Announcement

Collapse
No announcement yet.

Cemu - Wii U emulator

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Somari, αντίστοιχα stats έχουμε πάνω κάτω. Όντως, είναι πολύ τραβηγμένο, αλλά κι όμως αληθινό. Φαντάσου τώρα σε ένα υποθετικό σενάριο, να διέρρεε κάποιος της Ν έναν emulator για το Switch, και να το σηκώνουν τα σημερινά καλά PCs. Αντίστοιχο σκηνικό κι αυτό.

    Τέσπα, κι εγώ είμαι στον 4ο κόσμο, και βρήκα και ένα shortcut στην 4-2 που με πήγε κατ' ευθείαν στον 5ο κόσμο. Έχω φάει κόλλημα, το παιχνίδι είναι ΤΟΡ πράμα μέχρι στιγμής, θα αρρωστήσουμε πάλι Οι τύποι ξέρουν να φτιάχνουν παιχνιδάρες, τελεία και παύλα. Μακάρι να ξέρανε να φτιάχνουνε και κονσόλες να τα τινάξουν όλα στον αέρα, αλλά απ' ό,τι φαίνεται δεν τους αρέσουν τα λεφτά, δεν πειράζει, θα την παλέψουμε κι έτσι Έχουμε και thread βλέπω.

    PK World - Τα πάντα για Disney comics!

    Comment


    • #17
      Originally posted by Phantom Duck View Post
      Όντως, είναι πολύ τραβηγμένο, αλλά κι όμως αληθινό. Φαντάσου τώρα σε ένα υποθετικό σενάριο, να διέρρεε κάποιος της Ν έναν emulator για το Switch, και να το σηκώνουν τα σημερινά καλά PCs. Αντίστοιχο σκηνικό κι αυτό.
      Για το Switch θα βγει ο emu κατευθείαν σε android
      Originally posted by Raf
      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

      Comment


      • #18
        Ωπ τί έγινε ρε παιδιά; Θα κάνουμε κι άλλο διαγωνισμό;
        The illusion of free will is an illusion.

        Comment


        • #19
          Μου πέταξε 2 φορές BSOD σε μία συγκεκριμένη πίστα του 7ου κόσμου, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να προχωρήσω και να το παρατήσω. Τελικά το όλο πρόβλημα ήταν η θύρα που συνδέεται το Dual Shock 3 (το οποίο με την σειρά του εξομοιώνω σε Χ360 με το betterDS3). Το συνέδεσα στις πίσω θύρες του κουτιού και πλέον δουλεύει κομπλέ. Τελικά οι πρώτες πίστες ήταν που κολλούσαν περισσότερο, πλέον είναι αρκετά ομαλό. Παίζει να κάνει λίγες καθυστερήσεις στην αρχή της κάθε πίστας, ανάλογα με το πόσο φορτωμένη είναι με φώτα κλπ, όμως μετά στρώνει και τρέχει ομαλά και ακατέβατα στα 45-50 fps.

          Βγήκε και ο 7ος κόσμος, απαίσιο boss, λες και πάλευα boss Sonic ήτανε, τόσο χάλια Μέχρι στιγμής πάντως είναι παιχνιδάρα, το 8+ το έχει στο τσεπάκι του από εμένα, και να δούμε και post game τι παίζει που έχω ακούσει ότι έχει άπειρο.

          Το στοίχημα τώρα είναι με το Breath Of The Wild τι θα γίνει. Την Παρασκευή θα κριθούν οι δημιουργοί του emulator

          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

          Comment


          • #20
            Originally posted by Phantom Duck View Post
            Μου πέταξε 2 φορές BSOD σε μία συγκεκριμένη πίστα του 7ου κόσμου, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να προχωρήσω και να το παρατήσω. Τελικά το όλο πρόβλημα ήταν η θύρα που συνδέεται το Dual Shock 3 (το οποίο με την σειρά του εξομοιώνω σε Χ360 με το betterDS3). Το συνέδεσα στις πίσω θύρες του κουτιού και πλέον δουλεύει κομπλέ. Τελικά οι πρώτες πίστες ήταν που κολλούσαν περισσότερο, πλέον είναι αρκετά ομαλό. Παίζει να κάνει λίγες καθυστερήσεις στην αρχή της κάθε πίστας, ανάλογα με το πόσο φορτωμένη είναι με φώτα κλπ, όμως μετά στρώνει και τρέχει ομαλά και ακατέβατα στα 45-50 fps.

            Βγήκε και ο 7ος κόσμος, απαίσιο boss, λες και πάλευα boss Sonic ήτανε, τόσο χάλια Μέχρι στιγμής πάντως είναι παιχνιδάρα, το 8+ το έχει στο τσεπάκι του από εμένα, και να δούμε και post game τι παίζει που έχω ακούσει ότι έχει άπειρο.




            Το στοίχημα τώρα είναι με το Breath Of The Wild τι θα γίνει. Την Παρασκευή θα κριθούν οι δημιουργοί του emulator
            Το ξεκίνησα και εγώ στο cemu, παίζει πάρα πολύ καλά σε γενικές γραμμές αν και έχει μερικά κολληματάκια και frame drops αριστερά και δεξιά. Το έχω φτάσει δεύτερο κόσμο.

            Φαντομ σε κάποιες πίστες πρέπει να χρησιμοποιείς την ταμπλέτα, πως τις περνάς αυτές τις πίστες; Αναφέρομαι σε κάποιες που πρέπει να χρησιμοποιείς την οθόνη αφής της ταμπλέτας.


            Tidy!

            Do not blame me.Blame yourself or God.
            In Matsuno we trust.

            Comment


            • #21
              Προς το παρόν δεν τις παίζω και τις αφήνω, τι να κάνω; Σίγουρα παίζουν κάποιες ρυθμίσεις (λογικά έχεις ως κέρσορα τους αναλογικούς όπως γίνεται στον Wii emulator) αλλά δεν το έχω ψάξει. Θα το ψάξω όταν τελειώσω όλες τις άλλες, και θα πάω ένα σερί μόνο με αυτές, για να μην αλλάζω συνέχεια σετάρισμα στο χειριστήριο. Θα το κάνω μία κι έξω.

              PK World - Τα πάντα για Disney comics!

              Comment


              • #22
                Απλά είναι τα πράγματα. Κάνετε κλικ στην οθόνη (αν παρατηρήσετε ο cemu δεν εξαφανίζει ποτέ τον κέρσορα για αυτόν ακριβώς τον λόγο)! Παίζει ρόλο βέβαια πως σε αυτό το game η οθόνη της τιβι και η οθόνη του χειρηστηρίου δείχνουν ακριβώς το ίδιο πράγμα. Σε άλλα games, πατάς tab και σου δείχνει την οθόνη του χειρηστηρίου
                Last edited by Somari; 27-02-2017, 02:57 AM.
                Originally posted by Raf
                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                Comment


                • #23
                  Μπορεί να κάνω λάθος,αλλά,αν θυμάμαι καλά,υπάρχει μια πίστα στην οποία πρέπει να φυσήξεις στο χειριστήριο,αλλιώς δεν προχωράς.Μπορεί να το μπερδεύω με κάτι άλλο βέβαια.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • #24
                    Υπάρχει και key binding για φύσημα ;)
                    Originally posted by Raf
                    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                    Comment


                    • #25
                      Αυτήν την εβδομάδα δοκιμάζω κι εγώ τον emu. Καταλάβατε...

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by Raf View Post
                        Αυτήν την εβδομάδα δοκιμάζω κι εγώ τον emu. Καταλάβατε...
                        Όλοι μας περιμένουμε τα πρώτα tests νομίζω
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • #27
                          Πολύ κατατοπιστικά τα ποστ σου Σομάρι, κατάφερα να περάσω τα εν λόγω σημεία. Τώρα είναι εφικτό να ολοκληρώσει κανείς το παιχνίδι 100% μέσω του emulator.

                          Θα δώσω και εγώ το παρών στα γνωστά στέκια του ιντερνετ λίγες μέρες από τώρα, το θεωρώ πιθανό να πέσει η ιστοσελίδα του cemu από την αυξημένη επισκεψιμότητα από τις 3/3 και μετά.


                          Tidy!

                          Do not blame me.Blame yourself or God.
                          In Matsuno we trust.

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by Deus View Post

                            Θα δώσω και εγώ το παρών στα γνωστά στέκια του ιντερνετ λίγες μέρες από τώρα, το θεωρώ πιθανό να πέσει η ιστοσελίδα του cemu από την αυξημένη επισκεψιμότητα από τις 3/3 και μετά.
                            Πραγματικά πιστεύω πως κρατιούνται από τις καρέκλες τους οι admin του site για το επικείμενο clusterfuck
                            Originally posted by Raf
                            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                            Comment


                            • #29
                              Έγινε leak rom του παιχνιδιού εδώ και λίγες ώρες, όμως δεν παίζει κανονικά στον cemu. Εδώ μερικές πληροφορίες από χρήστες. Σε άλλους δεν φορτώνει το παιχνίδι, άλλοι παίρνουν έτοιμα saves και καταφέρνουν να μπουν στο κυρίως μενού αλλά και πάλι κολλάει, δεν έχει βρεθεί τρόπος να παίξει μέχρι στιγμής. Πάντα με βάση τα pre-loaded roms. Θα έχουμε νεότερα την ημέρα κυκλοφορίας. Πάντως η κινητικότητα για τον emulator πολλαπλασιάστηκε έντονα σε σχέση με τις προηγούμενες ημέρες. Και πού να έρθει η release date

                              PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                              Comment


                              • #30
                                Μέχρι να διαβάσω πως δεν είναι ακόμα runnable ομολογώ πως μου έδωσες ένα μίνι έμφραγμα Φάντομ
                                Originally posted by Raf
                                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                                Comment

                                Working...
                                X