Announcement

Collapse
No announcement yet.

E3 2017

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    παλιά μου τέχνη κόσκινο

    Metro Exodus Devs Targeting Full 4K On Xbox One X, Reveal Was Running On PC


    Star Citizen videos Star Citizen gallery

    Comment


    • #47
      Originally posted by BigBOSS View Post
      παλιά μου τέχνη κόσκινο

      Metro Exodus Devs Targeting Full 4K On Xbox One X, Reveal Was Running On PC


      http://gearnuke.com/metro-exodus-dev...al-running-pc/
      Καλά το 90% των games που είδαμε σε όλες τις conferences έτσι είναι. Κάθε χρόνο τα ίδια.

      Η Sony δεν με ενθουσίασε ιδιαίτερα. Ο Spidey φαίνεται πολύ καλός. Μου άρεσει που δεν χάνεις το momentum όταν κουτουλάς στα κτίρια. Day one σίγουρα.
      Το GOW δεν το παίζω ούτε με 5 ευρώ. Ότι σιχαίνομαι στο gaming σήμερα μαζεμένο σε έναν τίτλο. Cinematic, κάμερα κολλημένη στον ώμο ακόμα και στην μάχη για να μην χάσουμε το immersion παρέα με το φυσικό handheld κούνημα, οικογενειακά δράματα, forced walking. Ευχαριστώ δεν θα πάρω.

      Άντε να δούμε και την Nintendo αν και δεν περιμένω να δείξουν κάτι συγκλονιστικό. Έχουν πει ότι θα δείξουν μόνο games του 2017 οπότε Odyssey, Xeno 2 και FE Warriors. Τουλάχιστον θα υπάρχει το treehouse να χαζέψουμε.

      Comment


      • #48
        Συμφωνω με τον Deus και υπολοιπους οτι η Sony δεν εχει λογο να ναι πια στη βιομηχανια καλυτερα να κλεισει δε θα λειψει απο κανεναν. Δε τα λεω εγω εσεις τα λετε κι εγω συμφωνω

        edit:
        Moment of E32017 so far...



        edit2:
        799$


        edit3:
        Altair το βλεπω το ban, ερχεται...
        Do a barrel roll!

        Comment


        • #49
          Originally posted by Enpsty View Post
          Το GOW δεν το παίζω ούτε με 5 ευρώ. Ότι σιχαίνομαι στο gaming σήμερα μαζεμένο σε έναν τίτλο. Cinematic, κάμερα κολλημένη στον ώμο ακόμα και στην μάχη για να μην χάσουμε το immersion παρέα με το φυσικό handheld κούνημα, οικογενειακά δράματα, forced walking. Ευχαριστώ δεν θα πάρω.
          ειναι αυτο που λέγαμε πως πλέον σχεδον ολα τα παιχνιδια της sony θυμιζουν πολύ το στήσιμο που έχει το Uncharted, ενα υβρίδιο μεταξύ παιχνιδιού και interactive movie, με σχεδον τα πάντα σκηνοθετημένα πράμα που σημαίνει βεβαιως πως στην τελική αφήνεται πολύ μικρή πρωτοβουλία κινήσεων στον παίχτη.
          Star Citizen videos Star Citizen gallery

          Comment


          • #50
            Ο Altair έχει δίκιο, όλοι οι άλλοι έχετε άδικο. Μιλά κι εσύ Αντώνη, μην τα λέω μόνο εγώ.

            Comment


            • #51
              Κυμα bans στο κατακαλοκαιρο....
              Do a barrel roll!

              Comment


              • #52
                Originally posted by BigBOSS View Post
                ειναι αυτο που λέγαμε πως πλέον σχεδον ολα τα παιχνιδια της sony θυμιζουν πολύ το στήσιμο που έχει το Uncharted, ενα υβρίδιο μεταξύ παιχνιδιού και interactive movie, με σχεδον τα πάντα σκηνοθετημένα πράμα που σημαίνει βεβαιως πως στην τελική αφήνεται πολύ μικρή πρωτοβουλία κινήσεων στον παίχτη.
                Αυτό που λες δεν ισχύει σε καμία περίπτωση, είναι λίγα τα παιχνίδια στο πλει4 που είναι έτσι. Στο ράφι μου μόνο έχω 5 τίτλους αποκλειστικούς για πλει4 που είναι πολύ απαιτητικοί και δύσκολοι. Δεν θα παραθέσω λίστες, δεν είσαι χθεσινός στο gaming και μπορείς να καταλάβεις.

                Όσον αφορά το god of war παιδιά ένα τρεηλερ με συγκεκριμένες σκηνές μας έδειξαν, δεν σημαίνει ότι το παιχνίδια θα είναι on rails. Δεν τρελαίνομαι και εγώ για την σειρά αλλά πιστεύω πως θα πρέπει να περιμένουμε για να μάθουμε περισσότερα.

                Η παρουσίαση της σονυ ήταν απλά μια συρραφή από βιντεακια που θα μπορούσε κανείς να τα πάρει από το youtube. Αυτό που με χάλασε περισσότερο είναι το ότι δεν έδειξαν τίποτα καινούριο πέρα από καινουρια βιντεο τίτλων που ξέραμε ότι βρισκόταν σε ανάπτυξη. Μόνο το playstation vr είχε την τιμητική του.

                Περίμενα μια κίνηση ματ. Όλοι το ήξεραν ότι η Microsoft θα ανακοινώσει το σκορπιο και το λογικό θα ήταν να απαντήσει με κάποιον τρόπο πχ με μείωση τιμής του playstation pro ή έστω να ανακοινώσει καινούρια franchises. Τίποτα δεν είδαμε, ας μην ξεχνάει η σονυ ότι η υπεροψία ποτέ δεν της βγήκε σε καλό. Έχει τα καλύτερα και περισσότερα franchises αλλά η Microsoft ανεβάζει τον πύχη ψηλά και πρέπει να προσέχει. Κάτι καλό για εμάς τους καταναλωτές.

                Τώρα αλήθεια, υπάρχει κόσμος που θα δώσει 800 ευρώ για μια συλλεκτική; Είναι πιο ακριβή από το xbox one x και πλει4 μαζί.

                Περιμένω πως και πως την παρουσίαση της νιντεντο, ελπίζω να μάθουμε ημερομηνίες κυκλοφορίες και όχι απλά να δούμε gameplay videos.
                Last edited by Deus; 13-06-2017, 11:54 AM.


                Tidy!

                Do not blame me.Blame yourself or God.
                In Matsuno we trust.

                Comment


                • #53
                  Δεν εχει λογο να μειωσει τη τιμη του Pro, για την ωρα οι καταναλωτες προτιμουν τις φθηνες λυσεις και καλα κανουν αφου τα games φτιαχνονται για S / Slim. Οταν θα αρχισουμε να βλεπουμε games φτιαχμενα πανω στις ισχυρες κονσολες και στα original sku δειχνουν σαν να τρεχουν σε Switch θα δουμε τα Pro / X να κινουνται πιο πολύ.

                  ΥΓ: Και ισως απο του χρονου αρχισουμε να ακουμε και για αποκλειστικα games που θα κυκλοφορησουν ομως μεσα στο 2019 το νωριτερο.
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • #54
                    Κανεις ποτε δεν εκλαψε επειδη εφτιαξε κατι με Sony ή Sega...

                    Do a barrel roll!

                    Comment


                    • #55
                      Αντιγράφω το ποστ μου από αλλού.

                      "Αλήτη,έπρεπε να κοιμάμαι και μπήκα να σου απαντήσω.Ντροπή σου.

                      Κοίτα,όταν έγραφα το πιο πάνω,σύγκρινα με την Μ$ κυρίως.Λιτή,μεστή,σύντομη παρουσίαση χωρίς φανφάρες και τυμπανοκρουσίες.Ναι οι άλλοι κάνανε σόου,οκ,και;Έχω το αρνητικό πως πάντα μα πάντα κρίνω με το τι θέλω να παίξω με το τέλος της κάθε παρουσίασης.Και όσον αφορά την Σόνυ,με εξαίρεση του VR που δυστυχώς δεν τα είδα,καθώς και τα multiplatform που δεν τα υπολογίζω,θέλω να τα παίξω όλα.Σε αυτό είναι νικητής για μένα.
                      Ναι κι εγώ θα'θελα κάτι παραπάνω,1-2 βομβίτσες έτσι για το καλό,αλλά εντάξει.Έχουμε PSXE & TGS ακόμα.

                      Με βάση το κριτήριο που έθεσα παραπάνω λοιπόν,τι μένει από Ubisoft;Assassin's Creed Origins (DUH!!!),Far Cry 5,Mario/Rabbids.To BGAE2 διάβασα πως θα είναι multiplayer focused και με ξενέρωσε.Το Skulls and Bones είναι reskin των naval battles από AC3,4,Rogue.Και όλα τα υπόλοιπα αδιάφορα.Αρχίσανε μετά οι χοροί και τα τραγούδια και μου θύμισαν κάτι εποχές που το κάνανε όλοι αυτό και μετά στις πιο αστείες στιγμές της κάθε Ε3,τα βλέπαμε πάντα μέσα.Άσε που δείξανε το ACO σε off screen και δεν φαινόταν τίποτα.

                      Ξεκάθαρος νικητής η Σόνυ,και σου επιχειρηματολόγησα κιόλας."
                      Carpe diem

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by BigBOSS View Post
                        ειναι αυτο που λέγαμε πως πλέον σχεδον ολα τα παιχνιδια της sony θυμιζουν πολύ το στήσιμο που έχει το Uncharted, ενα υβρίδιο μεταξύ παιχνιδιού και interactive movie, με σχεδον τα πάντα σκηνοθετημένα πράμα που σημαίνει βεβαιως πως στην τελική αφήνεται πολύ μικρή πρωτοβουλία κινήσεων στον παίχτη.
                        Το ίδιο και το Spiderman. Αυτοματοποιημένο gameplay από την αρχή μέχρι το τέλος του τρέιλερ. Αλλά ναι, ήταν εντυπωσιακό...

                        Comment


                        • #57
                          Spidarkham
                          Originally posted by Raf
                          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                          Comment


                          • #58
                            Λεει οτι κρινει με βαση τι θελει να παίξει και μετα λεει οτι επιχειρηνατολογησε. Σορρυ η μονη αντικειμενικη αλήθεια ειναι οτι Sega & Sony είναι γτπ και η Nintendo θα σας παρει τα σωβρακα παλι.
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • #59
                              Ποιος ασχολείται ακόμα με sega lul....

                              Nintendo έχει κερδίσει την e3 ήδη για εμένα και μέχρι στιγμής θεωρώ τοπ την Bethesda.

                              H Σονυ βγήκε σε φάση πάρτε παιχνίδια που έχετε ξαναδεί, ένα αχρείαστο remake και ένα expansion. Το μόνο μπαμ για εμένα έγινε εκτός συνέντευξης τύπου, που ανακοινώθηκε το Undertale για Ps4 και Vita, καθώς και σε retail μορφή.

                              Comment


                              • #60
                                μόνο μπαμ για εμένα έγινε εκτός συνέντευξης τύπου, που ανακοινώθηκε το Undertale για Ps4 και Vita, καθώς και σε retail μορφή.
                                Μαζί με το prequel του Beyond Good and Evil( οοοοοταν και αν βγει) απο τις πιο ευχάριστες εκπλήξεις. Εμένα δε με χαλασε κατι απο την Sony για τον απλούστατο λόγο πως πρόκειται για games που θα δούμε σχετικά άμεσα. Δε μου λεει τπτ πλέον να ανακοινώνουν sequel η remake τύπου FF 7 να διαλύεται το σύμπαν και να εχει ημερομηνία κυκλφοριας το άγνωστο. Η Ν σε αυτο το κομμάτι τουλάχιστον πλέον λειτουργεί πιο συγκεντρωμένα και ρεαλιστικά, δείχνοντας ως επι το πλείστον games που θα τα δούμε άμεσα η έστω στο τρέχον έτος.
                                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                                Comment

                                Working...
                                X