Announcement

Collapse
No announcement yet.

Rocket League (aka Ρόκε Λη)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Rocket League (aka Ρόκε Λη)

    Ανοίγω ένα τόπικ γιατί πρέπει να υπάρχει και νομίζω θα ενδιαφέρει και αρκετό κόσμο ειδικά εδώ μέσα. Το concept του ποδοσφαίρου με αμάξια όσο σάπιο ακούγεται στην θεωρία άλλο τόσο εθιστικό είναι στην πράξη. Το έντονο arcade feeling και το πόσο βαθύ γίνεται το παιχνίδι όσο ανεβαίνουν τα skills του παίκτη είναι εκρηκτικό μείγμα. Ειδικά άμα παίζεται με παρέα (το στανταρ είναι 3ον3) και υπάρχει καλή συνεννόηση υπάρχει αρκετό βάθος και στην τακτική που πρέπει να ακολουθείς.
    Έχει πάρει το μάτι μου να παίζουν ronoroa και corpo. Αν δεν κάνω λάθος οι σερβερς είναι κοινοί για πισι και κονσόλες, αν υπάρξει ενδιαφέρον μπορούμε να κανονίσουμε και κανένα ματσάκι έτσι για το χαβαλέ να γίνει λίγο πανικός


  • #2
    Αν κανονίσετε συνάντηση και είμαι Αθήνα, θα έρθω εκεί.
    sigpic

    Comment


    • #3
      Ευκολα στο τοπ 10 των τελευταιων ετων.
      Νομιζω παντως πως δεν μπορεις να κανονισεις cross platform παιχνιδια αν και δεν το εχω κοιταξει.

      Comment


      • #4
        Αν έχει cross platform μπορεί να το ξανακατεβάσω να παίξουμε παρέα.
        Carpe diem

        Comment


        • #5
          Παιχνίδαρος, φουλ εθιστικό online. To είχα δοκιμάσει όταν ήταν δωρεάν.
          The illusion of free will is an illusion.

          Comment


          • #6

            Comment


            • #7
              Παιζει κανεις αλλος απο εδω μεσα η μονο εγω εχω κολλησει τις τελευταιες εβδομαδες?

              Comment


              • #8
                Εγώ έπαιζα Full Μέχρι Απρίλιο αλλά μετά με έφαγε το HS και το Gwent

                Comment


                • #9
                  too many games, too little time

                  Καλα εγω το αφησα το gwent για την ωρα, απλα δεν μπορεις να παιζεις πανω απο 2 multiplayer games την ιδια περιοδο, και 2 games που λεω ειναι πολλα :/

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by sub_zero
                    Το παιχνίδι γενικά είναι απίστευτο αλλά για να αρχίσεις να νιώθει και να μπορείς να παίζει κάπως σωστά, θα έλεγα πως δεν είναι υπερβολή πως χρειάζεσαι περίπου 25-30 ώρες.
                    Προφανώς θα συμφωνήσω, οι φυσικές είναι αρκετά ρευστές και το auto-aiming μηδαμινό.

                    Είμαι στις 8 ώρες semi-pro (ή καλύτερα semi-noob) και ακόμα βλέπεις να βαράμε αέρα 3-4 αμαξάκια καθώς πηδάμε αγωνιωδώς να χτυπήσουμε τη μπάλα.
                    The illusion of free will is an illusion.

                    Comment

                    Working...
                    X