Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ο καμπέρης κι άλλες λέξεις

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Eνα πράγμα που με ενόχλησε πολύ εμένα προσωπικά και ακομα δεν εχω καταλάβει τον λογο, ειναι με την μπαρα της αντοχής η οποία λειτουργεί κατα κάποιον τρόπο με το σύστημα της λογικής του reload στο Gears Of War, δηλ με ένα άριστο timing και πατώντας το R1 έχεις κάνει (Pulse Ki) ανάκτηση σε ενα μεγάλο κομμάτι της αντοχής σου (Ki), αν όμως δεν τα καταφέρνεις καλα, οταν αυτή τελειώσει και ξεχαστείς συνεχίζοντας να κανεις επιθέσεις η δεχτείς κάποιο χτύπημα ο παίχτης μπαίνει σε ενα freeze mode το οποίο θα σας στοιχίσει ΧΙΛΙΑΔΕΣ θανάτους..
    LOL ο τυπος δεν εχει καταλαβει το ki pulse καθολου(ουτε οτι υπαρχει skill που δεν χρειαζεται να πατας r1 απαραιτητα αλλα γινεται με dodge) και θελει και review, καλα που τους βρίσκετε αυτους ρε??

    Επίσης άλλο ενα μελανό σημείο, ειναι το latency.. Μολις βρεθείτε σε κάποια βαριά μαχη η ανταπόκριση του παίχτη στις εντολές σας μπορεί να σας στοιχίσει ακριβά. Ακόμη κι αν η επιλογή μου ήταν το action mode, αντιμετώπισα αρκετά προβλήματα με το dodge, και βρέθηκα πολλές φορές εκτεθειμένος απο το παιχνίδι.
    Εδω επισης δεν εχει ιδεα για ποιο πραγμα μιλαει, το παιχνιδι δεν εχει ..latency, πιθανοτατα εχει η tv του η κατι αλλο αντιλαμβανεται ως latency..

    Αν σεβεσαι το site σου μην το ανεβάσεις καν οτι και αν διορθώσεις..

    Comment


    • #77
      Αφού τον πέταξα με τις κλοτσιές πήγε και το έκανε βίντεο review. Και για να μην φεύγουμε από το θέμα, το κείμενο έχει κάτι τρομερά διαμαντάκια.

      Μάλλον μπέρδεψε το input delay με το latency

      Comment


      • #78
        Ναι μάλλον θα έχει καμιά τηλεόραση με τεράστια καθυστέρηση εισόδου, εγώ δεν έχω καθόλου στη ks7000 από τα πιο αποκριτικά παίγνια είναι το ναϊοχ για εμένα..

        Comment


        • #79
          Πωπω τι έπος διάβασα... Φτάνει σχεδόν review Νικολάρα
          Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment


          • #80
            Originally posted by i Have no Equal View Post
            Ναι μάλλον θα έχει καμιά τηλεόραση με τεράστια καθυστέρηση εισόδου, εγώ δεν έχω καθόλου στη ks7000 από τα πιο αποκριτικά παίγνια είναι το ναϊοχ για εμένα..
            Εσύ θα πας μπροστά!

            Comment


            • #81
              Το αστείο είναι ότι το συγκεκριμένο "ρηβιού" το διάβασε στο ΥΤ,με τα λάθη του μαζί, πχ "μια εποχή όμως η οποία εχει γίνει πρόσφυρη για τους δαίμονες Yokai"
              WTF?
              Anyway ας γράψω κάτι που θυμήθηκα.
              Farming,φαρμάρω,φαρμάρισμα,φάρμα.Λέξεις που έχω χρησιμοποιήσει αρκετές φορές.
              Carpe diem

              Comment


              • #82
                Πάντως το latency δεν έχει να κάνει με δίκτυα απαραίτητα, ασχέτως αν το χρησιμοποιούμε κυρίως εκεί. To input delay είναι latency.
                Originally posted by Squall Leonhart
                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                Originally posted by 丹野
                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                Originally posted by Ryu_gr
                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                Comment


                • #83
                  Βλέπω πως κάποιοι, για να περιγράψουν το d-pad, λένε τη λέξη «σταυρόνημα» (π.χ εδώ και εδώ). Σταυρόνημα απ' ό,τι είδα κανονικά πάει να πει το crosshair, το σταυρωτό στόχαστρο.

                  Comment


                  • #84
                    Αυτό ομολογουμένως πρώτη φορά το ακούω. Ο σταυρός μου φαίνεται μια χαρά σα λέξη για να περιγράψει αυτό. Εγώ το λέω σταυρό/σταυρό κατεύθυνσης συνήθως, σπάνια d-pad.
                    Originally posted by Squall Leonhart
                    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                    Originally posted by 丹野
                    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                    Originally posted by Ryu_gr
                    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                    Comment


                    • #85
                      Ψιλοάσχετο,αλλά θέλω να ρωτήσω.Όταν μιλάμε για τους μηχανισμούς ενός παιχνιδιού,γιατί αναφερόμαστε σε mechanics και όχι mechanisms;
                      Μήπως γι αυτό;

                      the branch of applied mathematics dealing with motion and forces producing motion.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • #86
                        Επειδή στα ελληνικά δύσκολα αποδίδεται το mechanics (ξενίζει) και γι' αυτό λέμε "μηχανισμός" να ξεμπερδεύουμε.

                        Comment


                        • #87
                          Νομίζω πως αυτό που ρωτάει ο Altair είναι το ανάποδο, γιατί στα αγγλικά επιλέχθηκε εξαρχής αυτή η λέξη... Ναι Altair, αυτό που πόσταρες ισχύει σαν δικαιολόγηση, στα αγγλικά οι μηχανισμοί ορίζονται ως mechanics σε επιστημονικό επίπεδο, είτε είναι για hard sciences (φυσική μαθηματικά κλπ) είτε για soft sciences (πληροφορική). Ως mechanisms ορίζουν τους μηχανισμούς με πιο ανθρωπιστική προσέγγιση (πχ κοινωνιολογία).
                          Originally posted by Raf
                          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                          Comment


                          • #88
                            καποια σκορπια που μου ηρθανε απο την εποχη που το CS 1.x αποτελουσε μοδα πριν αρχισουνε να το σνομπαρουνε για w0w L2 DOTA cod και τα ρεστα ....

                            piressss = τον ηπιες

                            κατεβάζω πυρήνες

                            (ga)maw

                            μόγλης

                            gosu / gosas = καλος παικτης

                            bot = αθλιος παιχτης, σαν τα POD bot που κατεβαζαμε για να κανουμε σκοποβολη

                            2vlo = τουβλο :p

                            παμπλίκι aka pub hero = παιχτης που παιζει μονο σε κατι GNET super public 15vs15, κανει κατι σκορ 40-0 και χαιρεται !! αλλα σε κανονικο 5on5 για τον χ/ψ λογο δεν τραβαει ...

                            πάμε slow χαλιά = παμε με walk (shift) για να μην ακουστουν τα βηματα απο αυτο εδω το σημειο της inferno



                            den niotho = δεν μπορω να παιξω καλα

                            μονόσφαιρο χτεντίδι = headshot με μονο μια σφαιρα

                            δίσφαιρο

                            αγόρασα ζουμάκι = agorasa zoomaki = πηρα αντι για τα συνηθισμενα οπλα, ενα steyr aug / sig commando που εχει zoom οταν πατας δεξι κλικ

                            μην βαράς full burst = ριξε τις σφαιρες λιγες λιγες και οχι μαζεμενες γιατι κλωτσαει

                            einai bouri = ειναι δυνατος παικτης

                            πάμε σκαλιά = route για το A bombsite στην dust2



                            pame ena DM re kota = ειδικο map για 1on1, απο τα πιο δημοφιλη τοτε http://maps.cs-bg.info/maps/cs/54/

                            οθονάκιας = αυτος που παιζει σε netcafe και κοιταει τις οθονες των διπλανων του για να ξερει που θα τους βρει μεσα στην πιστα.

                            τα φόρτωσε το τσιτέρι = εβαλε cheat

                            νομιζω οτι φτανει για σημερα :p
                            Last edited by Cpl_Shephard; 21-08-2017, 09:59 AM.

                            Comment


                            • #89
                              Καλά, ο οθονάκιας υπάρχει από την εποχή του spilt screen έως τα arcades και από link σε διάφορες κονσόλες / LAN PC, μέχρι Dota / LOL κλπ σε νετ μαγαζιά. Τώρα λίγο τελευταία με την έλευση του online multiplayer βαίνει προς εξαφάνιση, όμως και πάλι είναι κλασική αξία Ανά περιόδους πέφτει πείραγμα ακόμα και όταν παίζουμε διπλό σε μία οθόνη. Του στυλ χάνει ο ένας στο Street Figthrer και ακολουθεί απάντηση «Εεε, δεν μετράει, κλέψιμο, κοιτούσες οθόνη»
                              Last edited by Phantom Duck; 24-08-2017, 08:47 PM.

                              PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                              Comment


                              • #90
                                Originally posted by Phantom Duck View Post
                                Καλά, ο οθονάκιας υπάρχει από την εποχή του spilt screen έως τα arcades και από link σε διάφορες κονσόλες / LAN PC, μέχρι Dota / LOL κλπ σε νετ μαγαζιά. Τώρα λίγο τελευταία με την έλευση του online multiplayer βαίνει προς εξαφάνιση, όμως και πάλι είναι κλασική αξία
                                Originally posted by Raf
                                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                                Comment

                                Working...
                                X