Announcement

Collapse
No announcement yet.

Cemu - Wii U emulator

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    ναι, αν τρέχει καλά και δεν εχει προβληματα
    Αυτό δεν γίνεται 100% όπως είπε ο Evans.
    Πόσα άλλα Zelda έχεις παίξει;
    Originally posted by Squall Leonhart
    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
    Originally posted by 丹野
    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
    Originally posted by Ryu_gr
    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

    Comment


    • #62
      Οταν θα ναι playable θα χει ξεφουσκωσει το hype και δε θα τον νοιαζει πια.
      Do a barrel roll!

      Comment


      • #63
        Μεγαλο progress στον 1.7.4 - release 9 Απριλιου
        Do a barrel roll!

        Comment


        • #64
          Oi devs δεν αστειεύονται
          Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment


          • #65
            Επειδή δεν έχω παρακολουθήσει το θέμα, πώς εξηγείται το οτι κάνουν emulate τον πρώτο μήνα τον μοναδικό λόγο που αγοράζει ο κόσμος μια καινούργια κονσόλα και δεν τους έχουν κλείσει τα πάντα?
            Λογικά μιλάμε για ζημιά δεκάδων εκατομμυρίων το λιγότερο.

            Comment


            • #66
              Διότι το emulation καθεαυτό δεν είναι παράνομο
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • #67
                Ένας τύπος έστειλε mail στην Ν για να παραπονεθεί που δεν παίζει καλά το παιχνίδι στον emulator, μιλάμε για γκασμά Του απάντησαν πως το software δεν είναι επίσημο, είναι επικίνδυνο, θα του σκάσει ο υπολογιστής, θα πάρει φωτιά το σπίτι του () κλπ, αλλά τίποτα περισσότερο πέρα από μία συμβουλή στο να χρησιμοποιεί μόνο κονσόλες της Nintendo.

                PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                Comment


                • #68
                  Originally posted by ChrisTop View Post
                  Επειδή δεν έχω παρακολουθήσει το θέμα, πώς εξηγείται το οτι κάνουν emulate τον πρώτο μήνα τον μοναδικό λόγο που αγοράζει ο κόσμος μια καινούργια κονσόλα και δεν τους έχουν κλείσει τα πάντα?
                  Λογικά μιλάμε για ζημιά δεκάδων εκατομμυρίων το λιγότερο.
                  Αυτό που είπε ο somari+Το ότι δεν παίζει τέλεια+το ότι δεν παίζει από το κρεβάτι+το ότι κονσόλα παίρνεις για μια πενταετία κι όχι για Ένα μήνα+το ότι έχει μερικά ακόμα παιχνίδια που μπορεί να ενδιαφέρουν καποιον+το ότι παιχνίδια θα κυκλοφορήσουν+το ότι έχει πλάκα κι ενδιαφέρον να αγοράζεις νέο hardware+το ότι πολλοί δεν έχουν καν καλό υπολογιστή και δεν ενδιαφέρονται να αγοράζουν και πιθανότατα όσοι όντως έχουν να μην ενδιαφέρονται καν για το παιχνίδι... και μπορώ να συνεχίσω κι άλλο άμα θέλεις.

                  Δε νομίζω ότι μιλάμε καν για ζημιά, η κο σόλα ήδη πούλησε 1.5m, που όπως δήλωσαν είναι πολύ περισσότερο από ότι περίμεναν. Το ποσοστό των ανθρώπων που δε θα αγοράσουν το παιχνίδι για να το παίξουν σε emulator θα είναι ασήμαντο.
                  Last edited by Evans; 23-03-2017, 12:04 AM.

                  Comment


                  • #69
                    Ναι δε καταλαβα απο που προκυπτει η ζημια εκατομμυριων. Ειναι λαθος να πιστευουμε οτι καποιος θα σκεφτει οτι θα παιξω το zelda στο pc και γι αυτο δε θα παρω switch. Ασε που χρειαζεσαι και πολυ δυνατο pc. Ακομη κι αν μιλαμε για 5-10 χιλιαδες παικτες αμφιβαλλω αν μπορουμε να θεωρησουμε ολους αυτους υπιψηφιους αγοραστες switch, ουτε καν σιγουρους αγοραστες του παιχνιδιού δε τους λες.
                    Do a barrel roll!

                    Comment


                    • #70
                      Η ζημιά εκατομμυρίων έχει τόση βάση στην πραγματικότητα όσο και οι ζημιές δισεκατομμυρίων που υποτίθεται πως έχουν οι δισκογραφικές και οι κινηματογραφικές εταιρείες από την πειρατεία...
                      Originally posted by Squall Leonhart
                      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                      Originally posted by 丹野
                      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                      Originally posted by Ryu_gr
                      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                      Comment


                      • #71
                        Η μικρομεσαία δισκογραφική παραγωγή (δεν μιλάω για Adele) έχει καταστραφεί από την πειρατεία, και πριν το CD γίνει εντελώς ξεπερασμένο, οπότε δεν μιλάμε απλώς για υποτιθέμενη ζημιά. /offtopic

                        Comment


                        • #72
                          100.000 άτομα να μην αγοράσουν Switch/Wii U/Zelda (και οποιοδήποτε άλλο game της Ninty) επειδή υπάρχει ο emulator κατευθείαν πάει η ζημιά στις τάξεις των δεκάδων εκατομμυρίων δεν είναι καθόλου απίθανο σενάριο.

                          Νομίζω είστε ρομαντικοί όσον αφορά τους λόγους που θα αγόραζε κάποιος μια κονσόλα ή 1 game. Το 90% των φίλων μου δεν αγοράζει PS4/PS3 επειδή δεν θέλει και δεν μπορεί να δίνει 60άρι στο να αγοράζει νέα Games, χεσμένη την έχουν την μαγεία απόκτησης καινούργιας κονσόλας αν μπορούν να περιμένουν ένα 3μηνο και να τα παίξουν τσάμπα. To πιο τρανό παράδειγμα ήταν το GTA4 (και 5). Απίστευτα πολύς κόσμος δεν αγόρασε νέες κονσόλες επειδή ξέρανε οτι θα βγει και σε PC. Δεν περιμένω ένα νέο Zelda να 'χει την απείχηση ενός GTA, αλλά και το 1/10 αυτής να έχει πάλι η ζημιά είναι τεράστια.

                          Comment


                          • #73
                            Δεν πιστευω οτι οι περισσοτεροι απο αυτους θα αγοραζαν Switch/Zelda, PS4/GTAV κλπ.
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • #74
                              Originally posted by ChrisTop View Post
                              100.000 άτομα να μην αγοράσουν Switch/Wii U/Zelda (και οποιοδήποτε άλλο game της Ninty) επειδή υπάρχει ο emulator κατευθείαν πάει η ζημιά στις τάξεις των δεκάδων εκατομμυρίων δεν είναι καθόλου απίθανο σενάριο.

                              Νομίζω είστε ρομαντικοί όσον αφορά τους λόγους που θα αγόραζε κάποιος μια κονσόλα ή 1 game. Το 90% των φίλων μου δεν αγοράζει PS4/PS3 επειδή δεν θέλει και δεν μπορεί να δίνει 60άρι στο να αγοράζει νέα Games, χεσμένη την έχουν την μαγεία απόκτησης καινούργιας κονσόλας αν μπορούν να περιμένουν ένα 3μηνο και να τα παίξουν τσάμπα. To πιο τρανό παράδειγμα ήταν το GTA4 (και 5). Απίστευτα πολύς κόσμος δεν αγόρασε νέες κονσόλες επειδή ξέρανε οτι θα βγει και σε PC. Δεν περιμένω ένα νέο Zelda να 'χει την απείχηση ενός GTA, αλλά και το 1/10 αυτής να έχει πάλι η ζημιά είναι τεράστια.
                              Μπερδεύεις τους outliers με το βασικό κοινό στο οποίο βασίζουν οι εταιρείες τη στρατηγική τους.

                              Επίσης το ξέρεις ότι το GTA V πούλησε απείρως περισσότερο σε κονσόλες παρά σε υπολογιστή; Δεν ξέρω που τον είδες τον "απίστευτα πολύ κόσμο" που περίμενε.

                              Comment


                              • #75
                                Μα εννοείται οτι θα πουλήσει πολύ περισσότερο στις κονσόλες και εννοείται οτι δεν μιλάω για τους hardcore fans που θα τις πάρουν έτσι και αλλιώς (αν και ακόμα και σε αυτούς υπάρχουν αυτοί που διατίθενται να περιμένουν για να μην πληρώσουν).
                                Μιλάω για τον Casual κόσμο που θέλει να παίξει 3-4 games τον χρόνο το πολύ λόγω έλλειψης όρεξης/χρημάτων/χρόνου. Προσωπικά όλοι οι γνωστοί μου με PS3/PS4 (πάντα θα μιλάω γιαυτά επειδή είναι πιο δημοφιλή) δεν αγγίζουν το όριο χαρντοκορίλας που αν τους έλεγα οτι μπορείτε να παίξετε τα 3-4 games που θέλετε χωρίς να δώσετε φράγκο δεν θα περιμένανε τον απαιτούμενο καιρό. Νομίζω οι περισσότεροι τέτοιοι χρήστες είναι. Αν ξέρανε οτι μπορούν να παίξουν τσάμπα τα παιχνίδια που θέλουν στο PC αυτό θα κάνανε. Θέλει βέβαια και απαιτητικό PC και παραπάνω γνώσεις για να το κάνεις, αλλά η έλλειψη χρημάτων κινητοποιεί τους πάντες.


                                Το GTA V έκανε 2 εκατομμύρια πωλήσεις στο Steam τον πρώτο μήνα και είχε ανακοινωθεί οτι είναι το πιο pirated game of all time. Ζημιά πολλών εκατομμυρίων.

                                @Ραμπ, εννοείται συμφωνώ. Το 10% από αυτούς άντε να το 'κανε. Και πάλι πολύ ζημιά.

                                Comment

                                Working...
                                X