Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέος Κατώτερος των Περιστάσεων Διαγωνισμός από το GΟ!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Ruy γιγάντιος για άλλη μια φορά! Sign me up!

    Comment


    • #17
      Σε εσάς που έχετε 2-3 ήδη έχω να κάνω μια ερώτηση! ΓΙΑΤΙ;
      Εγώ ψιλοψήνομαι να συμμετάσχω αλλά από την άλλη δε ξέρω αν θα ασχοληθώ (έχει και κοντό καλώδιο).
      Originally posted by Squall Leonhart
      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
      Originally posted by 丹野
      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
      Originally posted by Ryu_gr
      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

      Comment


      • #18
        Γιατι μπορει να παρουν αξια στο μελλον. Καταλαβες τα ρεμαλια
        Do a barrel roll!

        Comment


        • #19
          Originally posted by straier View Post
          Σε εσάς που έχετε 2-3 ήδη έχω να κάνω μια ερώτηση! ΓΙΑΤΙ;
          Εγώ ψιλοψήνομαι να συμμετάσχω αλλά από την άλλη δε ξέρω αν θα ασχοληθώ (έχει και κοντό καλώδιο).
          Να σου πω μία ιδέα;

          Μπορείς να πάρεις το αρχικό έτσι για τη συλλογή, και να κερδίσεις (αν σου τύχει) το μίνι. Το μίνι μπορείς να το παίξεις και σε οθόνη υπολογιστή για να παίξεις τα παιχνίδια εκείνης της εποχής. Εγώ σκοπεύω να το «πειράξω» για να παίξω παιχνίδια ρόλων, όπως Final Fantasy, Chrono Trigger, κ.α.. Άλλη μαγεία εκείνη την εποχή, άλλη μαγεία η σημερινή. ;)
          sigpic

          Comment


          • #20
            Originally posted by ChrisTop View Post
            Ruy γιγάντιος για άλλη μια φορά! Sign me up!
            Ευχαριστώ! Credit και στους [MENTION=8]Ramparter[/MENTION], [MENTION=4]sub_zero[/MENTION] που το οργανώσαμε μαζί.

            Επίσης τα χρήματα για το δώρο προέρχονται από τις διαφημίσεις του YouTube καναλιού του forum μέσα από βίντεο που έχουν δημιουργήσει μέλη του forum όπως ο [MENTION=21]Loggo[/MENTION].

            Μετά από μαραθώνιες διαβουλεύσεις δυστυχώς δεν καταφέραμε να κάνουμε το διαγωνισμό μεσαίο ή έστω μικρό (για μεγάλο ούτε λόγος) οπότε αναγκαστικά έγινε κατώτερος των περιστάσεων.
            The illusion of free will is an illusion.

            Comment


            • #21
              Είπα οτι κανω πλάκα βρε. Σιγά μην εχω και πέντε ( για retro consoles δηλωνω ένοχος προσπαθώ να εχω δεύτερες για παν ενδεχόμενο, αν και για ορισμένες οπως Neo Geo AES, CD, Turbo Duo οι τιμες ειναι απαγορευτικές για κατι τέτοιο)
              Last edited by Sinclair; 19-03-2017, 05:03 PM.
              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

              Comment


              • #22
                Καλά τώρα μεταξύ μας, ο μόνος λόγος για να έχεις πολλά mini είναι αν έχεις κόλλημα συλλογής πολλαπλών κουτιών, ή αν θέλεις να τα μεταπουλήσεις για κέρδος. Είναι τόσο απλοϊκό hardware που και να χαλάσει κάτι, είμαι σίγουρος ότι θα παίξουν custom made fixes του δεκαλέπτου. Πέραν τούτου, η Ν χρησιμοποίησε ROMs παιχνιδιών που βρίσκεις ελεύθερα στο internet, κάποια εκ των οποίων μάλιστα δεν είναι και οι βέλτιστες εκδόσεις που κυκλοφορούν.

                Είναι ξεκάθαρο νομίζω ότι κι εγώ δε θέλω να συμμετάσχω πάντως. Ας το πάρει κάποιος που δεν το έχει, έτσι κι αλλιώς αν είναι να παίξω αυτά τα παιχνίδια, θα το κάνω είτε σε raspberry pi, είτε σε κανένα φορητό windows PC (που έχουν αρχίσει να κυκλοφορούν και σε μία διετία θα υπάρχουν φοβερές επιλογές στην αγορά).

                Comment


                • #23
                  Originally posted by Evans
                  Πέραν τούτου, η Ν χρησιμοποίησε ROMs παιχνιδιών που βρίσκεις ελεύθερα στο internet, κάποια εκ των οποίων μάλιστα δεν είναι και οι βέλτιστες εκδόσεις που κυκλοφορούν.
                  Αυτό ισχύει όντως; Είχα πετύχει το νέο και μου έκανε εντύπωση. Νομίζω η εταιρεία το αρνήθηκε (προφανώς! )

                  Comment


                  • #24
                    Μπορεί να μην είμαι 100% πληροφορημένος, take it with a grain of salt. #fakenews

                    Comment


                    • #25
                      εννοειται το θελω !!!!

                      Comment


                      • #26
                        Count me in, να το κερδίσω να αρχίζω να ξανακράζω Nintendo like it's 2006!!
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • #27
                          Σιγά μην κερδίσω,count me in.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • #28
                            Το ήξερα ότι έπρεπε να περιμένω και να μην είμαι early adopter..... (λες και θα το έβρισκα). Count me in.
                            Insert Coin

                            Comment


                            • #29
                              good luck σε ολους!

                              Comment


                              • #30
                                Πολύ καλός διαγωνισμός!

                                Comment

                                Working...
                                X