος εχει ενδιαφερον?

    Δεν τα ρωταω αυτα για να μου τα απαντησεις εσυ προσωπικα απλα θελω να σου πω οτι τετοιου ερωτηματα εχω προσπαθωντας να καταλαβω αν το παιχνιδι θα με ενδιεφερε. Τα video σου τα εχω δει γενικα και οπως εγραψα το σκελετο του παιχνιδιου τον εχω καταλαβει. Απλα δεδομενου οτι πλεον εχουμε και gameplay segments που δειχνουν τα mechanics θα ηταν ενδιαφερον να ξερουμε ποσο καλα στεκονται τα mechanics αυτα. Στο τελευταιο που λες εχεις δικιο, πρεπει να το δοκιμασω εν τελει για να εχω καλυτερη εικονα, αλλα ειμαι σιγουρος οτι το laptop μου δεν θα το τρεχει .

    Comment


    • Δεν ξέρω τι pc έχει ο τύπος, στο δικό μου πάντως pc του 2016 (τότε high end) μπορείς να δεις όπως είπα πως τρέχει, σε pc τριών σχεδόν ετών ένα τέτοιο game. Ίσως δεν το είχε εγκατεστημένο σε ssd, ο ssd σχεδόν είναι απαραίτητος στο Star Citizen.

      Στο shooting κομμάτι αν και δεν ασχολήθηκα πολύ, υπάρχουν ήδη αρκετά όπλα, πολύ ωραία ως προς τον σχεδιασμό, αυτόματα, καραμπίνες κτλ. Τα controls είναι μια χαρά, από εκεί και πέρα υπάρχουν κάποιες αποστολές (mercenary) οι οποίες έχουν shooting, δηλαδή υπάρχει πιστολίδι με κάποιους npc οι οποίοι φυσικά δεν είχαν και το καλύτερο AI την τελευταία φορά που έπαιξα τέτοια αποστολή πριν τα τελευταία δύο patch, τώρα ίσως έχουν βελτιωθεί τα πράματα. Πέρα από αυτό υπάρχει και το Online mp mod Star Marine με online μάχες πρώτο προσώπου μεταξύ Marines και Outlaws, έπαιξα λίγο αλλά τουλάχιστον τα maps που έχει μου φάνηκαν σχεδιαστικά εντάξει. Με το racing δεν ασχολήθηκα.

      Τα quests στην παρούσα φάση όπως είναι φυσικό δεν είναι και το πιο ευρηματικά, πχ στα delivery missions απλώς αλλάζει η αμοιβή και η τοποθεσία από όπου παραλαμβάνεις και παραδίδεις το κουτί. Quest απο npc δεν εχω κανει κανένα μέχρι τώρα, ένα όμως τέτοιο quest ειναι αυτό
       

      Από τον Οκτώβριο κατά 95% απλώς εξερευνώ, τώρα άρχισα να ασχολούμαι με missions, quests κτλ
      Star Citizen videos Star Citizen gallery

      Comment


      • Δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι να περιγράψει τί ακριβώς πάει να γίνει το Star Citizen γιατί είναι πάρα πολλά πράγματα ταυτόχρονα.
        Space Pirate/Trader/Soldier Simulator, με την ποικιλία και το design οχημάτων που θα περίμενε κανείς στο Gran Turismo, τις πόλεις/περιβάλλον που θα περίμενες να δεις στο Bladerunner, αποστολές Mass Effect σε Scale και το τακτικό βάθος ενός Rainbow Six στο διάστημα. Αυτά με τα καλύτερα animations/γραφικά/εφέ σε Game με ηθοποιούς που θα περίμενες να δεις στο Star Wars, όλα σε στούντιο με την τελευταία λέξη του Face Capture, πλανήτες και περιβάλλοντα που 'χουν φέρει επιστήμονες να αποδόσουν ρεαλιστικά βαρύτητα/οξυγόνο/αποστάσεις, έχουν δημιουργήσει καινούργιες γλώσσες με τον πιο γνωστό δημιουργό Alien γλωσσών στο Hollywood, και συνθέτες που 'χουν δουλέψει σε παραγωγές τύπου Pirates of the Carribean και SW. Και το γράφω με το emoticon στο τέλος γιατί ξέρω οτι ακούγεται γελοιώδες μεγαλεπίβολο, αλλά επειδή τυχαίνει να παρακολουθώ το κανάλι τους τακτικά στο Youtube (ανεβάζουν 3-4 βίντεο με development την βδομάδα, δεν έχει ξαναγίνει αυτό), όντως προσπαθούν να τα πετύχουν όλα αυτά και φαινομενικά με αξιώσεις...

        Comment


        • Στο SC καθε σκαφος ειναι λεπτομερως σχεδιασμενο εξωτερικα, εσωτερικα τα παντα σε υψηλης αναλυσης textures και υπαρχει για το καθενα διαφορετικο animation εισοδου/εξοδου στο πιλοτηριο. Ουτε το Gran Turismo με τα αυτοκινητα εχει τετοια λεπτομερεια.

          Edit
          Ανεβασα νεο βιντεο απο ArcCorp
          Last edited by BigBOSS; 07-05-2019, 05:09 PM.
          Star Citizen videos Star Citizen gallery

          Comment




          • τα 100 ηλιακά συστήματα είχαν ειπωθεί σε μια περίοδο που δεν υπήρχε πρόθεση να γίνει τίποτα από αυτά που κάνουν τώρα όπως δηλαδή πλήρης εξερεύνηση πλανητών ενώ στα προηγούμενα σχέδια ήταν απλώς να υπάρχουν κάποια landing zones όπου θα πήγαινες εκεί στον αυτόματο πιλότο πάνω σε "ράγες". Ως εκ τούτου προτίμησαν την ποιότητα από την ποσότητα με τον Ρομπερτς να κάνει λόγο για 5 έως 10 ηλιακά συστήματα κατά την επίσημη κυκλοφορία με επιπλέον ηλιακά συστήματα να προστίθενται στην πορεία.
            Star Citizen videos Star Citizen gallery

            Comment


            • Μέχρι και μηχανές για σούζες

              Star Citizen videos Star Citizen gallery

              Comment


              • Εν αναμονή της 3.6 στα τέλη Ιουνίου αρχές Ιουλίου ορισμένες εικόνες απο την 3.5.1
                 













                Last edited by BigBOSS; 15-06-2019, 08:20 AM.
                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                Comment





                • Καλυπτω για BB

                  Comment


                  • Σημαντικη θετικη προβολη για το εγχειριμα, ξεπεσμος για το DF να ασχολειται με tech demos. Οταν θα βγει το παιχνιδι αυτες οι τεχνολογιες θα υπαρχουν και στα Pokemon.
                    Do a barrel roll!

                    Comment


                    • Originally posted by Ramparter View Post
                      Σημαντικη θετικη προβολη για το εγχειριμα, ξεπεσμος για το DF να ασχολειται με tech demos. Οταν θα βγει το παιχνιδι αυτες οι τεχνολογιες θα υπαρχουν και στα Pokemon.
                      Δεν παυει να ειναι αυτην την στιγμη ενα απο τα εντυπωσιακοτερα τεχνολογικα εγχειρηματα, και δεν ειναι tech demo ειναι παιχνιδι υπο αναπτυξη. Γενικα βαλανε πολυ μεγαλους στοχους για crowdfunding game και ειναι λιγο τραγικο να πουλανε διαστιμοπλοια για παιχνιδι που μαλλον δεν θα ειναι ετοιμο ουτε στα επομενα 2 χρονια..

                      inb4 το ανακοινωσουν για next gen consoles και ξαφνικα γινει η απολυτη παιχνιδαρα κτλ κτλ

                      Comment


                      • Θα περιμένω πορτ για Switch.

                        Comment


                        • Άψογα.Θα έχει τελειώσει το One Piece μέχρι να βγει,οπότε θα ασχοληθώ τότε μαζί του.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Μπορει να χει τελειωσει και ο Martin τα δυο τελευταια βιβλια Song of Ice & Fire.
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • Μέχρι τότε λογικά,ίσως να μπορούμε να κάνουμε στην πραγματικότητα όσα θα βλέπουμε στο παιχνίδι.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Originally posted by Altair View Post
                                Μέχρι τότε λογικά,ίσως να μπορούμε να κάνουμε στην πραγματικότητα όσα θα βλέπουμε στο παιχνίδι.
                                LOL (message too short)

                                Comment

                                Working...
                                X