Announcement

Collapse
No announcement yet.

Cemu - Wii U emulator

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Εφτά ποστ τώρα μιλάμε για το ίδιο πράγμα αλλά δεν έχουμε αναφέρει καν το όνομα Του... μαγεία.

    Comment


    • #32
      να μη σας παιξει ποτε ρε αρκουδεηδες :p
      Do a barrel roll!

      Comment


      • #33
        Kαι επίσημη απάντηση από τον άνθρωπο πίσω από τον emulator σχετικά με τα ζητήματα του BotW
        I'll look into getting BotW to work once it's officially out. Realistically, I can't give any ETA but at best it will be weeks and not days. Also please keep in mind that popularity isn't what makes games playable in the emulator. Lot's of popular games currently softlock or crash in Cemu and we have no idea why.
        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

        Comment


        • #34
          Εχει κανει deal με τη nintendo κατω απο το τραπεζι
          Do a barrel roll!

          Comment


          • #35
            Θα βγάλει patch για να το κάνει unplayable, και θα καταργήσει τις προηγούμενες εκδόσεις για να έχει το κεφάλι του ήσυχο

            PK World - Τα πάντα για Disney comics!

            Comment


            • #36
              Δεν τον δοκίμασα ακόμα γιατί έχω WiiU αλλά κάποιοι παίζουν Super Mario 3D World σε 4K ανάλυση και 60fps...
              Insert Coin

              Comment


              • #37
                Captain? Is that you?
                Originally posted by Raf
                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                Comment


                • #38
                  Who let the dogs out? Who? Who? Who?
                  Insert Coin

                  Comment


                  • #39
                    Δεν έχω νέα για Zelda, μην εξάπτεσθε. Απλά ήθελα να γράψω το παρακάτω

                    Originally posted by Somari View Post
                    Απλά είναι τα πράγματα. Κάνετε κλικ στην οθόνη (αν παρατηρήσετε ο cemu δεν εξαφανίζει ποτέ τον κέρσορα για αυτόν ακριβώς τον λόγο)! Παίζει ρόλο βέβαια πως σε αυτό το game η οθόνη της τιβι και η οθόνη του χειρηστηρίου δείχνουν ακριβώς το ίδιο πράγμα. Σε άλλα games, πατάς tab και σου δείχνει την οθόνη του χειρηστηρίου
                    Σε εμένα δεν έπιανε επειδή είχα κατεβάσει cofig για το pro χειριστήριο της κονσόλας. Τελικά κατέβασα ένα x360 για το Wii U Gamepad (αυτό εδώ συγκεκριμένα) και λειτουργούσε, αλλά δεν έπιανε το φύσημα. Μετά από μία επανεκκίνηση λίγο δούλευε, λίγο δεν δούλευε. Τελικά πήγα input controller και έφτιαξα να φορτώνει εξ αρχής το Gamepad και όχι το pro, και τελικά λειτουργεί κομπλέ. Tilt κάνεις με τον δεξί μοχλό, επίδραση στην οθόνη με κλικ, αλλαγή οθόνης με tab και φύσημα με R3. Θα το αφήσω έτσι κιόλας, επειδή δεν έχει κάποια αλλαγή με το pro, να παίζω κατ' ευθείαν όλες τις πίστες. Που σιγά τις πολλές που έχουνε μείνει βασικά, έπαιξα 4 με τον Captain Toad και είναι 2-3 ακόμα απ' ό,τι βλέπω, αλλά θα το αφήσω έτσι επειδή ποτέ δεν ξες τι μπορεί να συναντήσεις.

                    Ωραίες ήταν οι πίστες, και καλά να λύσεις γρίφους κλπ κλπ. Δεν έχασα καμία φορά, έμπνευση είχαν όταν τις φτιάχνανε, αλλά στον υπολογιστή είναι λίγο άχαρο. Π.χ. πρέπει να αλλάζεις από χειριστήριο σε ποντίκι για να βγάζεις τις πλατφόρμες και μετά να πρέπει να προλάβεις να πας πάνω τους πριν γυρίσουν στην θέση τους και τέτοια σκηνικά. Στο κανονικό σύστημα πιστεύω πως θα λειτουργεί καλύτερα.

                    Κατά τ' άλλα έχω μαζέψει 209/380 αστέρια και 54/85 σφραγιδούλες. Τελικά μικρό παιχνιδάκι είναι, βγαίνει μπαμ μπαμ άμα το πας σφαίρα. Δεν έχω παράπονο βέβαια, λίγες πίστες παίζω μία στο τόσο και το προχωράω χωρίς να το καταλάβω. Είμαι 3 πίστες πριν τον τελικό αρχηγό στο 7ο κόσμο. Βέβαια κρατάω μία πισινή μέχρι να δω το post game, επειδή έχω ακούσει πως έχει κάμποσο.

                    PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                    Comment


                    • #40
                      Κρίμα που είναι τόσο σπαστικές οι πίστες με τον Captain Toad.Δε θα μπορέσετε να απολαύσετε το αγαπημένο μου παιχνίδι της κονσόλας,το Captain Toad Treasure Tracker.Όχι το καλύτερο,αλλά του έχω ιδιαίτερη αδυναμία.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by Altair View Post
                        Κρίμα που είναι τόσο σπαστικές οι πίστες με τον Captain Toad.Δε θα μπορέσετε να απολαύσετε το αγαπημένο μου παιχνίδι της κονσόλας,το Captain Toad Treasure Tracker.Όχι το καλύτερο,αλλά του έχω ιδιαίτερη αδυναμία.
                        Όχι δεν είναι σπαστικές με τον Captain Toad. Σπαστικές είναι (για εμένα όχι τόσο) αυτές που πρέπει να κάνεις κλικ στην οθόνη και στα γρήγορα να πιάσεις το χειρηστήριό σου
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • #42
                          Αδέρφια κερδάμε (upload από τον ίδιο τον dev)

                          Originally posted by Raf
                          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                          Comment


                          • #43
                            RIP Mario 3D World, θα τα πούμε σε κάνα 3μηνο.

                            Βγαίνει λέει στις 10 του μήνα αν είσαι Patreon και στις 17 για τους απλούς θνητούς. Oh well, σημασία έχει να λειτουργεί

                            PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by Phantom Duck View Post
                              RIP Mario 3D World, θα τα πούμε σε κάνα 3μηνο.

                              Βγαίνει λέει στις 10 του μήνα αν είσαι Patreon και στις 17 για τους απλούς θνητούς. Oh well, σημασία έχει να λειτουργεί
                              Δε θα λειτουργεί, απλά runnable είναι σε πρώτη φάση. Απλά είναι καλά νέα διότι είναι σε πολύ καλό δρόμο
                              Originally posted by Raf
                              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                              Comment


                              • #45
                                Εδώ μέχρι χθες δεν περνούσες την οθόνη τίτλου και τώρα την παλεύει. Έχουμε ακόμα 4 μέρες μέχρι τις 10 του μήνα, έχω πίστη στους devs, I want to believe

                                PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                                Comment

                                Working...
                                X